Tsintsul vurrud kadunud

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tsintsul vurrud kadunud

PostitusPostitas Sille (Teema autor) » 16. juuli 2004, 10:47

Tuut Ursel kirjutas:Hommikul avastasin ,et meie pisikribalal on vuntsid kadunud :eek: :roll:
niisugune tunne nagu oleks keegi tikust tuld tõmmanud ja ja need a´la 2cm pikkuseks põletanud.
Ei tea kas nutta või naerda .... samas on ta niiiiii naljakat nägu, vägisi ajas itsitama aga ....kaubanduslik välimus on läinud. 2 nädala pärast läheb ta mul ju uude koju. :roll:
Ei tea kuidas niisugune asi juhtuda sai... kas siis maiuse pärast kakeldes on vuntsid teiste hammaste ette jäänud... või.....?
Kas kellegil teist on ka midagi säärast tsintsulas toimunud? Kas need vuntsid ikka tagasi kasvavad? :)


Ma arvan,et kakeldes ei tule vuntsid ära,pigem ikka mingi aine puudus!Või meeldis emale neid näksida?Ma tean juhust,kus ema näksis katki laste tagumised jalad.Lihtsalt niikaua näris,kui veriseks läksid.Mine sa seda loomariiki tea.Mul jälle isane tunneb huvi oma kahekuuse tütre vastu,aga ise istub nüüd teises puuris ja oi-oi kui kuri on.Mis parata,ei saa ju lasta last ahistada.:(Aga vuntsid kasvavad ooed,nagu karvadki,ainult nats läheb aega!
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kummaline lugu

PostitusPostitas Tuut Ursel » 16. juuli 2004, 11:54

Ei saa nendest loomadest aru jahh..... :) eile olid vuntsid ilusti olemas. Kõige kurioossem oli see, et tulevane omanik käis eile õhtul pisikest üle veel vaatamas ja mainis et nii ilusad pikad vuntsid :D ei tea kas papi ja mammi said äkki aru ,et pisul varsti äraminek :D ja rikkused meelega ta kaubandusliku välimuse.
Või häiris võõras lõhn, sest poja käis ka oma tulevase peremehe sülest läbi...
ei tea ... aga igatahes väga kummaline :roll:
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille (Teema autor) » 16. juuli 2004, 13:45

Ma pole veel aru saanud,et nad lõhna suhtes niiiiii hirmus tundlikud on.Meil käib siin päevast päeva üks trall ja sülle võtmine,vist oma 20 inimest on neid siin küll väntsutanud,täna uurisin oma tsinnudel ka vuntsid üle,ainult emasel oli üks suur ja tugev karv ära murdunud. Edu teile vuntside kasvamisel!
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kummaline lugu

PostitusPostitas Kairi » 17. juuli 2004, 19:55

Sellist asja ikka juhtub, minu Villy näris ka Sallyl vuntsid ära. Tavaliselt pidid seda isased emastega tegema (eriline armastuse väljendamise viis).
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsul vurrud kadunud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. juuli 2004, 11:23

Minu emasel tšintšul olid vurrud vaid ühel õhtul - õhtul mil me ta koju tõime. Isane tšintšu pügab vurrud ära ka poegadel :x . Nii ongi meie peres vurrud vaid ühel loomal.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsul vurrud kadunud

PostitusPostitas sitsu0456 » 29. september 2010, 17:50

Meie tsintsupapa küll ei näri poja vurre ära aga emane närib küll.
sitsu0456
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Vurrud murdunud

PostitusPostitas lola0404 » 19. august 2011, 17:22

Tere!
Avastasin täna, et ühel meie tüdrukul on kõik paksemat sorti vurrud nii umbes cm pikkused. Alles olid ilusad pikad. Kas see võib olla mingist haigusest või aine puudusest või närib lihtsalt teine need ära. Meil elab kaks noort tüdrukut koos, aga pole näinud küll, et nad kiusaks teineteist. Ja vurrud on kadunud suuremal loomal. Ei tahaks hästi uskuda, et ta lasi pisemal ennast kiusata.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vurrud murdunud

PostitusPostitas Merru96 » 19. august 2011, 17:58

Kahjuks ei oska aidata, kuid minul on sarnane mure. Nimelt üks vurr on minu tsintsul ka ära murdunud, kui pea iga päev leian põrandalt tema vurre. Olen tähele pannud et ta pestes võtab neist kinni ja päris jõudsalt tõmbab neid.
Milly
Kasutaja avatar
Merru96
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 449
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsul vurrud kadunud

PostitusPostitas Imbeeh » 22. august 2011, 22:03

Minu isane tsinsu närib emase tsinu vurrud ära nii, et olen juba loobunud, et need kunagi võiks tagasi kasvada. Kui aasta tagasi emane ja isane eraldi puurides elasid siis kasvasid ilusti vurrud pikaks aga kui kokku said siis näris isane jälle vurrud ära. Pole näinud millal ta seda teeb aga ka meil on emane ilma pikadest vurrudest.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist