karv lahti

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Lahtine karv...

PostitusPostitas sipzy (Teema autor) » 15. november 2004, 17:04

Kas tsintsul karvaajamine on normaalne?
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. november 2004, 17:25

Kui nad stressis on, läheb karv kohe lahti. Muidu vist ajavad ka karva nagu jänesed.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 15. november 2004, 17:40

Jah, ajavad küll.Minu emasel tsintsul läks küljedal peaaegu kõik karv ära.Nüüd on kasvanud uus ja ilus karv.
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Karv lahti

PostitusPostitas Syrle » 02. juuni 2005, 07:23

Viimasel ajal olen tähele pannud, et kui Tupsut puuri tagasi hakkan panema, siis pärast käed karvased.. Muidu tundub karv korras ja sööb edukalt. :o Puuri pannes on ta suhteliselt rahulik... kuid samas, kes meist ikka tahaks puuris olla.. Just viimastel päevadel see asi, varem pole seda ette tulnud...
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karv lahti

PostitusPostitas morfiid » 02. juuni 2005, 15:40

Kas karv tuleb ühtlaselt lahti? Kui nii, siis on see lissalt karvavahetus periood. tegelikult see on neil koguaeg, aga mõnikord tuleb lihtsalt rohkem karvu. Kui asi on nii, siis selle pärast ei ole vaja muretseda :) .
Aga äkki tulevad lahti hoopis suured tutid? :o
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karv lahti

PostitusPostitas Syrle » 02. juuni 2005, 15:44

Väga suured tutid need pole, kuna auku otseselt näha ei jää. Ilmsalt siis ikka karvavahetus, kuna täna märkasin Charlyl kah paarist kohast karv natuke lahti... Ja vaip kah viimasel ajal karvasem peale tuuritamisi :)
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karv lahti

PostitusPostitas Sille » 03. juuni 2005, 20:59

Kui minu tsinsud jooksevad vabalt ringi ja isane püüab ikka emasele kukile karata,siis nad nagu lähevad tülli ja siis on küll pärast karv lahti.Ja see lahtine jääb ilusti minu pluusi külge.Ma siis silun nats ja tõmban väljaulatuvad karvad ära.Ja ongi kõik korras.Aga ma ise arvan,et rohkem lahti on karv ka sellepärast,et ilmad on soojemaks läinud ja eks nendel ole ka mingigi pisike karvavahetuse periood.Eks nad ole ka osake loodusest! :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy (Teema autor) » 05. juuni 2005, 12:29

Karva tuleb neil küll koguaeg jah. Alati kui ma oma nupsikud sülle võtan, siis olen pärast karvane. Valged karvad on veel eriti näha.
Kui auku ei jää, siis ei ole küll mingit põhjust muretseda. Karvaajamine täiesti loomulik.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. juuni 2005, 10:33

viimasel ajal olen ma ka märganud ,et peale loomakese süles olekut on mu riided karvadega koos,enne sellist asja nagu polnud. :eek: võibolla on neil kevadine suurem karvavahetusperiood :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karv lahti

PostitusPostitas Sille » 06. juuni 2005, 20:30

Ma kuskilt kuulsin nagu,et tsinsud karva ei vaheta,nagu kassid ja koerad.Neil kogu aeg vahetub karv,eks sellepärast nad ikka karvastavadki süles olles.Ja eks temperatuur ka loeb. :!:
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy (Teema autor) » 07. juuni 2005, 20:03

Seda küll, aga karva nad siiski vahetavad :)
Neil on niisama ju ka suht õrn karv ja tuleb lihtsalt lahti, sellepärast tundubki, et ajavad palju karva.
Kui aga juba augud jäävad, siis on asi tõsisem. See võib siis ka tekkida vitamiini puuduse tõttu :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karv lahti

PostitusPostitas morfiid » 07. juuni 2005, 20:33

Tegelikult on vitamiinipuudusest palju hullem probleem seenhaigused. nendest on väga väga raske lahti saada ja see võtab ikka suured laigud maha. Ja see on NAKKAV!
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

karv lahti

PostitusPostitas supersass » 26. august 2005, 22:52

mul on selline mure et mul elavad ühespuuris 2 tsinnut aga isasel tsinnul hakkas karv suurte tuttidena tagumiku pealt lendama aga kui ma seda kratsin siis ta hakkab nagu nuuksuma :(
enne seda oli juba tal seal üks korralik karvatu auk aga see oli vist sellest et ta kunagi jäi veepudelikõrval magama ja siis tulid sealt karvad lahti aga nüüd ma kohe ei tea mida teha
supersass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 26. august 2005, 23:53

emane kakub isaselt karvu maha?
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas morfiid » 27. august 2005, 07:10

Seleta täpselt ära, kuidas need karvad tal ära tulevad? Kas siis, kui ta ehmatab ja sa tahad teda sülle võtta? Või on asi nii nagu Vaigla küsis?
Kas tema nahk on korras? Äkki on mingi nahaaigus, kuigi siis oleks loogiline, et ka emasel oleks midagi viga. :o
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas supersass » 27. august 2005, 08:45

ei ma täpselt ei teagi kuidas need ära tulevad :oops: aga ikka siis kui ta puuris on
aga emane ei kaku neid
supersass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 27. august 2005, 09:36

Minul oli sammuti emasega.
Aga ma tean, et seda tegid pojakesed.
Nendele vist öösel igav oli)))).
Nüüd on kõik korras.
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kas laseb sülle võttes karva lahti?

PostitusPostitas Meloofia11 » 04. jaanuar 2008, 19:46

Kas chinchilla laseb siis kui ta sülle võtta karva lahti? Või millal ta karva lahti laseb?
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas laseb sülle võttes karva lahti?

PostitusPostitas Mercar » 04. jaanuar 2008, 19:54

Mida sa selle all mõtled?
Kuidas laseb karva lahti? Et võtad sülle ja äkki on käes kiilas loom? :m8hh:

Kui mõtled seda kas tšintšilja ajab süles karvu. No mingilmääral ikka. Teatud hulga ajavad kõik karvased loomad pidevalt karva. St karvast looma sülle võttes mõned karvad jäävad ikka riietele.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas laseb sülle võttes karva lahti?

PostitusPostitas Meloofia11 » 04. jaanuar 2008, 20:01

Ma ei tea...
Kuskilt lugesin, et chinchilla laseb sülle võttes karva lahti. :umm: Seda ma tean, et mõningad karvad jäävad riietele, aga ma lugesin nii, et laseb karva lahti.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas laseb sülle võttes karva lahti?

PostitusPostitas Scratchy » 05. jaanuar 2008, 14:49

http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=36&t=604

Seal mõned väidavad, et tšintšiljasi peaks sabast tõstma (hoiad sabast kinni ja toetad käega kõhu alt), siis ei saa loom sind hammustada ja ei lase karva lahti. See karva lahti laskmine pidid olema nagu sisalikul saba lahtilaskmise efekt, et kui kardab või ehmub, siis laseb karva lahti. Kuigi sabast tõstmine on küllaltki jõhker ja loomale ka arvatavasti valus ja ebameeldiv, parem kui sellist asja ei teeks. Sotsialiseeritud loomad ei tohiks küll nii kartlikud olla, et iga katsumise, näppimise, tõstmise peale karva lahti laseks. :huh:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas laseb sülle võttes karva lahti?

PostitusPostitas sipzy (Teema autor) » 05. jaanuar 2008, 17:13

Tsintsiljasid tõstetaks sabast nii, et võetakse sabast saba juure juurest kinni ja tõstetakse sealt käele. Loomad kes on pikemataega kodus elanud ja ei ole sellega harjunud võivad aga väga tõredat häält sellepeale teha. Karvu ajab ta nii süllevõtte niisama kui ka ehmatusest laseb nö. karva lahti. See ei tähenda mitte seda, et ta kiilaks jääks vaid tsintsiljadel on ühes karva juures 80karva kuskil, seega kui tal üks juur lahti tuleb, siis on juba 80karva lahti. Lisaks niisama lahtisele karvale. Kui on heledavärviga loom, siis on karvu tunduvalt rohkem märgata. Niisama tõstes ta karva lahti ei lase, kui veidi ehmub või on hirmul, siis laseb, aga ega seda karvkattes märgata ei ole, sest ta nii paku karvastikuga ju :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tsintsul karv lahti

PostitusPostitas jvman » 10. märts 2010, 09:53

Tsintsul on ninalt karv lahti ja nagu auk oleks sees nii umbes 0.5cm suurune laik.. :sad:
jvman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas Teddy-Bear » 31. märts 2010, 17:24

Minu tsintsul oli mingi 2008 a. lõpus see "ringworm" . Siis ta viskas ikka korralikult karva maha. Kohe oli kõrvade ümbert selline roosakas nahk näha ja käpad läksid ka kohe karvadest puhtaks, roosad varbad olid näha ning ka käppade ümber läksid karvad enamusjaos maha, seega oli ka sealt roosa, üleüldiselt ta viskas palju karvu maha ja tundus kuidagi sellise rasitud olemisega.
Käisin temaga Tallinnas arsti juures, aga see arst pakkus ainult stressi ja puuri asukoha vahetust. Kuna ma olin nii mures oma pisikese pärast siis ma istusin paar ööd üleval ja otsisin netist tsintsu haiguseid. Ingliskeelsetelt saitidelt leidsin jutte selle "Ringworm'i" kohta ja piltide järgi tundus see ka kõige ligilähedasem. Seega ajasin arstile ikka seda "Ringworm'i" juttu ja lasin laboratoorse uuringu teha. Arst lasi mul osta mingi shampooni ja käskis tsintsut kodus sellega pesta , siis hoida Teda 10min. rätikus soojas ja siis loputada ja föönitada... Teddy oli päris shokis sellest...Ja mul endal oli nii paha seda teha... Aga nädala möödudes helistas see arst tagasi ja ütles, et see ikkagi on see sama haigus, millest ma rääkisin Talle. Sain siis mingi 200 .- eek-ise rohu ja andsin talle süstlaga seda...Teddyle täitsa maitses see, sest igakord enne, kui rohtu pidin Talle jälle andma, kutsusin Teda puuri ääres ja kui ta sai aru, et saab jälle rohtu lippas kiirelt puuri äärde ja lakkus süstla otsa ka alati täiesti puhtaks :P Kuna me Teddyga oleme väga lähedased ja Ta tahab täiega minu tähelepanu ja hoolt koguaeg siis ma sain ka temalt selle haiguse mingi aja möödudes.. Mul olid sellised punased ringid üle keha... Käisin naha arsti juures, aga seal kirjutati see allergia alla. Ma ei ole allergiline inimene ja ostsin mingeid allergia ravimeid... Need ei tõmmanud ka eriti seda alla... Aga mingi aja möödudes ja "Helosani" ja mingit teist kreemi määrides hakkasid laigud vaikselt ära kaduma.. Nüüd on kõik täitsa korras.. Aga paranemine võttis ikka jõhkralt aega....
Vot nii....
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas Imbeeh » 01. aprill 2010, 09:45

Äkki oskad öelda kus kohast su villak ringwormi sai, et teaks ka ise millele tähelepanu pöörata? Et tundub, et sellega ikka parajalt tööd ja kui ise internetis ringi ei kola ei oska ka loomaarstid kohe sellele tähelepanu pöörata. Lisaks see, et haigus võib levida loomalt inimesele. Kuidas tsinsu pesemine üldse välja nägi ja kaua võttis aega, et looma karv täiesti ära kuivaks?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas Teddy-Bear » 05. aprill 2010, 17:35

Ma ei oska öelda millest see haigus alguse sai... :( See pidi olema suht levinud haigus nendel. jah, parajalt tööd oli küll sellega... Ma helistasin praktiliselt kõik loomakliinikud Tallinnas läbi ja ainukene kliinik kuhu mind suunati oli "maxi loomakliinik" . Seal pidavat olema arst, kes teab chinchilladest, aga ei teadnud ta sellest eriti midagi, mulle tundus.
Jah, see haigus levis ka Teddy'lt minule ja sõbranna lapsele ka. Kuigi laps väitis, et ta teda ei puutunud... aga ma ei jõudnud last igahetk jälgida ja usun, et ta ikka uudishimust võibolla oli seal puuri ääres...
Tsintsu pesemine oli raske... ta siples ja mu süda tilkus verd, kui pidin teda kinni hoidma rätikus ja selle shampooniga kokku määrima... Siis veel 10min. rätikus soojas hoidma (-see talle üldse ei meeldinud) ja siis niiske lapiga üritasin seda shampooni välja loputada... Liivavanni ei võinud talle ka anda peale seda, ta oli ikka puuri pannes ja peale protseduuri mega solvunud mu peale...ma ei oska ajaliselt öelda kaua see kogu protseduur aega võttis... Aga jube hirmus oli see küll... Seda pesemist ma tegin ühe korra ainult,sest mu süda ei lubanud rohkem Teda traumeerida. Föönitama hakates tal oli juba selline nägu peas, et tal on juba ükskõik mis ma temaga edasi teen... :(
Jube kogemus ühesõnaga.... :(
ja kõige tobedam oli see, et isegi nahaarst ei osanud mulle öelda mis mul viga on ja kirjutas selle kohe allergia alla....
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Karv?

PostitusPostitas tsitsu » 06. mai 2010, 15:31

Ma sain oma villakhiired-tsintsiljad eelmine suvi. Seega tume maa ses -suhtes kas neil ka kevadel karv vahetub? Toas nüüd just kevadel kohutavad tuustid lendavad. Või on toitumises viga tulnud ( kuigi söövad sama mis eelmine aasta).
Kasutaja avatar
tsitsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: jõgeva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas criis » 23. mai 2010, 18:55

kuidas see ringeorm välja näeb? mul tsintsul karv ka teistsuguseks läinud. just peale seda, kui karva närima hakkas, siis hakkas ta ka ennast tiohedamini kraapima. aga nüüd olen vaadanud, et oleneb kuidas ta end liigutab, siis vahel nagu karvad hoiaks lahku, seda just kui ta oma pead alla poole suunab´, siis kaelast alt poolt veidi tundub nii.aga kui istub seal rahulikult või kui pead alla ei suuna siis pole nagu midagi näha. kõrvade juurest oleks nagu karv puudu veidi.ja nüüd täna vaatasin et ta vurrude otsad nagu lõheneksid veidi( ei ole nii terve välimusega) kas peaksin arstile minema temaga? tema karvanärimine sai ilmselt sellest alguse, kui ükspäev me teda enam tuppa jooksma ei lasknud, no tegime suurema puuri ja siis mõtlesime et enam pole siis vaja. me arvame nii, et sellest sai alguse, kuna kui jälle jooksma hakkasime teda laskma, siis tasapisi kadus nagu see karvanärimine. äkki tal mingi vitamiini puudus? olen kuulnud ka seenhaigusest midagi, aga puuri oleme ikka üritanud väga puhtana hoida ja toit ka värske.
criis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas helenaaa » 10. september 2010, 12:49

Meie kolmel tsinsul on kõikidel üpris suured paljad laigud kasuka sees. U 3cmX3cm. Kas keegi teab mis võib selle põhjuseks olla? Ja muidu on neil üldse kasukas õhemaks jäänud kui muidu, aga nad ei ole vanad, 4 aastased.
helenaaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: karv lahti

PostitusPostitas Imbeeh » 11. september 2010, 12:58

Mis keha piirkonnas laigud paiknevad? Ning kui kaua need juba on olnud ja kuidas loomakesed nende laikude suhtes käituvad, et kas sügavad ennast, kas laigud on lihtsalt paljad või on nahk kuidagi ka ärritunud?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron