Lehekülg 1/1

Re: Mis kivi see peab tsintsudel puuris olema?

PostitusPostitatud: 20. oktoober 2005, 09:08
Postitas Rulumbus
Kerstyn kirjutas:Ostsin kasutatud puuri oma tulevasele loomaksesele ja need nö. plaadid või mille peal nad istuvad(korrused) on plastmassist. Poes müüdavatel on need nö. riiulid siis puidust. Kas tegin vale ostu?


Keeruline küsimus. Ühest küljest - plastmassid sisaldavad mitmesuguseid ühendeid, millest osad on loomade (ka inimeste) tervisele kahjulikud. Teisest küljest - plastmasse on väga erinevaid ja vähemalt teoreetiliselt peaksid loomade tarvikute valmistamisel kasutatavad plastmassid olema ohutu(ma)d. Enamike puuride põhjadki on ju plastmassist, samuti tsintsude heinakünad ja kempsunurgad - kui need võivad olla, siis ei näe ma mingit põhjust, miks riiulid ei võiks olla.

Re: Mis kivi see peab tsintsudel puuris olema?

PostitusPostitatud: 20. oktoober 2005, 14:06
Postitas tsuvi
Puidust riiulite üks pluss on veel see, et tsintsu saab seda ka närida (minu oma ragitab küll mõnuga). Kui riiulid plastikust, siis peaksid kindlasti mingi oksa lisaks panema, mida närida saaks.
Kivist veel nii palju, et neid mitut sorti. Alguses ostsin sellise valge ja väikese, meenutas narva blokki. Seda kasutas tsints toolina ja näris ime vähe. Üleeile ostsin sellise suure ja roosa, mis käib puurivõrede külge. Selle kallal on nii palju tööd tehtud, et kaks hommikut järjest on kivi juures olev plate üleni kivipulbri ja tükkidega kaetud, lausa kuhjaga. Eks sa pead vaatama, millist kivi sinu pisike eelistab.