Tšintšillade kurnav tihe paaritus

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Tšintšillade kurnav tihe paaritus

PostitusPostitas Meloofia11 (Teema autor) » 01. aprill 2011, 21:46

Selline küsimus siis, et mida täpsemalt see tihedane paaritamine teeb? Minu klassiõe õel on kaks tsintsut, emane ja isane. Nad on umbes poolteist aastatvanad. Neil on olnud üks pesakond. Umbes kuu tagasi kolisid need pojad (2) ära. Aga nad ei tõsta neid üldse eraldi ja ütlevad et see paaritumine ei tee midagi. Ja nüüd see õde räägib et varsti peaks nüüd uus pesakond tulema. Aga ma ei oska täpselt öelda, mida see tihedane paaritamine ja sünnitamine emasele teha võib. Minu teadmist mööda ei kavatse nad isast emasest veel nii peagi eraldama hakata jooksuaja ajal. Need kaks poega kes olid anti ka mu klassiõe õe klassiõdedele, kes omakorda võtsid vastastsoost loomad kokku. (pojad olid emane ja isane, see kes sai emase poja võttis isase juurde ja kes sai isase poja võttis emase juurde) Varsti on samas tutvuskonnas juba väga palju poegi...
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšintšillade kurnav tihe paaritus

PostitusPostitas Imbeeh » 02. aprill 2011, 19:06

Sagedane paaritamine on emasele loomale kurnav ja võib lõppeda emase looma varajase surmaga. Sest emane ei saa tiinusest, sünnitused, poegimiset taastuda ja normaalselt elada. Poegadega võib juhtuda see, et lõpuks ei ole neil kellegile poegi anda ja minu meelest näitab see, et su klassiõe õde on hoolimatu lemmiklooma pidaja ja kui ta üks kord enam ei suuda tsinsudele uut kodu leida siis loobub ta ka hetkel olevatest loomadest. Kuidas ta ise seda paaritamist põhjendab, et mille jaoks see hea on ja kas tal siis kasu ka sees, et nii palju loomi paaritab?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšintšillade kurnav tihe paaritus

PostitusPostitas postituvi » 02. aprill 2011, 19:53

Lisaks emase kurnamisele võib juhtuda, et mida pesakond edasi, seda nõrgema tervisega tulevad ka pojad- kuni surnult sünnini välja :( Ema ei jõua ise taastuda ja seega ei saa olla ka pojad tugeva tervisega...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tšintšillade kurnav tihe paaritus

PostitusPostitas Meloofia11 (Teema autor) » 02. aprill 2011, 21:27

Tema ütleb, et farmis (kust ta oma tsintsud sai) öeldi et nad saavad ainult paar korda aastas paar poega ja siis terve pere oli kohe poolt et võtta erisoost loomad. Ja pojad on ju nii nunnud! Ja nad arvavad et on väga loomulik see paaritumine ja poegade saamine, et looduses on ju ka nii. Veidi OT küll, aga farmis räägiti ka, et ei tohi absoluudselt värsket anda, nüüd kui mu klassiõde ükskord tsintsule porgandit andis mõtles ta õde, et tsintsu sureb ära.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšintšillade kurnav tihe paaritus

PostitusPostitas Meloofia11 (Teema autor) » 05. aprill 2011, 20:05

Täna sündisidki uued pojad.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšintšillade kurnav tihe paaritus

PostitusPostitas Pootsman » 06. aprill 2011, 13:24

Äärmiselt piiratud vastutusvõimega omanikud oma põhjendusega et looduses on ka nii (paarituvad sageli), samas loomad ei saa värskeid köögiviljugi. Kuhu siis jääb jutt looduslikust keskkonnast?
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron