Kõht lahti - junnid vedelad

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kõht lahti - junnid vedelad

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 21. detsember 2004, 09:33

staarike3 kirjutas:Selline lugu,üleeile märkasin,et tšintsu junnid ei ole päris õige välimusega.
Nimelt on nad vedelamad kui peaksid...
Milles võib asi olla?


Põhjusi võib olla mitu:
1. Sa annad talle liiga palju kuivtoitu.
2. toidu kvaliteet ei ole päris see, mis olema peaks
3. hein ei ole korralik
4. oled talle midagi uut andnud
5. oled liialdanud rosinate, pählite või päevalilleseementega
Mõtle hoolega järele, ega sa pole äkki toitu või heina muutnud, või midagi üleliia andnud (toitu või maiust nt päevalilleseemneid või rosinaid)
Ära talle päev-paar kuivtoitu anna ja kui junnid on ikka üpris vedelad, siis anna talle söetabletti (seda saab igst apteegist). Ta võtab selle ise käpa vahele ja krõmpsutab ära.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõhuprobleemid

PostitusPostitas kairi02 » 22. detsember 2004, 16:55

Kui minu tšintšul siin paar nädalat tagasi sama jama oli, siis Kairi soovitas apteegist linaseemneid osta ja neid anda ja need igatahes aitasid küll.
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. detsember 2004, 18:05

Nii..ma vaatan kui see ilma kuivtoituta hoidmine paar päeva ei aita,siis võtan sinu soovituse kasutusele ;D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõhuprobleemid

PostitusPostitas Syrle » 22. detsember 2004, 22:46

See vist mingi haigestumisperiood, kuna meie tsintsu oli kah nädal tagasi haige.. :? Meid aitasid dieet ja söetabletid...
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 23. detsember 2004, 10:05

staarike3 kirjutas:Nii..ma vaatan kui see ilma kuivtoituta hoidmine paar päeva ei aita,siis võtan sinu soovituse kasutusele ;D

Kui paremaks ei lähe, siis pead pikemalt dieedil hoidma. Kui asi ikka väga hull ja väljaheited sellised limased ja vedelad, siis tuleb hein ka ära võtta ja joogiks kummeliteed vee asemel anda. Ja kindlasti söetabletti ka.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kõhumured

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuni 2005, 11:46

Olen oma loomakese pärast mures. Nimelt tal juba pikemat aega kõht lahti, aru ei saa milles asi on ja mitte midagi nagu ei aita ka. Vahepeal sai kõht nagu korda, umbes nädalaks või nii ja nüüd on jälle lahti. :(
Alguses arvasin, et asi on heinas, ei andnud seda talle enam, siis nagu saigi kõhu korda, aga mis siis nüüd on, et kohe jälle lahti läks. Söetablette pole veel proovinud, aga kuidas ma talle neid üldse andma peaks? Kas on veel midagi mida tasuks proovida?
Chincu ise on nagu rõõmus ja ergas edasi, aga... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsude haigustest.

PostitusPostitas morfiid » 17. juuni 2005, 16:54

EI oska ka arvata, millest see tulla võib. :o
Anna talle nüüd ainult vett ja heina. Graanuleid ja maiustusi ära anna. Söetableti võid talle lihtsalt kätte anda ja nad söövad selle ilusasti ära. Linaseemneid võib ka anda. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsude haigustest.

PostitusPostitas tsuvi » 18. juuni 2005, 12:07

Minu tsintsul oli kevadel samasugune probleem. Kõht oli ikka üsna pikalt lahti (1,5 nädalat vist). Ma siis graanuleid ja maiustusi ei andnud ja panin ainult vett ja heina. Muidugi tervet seda aega ma teda ilma graanuliteta ka ei hoidnud, aga paar päeva küll. Ja söetabletti sõi ta vägagi isukalt, võttis selle käpakeste vahele ja krõbistas lihtsalt ära.
Võid ka kummeliteed talle vee asemel panna, see pidavat ka aitama, kuigi ise ei ole proovinud.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsude haigustest.

PostitusPostitas morfiid » 18. juuni 2005, 15:18

Mina olen kummeliteed ka proovinud. Kuigi lahjendasin seda üsna palju veega, ei võtnud nad seda suu sissegi. Maitsesid küll aga neile ei m eeldinud see.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 18. juuni 2005, 20:36

Proovi anda saiakuivikuid või parankasid :) Kui minu tsintsudel kõht lahti läks, siis see võttis ilusti kinni tagasi, aga kraanulid muidugi võtsin ka eest ära :)
Hein ja vesi olid koguaeg olemas :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Chillukesel probleem - kõhu mured.

PostitusPostitas Jupi » 13. juuli 2005, 16:42

Lugesin foorumist, et chillud söövad paremini välismaa toitu kui eestimaist. Ostsin siis soovitatud firma Sluis, kuid juhtus sedasi, et junnid läksid hästi väikesteks ja on kuidagi erakordselt kõvad. Hakkasin kohe jälle Eestimaist toitu andma, kuid enam ei lähe kaka korda. Vahepeal oli ta kuidagi uimane ka. Panin talle kummeliteed, kuid seda ta ei ole üldse joonud, juba mitu päeva olen proovinud. :( Mida ma küll tegema pean, et kõik jälle endine oleks???
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Chillukesel probleem - palun abi.

PostitusPostitas morfiid » 13. juuli 2005, 20:06

Selle põhjuseks võis olla ka liigne kogus maiuseid, oled kindel, et see on tingitud välismaisest toidust? Ja minu tsintsudele meeldib küll eestimaine toit rohkem. Ostsin täna ühte kallimat sorti toitu - "Prestige premium Cinchilla nature" (välismaine)
Annan seda neile maiusena, kuna minuarust just seda see ongi - kuivatatud juurviljad, puuviljad, taimsed lisandid, teravili. Paar graanulijuppi oli ka sees. Ilmselt välismaal on nad sellise "kogukama" toiduga harjunud.
Teiseks arvan, et kõhukinnisuse võis põhjustada ka see, et sa läksid liiga järsku üle teisele toidule. Tsintsu ei suutnud sellega kohaneda ning tulemuseks oligi selline paha haigus.
Kõigeparem ravi on see, kui lased oma tsintsul teha palju harjutusi ja jooksmisi väljaspool puuri. Ka kümblusnõus suplemine on hea. siis ta liigutab ennast veits. Söögiks paku talle mõni rosin, palju vett ja heina. Hea asi on ka puuvili papaia.
Aga kui asi paari päevaga ei parane, pead pöörduma ruttu arsti poole.
Kuidas sa tsintsu ennast tunneb? Kas ta on loid ja ei taha joosta? Või on asi ainult junnides?
Kõhukinnisus võib areneda palju hullemaks aiguseks, kus tsintsul väljub koos junnidega ka soolestik.
Loodan et su tsintsu saab terveks ja minu nõuannetest ka mingit kasu on. Edu! :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Chillukesel probleem - palun abi.

PostitusPostitas Sille » 13. juuli 2005, 21:06

Mina olen andnud oma tsinnudele linaseemneid ja näpuotsast lasknud lakkuda maitsestamata jogurtit.Kui ei taha jogurtit võtta,kasta rosin selle sisse ja küll lakub.Aga kui väga loiuks muutub,siis tuleb küll arstiga nõu pidada. :( :o
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Chillukesel probleem - palun abi.

PostitusPostitas Jupi » 14. juuli 2005, 09:23

Kõht on kinni juba umbes 5 päeva olnud. Üks päev oli ta loid küll, päeval arvasin, et ta unine, kuid kui õhtul ka pesakastist välja ei tulnud, siis teadsin, et asi ei ole õige. Ma mõtlesin, et tal noku juurde jälle karvad kogunenud, need võtsin sealt ära ja nüüd on ta jälle energiline, kuid pabulad ikka imepisikesed. Ma proovin rosinat, annan heina ja vett. Kuid kas eestimaise põhitoidu pean ka ära jätma???
PS! Tänan teid abi eest.
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Chillukesel probleem - palun abi.

PostitusPostitas morfiid » 14. juuli 2005, 12:11

Jah, ära graanuleid üldse anna. Sille soovitus linaseemneid anda on ka hea.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Chillukesel probleem - palun abi.

PostitusPostitas morosi » 16. juuli 2005, 17:01

Kõhukinnisuse puhul aitab ka riitsinusõli, mida müüakse igas apteegis. Seda võib pipetiga loomale suhu tilgutada. Peaks ilusti kõhu korda tegema.
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Chillukesel probleem - palun abi.

PostitusPostitas Jupi » 18. juuli 2005, 09:32

Proovisin rosinaid ja linaseemneid, kuid siiani ei ole see kõhtu korda teinud :( Chilluke on energiline, justkui ei olekski midagi viga. Kas peaksin siis arsti juurde minema, sest kõht on kinni juba ligi 2 nädalat?
Viimati muutis Endised kasutajad 20. juuli 2005, 12:26, kokku muudetud 1 kord.
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 18. juuli 2005, 16:31

Imelik, rosinad peaks tegelikult kõhu lahti võtma, kui neile seda rohkem anda. Aga proovi midagi rohelist nt. võilille lehti, aga pese need enne hoolikalt ära. Või midagi sellist mida sa neile varem ei ole andnud, mingi uus maitse. See teeb ka tihtipeale kõhu lahti.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas KätlinM » 07. märts 2010, 21:06

Minu tšintšul ka kõht üle nädala aja lahti olnud. Pabulad on suured ja lähevad salvräti sees kohe lödiks. Kas võib anda ka mustikalehti(kuivatatud) ja purustatud tammekoort? Ostsin need apteegist aga ei ole kindel kas ta võib neid süüa. Olen lugenud, et päevas võib anda 2-3 rosinat, aga siit foorumist olen näinud et see soovitatav nädala norm. Äkki ongi tal rosinatest kõht lahti, kuna olen neid vahel päevas kuni 2 tükki andnud? Kuna tšintšu on minuga olnud ainult kaks kuud , ei tea veel täpselt mida tohib teha ja mida mitte:P. Ma täna tegin rosina meega kokku ja panin purustatud tammekoort ümber, aga ei tea kas see oli õige tegu talle seda anda?!:( Kes oskab, palun aidake:)
KätlinM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Valga maakond
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas Sirtsu56 » 07. märts 2010, 22:00

välismaa foorumeid lugedes nende maiustuste kohta, siis öeldakse väga palju et neile pole üldse vaja mingeid maiuseid anda, vaid näiteks heina kuubikud ja muud sellist träni. Rosinaid ei tohi tõesti palju anda ,mina ei anna enam üldse ja pole ka chinchilladel mingeid kõhumuresid enam olnud. Kas sa söe tabletti oled proovinud ? kaks nädalat kõht lahti olnud hmm ..see ei ole üldsegi hea :(
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas KätlinM » 08. märts 2010, 14:48

Võtsin eile tal need kraanulid eest ära ja nüüd tundub et on juba parem, sõi aind heina ja jõi palju vett. Vaatan kui õhtul jälle mingi jama, annan talle söetabletti. Kas selle annan terve või peab pooleks tegema?
KätlinM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Valga maakond
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas Sirtsu56 » 08. märts 2010, 15:01

jah õigesti tegid ,kuivtoit eest ning aint heina ja vett ,heinas on palju kiudaineid. Mis kuivtoittu üldse annad talle, kas sellist kus on kõik pudipadi koos, st maiused jne ? Mina olen söetableti pooleks teinud .
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas ilvest » 08. märts 2010, 18:47

Minu omadel tuli selle pärast ett väike ved oli pannud kuusepuu oksa puuri.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas KätlinM » 08. märts 2010, 20:23

Ma sain kaasa farmist kuivtoitu ja see on ainult nendega kraanulitega. Küll aga ostsin juurde talle mingi teise toidu, kus oli igast pudipadi. Arvan, et see oligi põhjuseks miks kõht lahti läks. Nüüd enam seda ei ole andnud ja täna juba kõvasti parem. Andsin talle pool söetabletti ka, krõbistas selle ilusti ära. Eks varsti näha kas aitas:). Loomapoes on müüa ka neid pulki, mis käivad puuri külge ..sellised pikad ja seal ka igast maitsetega neid.. Kas need on halvad? Või võin neid talle puuri ikka panna? Ka see võis olla üheks kõhulahtisuse probleemiks:P. Tahan talle parimat ja ostan igast manti kokku talle, aga tundub, et need teevad hoopis halvemaks asja:P
KätlinM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Valga maakond
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas Sirtsu56 » 08. märts 2010, 23:12

Ma saan vaid oma kogumustest rääkida, mis ma alguses läbi proovisin jne, et pulgad kiputakse ühe päevaga/ööga ära söödama, kuid ega see hea pole, siis tegin nii et jätsin paariks tunniks pulga puuri kuid hiljem vaatasin et kuivtoittu ei sööda, aint maiust krõbistatakse. Ning hiljem loobusin ka neist, muidugi nad sööksid heameelega ainult head ja paremat ega nemad aru saa et see kõik ei ole neile hea, et mina pean seda ikkagi reguleerima.
praeguse seisuga annan ma neile aegajalt linaseemneid (see on ka kuivtoidus endas juba sees) , Prestige Crock maiust veidike, kuivatan nüüd ka porgandeid ,et selline vähe tervislikum ''maiuste'' jagamine :) ,kuivatatud õunu.
Sa mainisid et vb tekkis kõhumure uuest kuivtoidust kuna seal ehk palju maiuseid jne ?! , ka see võib tõsi olla, kuna neil see seedesüsteem ikkagi nii tundlik, uut kuivtoittu peab neile aegamööda vana sisse segama jne. Minu tydrukud söövad Science Selective chinchilla toittu juba väga pikka aega ning selle toidu suhtes on vaid kiidusõnad. :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhumured

PostitusPostitas KätlinM » 09. märts 2010, 14:38

Tänaseks kõik hästi õnneks, kõht korras:). Eile ostsin vitamiine ka, annan talle ühe päevas. Tulevikus proovin ka seda toitu, mis teie oma tüdrukutele annate:) Aitäh abi eest:)
KätlinM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Valga maakond
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõht lahti - junnid vedelad

PostitusPostitas Tinkerbell » 03. november 2010, 21:02

Kas linaseemneid ei sööda mitte kõhukinnisuse vastu? :O
Kasutaja avatar
Tinkerbell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõht lahti - junnid vedelad

PostitusPostitas Sirtsu56 » 03. november 2010, 21:04

linaseemned teevad kõhu korda, olgu tal kas kinni või lahti, mina annan oma loomadele igapäev .
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõht lahti - junnid vedelad

PostitusPostitas sipzy » 03. november 2010, 23:11

Võib anda kuivatatud saia, tõmbab kõhu kinnisemaks :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõht lahti - junnid vedelad

PostitusPostitas Destiny7 » 07. juuli 2012, 21:02

Mul ka mure!
Nimelt sai minu tsinnu ootamatult lapsed ( isast pole meil , ehk eelmisest perest oli rase) . Ja nüüd märkasin ,et ühel väiksel köht lahti! , nad sündisid 28.06.2012 , ehk nata üle nädala . Millest tal köhulahtisus tulla vöib? Kas äkki sellest ,et emme saab palju maiustusi ? Ma nii ei topi neid talle päevas ise annan 2 vahest rohkem , aga ema annab veel , ei saa aru,et ei tohi nii palju! , vöi heinast? minu meelest heina´ga pole meil ennem probleeme olnud!? Ootan väga vasuseid!!
Destiny7
Õigekiri longab
 
Postitused: 13
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist