Silm vesine

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Silm vesine

PostitusPostitas MTT (Teema autor) » 16. august 2010, 17:30

Selline mure, et avastasin et mu chinsupoisil on üks silm vesine, nurgas paistab ka natuke valget lima. Kas see võib olla tingitud saepurust-liivast, mis võis silma sattuda ja ärritada. Aidake ruttu, paanika on majas :S Kus siin Tallinnas on chinchude tervist tundvaid arste?
MTT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Kissu » 17. august 2010, 14:06

Ideeliselt võib olla küll saepurust või liivast, samas võib olla ka mõni tõsisem silmahäda, seega soovitaks ikka pigem arstilt läbi käia või kasvõi telefoni teel konsulteerida.

Kahjuks ei ole kogemusi endal tsintsude ja Tallinna loomakliinikutega. Samas soovitaks proovida neid kliinikuid, mis vähemalt teiste väikelemmikuega tegelevad - Tatari ja Billy.

Kliinikute kontaktandmed leiab siit teemast: viewtopic.php?f=83&t=5157
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas MTT (Teema autor) » 17. august 2010, 18:16

Aitäh vastamast, kuna chinchu silma seis on täpselt sama, ei halvem ega parem näiliselt, siis homme lähen käin Tatarist läbi ja uurin, mida huvitavat seal ka räägitakse ja vajadusel või pigem kohe kindlalt panen aja kirja chinchule, parem karta kui hiljem kahetseda. Nii et chinchu arstist ei pääse ja ongi hea, kui teadjad vaatavad üle, siis ka minu süda rahulikum :) Ise muidu kahtlustan, et tegemist võib olla liivaga, sai just hiljuti uus chinchu liiv ostetud ja ta mul üsna hoolas pesija:) Kuigi tean, et liivavanni võiks aegajalt välja võtta, aga kuidas ma saan tal mitte lasta ennast pesta siis, kui tal selleks vajadust on. Nahk on tal korras, silmaga vaadates ei ole veel siiamaani vahet, kas liiv puuris või väljas. Aga eks ma jälgin olukorda.
MTT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas samton » 17. august 2010, 20:19

Anna kindlasti teada, mida arst ütles ja hoia meid tsintsupoisi tervisega kursis!
Pöidlad pihku, et midagi tõsist ei oleks.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Kissu » 17. august 2010, 21:23

Oi liivavanni vaimustust tean küll. Minu tsintsud oleksid ka meeleldi 24/7 vannis kümmelnud ja mõnulenud. Loodan, et häda on vaid uues liivas (seda vähemalt kerge parandada). Igatahes hoian pöialt teile. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas MTT (Teema autor) » 30. august 2010, 10:49

Käisin Tataris ära, aga 6nnetuseks on sealne näriliste tundja puhkusel augusti l6puni. Seal soovitati yhendust v6tta Valdeku loomakliinikuga ja soovitati ikkagi arsti juurest läbi käia, sest vähet6enäoline, et liiv ärritas vaid yht silma. V6tsin yhendust Valdekusse, väga väga kena meeldiv super arst on Kaie, esiteks ta rahustas mu maha ja soovitas proovida kummelilahust ja et kui paari päeva pärast muutusi ei ole, et siis peaks ikka suuna loomakliinikusse v6tma. Kummelilahusest oli abi, silm ei ole enam vesine, rähma pole ka enam näinud, silm pärani lahti, kuid kui vaadata ,siis ma saan aru, milline silm on haige olnud, silmaymbrus ajab muretsema ikkagi...silm tundub terve olevat, kuid on pideva jälgimise all, et kui toimub muutus kehvemuse poole, siis kohe Valdekusse ka teel.
Aitäh pöidlahoidjatele, ma usun et teist oli abi, et k6ik lahenes paremuse suunas:) head s6nad ikkagist ja pöidlad pihus:P Chinchupoiss ja mina täname :)
MTT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas samton » 30. august 2010, 12:48

Tore, et midagi väga hullu ei ole. Eks jälgida tuleb muidugi, aga ehk saab ikka ilma arsti abita korda. Edu teile!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 01. september 2010, 22:42

Aga tohib küsida mis liiva sa muidu kasutad ?
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas nuki8 » 27. oktoober 2015, 12:23

Minu villakul on silma ümber olev karv märg ja silma nurgas valge lima. Lima on väheke ka silma peal. Tundub, nagu ta oleks silma ümber olevat karva kratsinud. Seda juba paar nädalat. Täpselt ei mäleta. Saepurust see pole ja tolmavat heina ka ei kasuta. Vbl. liivaterad silmas? Proovin nädala kummeliteega puhastada ja siis lähen arsti juurde.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 12. november 2015, 12:38

Enda kogemusest võin kindlalt öelda, et alati kui on silm märjem karv on imelik ning tuleb valget lima ,siis on see tingitud hammastest. Soovitan alati teil pöörduda loomakliiniku poole.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas nuki8 » 13. november 2015, 10:59

Kuidas silm saab seotud olla hammastega?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Loomahull » 13. november 2015, 12:35

Suuõõnes olevad põletikulised/patoloogilised protsessid võivad edasi silmakoopasse levida küll. Tihti on hambajuurepõletike või suuõõneabstessidega ka vastava poole silm põletikus. Aga kindlasti ei ole silmaprobleemide ainus põhjus suu. See võib olla üks põhjus paljudest.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas nuki8 » 16. november 2015, 13:48

Kui suus on probleem ja see silma vesiseks muudab, siis kas ei peaks lisaks ka suu ümbert märg olema? Sest kui suus on probleem, siis loogiliselt peaks olema söömine häiritud. Kui söömine on häiritud alaneb looma kaal ja suust peaks tulema mingit eritist nt ila. Looma suust peaks ka mingit teistmoodi lõhna tulema sellisel juhul. Ma lihtsalt oletan.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 18. november 2015, 21:35

Ma räägin vaid oma kogemustest . Eelmine aasta pidin kahjuks panema oma chinchilla magama kellega ma käisin 4 aastat praktiliselt iga kahe või veidi rohkema kuu vältel kliinikus. Tema hambaprobleemi tunnuseks oli valge ollus silmas ning ka suu ümbrus oli märjem, mõnikord lausa ila tilkus. Tegu on siis hambajuurtega, mis tungivad silmakoopasse ning põhjustavad valu. Selle aasta alguses hakkas ka kahel teisel chinchillal peaaegu samamoodi, ühel on ollus silmas ning teisel on vaid niiskem suu . Jälgingi nende oleku põhjal alati ,kas on vaja taas hakata kliiniku poole minema või mitte, loomulikult kui sa ei usu mind, siis uuri näriliste arstilt täpsemalt järele.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas nuki8 » 19. november 2015, 10:48

Ma pole üldse ütelnud et ei usu :-) Lihtsalt arendan teemat. See on väga hea, et kirjutad oma kogemustest. Need on kindlasti kasuks, et osata märgata probleeme chinchilla tervises.

Nagu sa ütlesid, et lisaks silmale oli su chinchillal suu ümbert niiske kuni märg.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 21. november 2015, 10:58

Märg oli ta jah siis kui hakkas midagi taas toimuma ning pidime taas minema kliinikusse. Kuid kõik loomad on nagu inimesed erinevad, kuidas kellegil välja lööb.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas nuki8 » 21. märts 2016, 18:31

Käisime arsti juures ja saime silmatilku. Hambad olid korras. Kui nädala möödudes asi ei parane proovime uue rohuga.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silm vesine

PostitusPostitas nuki8 » 29. juuni 2016, 14:02

Silm oli rähmane, kuna miski asi tekitas allergiat. Tegime läbi ravi kahe erineva silmarohuga. Vahetasin välja liiva. Uut liiva panen puuri paar korda nädalas. Veel on täielikult menüüst välja jäetud rosinad. Silm sai korda ja pole enam juba pikemat aega rähmane.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist