Suguluspaaritumine juhuslikult-mis ohud?

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Suguluspaaritumine juhuslikult-mis ohud?

PostitusPostitas Päkapikk (Teema autor) » 07. august 2011, 12:34

Tere!
Olen tänasest uus liige, enne lihtne anonümne külastaja.
Võibolla on kuskil siin juba varasemalt sellest juttu olnud, kuid ma pole leidnud infot suguluspaaritumise kohta.
Võtsime perre kevadel kaks tsinsut. Endine pere teadis(lasid määrata soo), et on isa ja poeg(ei kahelnud nende infos). Suur oli üllatus kõigile kui üleeile avastasime meie "isastel" kaks väikest pojakest.
Nüüd küsimus selles, mida selline tsintsude paaritumine kaasa võib tuua, hetkel poegade sugu veel ei tea ning kas edasipidi, kui pojad suuremad on mõtekam lahutada emased-isased? Me ei ole huvitatud loomakeste kurnamisest sagedase tiinusega. Hetkel nii nädalaks on isane puuris(puur 120x70x105cm)eraldatud vaheseinaga emasest, pojad küll siblivad siiasinna läbi võrgusilma :-) Isane on väga asjalik nendega(eelnevalt olnud tal poegi 3-4pesakonda) ja emane täieliku emainstinktiga. Pojakesed julged sebijad.
Kui kiirelt pojad kasvavad, et enam ei mahu 2,5cm võrgusilmast läbi, eile õhtul oli üks oma valemiga puurist välja saanud. Puuril väliminering all on 15cm laiune pleksiklaas, kas peaks ühest küljest igaksjuhuks pleksi ära võtma, et pojake ema omapärasel häälitseval kutsel tagasi puuri saaks minna?

Suur tänu Sulle kui viitsid vastata!
Päkapikk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritumine juhuslikult-mis ohud?

PostitusPostitas Imbeeh » 10. august 2011, 08:19

Suguluspaaritumine ei ole hea ja sellele vaadatakse ka loomariigis viltu. Kuna emase ja isase villaku suguelundid näevad suht sarnased välja siis võib selliseid eksimusi ikka ette tulla.
Hetkel on kõige parem see, et nüüd kus te teate, et tegu on emase ja isase loomaga, kas loomad pannagi elama eraldi puuridesse, tulevikus uute järeltulijate saamist vältida. Või siis lasta üks loomakestest kas steriliseerida/kastreerida, et nad ikka koos saaksid elada.
Suguluspaaritus on halb kuna pojad sünnivad nõrgemad, erinevate tervishädadega.
Kui pojad puurist põgenevad siis soovitav osta peenemat võrku, et see ümber puuri panna seniks kuni pojad kasvavad, et nad puurivõrede vahelt välja ei pääseks.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline