Et tsintsilja ei saaks poegida

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 13. jaanuar 2005, 17:53

ankka kirjutas:Kas keegi oskab aidata ,mul on isane tsintsilja ja ma tahaksin emast ka võtta aga ma ei taha et nad poegiksid, kas on olemas võimalus näiteks meditsiiniline ja kus seda saaaks teha ja palju see maksaks?


No kui juba deegusid steriliseeritakse (ja rotte), siis kindlasti saab ka tsintsut kastreerida. :) On vaid vaja leida arst, kes sellega hakkama saaks. Rahalises mõttes arvesta ca 500 - rohkem ei tohiks minna.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: et tsintsilja ei saaks poegida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 18:52

see kastreerimine võib tsintsule ohtlik olla, kui tehakse narkoosiga. lugesin http://www.zone.ee/chilla lehelt (näpunäidete alt kastreerimine) et paljud chinchillad ei kannata narkoosi ja ei pruugi sellest enam ärgata. Teiseks et nad, peale kastreerimist, võivad seda haava näksima hakata ja siis võib tekkida põletik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 21:29

Muidugi kõige lihtsamal viisil saad sa poegimist takistada sellega, et saei võta emast :lol:, aga kuna sa tahad, siis aidata küll ei oska. Kas riskid sellega, et sinu tsintsu ei ärkagi narkoosist üles, mis oleks hirmus, hirmus õnnetu :( või lepid sellega, et sa lihtsalt saad neid pisikesi nunnusid tsintsu poegi :P.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 13. jaanuar 2005, 22:40

Kui vanalt emased steriilseks jäävad? Vähemalt mõne aasta vanuseid teise ringi emaseid on liikumas, võibolla on ka vanemaid. See on ka mõte, mida tasub kaaluda. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: et tsintsilja ei saaks poegida

PostitusPostitas Kairi » 02. veebruar 2005, 09:55

Tsintsud ei talu narkoosi ja mingit operatsiooni neile teha pole võimalik. Kui mõni arst ka selle teadmatusest ette võtab, siis tõenäosus, et tsintsu seda üle ei ela on väga suur. Üldjuhul arstid sellisest opist keelduvad. Keegi arst ütles, et 10 opereeritud tsintsust oli ainult 1 ellu jäänud. Nii, et ärge mitte mõelgegi sellele.
Kõige kindlam on võtta 2 ühest soost tsintsut.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: et tsintsilja ei saaks poegida

PostitusPostitas morfiid » 02. veebruar 2005, 15:06

Võid isase chinnu emase tiinusajaks teise puuri tõsta.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: et tsintsilja ei saaks poegida

PostitusPostitas Sille » 03. veebruar 2005, 11:36

Aga mina lendasin igatahes selle tsinnu jooksuaja jälgimisega ämbrisse!Kõik oli ilus ja asi sai tehtud ja pojakesed pidid sündima kolme kuu pärast.Aga võta näpust,poegi ei tulnudki.Tulevad hoopis nelja kuu pärast.Järeldus---pojad nokitseti valmis ilma minu käest luba küsimata.Mina igatahes ei näinud mingeid tunnuseid,et oleks jooksuaeg või miskit muud.Kõik oli rahulik.Aga nad nüüd ikkkagi tulevad,sest ema tsinnu on nii pikk kui lai ja kõhukeses on mürgel lahti! :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: et tsintsilja ei saaks poegida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuni 2005, 11:45

Mindki kavaldati üle, tänasest hommikust on mul kaks tšiljat rohkem kodus :D . Seni olin ikka õigeaegselt nad lahus hoidnud, seekord aga läks nii...
Püüan edaspidi tähelepanelikum olla, pisikestele toredate kodude otsimine on ikka suur töö :roll:. Kui ikka öösiti suur jutuvada ja Mutu ahistamine käib tuleb rohkem neid jälgida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Et tsintsilja ei saaks poegida

PostitusPostitas clara8 » 07. juuli 2012, 09:18

Minul tehti tsintsule keisrilõige ja samal ajat tehti ka operatsioon, et ta poegi ei saaks. Aga ma arvan, et niisama seda teha oleks päris ohtlik.
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline