Kastreerimine/steriliseerimine

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas phk (Teema autor) » 02. veebruar 2013, 13:44

Olen lugenud, et see on tintsudele väga ohtlik ja nad ei pruugi narkoosi üle elada, kuid need on kõik üsna ammu kirjutatud. Sooviks teada teie kõikide kogemusi, kas olete lasknud oma tintsusid opereerida ja kas operatsioonid on läinud hästi või ei ole tintsu seda üle elanud? Olen pidanud loomaarstiga nõu, ta ütles, et risk on olemas, kuid tahaksingi teada, kas tasub seda riski võtta või ei.
phk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 02. veebruar 2013, 19:31

Minul on kastreeritud isane chinchilla täitsa olemas :) oli ennem energiline ja on praegugi, mingeid muutusi temas ei ole täheldanud. Iga loom on erinev, kindlasti on tal nädal aega suht kehv olla, mõni loom võib isegi toidust loobuda ,siis peab teda ise turgutama - ja kindlasti peale oppi tuleb teda jälgida, mitte teda näppima ja väntsutama.
Narkoos on alati risk, mitte ainult loomade puhul. Kuna mu paljudel loomadel on narkoosi tehtud siis olen selles suhtes juba rahulikum.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas phk (Teema autor) » 02. veebruar 2013, 22:10

Jaa, mulle ka loomaarst ütles, et terve ja elurõõmus loom suudab selle tõenäolisemalt üle elada kui haige loom. Minu tintsu on küll terve ja ilmselt ka õnnelik. Kui kaua see operatsioon umbes aega võtab, s.t. kui kaua ta seal on? Kas saab ühe päevaga hakkama või peab ta sinna ööbima jääma? On oht, et emane tintsu on tiine ja mõtlesin ise, et võiks kuni poegade võõrdumiseni oodata opiga, kuna siis on pojakestel kaks vanemat ja emasel lihtsam poegadega, kui isane teda abistamas. Pean ikka hoolikalt kaaluma seda, praegu veel ei julge riski võtta. :)
phk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Dolce » 05. veebruar 2013, 15:56

Mul oleks ka olnud vaja emane tsintsilja steriliseerida, kliinikust aga öeldi, et emastele tehakse neid operatsioone ainult mingil väga mõjuval tervislikul põhjusel ja hind oleks ka päris korralik, nii 125 eurot umbes. Juba jõudsin loota, et neid ikka steriliseeritakse aga jah... Isastele küll tehakse ja hind on odavam, koerte/kassidega võrreldes muidugi kallis.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 06. veebruar 2013, 10:41

Sa pead nagunii isase eraldama emasest kui ta poegib, kuna on oht et ta uuesti jääb tiineks.. Aega võtab ikka terve päeva kui ta opil on, arst jälgib kuidas ta ärkab jne, kätte sa saad ärkvel chinchilla ikkagi..
Mina lasin opi teha Billy loomakliinikus. Isastele loomadele on alati lihtsam teha op ehk kastreerimine kui emastelé, niiet soovitan isasele teha mitte emasele.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Dolce » 06. veebruar 2013, 18:56

Mul kaks isast, kellele peaks mõlemale opi tegema, ilmselt ma seda riski nende kahega korraga ette ei julgeks võtta. Emane oleks olnud lihtsam variant aga nüüd pole muud kui jäävadki eraldi elama :(
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas phk (Teema autor) » 11. veebruar 2013, 20:41

Kliinik, millega mina kontakteerusin, küsib emase looma opi eest 70 eurot ja isase eest 60
phk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Dolce » 12. veebruar 2013, 13:28

Tallinnas?
Nii suur hinnavahe siis emase opil. Isase eest küsiti küll 50 aga see emase op ikka väga palju kallim. Minu andmed on Maxi loomakliinikust. Valdekust öeldi, et oleneb kõigest aga 50-100.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Pinto » 12. veebruar 2013, 19:06

Maxi loomakliinikus ongi minu kogemuste järgi pisiloomadega tehtud asjad kallimad kui teistes kliinikutes.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 12. veebruar 2013, 21:59

Ennem las nad seletavad sulle kuidas tehakse emasele loomale steriliseerimine ja siis o´tsusta kas see on kõik seda väärt, võib mitmeid komplikatsioone tulla.. Isasele loomale on lihtsam. Kuid kui sa isasele ei taha teha,siis hoia eraldi ,see pole sugugi raske ,ka minul osad chinchillad elavad üksi -ei ütleks et nad kurvastaksid. Chinchilla katreerimine ja steriliseerimine maksab kuni 100 eurot, pluss sa lähed sinna kindlasti vveel seda looma uuesti näitama ja ka see maksab raha.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas Imbeeh » 19. veebruar 2013, 21:33

Minul on kastreeritud villak. Operatsioon tehti Maxi kliinikus Tallinnas. Operatsiooniga jäin rahule, aega võttis peaaegu päev, hommikul viisin ja nelja paiku sain looma kätte. Mainin veel juurde, et nädal peale operatsiooni pead sa ise villakule rohtu andma, et tal ei tekiks tüsistusi. Alguses on rohu andmine kerge kui villak veel end hästi ei tunne, kuid kui elujõud tagasi tuleb hakkab vastu sõdima. Meie pidime kahekesi rohtu loomakesele andma. Nädal hiljem läksime kliinikusse looma uuesti näitama ja selle eest meilt raha ei küsitud.
Meil tekkis villakul kuu hiljem kahtlane punn kõhu alla operatsiooni kohta ja läksime uuesti näitama ning arvatavasti näris villak ennast ja tekkis mädapunn. Loomaarst puhastas mäda ära ning pidime uuesti nädal antibiootikume villakule manustama ja iga päev kaks korda haava puhastama aga korda saime.
Operatsioonist on möödas oma kolm aastat ning villak on endiselt meiega ja elurõõmus, sama energiline kui varem.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine/steriliseerimine

PostitusPostitas phk (Teema autor) » 22. oktoober 2013, 14:01

Täna saigi tintsu opile viidud, öeldi, et toibub kuidagi vaevaliselt, aga umbes pool tundi on oodata veel, siis peaks kätte saama :( Loodetavasti ikka ärkab ilusti ja ei juhtu midagi :(
phk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline