Kui pojad ilmale tulnud...

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Kikutiina (Teema autor) » 28. märts 2008, 11:54

Kui mul on õiges vanuses kääbushamstripojad...siis oleks soov poodi minna...kuid kas ma saan neid sinna MÜÜA...või sinna antakse TASUTA...pole ennem niimoodi neid andnud...PALUN AIDAKE...KAS OLEKS VIISAKAS RAHA KÜSIDA KUI MA TAHAN NEIST LAHTI SAADA...KUID MINGI VAEVA TASU TAHAKS KA SAADA...IKKAGI. OLEN NENDE EMA EEST HOOLITSENUD JA SINNA RAHA PANNUD... :umm:
Kasutaja avatar
Kikutiina
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2008, 12:23

Enne loomade paaritamist võiks ikka asja uurida. Kindlasti ei tohiks paaritada suvalisi loomi ilma enne poegadele kodude otsimist. Paaritada poodi viimise jaoks on äärmiselt vale ja vastutustundetu. Loe foorumit sellest on siin palju juttu olnud.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Kikutiina (Teema autor) » 28. märts 2008, 12:27

Vabandust...ma ei tahtnud karjuda mul jäi caps lock peale...ja arvasin vaatasin siis ekraani kui olin valmism kõik kirjutanud...kuid ei arvanud ei see niimoodi paistab...ja ma ei paarita neid poe jaoks vaid plaan oli selline et iga peaskonnast jätaks ainult 1-2 hamstrit ja ülejäänud viiks poodi...soovi oleks igastpesakonnast paar looma jätta endale...noh nii öelda hamstrite pülve jätkamiseks...
Kasutaja avatar
Kikutiina
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2008, 12:40

Kas sa tead üldse midagi nende hamstrite kohta keda sa paaritad?
Kas nad on suguluses, mis haigusi nende sugupuus esineb jne?
Kui ei siis on äärmiselt vastutustundetu neid paaritada.

Suvaline paaritamine on alati halb. Ainus paaritus, mis ennast õigustab on aretamine. Selleks tuuakse korralikud loomad välismaa aretajatelt (aretuseks, enamus aretajaid on nõus müüma vaid lemmikloomaks, seega pead enne aretajale tõestama, et asjast midagi tead). Luua plaan milleni jõuda soovid (kindel iseloom, vähem haigusi, välimus vms.) ja siis aretada. Ükski aretaja ei vii oma loomi loomapoodi- sest siis puudub igasugune teadmine mis neist saab. Aretaja müüb loomi vaid käest kätte seejuures sõlmides ostjatega lepingud- et pojad lähevad vaid lemmikloomaks.
Aretaja hoiab silma peal kõigil müüdud poegadel- kui mõnes tema liinis esineb haigusi siis kas püüab seda välja aretada või loobub sellest liinist.
Poegi poodi viies pole sul aimugi, mis omadustega on järglased- ka juhul kui mõne endale jätad ei tea, millised iseloomud kujunesid teistel, mis haigusi nad elu jooksul põevad jne.
Seega pole tegu aretusega vaid vastutustundetu paaritamisega.

Lause algab suure tähega ja lõppeb kirjavahemärgiga- kindlasti ei lõppe kõik laused kolme punkiga!
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Kikutiina (Teema autor) » 28. märts 2008, 12:44

Nagu mina olen aru saanud, et suguluses ei tohi loomakesi paaritada. Kuid kuidas ma siis järelkasvu saan? Ei tahaks, et nad päris välja mul sureksid ajapikku, kuid uut isast ja emast ka ei hakka ju võtma? Mida ma siis täpsemalt tegema nüüd pean?
Kasutaja avatar
Kikutiina
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas nuuu » 28. märts 2008, 12:44

Oota mina sain aru, et sa hakkadgi nüüd aegajalt paaritama, et põlve jätkata?
Ja ise kunagi nägin, kuidas üks naine viis oma deegu pojad loomapoodi ja sai sealt mingit raha. Arvatavasti antakse küll mingi rha, kuid ei tea seda asja. Pole kogenud selles osas.

Ja miks sa paaritad ,siis kui sul on olnud kaks hamstrit kuni sumrani ja kui tahad uusi, siis saab alati kuskilt hamstripoegi. Sa ei pea hakkama hamstrite saamiseks paaritama oma hamstreid.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Kikutiina (Teema autor) » 28. märts 2008, 12:49

Kuid kas sul endal ka kääbushamstrid? Kas sa jätad nad siis kõik alles? Mul läheks ju raskeks kui ma kõiki igakord endale jätan? Kui mul oleks endal pood siis poleks midagi, kuid sellised pesakonnad hakkavad ju jubedalt rahakotile! Kuid ma ei saanud selle paaritamise osas ikka aru? Kust ma seda täpsemalt uurida saaks? Kes võib Kellega pesakonna loomiseks kokku panna?
Kasutaja avatar
Kikutiina
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2008, 12:52

Kindlasti ei tohiks paaritada ühest pesakonnast pärit loomi. Paaritada võib kaugemalt suguluses olevaid loomi, juhul kui on teada nende sugupuud- teada mis haigusi keegi kannab jne.

Eestis on ilmselt praktiliselt kõik hamstrid omavahel suguluses, sellepärast ei ole soovitav neid ka omavahel paaritada. Kui ei ole plaanis tõsiselt aretama hakata siis mina soovitaks kindlasti pigem aegajalt uusi loomi osta, kui et oma loomi paaritada.
Kui on kange soov oma loomi paaritada soovitaks hetkel olevale isasele esimesest pesakonnast seltsi jätta üks isane poeg ja emastele lisaks jätta siis mõni emane ja tulevikust paaritamiseks tuua välismaalt mõni isane lisaks- isane seepärast et nemad on viljakad kogu elu- emast tohib paaritada vaid teatud vanuses.

Sa ei pea kõiki poegi omale jätma- oluline on et neid ei viiks poodi. Kuulutad kasvõi foorumis (kuulutuste osas) või lehes. Oluline on et sul oleks nende inimeste kontaktid kellele loomad annad. Et kui neil tekib mingeid probleeme teavad nad kellelt nõu küsida. Teiseltpoolt on sinul võimalus loomade tervise järele pärida. Et oleks teada kellel on kellega suguluses olevad loomad.
Samuti saad sel juhul kindel olla, et müüd loomi samasooliste paaridena võii gruppidena- poes müüvad müüjad sageli emase-isase (õe-venna)- põhjustades juurde hulga soovimatudi ja tervisehädadega poegi.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Kikutiina (Teema autor) » 28. märts 2008, 12:59

Suur tänu abi ja mõistmise eest. Kuid kui küsida tohib, ma pole seda veel kuskil kohanud,mis vanuses ei tohi enam emast paaritada!Mina sain oma kolm pisikest sellise inimese käest kellel on ühe korrusega puur ja üpriski kitsas ning neid mudilasi ja nende vanemad on kõik koos. Ega nad ise ka enam ei tea kes, kes on! Ja mul oli võetud alguses kolm hamstrit kuid pärast kui sain nende sood teada tahtsin ühe isase veel võtta et oleks eraaldi lõbusam kuid nad olid alguses kuuekesi kuid mina võtsin kolm endale ja soovisin kahe kuu pärast veel ühe võtta kuid selleks oli hilja. Ja kui ma oleks võtnud. Kas nad oleksid selle neljanda omaks võtnud või oleks ta tõrjuma hakkatud?
Kasutaja avatar
Kikutiina
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2008, 13:26

Kindel ei ole kas uut omaks võetakse. Korraliku tutvustamise puhul on alati lootust, samas kindel ei saa kunagi olla.

Üldiselt peetakse kääbushamstreid samasooliste gruppidena, kindlasti ei lasta kõiki omavahel kokku ka siis kui eesmärgiks on paaritamine- sul ei ole siis ju aimugi kes isa on.

Närilistel on üldiselt nii et esimest korda võib paaritada kuni kindla vanuseni ja kui on soov saada teist pesakonda siis on teatud ajavahemik mil see lubatud on.
Kääbushamstrite puhul peast ei tea, aga rottidel on näiteks nii et esimene pesakond planeeritakse umbes nii, et emane oleks poegimiseks ca. 6 kuu vanune (paaritatakse umbes viiekuust) ja kui on soov teist pesakonda saada ei tohi kahe pesakonna vahe olla jälle üle 6 kuu, sest vaagnal tekivad jäigad ühendused ja poegimine pole enam võimalik- nii on see ka teistel närilistel. Teoreetiliselt on rott võimeline tiinestuma juba 4 nädalaselt ja poegima iga 3 nädala tagant samas vastutustundlikud aretajad paaritavad emast vaid korra- ja teist korda vaid juhul kui esimesel korral saadi väga huvitavaid järglasi või kui esimene pesakond oli väga väike ja emast eriti ei kurnand (ja loodetakse uuest pesakonnast midagi põnevat).
Sellepärast ei peeta kunagi segapaare- sest poegimine ja poegade kasvatamine on emasele väga kurnav- samas kui inimene seda ei piira siis loom seda ise ka ei tee ja saab palju enam poegi kui talle hea on.
Praktikas kõige tervislikum on mitte üldse poegaida lasta.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas nuuu » 28. märts 2008, 16:35

Kikutiina kirjutas:Kuid kas sul endal ka kääbushamstrid?


Minul olid kunagi kaks emast kääbushamstrit, aga minul on juhtunud selline asi, et mõtlesin ka , et jätkan sugupuud või muud sellist ( Ei mäleta täpselt) ja lõpuks oligi mul 30 liivahiirt. Hamstritega võib sul sama asi kujuneda. Parem pea elu lõpuni teatud hamstrite arve. Ära paarita parem pea näiteks kahte, kolme hamstrit ja kui need lõpuks vikerkaare malle lähevad võta uued. Või ültse võtad mingid teised loomad( Hiired, rotid, linnud) ja proovid ka neid pidada.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Scratchy » 28. märts 2008, 18:00

Ma küll ei mõista, miks sul on vaja paaritada. Kui nad ise juba pärit väga kahtlasest pesakonnast, kus terve suguvõsa ühes pisikeses puuris ja kõik üksteisega paarituvad, siis ega järglaste terviski väga hea ei saa olla.
Miks sul vaja nende sugu jätkata? Kui mõni hamster ära sureb, siis saad ju endale kuskilt uue hamsu hankida, pole vaja neid ise 'toota'. Tiinus ja poegimine on emaslooma jaoks alati kurnav ja raske, pealegi võib see looma eluiga lühendada. Kindlasti kaasnevad ka iga tiinuse, poegimisega ka omad riskid, ohud.
Mina soovitaks sul see paaritamine lõpetada, kui just pole plaanis hakata tõsiselt aretama.

Kui loomi korralikult tutvustada, võivad vanad tegelased uustulnuka küll omaks võtta. Kääbushamstrid on sotsiaalsed loomad, neile meeldib mitmekesi koos elada. Kui uustulnuk pole just väga vana, siis peaks tutvustamine ikka hästi minema, kui seda ikka korralikult tehakse.

Kikutiina kirjutas:Nagu mina olen aru saanud, et suguluses ei tohi loomakesi paaritada.
Enamus inimesi on tõesti arvamusel, et suguluspaaritus on väga paha asi. Tegelikult kasutavad väga paljud aretajad suguluspaaritust. Seda seetõttu, et suguluspaaritusega saab liinis olevad vead välja tuua ja seejärel neid vigu parandada. Paljud inimesed arvavad, et suguluspaaritus tekitab haiguseid, väärarengut jms, kuid nii see ei ole. Suguluspaaritus toob vead välja, kuid ei tekita neid. Kuid kohe kindlasti ei tohiks paaritada tundmatu taustaga suguluses olevaid loomi! Seda seetõttu, et sa ei tea, mis haiguseid, vigaseid geene loomad endas peidavad, nende vigaste geenide kokku sattumisel võivad pojad tõesti halva tervisega sündida. Aretajad aga kasutavad aretuseks teatud sugupuuga, hea tervisega loomi. Suguluspaaritust teevad seetõttu, et näha, kas liinis on haigusi. Kui tuleb välja, et mingi haigus on, siis üritatakse seda haigust liinist välja aretada. Sel viisil on võimalik saada väga terveid loomi. Kuid ütlen veekord, et tundmatu sugupuuga suguluses olevaid loomi ei tohi paaritada!!
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Eva4 » 28. märts 2008, 19:11

Kikutiina kirjutas:Kui mul on õiges vanuses kääbushamstripojad...siis oleks soov poodi minna...kuid kas ma saan neid sinna MÜÜA...või sinna antakse TASUTA...pole ennem niimoodi neid andnud...PALUN AIDAKE...KAS OLEKS VIISAKAS RAHA KÜSIDA KUI MA TAHAN NEIST LAHTI SAADA...KUID MINGI VAEVA TASU TAHAKS KA SAADA...IKKAGI. OLEN NENDE EMA EEST HOOLITSENUD JA SINNA RAHA PANNUD... :umm:


Ei ole viisakas raha küsida, kui sa tahad neist "lahti saada". Sa tahad vaevatasu, et toodad närilisi juurde? Sa peaks kahjutasu maksma, et toodad loomi juurde. Sa ei ole ema eest hoolitsenud, kui lased tal poegi toota.

Mõne inimese jultumus paneb ikka imestama, vaevatasu ... :wacko:
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Saara » 28. märts 2008, 19:45

Lisan veel, et poest hamstripoegade eest saadav "vaevatasu" on harva üle viie krooni, tihti isegi vähem. Tavaliselt ei taheta üldse maksta, kuna poodi toodavate noorloomade hulk on niigi suur.

Samuti on ebaeetiline lasta hamstritel paarituda vaid selleks, et hiljem poegade eest raha saada.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas Kikutiina (Teema autor) » 28. märts 2008, 19:47

Mul polegi see mõttes.Ma jätan nad endale kui on kellegil soovi siis ma võin täitsa tasuta ära anda!!! Kuid ma pean enne oma pisikesed kätte saama.Siis vaatan palju neid on.Ma sooviksin endale jätta kõige väiksemad ja erilisemad!
Kasutaja avatar
Kikutiina
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pojad ilmale tulnud...

PostitusPostitas MinniPätu » 19. jaanuar 2010, 20:35

Mu sõpranna viis kääbukad poodi ja sai vist 10krooni.Aga ma elan võrus ja meie looma poodi tuleb päris vähe.Alles esmaspäeval tulid
4kuldhamstrit ja need osteti päevaga ära.(sain ka 2tüki)Kui sa võrust kaugel ei ela ja mingi muu loomapood vastu ei võta siis ma arvan,et sa saaksid nad siia tuua.Ja mu sõprannal surid nad ka ära ja ainult üks jäi alles,nii et kääbukate jaoks peaks seal ruumi jätkuma.
MinniPätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist