Jooksuaeg!

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Jooksuaeg!

PostitusPostitas Jenny1998 (Teema autor) » 19. märts 2011, 09:12

Tere!
Tahtsin küsida kuda ma saan aru ,et mu Chinchul on jooksuaeg olen lugenud selle kohta ja seal öeldi ,et pepu läheb suuremaks, tumeroosaks ja pragu rohkem lahti.Kas seda saab hästi aru või on ka teisi asju mille järgi saab aru? :dunno:
Ja kas peale jooksuaega võib issi ja emme kokku panna?
Jenny1998
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg!

PostitusPostitas Imbeeh » 22. märts 2011, 17:22

Kas sul on kodus nii emane kui ka isane tsinsu? Kõige paremini saab jooksuajast siis aru, kui isane loom hakkab eriliselt häälitsema, ma ei oska konkreetselt seletada, milline see hääl on aga tavaliselt seda isas loom ei tee. Ning isane püüab emasele läheneda ning emaslooma ei tõrju isast ära.
Jooksuajaga on see, et seda on väga raske jälgida ning tsinsud on piisavalt targad, et toimetavad vaikselt oma toimetused ära ning üks hommik ärgates võid pisipere puurist eest leida.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg!

PostitusPostitas capricorn9 » 22. märts 2011, 18:36

Kasutan teemat ära ja küsin, et kas kellegil on õnnestunud näha nende paaritumist pealt. Mõtlen kui isane saab õigesse kohta... Kas siis naad hakkavad hüppama või on mingi muu reaktsioon? Tean, et jänesed siis kukuvad pikali .
Tundub, et meie tupsul on jooksuaeg, sest kui vaikselt jälgida siis viskab ennast isase kõrvale küleli maha ja ootab, et isane temajuurde läheks.
Kas on ka selline varjant võimalik, et isane ei saa paaritumisega hakkama?
capricorn9
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 21
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg!

PostitusPostitas Imbeeh » 22. märts 2011, 19:13

Loomad on erinevad mõned nahistavad öösel vaikselt ära ja kõik, teised jälle rahmeldavad puuris ringi nii,et kõik sellest osa saavad. Kui paaritus on toimunud siis tavaline märk on see, et isane hakkab end alt poolt puhastama.
See, et emane viskab end isase kõrvale ei tähenda veel seda, et emasel jooksuaeg, minu emasele meeldib küllili magada ja seal nad siis koos isasega lebotavad. Tavaline märk, et emane on paarituseks valmis on see, et emane jääb koha peale tõstab pepu natukene ülespoole ja laseb isase endale ligi, kõik käib väga kiirelt.
Kui sa mõtlesid, et millal on paaritumine õnnestunud ja järglaseid on oodata siis, kui leiad puurist valge vahatüki siis võid 111 päeva pärast järglaseid oodata. Kuid seda vahatükki igakord ka puurist ei õnnestu leida aga kui emane hakkab isase lähenemis katseid tõrjuma ja hakkab vaikselt kaalus juurde võtma on pisiperet oodata.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg!

PostitusPostitas Päkapikk » 09. august 2011, 13:52

Olen uustulnuk foorumis ja vabandan ette oma rumalaid küsimusi.
Kasutan teemat ja küsin:
kui pikk on nn jooksuaeg, mõtlen seda kas lihtsalt üks päev või mitmeid päeva(koertel tavaliselt nädalaid)?
Nimelt emane peale sünnitust koos poegadega on puuris eraldatud võrgust vaheseinaga isasest. Pojad sündisid reede varahommikul. Üleeile, pühapäeva õhtul(2-3p hiljem) ja öösel käis suur võitlemine puuris, et kokku saada. Emane ajas oma peput vastu võrku ja mõlemalt poolt kangutati vaheseina. Kas võin lugeda välja, et nüüd oht möödas ja pere uuesti kokku lasta või ootan veel paar päeva ning umbes kuu pärast uuesti eraldan, et vältida tiinust? Või imetamise ajal ikkagi ei jää emane tiineks?
Päkapikk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg!

PostitusPostitas Imbeeh » 10. august 2011, 08:23

Tšinšiljadel on korra kuus jooksuaeg ja seda on väga raske määratleda, vahel saab sellest aru, kui isane hakkab emasele ligi tikkuma ja emane ei tõrju isase katseid. Kuid üldjuhul ei jõua seda jälgida, sest tšinšiljad muutuvad ka kavalamaks ning paarituvad ikkagi siis kui nemad tahavad. Kuna ma sain aru, et teil on samast perekonnast loomad, kes algselt pidid isased olema aga nüüd on üks ikkagi emane soovitan edaspidiseid paaritumisi vältida.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron