Pesakast

Igasugused suuremad ja pisemad vidinad, mida villekhiirtele vaja. Puurist jalutusrihmadeni.

Moderaator: Imbeeh

Pesakast

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 24. august 2004, 08:34

kas šitšiljal on vaja pesakasti?


Midagi, kus ta rahulikul omaette olla ja tukkuda saab, peaks ikka olema. Olgu see siis papist karp, puidust või plastmassist maja või mis iganes.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pesakast

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2004, 09:34

Vaatan, kas saab papist majakese, aga kas papist maja mürgine ei ole, kui ta seda närib? Mu tšintšilja magab nagu inimene või noh nagu koer, et on külili, heina sees kah veel. Meil enne oli puust majake, aga see oli nii suur et tema jaoks jäi puur väikseks, nii võtsimegi pesakasti ära.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 24. august 2004, 12:42

Mul närisid papist pesakasti ära ja nüüd tukuvad rõõmsalt kõige kõrgema riiuli peal teineteise kaisus.:)
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pesakast

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 24. august 2004, 13:47

Kui ära närivad, siis saab jälle uue panna. :D Aga vaata, et see kast oleks võimalikult naturaalne, st. ilma värviliste trükitud piltideta jne.
Aga, kui puust pesakast ära ei mahu, siis on puur küll tsintsule liiga väike, nad armastavad palju ringi sebida ja hüpata ja puur peaks ikka päris suur olema.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2004, 16:00

No minu tšinnuke "kujundas" kohe pesakasti oma nägemistmööda ümber :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 25. august 2004, 12:07

Mul mahuks küll pesakast puuri,aga nad vist ei tahtnud seda kasutada,tukkusid ikka riiulil.Neil puuris kaheksa riiulit,valik on nende.
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesakast villakhiirele

PostitusPostitas pirtsak » 28. august 2004, 20:36

Meil ühes puuris palkmaja´, teises pappkastike. Mõlemaid "elamuid" armastavad nad närida...pappkast tehakse nii peeneks nagu saepuru ja loomulikult siis saavad nad uue pappkarbikese. palkmaja on juba pea kaks aastat vastu pidanud - vaid teine sissekäik tehti omale, et oleks ikka taganemistee ka! :D
Tsintsud tahavad ikka ennnast varju alla peita ja privaatsust saada!
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesakast villakhiirele

PostitusPostitas engela » 04. detsember 2004, 23:15

Ma arvan, et ikka peaks küll olema. meil on puust, isetehtud pesakast. ta ikka magab seal. ja ta läheb sinna, kui tahav rahu saada.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. veebruar 2005, 14:50

Jah suurem puur peaks neil siis olema. Papist maja küll ei soovitaks. Meil on puust. Algul ei olnud midagi, kui aga selle sai,siis oli väga õnnelik. Ikkagi koht kuu peitu pugeda ja omaette olla.
Minu oma magab ka nüüd külili :) ,algul ehmatasin päris ära kohe, et mis nüüd lahti, aga siis sain teada, et kui ta külili magab tunneb ta ennast oma uues kodus turvaliselt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesakast villakhiirele

PostitusPostitas Sille » 02. august 2005, 10:15

Minu omadel pole mingit pesakasti.Kui Emma sünnitas,siis panin paar päeva varem papist kasti,aga õhtuks oli kast maha jäetud ja tsinnupere istus rõõmsalt platvormi peal .Kast seisis niikaua tühi,kui isane pere juurde sai.Ja siis tehti papikast aluspanuks. :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2005, 22:59

Mul meha just ehitas sintsule puust kahekorruselise pesakasti...kena tuli välja...arvan, et sintsule meeldib, kuigi sintsu pole ise seda veel näinud...Praegu on tal pappkast, kus magada ja talle väga meeldib seal olla....
Pesakasti ehitasime küllalt suure, kõrgus 40 cm ja laius 30cm :) Nüüd tuleb suur puur ka teha kuhu pesakast sisse mahuks...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist