Nurisünnitus

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Nurisünnitus

PostitusPostitas Imbeeh (Teema autor) » 06. märts 2010, 09:54

Mitu päeva kaalusin, et kas kirjutan sellest või pööran asjale tähelepanu siis kui sama asi kellegi teisega juhtub, kuid võib-olla on sellest siiski kasu.
Nimelt nädalapäevad tagasi oli minu emasel tšinšiljal nurisünnitus. Teadsime, et meie villakud ootavad pisiperet, sest leidsime kõik vajalikud tunnused puurist. Arvutasin kõik päevad välja, et millal siis valmis olla. Kuu oli veel minna, kui Muffin päevasel ajal puuris(tavaliselt kui magavad) end nii hoolikalt uurima hakkas ja rahutuks muutus, siis hakkas mul mingi häirekell peas lööma. Isane villak muutus rahutuks ja hakkas emasele külje alla pugema, esimese asjana muidugi hakkasin kahtlustama, et sünnitus tulemas aga samas sisendasin ise endale, et see ei saa veel olla kuna kuu aega veel vaja minna, et ju lihtsalt isasel jooksuaeg ja püüab löögile saada. Siiski jälgisin olukorda ja umbes pooltundi peale seda kui märkasin Muffini rahutust, väljutas emane loom loote. Esimese asjana mida tegin oli see, et tõstsin loomad eraldi puuridesse, kõrvaldasin loote, sest Muffin püüdis seda ära süüa ja hakkasin olukorda jälgima. Võttis oma tunnike kuni Muffin ennast puhastas ja mina kõik üleliigse puurist eemaldasin, sest ta tahtis kõik ära süüa aga see ei ole kasulik tema tervisele. Ütlen siin juures siis, et loode oli väärarenguga ja siit ka põhjus, miks nurisünnitus tekkis.
Muidugi tundsin suurt muret emase tervise pärast ja tegin vajalikud vitamiiniveed ja panin söögi ette, õnneks on Muffin terve ja olukord ei toonud kaasa suuremaid kahjusid. Kuid ka nurisünnituse puhul tuleb emast ja isast teineteisest eemal hoida kuna nad püüavad kohe uuesti paarituda. Meie omad laamendavad oma puurides, kisuvad toidukausse küljest ja ripuvad puuri küljes, et vaid saaks teineteise juurde.

Põhjus miks ma seda kirjutada otsustasin on see, et kõik tiinused ei lõpp alati õnnelikult ja tuleks mõelda, et kas ollakse valmis ka negatiivseteks tagajärgedeks. Kaasa pole vaja tunda, sest loodus teeb omad valikud ning ma olen õnnelik, et Muffin terveks jäi.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline