Katariina senegal Nero

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Katariina senegal Nero

PostitusPostitas Katariina (Teema autor) » 27. november 2008, 16:09

Nero sai meie pereliikmeks täiesti juhuslikult ja äkki. Nimelt hakkas töökaaslane elukohta vahetama ja ükskord tuli jutukäigus välja, et käib ainult vahetevahel papagoid toitmas (nii nädalas korra). Mina kohe spontaalselt pakkuma oma abi, et vaene papagoi üksinda ning ilma kellegagi arutamata kohe pakkusin oma kodu. Alguses oli meil kokkulepe, et võtan ajutiselt seniks kuni töökaaslane leiab uue elamise, kuid uues üürikorteris keelati lemmikute pidamine ja aeg Neroga tutvumiseks läks ilusasti järjest pikemaks ning meil Neroga hakkas juba esialgne kontakt ja usaldus tulema. Võisin Nerot natuke sügada ja vahel ka pai teha, sest üldiselt oli ta sellise pailapse näoga, kuid puudutades näksas kohe kuskilt. Laps ja mees said verise näpu.
Minul õnnestus esialgu neid näksamisi vältida kuigi vahel oli hirm ja kogemused puudusid.
Kui Nero meil esimest korda elutoas lendas siis ei suutnud ta kuidagi õiget trajektoori hoida ja puhkepaika tagasi naasta. Võtsin aga julguse kokku ja paljaste kätega korjasin õrnalt põrandalt ning viisin puuri. Oli teine nii kohkunud, et ei taibanud mind isegi näksata.
Tänaseks juba oskab enamus kordadest ilusasti puurile tagasi lennata, kuid tihti on ikka trajektooris tal valed arvestused ja potsatab kuhugi mujale. Korra juhtus maanduma ka koera moka külge ning mõlemad olid mitu minutit vaikselt ja täiesti liikumatult. Päästsin meie ehmunud emase koera suure kotka küüsist :-D . Nii, et nalja ja huvitavaid seiku on juhtunud küll. Samas koguaeg oli hirm, et tullakse ja võetakse minu suur ja armas sõber Nero ära.
Õnneks nüüd on kindel, et Nero kuulub täielikul minule ja lisaks neile kolmele aastale ootab meid ees veel hulka huvitavaid ja lõbusaid aastaid.
Natuke siis kiitlen ka, et Nero räägib ligikaudu 16 sõna ja need on:
tere, Nero, räägi, kes on, tasa, noh, kurat, mida, mis on, ei tohi, Terri, Eku, magama, Elina. Need on sõnad mis pidevalt kasutuses ja hetkel ka meelde tulid ning lisaks haukumine, mehe õpetatud viisijupp, telefoni helin, videomaki krigin.
Vahva on see, et iga Nero õpitud sõnal on oma lugu ja tekkinud nii mõnigi kogemata.
Igatahes üks vahva ja tähelepanelik tegelane. Proovime nüüd kuidagi ka käepeale tuleku selgeks saada. Hetkel siis võtab ühe jalaga näpust kinni ning toetab mõneksajaks näpule.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas PrinCess » 27. november 2008, 16:15

Mis see nüüd on siis? Niimodi küll ei ole ilus mulle papagoi isu peale ajada. :nono:
No tõeliselt vahva tegelane ma ütlen ja veel see, et ta räägib! Pilte, pilte, pilte tahaks näha. :-)
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas GunnyBunny » 27. november 2008, 16:21

Tahaks küll näha papagoid, kes "kurat" ja "ei tohi" ütleb :-D.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas kiwi » 27. november 2008, 17:14

Arvan, et Nerol läks väga hästi, et sinu juurde sattus - eelmine omanik tundus olevat väga papagoikauge inimene ja ma arvan,et kui ta algusest peale oleks sinuga olnud poleks ka seda nipsakat suhtumist :huh:

Ma tean,et isaslinnud pidavat küll palju jutukamad olema aga ma olen lugenud ka seda, et senegalide häälepaead arnevad välja nii 4 aastaselt ja siis nad pidavat veidi jutukamaks muutuma, eks vaatab, ma Kiwi puhul väga ei usu. Kusuures ma arvan, et seda nipsakust, mis su linnul on annab veel välja juurida, sest tundub,et ta veidi kontrollib teid oma nokaga ja te kuuletute sellele, tegelikult peaks vastupidi olema :wink:

Igatahes tahaks küll teada mida Kiwi teise omasuguse juuresolekul teeks, kahju, et te Pärnus olete....
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas kiwi » 27. november 2008, 17:24

Kusjuures Kiwi on veidi nipsakam minu pojaga, kes on kuue aastane - eks lind tunneb,e t saab teda veidi rohkem paika panna ja laps on veidi kärsitum ka ja ei püsi paigal, mis Kiwit umbusklikumaks teeb - aga ma harjutan oma poega linnuga tegelema.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas Egle » 27. november 2008, 19:07

Pilte tahaks ka :) .
Egle
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 161
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas notnormal » 27. november 2008, 22:23

Vaatasin Su albumist pilte ka. Kohutavalt ilus lind. Tundub väga vahva iseloomuga ka. Sul on tõesti vedanud, et Sa sellise linnukese omanik oled. :)
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas PrinCess » 27. november 2008, 22:26

notnormal- Aitäh, et aitasid mul ka pildi avastada. Tõesti ilus lind! :wink:
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas Katariina (Teema autor) » 28. november 2008, 08:47

PrinCess kirjutas:notnormal- Aitäh, et aitasid mul ka pildi avastada. Tõesti ilus lind! :wink:

Galeriis on suleliste all kaks pilti Nerost. Olen selle pildi panekuga natuke koba, kuid eks ma tasapisi uurin ja õpin.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas Katariina (Teema autor) » 28. november 2008, 09:00

notnormal kirjutas:Vaatasin Su albumist pilte ka. Kohutavalt ilus lind. Tundub väga vahva iseloomuga ka. Sul on tõesti vedanud, et Sa sellise linnukese omanik oled. :)

Võib öelda tõesti, et vedanud ja ei kujuta enam kodu ilma Nerota ette.
Tohutult mõnus on kui keegi juba uksest sisse tulles hüüab sulle tere, tere, tere. Kõik tuttavad naeravad, et teil ei ole kunagi igav ja telekat te küll ei vaja. Vahel Nero ise võistleb telekaga ja karjub oma häälega üle siis oleme ütlend Nero tasa ning nüüd peale kriiskamist üleb Nero ise tasa, tasa.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas Katariina (Teema autor) » 28. november 2008, 10:12

kiwi kirjutas:Arvan, et Nerol läks väga hästi, et sinu juurde sattus - eelmine omanik tundus olevat väga papagoikauge inimene ja ma arvan,et kui ta algusest peale oleks sinuga olnud poleks ka seda nipsakat suhtumist :huh:

Ma tean,et isaslinnud pidavat küll palju jutukamad olema aga ma olen lugenud ka seda, et senegalide häälepaead arnevad välja nii 4 aastaselt ja siis nad pidavat veidi jutukamaks muutuma, eks vaatab, ma Kiwi puhul väga ei usu. Kusuures ma arvan, et seda nipsakust, mis su linnul on annab veel välja juurida, sest tundub,et ta veidi kontrollib teid oma nokaga ja te kuuletute sellele, tegelikult peaks vastupidi olema :wink:

Igatahes tahaks küll teada mida Kiwi teise omasuguse juuresolekul teeks, kahju, et te Pärnus olete....


Eks ta oli eelmise omaniku juures natuke õnnetu küll, sest seal hoiti teda ainult puuris ja kui puuri ukse lahti sai ning korteris lendas siis oli töökaaslase naine paanikas ning töökaaslane jooksis ja pani papagoi kohe tagasi puuri kinni. Ma ei tea kas papagoid värve näevad, kuid millegipärast kartis ta alguses hirmsasti punast värvi ja eelmine omanik oli teda puuri pannud punaste kinnastega.
Tegelikult siis see rääkimine on nagu õigel ajal (häälepaelad arenevad välja 4 aastaselt), sest eelmine omanik ütles vanuseks ligikaudu 1 aastat + minuga kui ajaarvestus nüüd sassis ei ole sai 4 aastat täis (novembris sai Nero pereliikmeks).
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katariina senegal Nero

PostitusPostitas kiwi » 01. detsember 2008, 11:51

tegelikult pean oma eelmist postitust parandama, Lindudel pole häälepaelu vaid teine mehhanism aga räägitakse ikka, et just umbes 4 aastaselt pidavat nende (senegalide) matkimisvõimed kõige rohkem avalduma, arenema :happy:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist