Villak on uimane

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 14. juuni 2012, 21:06

Veider ,meie villak on 3-4 päeva olnud juba uimane ,muidu oli nii ,et päeval magas ja öösel üleval,nüüd ta magab nii päeval kui ka öösel ,kui päeval liigub ,siis ta on natukene aktiivne ,niipalju ,et läheb ühest kohast teise.Ta ei söö ,pakkusin talle pärnaõit ja tema spets toitu ,et äkki midagigi sööb ,aga ei söönud ,natukene proovis pärnaõit ,aga seda ka ainult natukene .Pakkusin talle juua ,ta ei tahtnud ,pööras pea ära .
Ta lamab nagu koer meil õe padja peal ja oleme proovinud teda äratada,ärkab korraks ja siis jääb taas tuttu.Arvasime et äkki on tal talveuni vms. aga ei usu eriti

Mis te arvate ,mis tegema peaksin,kuidas käituda,mida teha,miks ta nii käitub?
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas Pinto » 15. juuni 2012, 07:56

Kiiresti arstile! Sellises seisus loom ei pea enam kaua vastu. Vedelikupuudus muutub neile kiiresti surmavaks.

Tšintšiljad ei maga talveund ja tegemist on mõne haigusega.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas soff » 15. juuni 2012, 09:49

mina tean seda ,et kohe kui kass paarpäeva vett ei saa siis läheb psüühika korrast ära,aga nende loomade kohta ei tea ma midagi :(
soff
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 15. juuni 2012, 14:51

Saab tehtud,raha kokku aetud ja on jäänud ainult aeg arsti juurde kinni panna.
Täna võttis väikse ampsu mandlist ja sihvkasid hakkas mõnuga sööma ,kuid ei joo
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas Pinto » 15. juuni 2012, 20:58

Siis tuleb teda sunniviisiliselt joota! Pipeti või nõelata süstlaga. Niiviisi joomata ta teil arstini vastu ei pea.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas postituvi » 15. juuni 2012, 21:13

Kui ta on varem saanud värsket( st et sööb õuest toodut), võid talle pakkuda võilillelehti- saab sealt nats toitaineid ja vedelikku( minu deegu keeldus peale oppi 3 päeva joomast, esimene päev oli üldse toidu-joogita, ja teised 2 päeva nõustus sööma ainult värsket tilli ja võilillelehti; ja tänu rohelisele toidule elasime need päevad üle). Samuti kui ta on enne saanud, siis ehk sööks nüüdki, värsket kurki(või õuna). Paku kurgiviilakas...
Ja nagu Pinto ütles- kiiresti arstile! Et paluda kiiremas korras vastuvõtule( mitte oodata päevi järjekorras)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas postituvi » 17. juuni 2012, 13:14

Kuidas villakul läheb? Kas arstil saite käidud?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 17. juuni 2012, 19:14

Arsti juurde pole kahjuks jõudnud ,aga reedel helistas ema Virtsu kandis olevasse chinchiliade farmi ja rääkis seal olevale inimesele sellest ja kirjeldas .Chincghude farmist inimene ütles ,et tal seedimine ei tööta ja et nagu Pinto ütles:,,Siis tuleb teda sunniviisiliselt joota! Pipeti või nõelata süstlaga.''JA nii me teeme ,et täna käis ema poes ja ostis maitsestamata jogurtit ja andis talle sunniviisiliselt süstlaga .
Ema on Söetableti järgi proovinud . Söetablegiga on muutunud tema karv ,ennem oli karv selline niiske/rasvane ,aga nüüd on täitsa OK,selline nagu olema peab !

Postituvi: Kui ta on varem saanud värsket( st et sööb õuest toodut), võid talle pakkuda võilillelehti- saab sealt nats toitaineid ja vedelikku.
Väga ei julge talle värsket anda kuna chinchu farmist inimene rääkis ,et seedimine võis lakata töötamast just nimelt liigsetest taimede söömisest''Toataimedest''.

Täna kui ema talle esimest korda jogurtit andis ,siis ta keha tõmbas krampi ja jäi mulje justkui loom oleks šokis ,aga ei läks minut 2 mööda ja ta oli vupsti püsti .
Viimati muutis hamsud 17. juuni 2012, 19:39, kokku muudetud 1 kord.
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas postituvi » 17. juuni 2012, 19:26

Kas ta sõi siis toataimi? Siis võib ju tegu olla hoopis mürgitusega(paljud toalilled on mürgised loomadele)? Kui seedimine ei toimi- siis ta ka ei kaki? Enne kui tal kõhtu täis söötma hakate(jogurtist) sunniviisiliselt on vaja saada ka seedesüsteem tööle- läheb muidu ju lõhki...
Ja kas vett ka talle ikka annate? Võililleleht tal nüüd seedimist küll seisma ei pane( aga juhul kui ta vett ei saa/ei joo, siis vedeliku vajadust leevendab aga küll). Ohtralt rohelist toitu süües läheb kõht lahti, kuid vaevalt et ta teil "rohelisel dieedil" enne haigestumist oli.
Muidugi kui tal kõht lahti on, siis ei soovitaks rohelist anda. Siis tuleb lihtsalt sunniviisiliselt joota. Vesi on tähtsam kui see jogurt.
Ja ikkagi oleks vaja minna arstile...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 17. juuni 2012, 19:37

Imbeeh-seda me tegime,helistasime chinchiliade farmi ja siis ema rääkis naisterahvale olukorrast ja naine ütles ,et me annaksime talle maitsestamata jogurtit ,veega lahustatud söetabletti,üks variant oli veel terve villaku pabul veega lahustatud kujul.

Postituvi- Jaa.. sõi.Ise arvame sama ,et äkki on toataimedest .Midagi seal ikka töötab ,sest kui ema talle maitsestamata jogurtit andis ,siis loom pissis ,pabulaid teeb ,aga need on süsimustad ja kivikõvad. Jogurt peaks just veidi pehmemaks tegema ju...
Vesi-Me anname talle igapäev veega lahjendatud söetabletti ,sealt ta saab ka vett.
Mainisin et võililleleht tal seedimise seisma paneb ,vabandust !
Viimati muutis hamsud 17. juuni 2012, 19:55, kokku muudetud 1 kord.
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas postituvi » 17. juuni 2012, 19:52

Kui tal pabulad kivikõvad on siis ma annaks just võilillelehti :) Ja minu mäletamist mööda kasutatakse söetablette just kõhulahtisuse eemaldamiseks. Muidugi, ka mürgituse korral olen kuulnud, et antakse söetabletti. Eks kõik oleneb tolle söödud taime mürgisusastmest ja söödud kogusest. Kui ta söekat saab aint kord päevas, siis oleks kindlasti vaja veel teda joota, muidu jääb vett väheseks...

OT: kus Sa Imbeeh`i postitust näed? Et talle vastad? ( ta pole viimased 5 päeva foorumisse sissegi loginud)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 17. juuni 2012, 20:10

Ei saa kord päevas,hommikul saab veega lahustatud söetabletti ja päeval sai maitsestamata jogurtit.
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas Imbeeh » 17. juuni 2012, 22:28

Kuidas villaku olemine on? Ning kuidas söömise ja liikumisega? Kas sa kodu oled ülevaadanud, et mida ta võis süüa, et tervis korrast ära on? Kui mõnd taime sõi siis peaks oleme märgata, et kas lehest on ampsatud või kuskilt vars murdnud/näritud võib-olla on juhtmeid närinud?
Sedasi on lihtsam jälile saada, et millest probleem on alguse saanud.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas Pinto » 17. juuni 2012, 23:44

Sellise suurusega loom peab saama ikka hulga rohkem vett kui ainult kord päevas tabletiga ja siis jogurtiga. Mõistlik oleks talle iga 2-3 tunni tagant väikene kogus anda, muidu tekib tal vedeliku puudus (kuigi kahtlustan, et tal juba on see).

Jogurtit mina oma loogikaga üldse ei julgeks anda, eriti kui loom sellest krambid sai. Jogurt on tehtud lehma piimast, mida enamus loomi üldse ei seedi ja mis mõnede jaoks on puhas mürk. Täiskasvanud loomad ei saa looduses ju mitte kuskilt lehma piimast tooteid, nii et ma ei mõista hästi, miks see kasvataja soovitas mürgituse kahtluse korral sellist asja anda.

Igatahes peaks loomaga homme hommikul kohe minema arstile, kes oskab ravida pisilemmikuid. Tavaline kassi-koera arst siin aidata ei oska. Loodetavasti pole te liiga kaua arstile minemisega venitanud....
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 18. juuni 2012, 20:38

Täna hommikul oli asi võrreldes eilsega hullem ,tagumised jalad olid kanged ,ei kannud .Jogurdit ta ei söönud ,jootsime sunniviisiliselt sisse.Pissis korralikult,pabulad olid endiselt ,sellised nagu enne..

Häbi ja kurb on vastata ,absoluutselt ei ole kirjutamis tuju .Teda ei ole enam meie seal täna õhtul suri .Täiesti võimalik võib olla et ta võis mõnda toataime süüa,nagu mainisin ,sest isa on mul selline ,kes avastas ,et ahhaa... loom puuris piinleb(loomad on juba kord sellised kes tahavad hirmsasti vabas looduses olla,aga ei saa lasta ,nad ju totut ei tea ,mis neile hea ja nii) ja lasi ta puurist välja,panime tagasi puuri ,isa jälle lasi ta puurist välja.
Ta sõi kõike,suitsutubakat,toataime,krohvi,tapeeti,juhtmeid jne...

Nutt tuleb peale ,kui südametu mu isa on ,kohe näha ,et ta ei tea mis on loomale hea.
Oleks ma saanud keelata teda,oleks ta veel elus ,elaks puuris.
Hetk mil õde koju jõudis ja Kasparit nägi ,hakkas nutma ja isa ütles''Matke ta maha''Ausõna lihtsalt ei suuda,raske on hüvasti jätta loomaga kes on sulle sügavale südamesse pugenud .
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas Ööloom » 18. juuni 2012, 20:52

Ära süüdista palun oma isa. Ta ei tahtnud ju ka, et see nii lõpeks. Kuid muidugi, kui pisike mööda elamist jookseb, oleks ta pidanud tal silma peal hoidma.

Mul on kahju, et nii läks... :hanky:
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas postituvi » 18. juuni 2012, 20:57

Kurb :better: Kaastunne :lein:
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas Kuldhai » 18. juuni 2012, 21:12

Kaastunne! :lein: :hanky:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak on uimane

PostitusPostitas hamsud (Teema autor) » 26. juuni 2012, 19:30

Seda muidugi Ööloom.
Tõesti suured tänud kaasa tundmast ,ta oli meile kui pereliige nagu pisike laps,kuid Isa tõesti ei suutnud vaadata kuidas chinchilia mööda puuri ringi jookseb ja koguaeg puuriukse juures ostub ja nuuksub ja siis isa lasigi ta välja.
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline