Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

Igasugused suuremad ja pisemad vidinad, mida villekhiirtele vaja. Puurist jalutusrihmadeni.

Moderaator: Imbeeh

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. august 2005, 13:18

Puuriehitamisel on vaja ehitada ka uks, mida saaks iga päev kinni panna ja lahti võtta. Aga tekkis küsimus, et kuidas siis ikkagi kinnitada üks ukse osa nii, et seda annab koguaeg lahti võtta? :S See on keeruline :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri ehitamine !

PostitusPostitas Sille » 02. august 2005, 13:33

Minul on puuride uksed karabiiniga kinni,sest muidu on tsinnud kogu aeg lennus ja mina pean neid taga ajama.Nad on väga nutikad!Ja pojad leiavad ka alati ülesse mõne pilu või vahe,kust jalga lasta. :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2005, 13:15

mina tegin kastist(plastmassist)nagu poes leiva kastid ainult auke pole
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri ehitamine !

PostitusPostitas Rulumbus » 28. september 2005, 10:07

Selle keevisvõrgu otsad, sealt kust võrk läbi lõigatud on, jäävad ju teravad. Mida te nendega ette võtsite, et välistada võimalust, et loomake ennast vigastaks? Viilisite ära või midagi kavalamat?
Rulumbus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri ehitamine !

PostitusPostitas morosi » 28. september 2005, 16:01

Kui lõigata võrk katki nii, et järele jääb pikem traadijupp (st mitte täitsa äärest lõigata), siis saab selle traadi tagasi väänata. Ja ongi teravate otste probleem lahendatud. Loodan, et sellest selgitusest on võimalik aru ka saada.
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 29. september 2005, 08:05

Tegelikult on veel viil ja käi olemas. :)
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. oktoober 2005, 20:55

mul on puur iga külje pealt võrestik ja siis on see võrestik paigutatud plekkvanni, mis on lastud plekitöökojas valmistada. ei haise, ega lase vett läbi ja lihtne puhastada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2005, 12:56

Meie tegime ka ise. Võrgu saime ehituspoest. Ostsime tsingitid võrgu, see on tugevam. Pehmema võrgu lammutab laiali või närib läbi, meil enne oli. See on lausa uskumatu kui tugevad hambad neil on. Sees on erinevad tasandid töötlemata puidust, maja tegime paksust vineerist. Paistab, et ta ise on rahul
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas neltzzu » 04. november 2007, 14:41

Meie ostsime n.ö esimese korruse talle poest . Hiljem avastasime , et ta vajaks rohkem jooksu ruumi . Isa võttis 1cm x 1cm ( ruutudest koosneva ) traatvõrgu , ja painutas selle poepuuri mõõtmetega valmis teiseks korruseks . Poepuuril olev ülemine luuk sai oksa abil lahti jäätud , ja sealt ta siis hüppab esimesel teisele ja teiselt esimesele .. Kuude möödudes jäi jällegi ruumist väheks . Isa tegi sama protseduuriga ka kolmanda korruse . Lõikas 6cm x 6cm ruudu , et ta saaks siis korrust vahetada . Tulevikus on plaan ka neljas korrus teha .
neltzzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas sipzy » 04. november 2007, 18:05

Jep, mida rohkem ruumi, seda rohkem nad rahul on. Mul on kaks suurt poepuuri kokku pandud, nad is eon väga rahul. Nendel poepuuridel annab ka pealmise luugi ära võtta, kui veidi painutada. Kui mu emasel pojad on siis panen natukeseks selle luugi tagasi ja eraldan puuri kaheks, nii on väga lihtne tekitada vajadusel 2puuri. Mingi aja pärast saab jälle kokku lasta :-)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Kallikera » 22. oktoober 2010, 13:40

Ma ise siin mõtlen, et kui osta piisavalt suur koerte näitusepuur, siis saaks sellest ju teha suure puuri? Ma olen piisavalt laisk, et mitte hakata ise päris ehitama. Kuna ülemusel on palju koeri siis tänu talle avastasingi, et selline võimalus oleks super. Need puurid on päris kõrged ja laiad, ning sinna sisse saab päris mitu erinevat platvormi panna. Ehk siis ruumi nii hüppamiseks kui ka ringi trallimiseks. Seda viimast armastab mu totu eriti teha. Muidugi tinstupojad roniksid sealt vahedest välja, kuid ei ole plaanis emast muretseda ja poegi saada.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas sipzy » 22. oktoober 2010, 15:25

Koertenäituse puuri ostes arvesta kindlasti puuri võrevahede laiusega. Sest paraku on tsintsud nii kavalad, et tulevad päris pisikestest vahedest läbi. Eriti oluline on see sellisel juhul kui ka vahest on puuris pojad, sest nemad tulevad veel eriti väikestest vahedest läbi 1,5 cm näiteks ei ole neile mingi probleem.
Endal on kaks puuri, et kui pojad on, siis elavad teises puuris, muidu pojad jalutavad mööda elamist :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Kallikera » 23. oktoober 2010, 00:44

Tean isegi, seda vahede suurust. Kuid meie ülemusel on päris parajalt kitsa vahega ja küülikupuurist poiss välja ei tule, kuigi sellel ka suhteliselt suured vahed. Aga fakt on see, et poegi ei ole mul kavas saada. Meil on hetkel niigi päris mitu looma ja rohkemate eest ei oleks lihtsalt aega hoolitseda.

Lihtsalt nii oleks poisil ruumi ja meil oleks lihtsam.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas biq88 » 05. jaanuar 2011, 22:55

Õnnestus hankida kaks tsintsut omale puur on väike, et on plaan neile ise puur teha.. Idee on puur teha puidust / vineerist et. kuna ma olen kuulnud, et puit võib haisema hakkata siis kas on võimalik puitu immutada või lakkida mis sintsudele kahjulik ei ole..
ega keegi ei oska õelda kust pärnust mingit normaalset võrku või reste saaks... Võite anda ka häid sooitusi kuidas puuri ehitada ning mis asju sinna kindlasti vaja oleks ... Edu ja jaksu.
Kasutaja avatar
biq88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas west » 05. jaanuar 2011, 23:41

west
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 6
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas raxxx666 » 06. jaanuar 2011, 21:43

biq88 kirjutas:Õnnestus hankida kaks tsintsut omale puur on väike, et on plaan neile ise puur teha.. Idee on puur teha puidust / vineerist et. kuna ma olen kuulnud, et puit võib haisema hakkata siis kas on võimalik puitu immutada või lakkida mis sintsudele kahjulik ei ole..
ega keegi ei oska õelda kust pärnust mingit normaalset võrku või reste saaks... Võite anda ka häid sooitusi kuidas puuri ehitada ning mis asju sinna kindlasti vaja oleks ... Edu ja jaksu.

Nii kuna mina olen siis see kes selle puuri peaks teoks tegema siis ma uuriks paari asja materjalide kohta.
Mõttes on kasutada materjaliks puitu. Nagu ma olen aru saanud ei sobi okaspuud oma vaigu pärast ehituseks. Et parem on lehtpuust jupid. Aga kuidas sobiks näiteks vineer või kiudlaastplaat (osp plaat) alusvanni ja riiulite tegemiseks ? Või näriksid nad vineeri või osp ribadeks ?
Samuti käis ka läbi hoiatus, et puit võib hakata lõhnama/haisema. Oskab selle kohta keegi midagi täpsemalt nüüd öelda. Või on see tõene vaid siis kui põrand või kohad kuhu sirtsutada võivad katmata saepuruga?
Samuti küsimus ka magala või uru, kuidas iganes nimetada, kohta. Olen lugenud et kasutatakse läbipaistvat toru kui ka majakesi. Oskaks keegi enamvähem mõõte öelda majakesele, et tsintsu suudaks ennast sees ümber pöörata ning august välja ja sisse ronida.
Samuti oleks abiks enamvähem mingisugune info, et milliseid distantse suudavad tsintsud umbkaudu hüpata. See aitaks riiulite ja korruste paigutamisel vägagi.

Pikk jutt sai küll kuid loodame abi, ning tsintsudele peadselt uut maja :)
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Imbeeh » 07. jaanuar 2011, 14:23

Minul on kodus iseehitatud puur ja puidust. Eks nad ikka kipuvad erinevatele tasanditele pissima ja mina olen siin juures kasutanud seda varianti, et pühin kohad kuhu on pissitud märja lapiga üle, eks nad teevad seda ikka ja jälle, kui on väljakujunenud koht, kuhu neile meeldib oma häda teha.
Puuri ehitamise juures soovitan mõelda, et kas teha puuri üks külg täiesti avanev, et endal oleks mugav puuri koristada või siis piisavalt suur uks, et ulatakse kõik tasapinnad puhtaks pühkida. Minul on külje peal uks, millest ma ise poolekerega sisse mahun ja alla olen teinud välja tõmmatava sahtli, et oleks mugavam koristada, ukse kaudu pühin kõik korrused puhtaks ja siis sahtel välja.
Ning kui tsinsudele meeldib närida siis kujundavad nad omakorda puuri ümber. Toon siis näite, tegime kõik tasapinnad nelinurksed aga nüüd on küljed ära näritud ning enam eriti nelinurksed välja ei näe. Tsinsud on nagu väikesed disainerid, et mis ei meelid, selle närivad läbi. Minul on puuris kaks toru ja maja ei hakkanud neile ehitama, neile meeldib kõige kõrgemale korrusele istuma/magama minna ja on sellega väga rahul. Torusid ei ole puuris palju seetõttu, et Muffinile meelidb torusid nende kinnituskohtadest läbi närida, et see on lihtsalt raha raiskamine minu jaoks, kuigi tsinsudele meeldivad torud.
See tuli nüüd pikk jutt aga kui rohkem küsimusi siis võib alati kirjutada, vastan heameelega.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas biq88 » 15. jaanuar 2011, 20:11

Pilt

Pilt

Selline ta siis lõpuks sai :)
Kasutaja avatar
biq88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Imbeeh » 17. jaanuar 2011, 14:28

Väga ilus ja ruumikas, loomakesel ruumi ringi joosta ja toimetada. :-)
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas biq88 » 17. jaanuar 2011, 17:20

Ruumi on piisavalt ja korruseid saab ka juurde ehitatud ja muid esemeid lisatud :)
Kasutaja avatar
biq88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Sirtsu56 » 18. jaanuar 2011, 15:35

huvitav :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Meloofia11 » 18. jaanuar 2011, 21:36

Võimas puur! :)

Aga kas tsintsud muidu tohivad sellises rattas joosta? Väike pole?
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas raxxx666 » 19. jaanuar 2011, 11:42

Meloofia11 kirjutas:Võimas puur! :)

Aga kas tsintsud muidu tohivad sellises rattas joosta? Väike pole?

Noh ratta kohta niipalju, et nad isegi hea tahtmise juures ei mahuks sinna sisse, poe prohmakas siis, kuna seal väideti kindlalt et jah mahuvad ja saavad sees joosta. Aga see ratas on võrgu küljes kinni ning nad kasutavad seda pigem peal istumiseks kui jooksmiseks.
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Tšinšiljahull » 07. veebruar 2011, 18:02

Tõesti vaga võimsad puurid!
R.I.P. Nupsu
Kasutaja avatar
Tšinšiljahull
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas maisimehike » 29. märts 2011, 14:18

Tahaks endalegi tsintsu jaoks ise puuri ehitada aga tekkis paar küsimust. Lisaks mõni üldisem küsimus, enne pole närilist olnud seega ärge pahandage kui mõni neist küsimustest rumal tundub :)
1) Kas puidust aluskasti eluea pikendamiseks tohib selle õhukese pleksiklaasi lehega katta? Kas tsintsud suudavad ja kas neil on tahtmist närida lamedat pinda (ehk siis puulaastudega kaetud põrandat)? Pleksiklaas oleks selle jaoks et pissi puidu sisse ei imbuks.
2) Kas tsintsud suudavad närida isetehtud puuri nurki (puur tuleb umbes samasugune nagu glykozal viewtopic.php?f=38&t=3014&p=202884#p202884)?
Nurgad tulevad puurist väljapoole, toestamiseks, seestpoolt on kõik nö võrguga kaetud. Küsin sellepärast et mul on odavam teha puur kuusepuu laudadest aga teatavasti ei tohiks tsintsud okaspuid suuremas koguses närida. Tahan olla kindel et tsintsud ei suudaks närida puuri osasid mida nad närida ei tohiks. Puuri sisse tulevad jupid on kõik lepast või õunapuust. Lisaks, kas nad närivad traati/metalli? Kui näiteks teha tsintsudele redel/rippsild puupulkadest mis omavahel terastraadiga kokku "siduda" siis kas nad hakkavad traati närima ja kui siis kas see on nende hammastele halb vms?
3) Kui tundlikud on tsintsud tolmule? Kas nad tahavad keskmisest puhtamat/tolmuvabamat tuba? Või piisab iganädalasest koristamisest? Päris tolmurulle maas/riiulitel ei vedele.
4) Kas on võimalik tsintsud üheks päevaks toiduta ja toarallist ilma jätta või toita neid enne ja pärast natuke rohkem et vahepeal pikema pausi teha saaks? Ehk kas saab tsintsud üksi jätta kui minna näiteks reedel maale ja pühapäeval tagasi tulla?
5) Kas puur mõõtudega 80x45x100 (L x S x K) on piisavalt suur kahe eluka jaoks?

Lisaks kui keegi oskab kiirelt soovitada Tallinna poode kust oleks mõttekam (loe:odavam) liiva/heina/söödagraanuleid osta?
Kährik tulemas :P
maisimehike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas Imbeeh » 30. märts 2011, 13:24

Võid proovida pleksiklaasiga katta puitu aga siis tuleb see töö ilusti teha, sest kui näiteks tsinsu pissib pleksiklaasi peale, võib see klaasi ja puiduvahele imbuda ja siis on halb koristada.
Tsinsudel on tahtmist närida kõike, ei loe kas pind on lame või ei ole, kõik kuhu hambad ulatuvad proovitakse ära. Kui sa just ei saa sellist tsinsut, kes ei ole harjunud närima.
Tsinsud närivad kõike: metalli, võrku, plastmassi, puitu jne. Mina eriti ei soovita kasutada kuusepuu lauda puuris sees, sest kui tsinsud tahavad siis närivad nad ka seda.
Tsinsusid saab jätta nädalavahetuseks omapead aga siis peab neil olema piisavas koguses süüa ja juua.
Tolmuosas arvesta selelga, et tsinsud ajavad karva ja liivaga tolmutavad ka ning kindlast isuudavad pabulaid ja heina puurist välja loopida, et koristamis rõõmu peaks jätkuma pikemaks.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas raxxx666 » 02. aprill 2011, 15:56

Mul endal on puur mõõtudega 930mm pikk 630mm lai ja 1100mm kõrge ning minu arvates on neil ruumi möllamiseks piisavalt. Närimise kohapealt niipalju, et hambad löövad minuomad küll sinna kuhu ise soovivad, kuid kuna mul on värsked õunapuu oksad ja närimiskivi puuris siis väga puuri ei ole näritud. Hea ka kuna raam on tundmatust materjalist, õnneks seda ei ole väga näritud :)
Endal on aluspõhi tehtud nö mööblidetailidest, st ta on libeda kattega ning saepuru seal peal siis imbub piss enne saepurusse kui jõuab puidu sisse. Vähemalt praegu on veel selline seis õnneks :P
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tahaks ise teha puuri tšintšiljale

PostitusPostitas clara8 » 05. juuli 2012, 17:30

Minul tšintšudele ise puur tehtud. Ja kaa mõõdud on midagi ühe meetriga... Võrgu sain ma ehituspoest ja muud materjalid olid juba olemas. Suure ühke puuri ehitamiseks läks kokku ainult 8.eurot :)
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist