Krambid?

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Krambid?

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 03. märts 2009, 11:07

Tere,

minu Teddyl on selline jama vahel, et tal tekivad nagu krambid ja siis hakkab täiega värisema. Tal lööb nagu esisilla täielikult alt ära ja siis ta üritab mööda põrandat või puuri kuidagi liikuda ( mitte et ta oleks liikumatult, ta ei jää kuskile nurka vaid üritab kuidagi edasi saada, endal esimene kehaosa vastu maad :sad: ) Päris jube on teda niimoodi vaadata, võtan ta siis alati sülle kohe, sest mul tulevad pisarad silma, et mu pisikene niimoodi piinleb . Samas seda ei juhtu ka koguaeg. Mõnikord juhtub mitu korda õhtu jooksul, mõnikord 1 kord, mõnikord mitu kuud ei näe.
Kui temaga arsti juures käisin Maxi Loomakliinikus, siis see arst ei tundnud eriti chinchilladest rohkem teadvat , kui ma ise ja tema arvas, et see on normaalne, kui Teddy palju ringi jookseb, et võib kramp tekkida !? Aga vahel ta on puuris ja siis tekib kramp , enne kui ta on välja jooksma saanudki ! Samas ma annan talle kallist sööki normaalselt, annan kuivatatud õunu, banaane, õietolmu, rosinaid,mett ja igast maiustusi, mis poes saadaval, et mingit vitamiini puudust tal küll ju olla ei tohiks ?

Ma ei teagi, kas selle peaksin ikkagi mingi haiguse alla liigitama või millest see tuleb huvitav?
Ja ma ei oska teda nagu kuidagi aidata ka :wacko: :wacko: :sad: , kui tal krambid tulevad. ma võtan ta küll sülle, aga ma näen, et ta sirutab nagu ühe ( vahel mõlemad. nagu oleks üle keha kramp) tagumistest jalgadest ka vahepeal välja sirgeks nagu oleks kramp ka sinna löönud.

Oskab keegi selle kohta rohkem rääkida??? Ma pikka aega ei olnud jälle seda näinud, olin unustanud, et tal need olid, kuni eilseni.
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Mercar » 03. märts 2009, 14:07

Esiteks- soovitaks minna närilisi tundva arsti juurde!
Krambid- sinu kirjeldusest väga krampide moodi asi ei tundu. Üldiselt üle keha krampidega kaasneb põie tühjenemine. Kas seda (st laseb end täis) on olnud?
Mul koeral oli epilepsia siis oli ikka korralik vappumine üle kere ja veel järgmisel päevalgi tal lihased sellest haiged.

Sinu jutu järgi kahtlustaks aga pigem mõnd muud mure, juhul kui ta pidevalt sellises koguses süsivesikuid saab, siis suhkruhaigust näiteks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Imbeeh » 03. märts 2009, 14:36

