latsu papagoid

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 17. veebruar 2009, 22:30

Kas neile kurki tohib anda? Ja miskipärast on mul tunne et nad kohe kuidag ei harju ära.... ei kiigu, ei mängi oma uue mänguasjaga, ei vaata peeglistki ennast enam.... seda valget kivi pole nad algusest peale puudutanudki ja puguliivast ka ei hooli. Kord tegin neile muna ja ka seda nad ei tahtnud :-( :huh:

paar korda olen püüdnud kätt puuri panna aga siis on nad puuri seina küljes kinni täiesti paanikas... arusaadav aga natuke võks ju juba harjunud olla... räägin nendega ilust vaikselt ja kohe kurb et nad harjuma ei kipu... :-(
Viimati muutis samton 17. veebruar 2009, 22:30, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin järjestikused postitused.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Fenzy » 17. veebruar 2009, 22:36

Hakkasin otsima ning ei leidnud- kust Sa enda papagoid ostsid? Loomapoest?
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 17. veebruar 2009, 22:58

Jah loomapoest rocca al mare`st.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Fenzy » 17. veebruar 2009, 23:01

Miks ma varem ei küsinud Sinult seda :bang:
Loomapoest ostetud linnud on enamasti ebasotsialiseeritud ja enamik neist kardab inimesi. Nad on olnud kõik puntras ühes puuris ja ei ole inimestega eriti kontakteerunud. Kui nad järsku panna kahekesi puuri elama, kus pole teisi ja on inimene, kes neid pidevalt "häirib", siis loomulikult nad vajavad harjumisaega. Kusjuures mõni poest ostetud sotsialiseerimata lind ei pruugigi kunagi taltsaks saada, nende minevikud on teadmata. Kannatust, kui ise oled järjekindel, siis saad sellega hakkama küll. Aga nii taltsaid linde, nagu kasvatajatelt saadud, vaevalt Sa saad. See on kurb tõsiasi, millega pead arvestama, kui ostad linnu poest.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Annie » 18. veebruar 2009, 09:25

Latsu, palun loe ka foorumi teisi teemasid, kõiki vastuseid ei pea saama ühest teemast. See on teema, kus lihtsalt oma lindude elust-olust rääkida.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 18. veebruar 2009, 09:41

Paraku jah ei leia kõike. Aga aitäh Fenzy`le abi eest.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 18. veebruar 2009, 18:09

Mu papagoid närivad õrrele ümber mõeldud liivapaberist toru. Värske kurk põlati ära. Ja nad istuvad ainult ühe koha peal :-(
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Fenzy » 18. veebruar 2009, 18:46

Ära pabista. Sa kirjutad täiesti normaalse käitumise kohta, nagu see oleks katastroof. Anna neile aega, las harjuvad. See ei käi nii kähku- eriti loomapoe lindudega. Ma enne ka mainisin, et algajad pidajad ei pruugi linde mitte kunagi taltsaks saada, sest nad on niivõrd võõrdunud inimestest.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 21. veebruar 2009, 19:39

Kuna mul endal hakkas puhkus viisin oma viirud õe juurde. Seal musitasid teised nii ilusti vaikselt, sõid puguliiva mida nad varem puudutanudki polnud, ja laulsid ilusti.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Fenzy » 22. veebruar 2009, 02:05

Nagu Sinu kiuste eks :D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 22. veebruar 2009, 10:50

Just. Aga ise kolin nüüd uude kohta loodan et leiame neile seal ehk parema koha ja et meeldib ka neile :-D
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 19. märts 2009, 15:56

Nu tere üle pika aja. Oleme siis ennast nüüd uues kohas sisse seadnud ja ka Bipole ja Nupule leidnud koha kus nad kenasti toimetada saavad. Nagu eelpool juba mainisin piisas mul vaid nädalaks linnud õe juurde viia kui need teineteisesse ära armusid ja siiani väga hästi läbi saavad. :biglove:
Olen nüüdseks üle elanud esimesed lennud. Esimene kord oli päris huvitav. Puurist tuli välja ainult emane lind, kes end vastu seinu ja riiuleid päris palju ära lõi. Ühel hetkel leidis ta ennast nõude kapist, kus seisis päris tükk aega suhteliselt tardunult. Ja siis, juhtus miskit, mida ma kohe mitte ei lootnud nii pea juhtuvat. Lind tuli mulle käe peale ja lasi end puuri viia. :-) Saan täitsa aru ja nagu ka hiljem on näha oli see ilmselgelt shokist aga siiski. Järgmine kord tulid välja juba mõlemad linnud ja ka see kord sain ma hea üllatuse osaliseks, kui pärast mõnekümne minutilist lendu linnud puuri täiesti iseseisvalt üles leidsid. :-) Jälle rõõm. Suuremat traumat siis selle koha pealt pole pidanud üle elama.
Üks asi siiski mis mind sutsu murelikuks teeb on see et mu kullad ei söö ei muna, porgandit, õuna ega viinamarju. Ei teagi kohe mida neile veel võiks pakkuda mis natuke värskust ja vitamiine neile annaks.
Täna lähen loomapoodi ja ostan neile puidust õrred ning ehk leian veel midagi millega neid rõõmustada.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Annie » 19. märts 2009, 18:58

Viinamarju pole vajagi, porgandit võid proovida keedetult ja riivitult anda, samuti muna. Mõni ei hakka kunagi muna sööma, kui pole eeskuju. Minu kunagine Miku ei söönud 7 aastat muna, enne kui tõin talle kaaslase. Kuna Mia sõi muna, hakkas Miku ka sama tegema :-)
Värskest oota kuni suvel saab vesiheina - sellest kindlasti ei keelduta.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 24. märts 2009, 18:00

Mul nüüd pisuke jama nende pesemisega. Nad nimelt kardavad paanisliselt lindudele mõeldud basseini. Olen korduvalt proovinud aga kui selle puuri peale panen kui nad parasjagu lahti on siis ei lenda nad mitte mingi valemiga puuri peale. Nii kui näevad basseini eemalduvad ja mul ei ole jäänud muud üle kui see ära võtta sest muidu nad vaesekesed ei saa söömagi minna :-(
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas kertu0208 » 25. märts 2009, 02:52

Kui nad on kinni siis paned neile basseini. Ja Sa ei pea iga päev basseini panema, võid u. kord nädalas panna.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 01. aprill 2009, 19:58

Täiesti lootust kaotamas.
Nad kardavad mind endiselt. Täielik paanika osakond iga kord kui käe puuri panen. Nii kui puuri ust puudutan kisuvad end kramplikult puuri võrede külge :-(
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 26. aprill 2009, 17:41

Olen neid nüüd vanniga harjutanud aga nemad ainult joovad seda sooja vett ja sisse ei lähe :-D
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas kertu0208 » 26. aprill 2009, 17:50

Nad proovivadki nokaga, kas on vesi õige temperatuuriga neile.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 25. mai 2009, 22:03

Tõin oma linnud maale ema juurde kuna ise suve siin veedan ja mees on päeval tööl. Nii ei pea nad pidevalt üksi olema. Loodan et harjuvad siin ilusti kuigi jah pean tõdema et puurist välja ma neid siin lasta ei saa. Tubadel pole uksi, ja aknaid ilma kaardinateta on ka päris palju. Igasugustest kapitagustest rääkimata, kuhu nad segaduses kukkuda võiksid.
Tahtsin aga küsida ühe toidusegu kohta. Nimelt on seal peal kirjas, et see väikestele papagoidele sobiv on aga seal see on päevalilleseemned. Kas viirpapagoid söövad tõesti ka neid? Kas need neile liiga suured pole? Ehk oleks mul parem seda neile mitte anda?
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas latsu (Teema autor) » 25. mai 2009, 22:03

Tõin oma linnud maale ema juurde kuna ise suve siin veedan ja mees on päeval tööl. Nii ei pea nad pidevalt üksi olema. Loodan et harjuvad siin ilusti kuigi jah pean tõdema et puurist välja ma neid siin lasta ei saa. Tubadel pole uksi, ja aknaid ilma kaardinateta on ka päris palju. Igasugustest kapitagustest rääkimata, kuhu nad segaduses kukkuda võiksid.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: latsu papagoid

PostitusPostitas Annie » 27. mai 2009, 18:18

Nii, kustutasin nüüd suure osa teemaväliseid postitusi. Oma linnu teema ei ole nõu küsimise koht. See on mõeldud lihtsalt selleks, et oma linnukeste tegemistest aegajalt pajatada, aga tervise, toitumise jne osas tasuks ikka teisi foorumeid lugheda. Kui vastust ei leia, siis võib alati vastavas foorumis uue teema teha. Minu käest võib küsida ka, kui ei leia mingit teemat üles.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist