Pojad surevad!

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Pojad surevad!

PostitusPostitas kiisu1985 (Teema autor) » 22. jaanuar 2012, 13:24

Millest võivad olla tingitud see et pojad (pesakond pesakonna järel) surevad? Igakord kui pojad hakkavad rohkem liigutama lõpetab ema poegade toitmise(pojad on kuskil 1-1,5 nädalased. Silmad on alles kinni, aga karvad on peal). Pojad surevad ja hakkavad surnud või väetimat sööma. Kui suve lõpus pesakond suri viisin poja lahkamisele ja arst ütles et muidu oli poeg ilusti arenenud ja terve. Ainult magu oli tühi. Nüüd viimases pesakonnas oli 3 poega(minu teada). Ühest jäi pea järgi. Kaks elasid edasi. Teisel oli kere järgi! Ja kolmas suri lihtsalt ära. Mis paneb ema nii käituma. Isane ja emane on eraldatud enne poegade sündi, kuna kui eelmine kord pojad olid siis läks emane isasele millegipärast kallale. Enne seda suutis uued pojad teha. Nii et uus pesakond tuligi nii et täikasvanud hamstrid olid eraldatud.
kiisu1985
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad surevad!

PostitusPostitas postituvi » 22. jaanuar 2012, 13:33

Võimalusi on palju. Osad emased polegi loodud emaks- ja nad hävitavadki ise oma pojad. Veel on võimalus et emane on kurnatud pidevast poegimisest, ja ei suuda poegasid kasvatada- seega sööb nad ära( et eemale hoida võimalikke kiskjaid). Pidevalt isasega koos elades ongi emane koguaeg tiine ja see kurnab tema vaimu ja füüsist. Ning lõpuks hakklavad pojad ise juba sündima sisemiste väärarendutega.. kuni surnult sünnini välja.
Ega ema ja isa ole äkki õde ja vend? Kui on samas kauplusest ostetud, siis võib see nii ollagi...
Võimalik on ka, see et keegi inimestest (koduloomadest) segab/ ärritab teda- ta ei tunne end turvaliselt ja jällegi- sööb pojad ära.
Kui emane on ikka mitu pesakonda juba surmanud- äkki siis oleks targem sellele emasele enam mitte lasta tiineks jääda.
Kui vand on ema ja isa hamsu? Ja mis liiki hamstritega on tegu?
Kui vanalt esimest korda inimesed hamstripoegi kätte võeti(või lihtsalt kättpidi puuris poegi näpiti)?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Pojad surevad!

PostitusPostitas Sipsuka » 22. jaanuar 2012, 13:39

Miks nad surevad võib olla mitu erinevat põhjust. Esiteks see, et ema ja isa võivad olla õde-vend ning nende geneetika ei klapi. Tekivad väärarenguga pojad, kelle ema ja/või teised elemineerivad. Samuti võib valitseda toidupuudus ning konkurentsitult minnakse kaaslaste kallale. Samuti ei tohi olla pesakond pesakonna otsa. Iga tiinuse vahe võiks olla vähemalt 3-4 kuud, võimalusel rohkem ning elujooksul lugesin kuskilt, et maksimum 2-3 pesakonda, mitte rohkem. Iga tiinus kurnab organismi, viib ära vitamiinid, kulutab energiat jms. Emane tunneb, et ta ei suuda enam ja hävitab pojad, et ise ellujääda. Loomad tunnevad ohtu, kui nad ei suuda kasvandike üles kasvatada ning peavad paremaks järglased hävitada. Anna aega emasele hamstrile kõige pealt eelmisest tiinusest üle saada ja siis proovi uuesti. kui hamstrid on loomapoest pärit, ei soovita üldse paaritada. Samuti, kui kõik pesakonnad on hukkunud, kas on ikka hea idee emast edasi piinata vaid enda rahulduse saamiseks nunnude loomabeebidega?
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad surevad!

PostitusPostitas kiisu1985 (Teema autor) » 22. jaanuar 2012, 18:39

Peale seda kui ma nad ära eraldasin polegi neid enam kokku pannud. Ja arvatavasti ei panegi enam. Ostsin need ühest poest ja peaks olema ühest pesakonnast.100% kindel ei ole. Ja veebruaris peaks nad saama aastaseks. Tegemist on roborovski hamstriga. Kui ma nad ostsin siis nad olid koguaeg ühe puuris, seni kuni emane hakkas isasele kallale minema. Poeg polegi keegi puutuda saanud kuna alati on nad ennem ära surnud. Mitte emane ei söö poegi ära. Vaid elus olnud pojad on teist poega söönud.
kiisu1985
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad surevad!

PostitusPostitas Mercar » 22. jaanuar 2012, 21:56

Kui pojad surevad nii noorelt et silmad kinni alles siis mina küll ei usu et pojad üksteist söövad, ikka emane on see kes sööb. Miks sa arvad, pojad söövad? Juhul kui põhjuseks nt see kui nad on näost verised või teist lakuvad tuleneb pigem sellest, et otsivad ema nibusid taga. Nii noorel kes veel tahket ei söö ei ole hambadki korralikult lõikund, et võimaldaks teist maha murda. Samuti on väga ebatõenäoline et poegadel igas pesakonnas selline instinkt välja lööks.

Samas ei saa ma aru miks (korduvalt) paaritada õde ja venda. Õde ja venda võiks paaritada vaid, kui tegu oleks mingi hirmusharuldase hea tunnusega, et seda siis uutele põlvedele edasi anda. Antud juhul aga ilmselgelt midagi on väga valesti (kas siis poegade arengus ja või ema psüühikas) ja sellist looma ei tohiks üldse paaritada.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad surevad!

PostitusPostitas Pänta » 06. veebruar 2012, 21:51

Mu hamstril sündisid eelmine reede pojad. Kuni tänaseni oli kõik korras, ema oli poegade juures, vahepeal käis söömas ja joomas. Nüüd kui täna puhastasime teise puuri osa kus nende maja ei olnud ära. Nüüd on pojad maja taga, magavad, ema ei tee neist väljagi. Kas ta on nüüd nad hüljanud?
Pänta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad surevad!

PostitusPostitas Tiksikas » 11. märts 2012, 17:00

minu hamstril surid ka suvel pojad, 2 päeva olid pojad ilusti ja öösel ma avastasin et pojad ei liigu ja on kõvad siis ma vaatasin neid veel ligemalt ja ühel pojal oli kõrvalt näritud ja ma ei tea siia maani mis võis minu poegadel olla viga. :dunno:
Peale poegade surma enam hamster poegi ei taha aga nad ei ole õde ja vend!
Kasutaja avatar
Tiksikas
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 598
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron