Poegade eest hoolitsemine

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Re: poegade eest hoolitsemine

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 15. märts 2005, 08:38

Kirbi kirjutas:kas pojad vajavad ka mingit erihoolitsust?
näiteks mis söögid ja kui kaua neid peab ema juures hoidma jne ? :o


Esialgu söövad nad emapiima, aga seda alles 12 tundi pärast sünnitust, kuna sündides on neil juba kõht täis. Mingi aja pärast hakkavad nad ka graanuleid sööma.
Võõrutama tuleb neid hakata 6 -8 nädala vanustena. 10 - 11 nädala vanuselt on see juba läbitud ja siis joovad nad juba võrdselt täiskasvanud chinnudega, kuid tuleb jälgida, et nad üle ei sööks. Ema juures peavad nad olema 2 - 3 kuud. olenevalt poegade arvust, kui on üks poeg, siis tema areneb kiiremini ja võib varem ära anda.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: poegade eest hoolitsemine

PostitusPostitas Sille » 15. märts 2005, 12:18

Kust sa seda võtad,et piima hakkavad jooma alles 12 tuhdi peale sündi???Meie pojukesed sündisid kell kuus hommikul ja tissi otsas olid kell kaheksa.Ja huvitav oli see,et algul kasutati ikke kolme tissi,aga varsti jäeti maha see kolmas,hakati vaheldumisi tissima.Kes oli tugevam,lõi nõrgema minema.Ma pidin ikka algul vaatama,et kõik imetud saaksid.Aga kõik läks hästi,nüüd poisid suured kui ponksid,ise alles nats üle kuu vand,söövad kõike ja maitsevad vett. :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: poegade eest hoolitsemine

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 15. märts 2005, 15:26

Sellepärast, et neil on tavaliselt sündides kõhud juba täis.
Aga mina ei näinudki, kuna minu chinnude pojakesed esimest korda piima jooma hakkasid. Niiet usaldasin seda kirjutatades oma teadmisi, mida olen lugenud ja kuulnud. :)
Sinnu chinnude pojakesed ju ka KOHE pima jooma ei hakanud, ilmselt oli neil siis veel kõht täis ja paari tunni pärast läks tühjaks.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: poegade eest hoolitsemine

PostitusPostitas Sille » 15. märts 2005, 22:18

Aga mina lihtsalt kuulsin,kui tsinnuema poegis.Ta korra röögatas nii valjult,et ma kargasin maast lahti ja vahtisin kolm tundi puuri juures.Mul oli pesakasti esimene pool klaasist tehtud,siis ma sain kõike jälgida,mis sünnitusel ja peale selle toimus.Lahedad on need väikesed loomakesed! :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist