Lehekülg 1/1

Tiine emasega samas puuris teine emane?

PostitusPostitatud: 18. oktoober 2010, 13:44
Postitas TandS
kui mull on 2 emast ja üks neist on tiine ja on varsti poegimise äärel kas siis peaks teise emase teise puuri tõstma et äkki ründab või midagi? :chinch:

Re: Tiine emasega samas puuris teine emane?

PostitusPostitatud: 18. oktoober 2010, 22:18
Postitas Kissu
Üldiselt soovitatakse teine emane siiski eemaldada poegimise ajaks ning mõneks ajaks pärast seda. Erinevad tsintsud võivad teise emase poegadele väga erinevalt reageerida, seega valdavalt ei soovitata katsetada. Samuti võib emmetsintsu ise tunda ennast ja poegi ohustatuna teise emase tsintsu juuresolekust. Kogenud paaritajatel on olnud juhuseid, kus teine emane võtab pojad kenasti omaks ja aitab neid hooldada aga see on siiski pigem erand ja kindlasti kohe ei katseta nad esimesel poegimisel selliste asjadega. Teise emase peaks eraldama vahetult (mõned päevad) enne oodatavat poegimist või ka varem, kui on märgata, et ta segab tiinet looma.

Re: Tiine emasega samas puuris teine emane?

PostitusPostitatud: 07. juuli 2012, 09:23
Postitas clara8
Aga mul ubes samateemaline küsimus. Minul on ema ja tüttar ja kui tütar saab suguküppseks kas siis võivad nad kakklema minna?

Re: Tiine emasega samas puuris teine emane?

PostitusPostitatud: 11. juuli 2012, 12:28
Postitas Imbeeh
Kui sul on hetkel koos ema ja tütar siis eks nääklemisi tuleb igas perekonnas ette, kui nad tiined ei ole saavad nad ilusti samas puuris hakkama, kuid kui üks villakutset tiineks jääb siis tuleb samamoodi käituda nagu Kissu eelnevalt soovitas.

Re: Tiine emasega samas puuris teine emane?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2012, 11:53
Postitas clara8
Äitähh.