Tere! Kohe alguses küsiksin, et mis tõugu/värvi sul Teddy on? Ma siis räägin omadest kogemustest, sest tean, mida sa läbi elad. Mul kasvas eelmisel aastal kodus kaks black velvetit, praeguseks on jäänud üks. Esimest korda esinesid meil krambid 1,5 aastat tagasi, kui Muffin koju tuli. Möödunud oli nädalake, kui tegin loomakestele pesa ja nemad jooksid rahulikult ringi, kuid äkki märkasin Muffinit diivani all krampide käes piinlemas, paanika oli suur, sest kahtlustasin, et äkki hammustas mingit elektrijuhet(õnneks mitte). Võtsin ta kätte ja ei osanud mitte kui midagi teha. Uurisime netist loomaarste, sest kell oli hiline ja samal ajal hoidsime Muffinil silma peal. Teha ei saanud midagi lihtsalt hoidsin loomakest soojas ja süles. Aega võttis umbes 2 tundi, kui Muffin täiesti korda sai ja ta tagasi puuri panin. Peale seda hakkasin eriti hoolikalt Muffinit jälgima ja samas uurisin, et mida internetist selle kohta kirjutatakse. Ainus mida teada saime on see, et black velvetitel esineb seda sageli, geeni vea tõttu.
Mida siis teha? Selle kohta infot ei leidnudki, kui ainult, et hoida looma soojas, kuni krambid mööda lähevad ja loomakesel parem on.
Peaaegu aasta läks mööda, kui meid tabasid teised krambid, mis seekord sai saatuslikuks Speedyle. Oli jälle üks tavaline õhtu, kus loomakestele tegin pesa ja nemad ringi jooksid. Speedy oli meil alati selline põikpäine ja ennast eriti puutuda ei lasknud, kui mu elukaalsane äkki ütles, et Speedy´ga on midagi valesti, sest ta saab teda hoida. Ning hetk hiljme tabas Speedyt meeletud krambi hood, mis olid kindlasti hullemad kui Muffinil. Taaskord paanika, istusin terve õhtu Speedy süles ja palvetasin, et kõik korda saak. Tunnid läksid mööda ja tundus, et kõik saab korda, kui Speedyt tabas teine hoog ja siis tundsin juba hinges, et nüüd on kõik. Pisikene puhkas mu süles ja hingas vaevalislt ning 4 tundi peale krampide esimest esinemist lahkus ta meie juurest.
Kuna leidsin, et midagi pidi valesti olema, lugesin päevi internetis erinevaid foorumeid ja otsest põhjust ma ei saa kunagi teada, kuid ühe abinõu võtsime me peale seda kasutusele. Nimelt ostin loomapoest vitamiini, mida tilgutan vee sisse, sest tundub, et üheks põhjuseks krampidel on see, et loomakene ei saa vajalikke aineid toidust kätte.
Ega kaks ilma kolmandata ei jää ja kaks kuud hiljem tabas Muffinit pisi krambi hoog puuris olles, arvatavasti ehmatas millegi peale. Seal ta meil siis oli istus puuri põhjas ja tudises, meie puuri lähedal jälgisime, kuidas olukord laheneb. Õnneks siis 25 minutit hiljem Muffin raputas ennast ja asus sööma. Seekord läks hästi ja ma tahan uskuda, et vitamiinidest vees oli kasu.
Äkki oli sellest kasu natukenegi.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 03. märts 2009, 18:14

To Mercar:

Ei, ta ei lase ennast täis.. Aga kui praegu mõtlema hakata , siis see ei tundu nagu ülekeha kramp ka igakord. Ühekorra olen näinud, kus tal olid tagumised jalad ka nagu laiali ja tundus, nagu oleks kramp sinna ka löönud...
Ma helistasin kõik arstid läbi Tallinnas, kui Teddyl oli seenhaigus ( inglis keeli "Ringworm" ) eelmine aasta- selle ravisime välja- nüüd on kõik korras juba kuid. Ja miks läksin Maxiloomakliinikusse on selleks, et kõik kliinikud, mis läbi helistasin ütlesid, et seal kliinikus on arst, kes teab Tallinnas Chinchilladest midagi. Enamus kliinikud ei olnud nõus mind vastu võtma, kuna ei olevat arsti, kes oskab chinchillasid ravida! Niisiis, ei jäänudki mul muud üle kui sõita Maxi'sse. Aga see arst, kes pidavat teadma chinchilladest teadis sama palju neist, kui ma ise tean. Ma uurisin nimelt enne arsti juurde minekut terve nv-se netis chinchilla haigustest ja "Ringworm" tundus kõige ligilähdasem. Alguses see arst ütles et ei ole see haigus kindlasti... Et pidavat olema stressist. Siis lasin tal ikka võtta proovid ja uurida laboratoorselt, peale proovide võtmist helistas arst mulle mõne päeva möödudes ja tunnistas , et tegu on ikka "ringwormiga" ja selle "krambi"seisundi kohta ta ütles, et see pidavat olema normaalne chinchilladel. Aga mu venna omadel ei ole ju sellist asja???? Nii palju siis sellest....
Ja kuidas ma saan teada , kas tema suhkrutase veres on normaalne või mitte???

To Imbeeh:

Teddy on nüüd 9 kuune Silver mosaic. Võid albumist pilte vaadata. Tal on mõned korrad see "krambi moodi" seisund juhtunud. No 2 h see aega ei võta. Ei võta isegi tund aega. Tavaliselt kestab see "hoog" kuskil 5 minutit ja siis jookseb minema, nagu midagi ei oleks olnudki! See on juhtunud tavaliselt siis, kui vend on oma emaste ( õdede) chinchilladega minu juures või eile olime meie neil. On juhtunud ka 2 - 3 korda kodus, kui oleme kahekesti olnud. Mul tulevad igakord pisarad silma, sest näen , et ta tahaks nagu joosta, aga kuidas sa jooksed, kui esimene kehaosa on täiesti maas... Samas tal nagu ei ole kuid seda olnud, olin täiesti unustanud selle "seisundi". Samas ma ei saa aru, et miks pärast seda hoogu ta täiega värisema hakkab. Pea väriseb kohe jubedalt. Esimesed korrad kardsin, et on äkki kuumarabandus- siis tegin rõduukse natukene lahti ja hoidsin teda käte vahel seal, et ta saaks värsket õhku hingata. Viimased korrad olen hoidnud teda käte vahel soojas. Mingi hetk on ta rahulik ja püsib käte vahel, teine hetk hiljem hakkab nagu rabelema- nagu oleks häbi selle seisundi pärast. Aga samas igakord, kui see "seisund" esile tuleb, siis ta nagu ei peida end kuskile, vaid üritab nagu "koperdada" minu poole. Ma ehmatan igakord ära :(
Täitsa hirm tuli peale, kui lugesin veel sinu kirja pisikese kaotusest. Tunnen kaasa... :S Ma ei kujuta ette , kuidas sa selle üle elasid. Ma ei taha mõeldagi :( :(
Aga mis tilkasid sina ostsid? Ja kas seda saab igast loomapoest?
Ma annan talle küll kõike ju süüa...nagu esimeses postituses mainisin. Ma olen täiesti nõutu, ei oska kuidagi teda aidata ka.. Nii kahju on vaadata... :(
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Imbeeh » 03. märts 2009, 19:09

Nüüd ma jah vaatasin sinu kaunist looma albumis :wink: .
Tundub, et Teddyl võib see krambi seisund olla, kas siis erutusest, et nii palju külalisi ja vaja ringi siblida, et tal rohkem tahtmist tegutseda, kui keha kannatab.
Minu loomakeste puhul kestsid ka krambihood lühikest aega aga sellest välja tulemine oli pikk. Muffini puhul me kasutasime arvuti terminit. Ta oleks nagu kokkujooksnud arvuti, mis tegi restardi.
Iga lemmiklooma kaotus on valus, kuid samas on palju mälestusi, mida siiamaani rõõm meenutada. Ning Muffinile muretsesime Kupo, sest ka tema tundis Speedyst puudust ja ma ei suutnud teda seal üksi nurgas nukrutsemas vaadata.
Vitamiine igas poes ei ole. Mina leidsin need Olümpia hotelli lähedal asuvast loomapoest ja maksid 65.-. Ma võin sulle pärast messida nimetuse, sest hetkel pole pudelit käepärast. :umm:
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 04. märts 2009, 19:23

No ei oska öelda, kas on erutusest, selles suhtes, et mõned korrad oleme ka ainult kahesti kodus olnud ja ta on puuris olnud ja mingi hetk on nagu esisilla alt ära löönud. Samas enamus korrad on tõesti juhtunud siis, kui on külalised, või oleme ise külas. Mismoodi see välja tulemine Speedyl siis välja nägi??? Teddyl on "Krambi" seisund nagu mingi 5-10 mintsa ja siis väriseb jubedalt üle keha... Mingi hetke möödudes, aga kappab ringi nagu ei oleks midagi juhtunudki.
Kindlasti on toredaid hetki, mis ei unune kunagi :)

Eks ma vaatan neid vitamiine poest. Tänx selle info eest.
Ma loodan, et ta saab oma "krampidest" ikka üle :)
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Imbeeh » 05. märts 2009, 00:34

Meie loomakeste puhul oli nii, et peale krampe oli loom täiesti koha peal, keha hästi pinges, kõrvad pea ligi ja ei liigutanud ennast, sain rahulikult sülle võtta. Peale mõnigast aega hakkas end vaikselt liigutama, kuid ebakindlalt, selline tudisemine ja värinad. Minu jaoks oli see nagu arvuti, mis on kinni jooksnud, vajuta kui palju tahad klahvidele mitte midagi ei muutu, kuid siis tehes restardi hakkab kõik jälle tööle nagu mitte midagi poleks juhtunud. Ma tean, et arvuti ja loom on kaks eri asja, kuid niimoodi on seda mul endal kõige lihtsam seletada.
Ei tahetud süüa, lihtsalt olid, kuid siis kui kõik jälle korda sai oli kõht tühi ja hing jälle tegutsemist täis, nagu poleks midagi juhtnud. Kuid kindlasti oli see nende jaoks väsitav. Kurnas keha ära, kui kõik on pinges. Valus oli vaadata ja abituse tunne oli peal, kui ise mitte kui midagi teha ei saa ja loomakene piinleb.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 05. märts 2009, 19:53

Oiijah, sellist asja päris minu pisikesel ei ole. Aga värinad ja tudisemine nagu on. Aga ta on natukene mul käte vahel ja siis kappab otse sööma. Söögiisu kadumist ma ei ole täheldanud Teddy juures.
Abitu tunne on küll jah. Aga teha ei saa ega oska ka midagi ju.
eks vaatame, kas nendest tilkadest nüüd mingit abi on. :) Aitäh toetuse eest ;)
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Imbeeh » 05. märts 2009, 21:25

Hoia siis kursis, et kuidas Teddyl läheb. Seda on teistel ka huvitav lugeda, kes sama murega kokku puutuvad. Ning kui midagi aitab Teddy krampide puhul siis maini. :-)
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid????

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 06. märts 2009, 13:43

Kindlasti hoian teid asjaga kursis...
Just, juba selle pärast, et kui kellegil teisel peaks midagi sarnast juhtuma :)
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid?

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 29. oktoober 2009, 17:18

Teatan siis vahepeal, et mu Teddy on nüüd korras olnud. Ei ole mingeid krampe vahepeal olnud pikka aega... Ostsin talle mingid poluvitamiini ( tilkadena) , olen lisanud seda tema joogitopsi ja võibolla sellepärast enam krampe polegi, aga võibolla ka muudel põhjustel... Vaatame , kuidas ta eluke edasi läheb :)

Ja muuseaus ta sai ka vahepeal isaks :D
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid?

PostitusPostitas kapa1995 » 06. november 2009, 00:03

Tere, Lasin ka enda Nöpsu lahti Tuppa jooksma. Algul ta jooksis ja möllas suht aktiivselt. Kui natuke aega möödus ja Kuulsin ma nurgast nuuksumist. Tema Kössitas seal, Vaatasin teda korra. Muidu ta kätte anda ei taha aga see kord andis. Aga enne seda kui ma ta sülle võtsin hakkas ta tõmblema. Koheselt võtsin sülle ja hoidsin soojas teda. Ma ei vaadanud Kui kaua ma teda süles hoidsin, aga terve selle aja ta ainult nuuksus ja lamas mul süles..Ja see pole tal esimene kord...Ta on muidu Black Velvet!
Kasutaja avatar
kapa1995
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Asukoht: Kilingi-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Krambid?

PostitusPostitas Imbeeh » 06. november 2009, 17:55

Minu soovitus sulle kapa1995 on see, et osta oma loomakesel vitamiine, mida saad joogiveele lisada. Minu black velveti puhul on see aidanud, juba üle aasta pole krampe olnud (koputan nüüd kolm korda vastu lauda) ja loodetavasti on selle puhul kasuks need vitamiinid olnud.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krambid?

PostitusPostitas Teddy-Bear (Teema autor) » 18. november 2009, 13:25

Ma vaatan, et sarnast "seisundit" on siis rohkem kui mõni ?

Mina arvan ka , et minu Teddyl aitasid need vitamiinid, mida lisan Ta joogiveele. Ja kusjuures neid ei olnudki nii lihtne leida. Paljud kohad ei müügi selliseid vitamiine... Ma sõitsin ikka mõnusalt mööda Tallinna ringi ja ajasin neid vitamiine taga. Ma ei mäleta enam kust ma need lõpuks sain aga kuskil 70 .- eegi ringis nad vist maksid ka.
Ja neid ei pea lisama igapäev. :)

Kapa1995, mina soovitan Sul ka otsida need vitamiinid ja lisa pisikese joogiveele ja anna ikka mingi aja möödudes teada ka kuidas Su pisikesel läheb :)
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline