Tsintsu närib karva

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Tsintsu närib karva??

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 22. märts 2005, 16:42

Tsuvi kirjutas:Mul on jälle oma tsintsukese pärast mure :( . Nimelt meeldib talle kangesti oma kasukat "sugeda". Teeb seda nii, nagu koeradki, et nakitseb kuskilt ja siis juskui tõbaks karvu läbi suu (mu viirpapagoid pesid vanasti oma sulgi samamoodi). Ma arvasin, et tegu on lihtsalt puhtust armastava loomakesega, aga ühelt tuttavalt kuulsin (ka tsinnu omanik), et selline asi tähendab hoopis seda, et tsintsu närib oma karva ja et nad ise ennast tegelikult üldse ei pese vaid kasutavad ainult liivavanni. Minu tsinnu saab iga päev liivavanne ja mitte eriti pikalt, nii et nahk tal ei tohiks kuiv olla. Järelikult nakitseb ta karva, mitte nahka. Eile märkasin, et tal on kasukas veidi imelikuks läinud, kuidagi kihiliseks (karv justkui lehtedena), eriti esikäppade pealt . Kas keegi oskab nõu anda, mida tegema peaks :( .


Kui chinnu karva närib näeb ta kasukas välja pulstunud, märg, liiga lühike harjase taoline. Kas asi on tõesti nii hull? :o
Seda võib põhjustadastress, halvad elutingimused, vilets menüü, ebaregulaarsed söögiajad, niiskes või tõmbetuule käes asuvast puurist. Samuti võivad seda põhjustada kassid-koerad.
Sageli pole sellele ravi vaja. Aga vaata kindlasti üle oma chinnu toidumenüü ja eluase.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu närib karva??

PostitusPostitas tsuvi » 23. märts 2005, 15:29

Tema igapäevane toidumenüü näeb välja selline: tavalised tsintsude graanulid, kuivatatud hein ja siis lisaks mõned maiustused. Maiusteks on mingi näriliste söök, kus on igasugu kuivatatud asju (näiteks mais) ja siis veel viljaterad, sihvkad ja siis mingid värvilised krõbinamoodi asjakesed. Loomapoest öeldi, et anda seda tavalise toiduga segamini, aga olen siiani kasutanud kui maiusi. Ja päevas saab ta umbes 3-4 viljatera (tõeliselt väikesed) ja siis midagi suuremat (näiteks selle värvilise krõbina või 1-2 korda nädalas ka rosinat). Puur on tal ka normaalse suurusega (vist), see suur puur, mis poes tsintsude puurina müüakse. Ehitasin sinna paar platet juurde, nii et praegu saab ronida 4 platel pluss veel puuoksal. Ja jooksma saab iga päev ja isegi minuga on ära harjunud hüppab juba ise sülle ja käe peal meeldib ka ukerdada. Teisi loomi ka pole. Ainuke stressi tekitav element on võib-olla puuri tagasi panek. Siis hakkab alati rabelema ja on hiljem kole solvunud, aga kahjuks ei mõista või ei taha ta ise sinna sisse tagasi minna. Meil on puur kõrgemal, nii et välja tuleb redeli kaudu, aga redelist üles ise ei lähe. :o
Ja karva nakitseb ikkagi, õnneks ei ole see märg ega lühike, veidi nagu sassis jalgade ja pea juurest, aga selja pealt on ilus.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu närib karva

PostitusPostitas criis » 16. mai 2010, 14:50

minu tsintsiljal tekkis ka selline asi, et hakkas endalt karvu välja kakkuma ja siis näris, sõi neid. ma ei tea millest see tingitud võib olla ja ausalt öeldes olen suht murelik. isegi magamise ajal kakkus jälle karvu ja sõi need ära.ja siis kratsis ka ennast ikka tihti. täna juba vaatan, et pole nii palju seda märganud. hommikul veel kakkus aga nüüd pole näinud.
äkki on kellegil kogemusi ja teadmisi sellel alal.
muidugi jah, kui järele mõelda siis eile oli meil aken laht kül, aga ta ei asu meil akna all, asub hoopis vastas seinas ja toad meil suured. ja puur ka ehitatud selline et ühelt poolt täitsa kinnine et saab sinna varju pimedasse magama minna.
criis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu närib karva

PostitusPostitas criis » 27. mai 2010, 20:26

minu tsintsu karvanärimine lõppes :)
leidsime, et ta vist läks stressi, kui lõpetasime tema tuppa jooksma laskmise. arvasime, et see pole vajalik, kuna tal nii suur puur ju nüüd. aga kui hakkasime jälle jooksma laskma teda siis lõpetas ta ka oma karvanärimise :) ei tea kas juhus või oligi nii, et jäi stressi, kuna oli ju harjunud igapäev pool tunnikest toas jooksma.
aga ääretult hea meel, et see korda sai nüüd. :D
criis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu närib karva

PostitusPostitas Sirtsu56 » 14. juuni 2010, 06:53

Leidsin ühe kodulehe , seal on toodud välja nii mõnedki tervise probleemid ja ka karva närimine, ehk on kellegile abiks ,head lugemist :) :wink:

http://hop.to/crystal_chinchillas
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist