Kääbushamstrite tiinus ja poegimine

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kääbushamstrite tiinus ja poegimine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. jaanuar 2004, 17:08

Mul on kaks emast kääbushamstrit ja üks isane.
Üks emane oli juba poest tuues tiine ja tõi kohe pojad, aga ta sõi need ära ka ja mitte ükski ei jäänud ellu :cry:
Aga mulle öeldi poes, et hamsude tiinus on 21 päeva ja et kõrbekääbikud ei paljune nii kiiresti kui teised hamstrid.
Aga see isane hamster on olnud mul juba umbes novembrist alates ja kumbki emane pole rohkem poegi toonud... :?
Mulle tundub küll katsudes, et DJane(kes juba enne pojad tõi) on jälle tiine, aga tal pole poegi olnud veel. Ma ei julge puuri puhastada ka, äkki tal on just viimased päevad ja saab ðoki...nii on varem ka juhtunud.
Mida ma teen siis nüüd?
Lihtsalt, ma ei tea kaua nad üldse elavad(aga ilmselt vähe) ja muidu polekski nende elul nagu mõtet või nii...et järglasi pole...muidugi neil on hea elu ja puha, aga ikkagi :(
Viimati muutis Endised kasutajad 20. jaanuar 2004, 16:57, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. jaanuar 2004, 19:02

kas nad on sul kindlalt ikka vastassoost vä? sellepärast et on juba üpris pikk aeg möödas .. kuus tuleb kääbustel 1 pesakond poegi.. mina siiski arvan et nad on sul kõik emased..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. jaanuar 2004, 22:13

No ma ei tea. Kuna mulle enne müüdi isase pähe emane, siis ma tean, et müüjad ka ei saanud aru. Mulle tundub, et ta siiski on isane...ma üritasin vaadata ka neil kõhualust, aga midagi eriti ei saanud aru, rohkem käitumise järgi :wink: arvan, et on...Aga kas vb sellepärast ei olegi poegi, et mulle öeldi, et nad ei paljune nii kiiresti, kui muud kääbushamstrid? See võis vabalt valejutt kah olla, sest nad ütlesid seda ka, et need hamsud ei ole sellised kes päeval magavad ja öösel sibavad, et need on koguaeg aktivistid - see oli küll vale.
Ma ei tea siis, kelle juurde ma peaksin nad viima, kes oskaks määrata mis soost nad on...Muidu ma muudkui ostan neid juurde, kuni ükskord kogemata isane juhtub :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. jaanuar 2004, 22:33

Hamstrid on ju sisimas ikka hamstrid! Ta on loom kes paljuneb kiiresti ja elab vähe.Mina ikkagist arvan et nad on sul kõik emased.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 17. jaanuar 2004, 15:15

BTL kirjutas:Aga see isane hamster on olnud mul juba umbes novembrist alates ja kumbki emane pole rohkem poegi toonud... :? :(

Kui vanad nood hamsud sul on? Hamster jääb steriilseks - st muutub sigimisvõimetuks - umbes 1-aastaselt oma vanuse tõttu.
BTL kirjutas:Mulle tundub küll katsudes, et DJane(kes juba enne pojad tõi) on jälle tiine, aga tal pole poegi olnud veel. Ma ei julge puuri puhastada ka, äkki tal on just viimased päevad ja saab ðoki...nii on varem ka juhtunud.
Mida ma teen siis nüüd?:(

kääbushamstri tiinus kestab tõesti keskmiselt 21 päeva. Soovitan sul veidi aega veel oodatda ja emahamstrit mitte tõsta - võimalik, et ta siiski on tiine, ning kui tõstad hamstrit tiinuse lõpuosas, võid poegi vigastada.
BTL kirjutas:Lihtsalt, ma ei tea kaua nad üldse elavad(aga ilmselt vähe) ja muidu polekski nende elul nagu mõtet või nii...et järglasi pole...muidugi neil on hea elu ja puha, aga ikkagi:(

Hamstri keskmine eluiga on 1,5-2 aastat. Vahel elavad nad ka kuni 3 aastat. Kuid seada eesmärgiks, et iga lemmikloom peab oma elus järglasi tooma, pole õige. Ega poegimata jätmine ei tee sinu loomakese elu ega tervist halvemaks. Vaata, kui palju on loomapoodides neid olevusi, kellel nende peremehed on lasknud vastutustundetult muudkui sündida, mõtlemata, kas neid poegi keegi üldse tahab ja kas nad saavad omale ka head kodud? Ning kes kuude kaupa loomapoodides oma saatust ootavad :( Oled sa kindel, et sa oma hamstri poegadele kõigile head ja armastavad kodud leiad?
Võid vaadata ka: http://www.matmice.com/home/hamsik. Seal on link "Tiinus ja poegimine", kust võid lugeda hamstri paaritamisest, tiinusest ja poegimisest täpsemalt.
Viimati muutis Endised kasutajad 18. jaanuar 2004, 17:19, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. jaanuar 2004, 01:51

Selle teema edasiarendus [loomade paaritamise pealt teenimine] on siin:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=357
Loe, enne kui siia teemasse vastad!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tiinus

PostitusPostitas kalakene » 11. aprill 2004, 16:00

Mul on 2 emast kääbushamsut. Ma tahaksin et üks neist tiineks jäeks ja poegi saaks, kas see on võimalik? Kui ma poegadega emase teisest eraldan siis ei saa suured emased enam läbi? Hamsud on ise juba üle aasta vanad, kas see võib olla halb kui neid nüüd esimest korda paaritada?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiinus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 12. aprill 2004, 13:35

Oled juba poegade peale mõtlemisega veidi hiljaks jäänud. Esimese pesakonna jaoks on üle aastased emased liiga vanad ja tihtipeale ongi nad juba steriilsed muutunud. Tähendab, et ei saakski enam poegi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 12. aprill 2004, 15:35

Ok, aitäh ikkagi! Ma lihtsalt küsisin, egas mul neid poegi vaja ka ei ole, lihtsalt oleks huvitav vaadata millised nad oleks pisi-tillukesed. Pärast ei lähe enam kaks emast omavahel kokku ja 2 puuri ma pidada ka ei viitsi. niigi 3 akvaariumit ja linnupuur ka. Aitäh.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 07. juuni 2004, 21:28

Sa ei peaks neid emaseid eraldama. Nad kasvataksid poegi koos.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist