Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 13. september 2004, 15:27

Helene kirjutas:Olen kuulnud ,et suurematel loomadel on see jah oluline,et ema ja isa oleks erinevatest pesakondadest,aga hiirtel ja kääbushamstritel.... :roll:

Vale puha! Lihtsalt looduses on neile karmim valik - saakloomad, kõik nõrgad ja väetid pannakse noorelt nahka. Aga inimese loodud lemmiklooma tingimustes jäävad sellised lähisugulaste pojad nõrgaks, võivad kergemini haigestuda, surevad noorelt, neil ja nende järglastel võib esineda defekte. Samuti on selliste pisinäriliste juures täheldatud vähemat intelligentsi.
Vahe on oluline! Kui me tahame, et meie lemmikud oleks särasilmsed, terased, pikaealised ja armsad, tuleb pöörata tähelepanu sellele, keda kellega paaritatakse! Hamstripoegi ei saa tahta - see pole komm, et maitseb ja on hea. Pead mõtlema ka nende käekäigule - kas minu hamstrite pojad on ilusad, sõbralikud, andekad, kas neile tahetakse kodu pakkuda või võivad neist saada heidikud, kes elu jooksul korduvalt ära antakse?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 15. september 2004, 10:44

Helen kirjutas:jah, sest loomadel pole selliseid moraalinorme nagu inimestel, mis neid takistaks.

Nojah, seda küll, aga nagu ka seal Tiinus, paaritamine jne foorumiosas on Liisa ära märkinud, tulevad õe-venna hamsupojad nõrgemad, vähemase elueaga ja üldse nii. Küll on kurb. Kuigi võib alati nii teha, et ostad ühe hamstri lisaks, lased selle paaritada ühega õest-vennast, oleneb soost, ja siis lased pojad kasvada suguküpseks ja siis paaritad ühe poja järelejäänud õe/vennaga.. Kui kumbi neist juba surnud pole :cry:
Mul idiootselt fantaasia lokkab.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 15. september 2004, 17:32

.. ja üldse saab kelleltki hamsut ka paaritamiseks laenata. :D Ei pea selle mõne üksiku õhtu jaoks eraldi looma võtma, kui just tõesti loomavaimustust pole.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamstrid võivad poegi saada ka oma sugulastega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. oktoober 2004, 18:12

ma sain õe ja venna poja.....ta oli päris vigane....tõstis pead viltu üles ja kukkus koguaeg üle selja(nagu teeks tagurpidi kukkerpalle, aga seda tema vastutahtmist)......ma arvan et mitte ükski loom ei peaks niimodi piinlema, seda veel inimese pärast, kuna tema lasi sugulastel järglasi saada...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. november 2004, 20:17

ma arvan ka , et õde-vend oma vahel poegi saada ei tohiks...mul endal oli juhus et mul elasid kääbushamstrit pesakonnaga koos ja tulid vigased pojad ehk siis ühel oli käpaga midagi, et kui selle peale toetus kukkus kohe ümber...Ei soovitaks teistel nii teha..seda on endal juba valus vaadata :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tupsununnutupsi » 24. juuli 2005, 22:33

Kui ma oma essa hamsu sain, oli tema kohe tiine.Mina olin jube õnnelik ja paanikas, sest ei osanud kohe midagi teha.Kuna ma nii algaja olin,siis juhtus nii, et õde ja vend paaritusid omavahel.Neil tuli kuus poega ja kaks neist olid pisemad.Teised pojad söid nad ära.Ja õe venna pojad ei pruugi kunaginormaalsed tulla!St. et nad võivad olla puudega!Ja noh sugulussuhetega saadud pojad on jah nõrgemad jne.
tupsununnutupsi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas MinniPätu » 19. jaanuar 2010, 21:48

Minu sõpranna paaritas ka kääbukaid kes olid õde ja vend.Tema omadel küll midagi viga eriti ei olnud,ainult kaks tükki kolmest kelle me saime elasid natuke vähem.
MinniPätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas kriisa24 » 27. jaanuar 2010, 22:57

Minul paaritusid ka õde-venda, aga see polnud minu süü ega soov, sest loomapoest ostsin omast arust kaks isast hamsut. Aga praegu on pojad küll silma järgi ideaalsed ja jube agarad ja tublid.
Armasta oma loomakesi nii nagu sa tahad et sind armastatakse!
--vöödikud Pätu ja Kriimu ning viiru Rage :)
Kasutaja avatar
kriisa24
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 128
Teemad: 13
Pildid: 12
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas hamsternäncy » 05. mai 2010, 13:55

mina ostsin ka poest õe ja venna, ja nüüd sündisid pojad 6tükki, ja minu arust on nad täiesti terved.
Näncy & Jeisy, Tupsu & Tiiger
hamsternäncy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Keilyke » 05. mai 2010, 15:27

Õe ja venna tahtlik paaritamine on küll nüüd väga vale tegu. Ma lugesin teisest teemast, et kavatsed neid veel kokku lasta, ehk siis lasta ka paaritada? Ma küll ei ta hamstritest suurt midagi aga sellest saan ometi aru, et selline käitumine on halb.
Ja see, et nad sinu arust terved on, ei pruugi tähendada, et nad seda ka on. Isegi kui on, ei pruugi järgmine kord nii hästi minna..
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas E4- » 05. mai 2010, 16:40

Terve olemine ei väljendu ainult välises väljanägemises. Neil võivad olla ka mõned geenidega edasi kanduvad haigused, mis võivad avalduda alles palju hiljem. Ka võib nende tervis ka üldiselt nõrgem olla ning nii on nad igasugustele haigustele vastuvõtlikumad.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas rimpsukas » 26. august 2010, 14:28

Kui minu hamstrid paaritusid siis olid nemad ka õde ja vend, kõik 4 väikest hamsu poega täitsa terved. :lol:
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Mercar » 26. august 2010, 14:50

Jah aga kas sa ka tead kas nad elasid kõrge vanaduseni tervete hamstritena, kas nende pojad olid terved. See et loom sündides terve tundus (vaevalt nad arstil kontrollis korduvalt käisid), ei tähenda et ta ka terve oli.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Johanna38 » 21. mai 2011, 09:08

Mul juhuslikult paaritusid õde-vend kuigi oma arust arvasin ,et mõlemad on emased ! Nad said ühe poja ,aga ta on väga tubli ja terve :-) .Ta uudistab ringi ja talle meeldib hirmsasti jooksurattas joosta :happy:
Manuel, Elinor, Emily, Teodor ♥
Kasutaja avatar
Johanna38
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Saara » 23. mai 2011, 13:54

Tsiteerin Mercarit, kes kohe enne Sind kirjutanud:
Mercar kirjutas:Jah aga kas sa ka tead kas nad elasid kõrge vanaduseni tervete hamstritena, kas nende pojad olid terved. See et loom sündides terve tundus (vaevalt nad arstil kontrollis korduvalt käisid), ei tähenda et ta ka terve oli.

Hamstritel esineb ka haigusi, mida kogenematu silm kohe ei märkagi.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas nuki8 » 13. juuni 2011, 20:16

:stop: Mitte kunagi ei tohi paaritada õde ja venda või muul viisil suguluses olevaid loomi, olgu nad nii pisikesed kui tahes. See on äärmiselt vastutustundetu ja räägib väga suurest rumalusest.

Mul oli üks loomake, kelle silmad ei arenenud emme kõhus olles välja. Sellele vaatamata oli Villu pealtnäha terve ja tragi. Sain temaga heaks sõbraks. Ta sügas iga kord oma hammastega minu näppe, kui käe puuri panin ja lubas endale pai teha.
Nüüd teda enam ei ole. Ta ei elanud isegi 1 aastaseks.

Palun ärge paaritage suguluses olevaid loomi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Johanna38 » 19. juuli 2011, 20:33

:sad: Mul on nüüd nii vastik tunne :sad: Kuigi Emily saab kohe 1he aasteks. Loomapoes öeldi,et kõik on emased. Ja järsku... üks juures... Ma tõesti soovin ,et ta elaks hästi :sad:
Manuel, Elinor, Emily, Teodor ♥
Kasutaja avatar
Johanna38
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstritel võivad õde ja vend ka paarituda?

PostitusPostitas Lilleke » 17. september 2011, 17:09

No, minu kääbushamster poegis 2 nädalat tagasi. Poest ostsin 2 hamsut, ning ma ei tea ju, kas nad on õde-vend.
Poegi oli 2 tk ja ma tahan nad oma sugulasele anda. Aga ma ei tea ju, kas nad on emased v isased või erinevast soost, pole ka mingi ekspert. Ei taha sugulasele ka päris halba kaela, et õde-vend saavad mingeid defektiga poegi.
Kuna ma võin üldse hamstripoegi puutuda ning kas pean nad eraldi panema?
Lilleke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist