Kiwi - Muljed senegali papagoist.

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas kiwi (Teema autor) » 27. november 2008, 13:32

alustan siis uut temat eelkõige kõikidele senegali papagoi (poicephalus senegalus) omanikele või sellest papagoist huvitatutele, et rääkida oma rohelise sulekera tegevustest, omadustest, eripäradest ja kasvõi muredest.

Minul on kodus ümmardatult 3 aastane senegalipreili Kiwi, tema kuulub poicephalus senegalus mesotypus alaliiki - mesotypus tähendab (keskmisttüüpi) vahepealset - senegali papagoisid on kolme sorti kõige tavalisem on poicephalus senegalus senegalus - ehk siis algne variant kollase vestiga - teine tüüp on poicephalus senegalus versteri - punase vestiga ja siis on mesotypus, kes ka minul, kellel on oranž vest.

Kiwi on väga tore ja sõbralik lind, talle meeldib nii minu kui mu mehe läheduses olla ja nokaga kõiki asju järgi proovida, mis silmapiiril on, ka hetkel arvutiga trükkides, üritab ta ikoone ekraanilt kätte saada ja klaviatuuri lahti kangutada - üleüldiselt peab tema saama, olema ja tegema täpselt sama , mida mina ja mu mees. Ta meil puuris polegi, me ei kasutagi enam puuri, ehitasime talle eraldi mänguala, suure puunotiga ja seal ta siis veedab oma aega, kui kodust lahkume viime teise tuppa puuri, üldiselt on ta elutoas. Meie Kiwi tiivad on kärbitud, olen teinud seda ise alates päevast kui ta saabus - asi oli selles, et tol hetkel elasime veel väikeses korteris ja tal polnud ruumi lennata ja ta ei osanud ning põrkus vastu esemeid ja tema enda ohutuse huvides ma kärpisin tiivad ära - tänu sellele oli ta meist rohkem sõltuv ja harjus meiega kiiremini ära, sest alguse ei olnud ta harjunud inimese puudutusega ja minu esimene kokkupuude temaga oli see,et ta hammustas mul läbi kinda näpu verele. Nüüd ta on hoopis teise käitumiega ja me oleme tema linnukari ja suur perekond. Otustasin, et enam ta tiibu ei kärbi ja nüüd ootame nende tagasikasvamist ja vaatame kuidas tal siis selle lendamisega läheb.
Kiwi usaldab meid ja talle meeldib mulle kampsuni sisse pugeda peitu või hommikumantli käisesse ja siis ta tuleb mu juurde ja paneb oma pea viltu ja nögib natuke peaga, et ma teda kõrva tagant sügaksin. Ta on oma nime õppinud ütlema väga ilusti ja selgelt samuti on telefoni helin selge ja uksekell, harjutan temaga ikka ja kordan teatud tegevuste juurde sõnu, kuid minu jaoks polegi oluline tema matkimisvõime, tundub, et ta kuulab küll hoolega aga eks vaatab, võib-olla ta veel üllatab - üldiselt emaslinnud ei oelgi nii osavad matkijad.

Igatahes olen väga rõõmus oma Kiwiga ja ta on terve pere lind.

vot. see oli siis osa 1 teemal minu senegalipapagoi :razz:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas PrinCess » 27. november 2008, 14:01

Nii, nii, nii lahe! :clap: Pilte ootan.
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas Katariina » 27. november 2008, 15:01

Eheee nagu pisike kutsikas parajalt krutskeid täis ja naudib kõrva tagant sügamist. Igatahes väga vahva ja lahe kontakt sul papagoiga. Pean tunnistama, et selline mõnus füüsiline lähedus teeb lausa kadedaks. Minu oma ju rohkem lobamokk ja jutustab aina.
Kus kiwi muidu magada harrastab?
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas kiwi (Teema autor) » 27. november 2008, 16:24

Kiwile meeldib magada ühe köiejupi peal riiulis :happy: ja muidugi eriti priviligeeritud koht on minu või mu mehe peal tukkuda.

Kiwi on tegelikutl suhteliselt vaikne linnuke, ta küll hakkab häälistema kui on näiteks külalalised majas ja siis ütleb oma sõna sekka aga üldiselt ta teeb selliseid vaikseid nurruvaid ja piuksuvaid häälitsusi. Ja kui mina või mu mees läheme kodust ära või näiteks kahekesi toast välja siis ta teeb valjema kraaksatuse ja üritab järgi tulla....üritame sellest mitte välja teha, muidu süvendame sellist käitumist. Üldiselt on nii, et ta on kogu aeg meil õla peal või ripub riiete küljes või siis elutoa laua peal uurib kõike laual olevat... - kõige naljakam on kui ta märkamatult liigub oma mängualalt näiteks minu juurde - kuna ta ei lenda siis ta ronib ringi -ükskord istusin laua taga ja tegin arvutis tööd kui mu parema käe kõrvalt piilub üks roheline peajupp üle lauaääre suurte silmadega - ta oli vaikselt mööda juhet üles arvuti juurde roninud....samuti päterdab ta igale poole - praegu on tal juba osad lennusuled hakanud tagasi kasvama ja ta suudab väikeseid lühikesi madalaid lende teha, ent ta pole lendmaise kui sellisega harjunud ja avastanud vabatahtlikult sellist liikumismeetodit

:wink:


Ma plaanin laenata tuttavatelt kaamera mõneks päevaks ja siis teha mõned filmid, kui ta trenni teeb minuga ja niisama pätt on....eks ma siis postita neid siia.
Viimati muutis kiwi 27. november 2008, 16:34, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas PrinCess » 27. november 2008, 16:24

viewtopic.php?f=76&t=7103 Siin on kirjutanud Katariina oma papagoist. :-)
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas kiwi (Teema autor) » 27. november 2008, 16:40

need võiks ühte liita :-)
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas Annie » 27. november 2008, 17:53

Oot, ma nüüd ei saa aru - misasjad liita :-)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas Katariina » 28. november 2008, 10:55

Kiwi kus kandis ise elate?
Kas vahemaa meie vahel on suur, sest kunagi võiks ju kokku saada ja oleks tõesti tore neid koos näha.
Sinu papagoi usaldus on ikka väga võimas kui ta lausa tukub teie peal.
Oi ei kujuta ette, et Nero kunagi minu peal tukuks aga hirmsasti tahaks.
Ootan põnevusega armsast kiwist filmi.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas samton » 28. november 2008, 11:07

Isiklik suhtlemine paluks ikka priva vahendusel, mitte foorumis.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiwi - Muljed senegali papagoist.

PostitusPostitas nuki8 » 08. august 2011, 11:29

Kuidas kiwil läheb?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist