Lehekülg 1/1

Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 16. november 2008, 21:28
Postitas SaluKat
Tere. Räägin teile siis oma viirpapagoidest, keda mul hetkel alles 1. Olen kasvatanud viirpapagoisid mitu, mitu head aastat. Umbes 8 aastat. Minu esimesteks viirpapagoideks olid Tuti ja Fruty. Nende nimed valis minu ema. Alguses olid nad arglikud, kuid ajapikku muutusid aina julgemaks. Kui läksin kooli, hakkasin nendega rohkem tegelema, kuid kahjuks olin väike ja loll ning tegin neile vahest haiget. Minu suurimaks veaks oli see, et ma pigistasin neid. See oli kindlasti väga valus. Kahetsen seda väga. Nüüd olen õnneks suurem ja targem ning tean, et linnud ja loomad on õrnad. Paar aastat tagasi, 2006a., suri minu emane viiru Tuti. Ta suri muna munemise pärast. Muna ei tulnud välja vaid jäi kinni. Terve tagumiku alune oli "sitane" . Ta lamad puuri põrandal ning ma olin üliõnnetu. Avastasin selle öösel, kui magama läksin. Läksin tekki peale panema ning nägin, et viirud on maas. Jooksin väiksesse tuppa, väga hullult nuttes. Vanaema küsis, mis on ning ütlesin, et Tuti sureb ära. Panime ta pappkarpi ning istusime tema juures. Me ei saanud ju midagi teha. Ma oleks loomaarstile helistanud, kuid vanaema ei lubanud. Mu ema rahustas teda. Ma tegin Tutile õrna musi ning ta surigi. Matsime ta oma aeda elupuu alla. Nutsin veel kaua, kaua.

Vahepeal oli Fruty üksi väga sõbralikuks hakanud. Oli meie sõber, käis meie jures, istus peas, näpul, arvuti peal, õal ja igal pool. Kuid otsustasin talle sõbra osta. Loobusin kõigest sellest toredast, et tal suvi igav poleks, sest suvel ma kodus pole. Olen maal.

Nüüd paar kuud tagasi, Augustis, suri ka Fruty. Minu kulla kallis tilluke linnuke, keda armastasin ülekõige. Matsime ta Tuti juurde elupuu alla. Kevadel kavatsen nende hauale lilled kasvatada.

Kuid Tibu, see uus linnuke, kes peale Fruty surma alles jäi oli kohe alguses väga arg. Ta tundus olevat vanem lind, sets ta vahanahk oli pruun ning üpris suur. Tibul puudud üks varbaküüs. Nüüd on ta natuke julgemaks muutunud, kuid mitte nii, nagu oli Fruty. Kui ma kunagi raha saan, siis ostan uue puuri, sest vana hakkab lagunema ning kavatsen ka paar sõpra talle osta. Siis saan puuri oma tuppa viia, sest praegu on see köögis.

Minu lindude kodulehekülg on: www.freewebs.com/kataviirukad
Hetkel pole see väga sisukas.

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 17. november 2008, 16:39
Postitas Goldenfish
Vägaväga armas linnuke. :D Ja koduleht on ka väga lahe :)
(minu viiruka nimi ka Tibu :P )

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 13. detsember 2008, 23:29
Postitas SaluKat
Aitäh!

Nii. Eile mulle tundus, et Tibul oli väga igav. Niisiis võtsin ta puurist välja ja läksime teise tuppa. Panin ta mega suure lille lehtede peale, kus ta siis ringi ronis. See taim oli nagu hiiglaslik muru. Minust poole kõrgem ja väga raske. Linnukesel oli seal vahva ringi ronida. Kuid üksi polnud tal kuigi lõbus. Ta istus seal umbes kaks tundi.

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 14. detsember 2008, 18:23
Postitas Annie
Mis taimega on tegu? Kas linnuke seda näksima ka kippus?

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 15. detsember 2008, 21:42
Postitas SaluKat
See on mingi hiiglaslik taim. Ma nime ei tea. Aga mu esimesed viirud närisid terve selle lille mõne aastaga ära :D...Nüüd on see ilus v.a üks leht xD....Tibu ei näksa lille. Ta istub ainult. Tundib, et tal on väga igav, sest ta ei mängi mänguasjadega ka. Ja kui ta puurist välja lasen, siis ta lendab vaid külmkapi otsa ja istub seal paar tundi. Siis lendab tagasi puuri jne. :( . Peaksin talle kaaslase muretsema?

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 16. detsember 2008, 01:09
Postitas kertu0208
Sa mainisid ühes eelmises postituses, et sa ei ole iga päev koduski, kui sa ei saa eriti viirukaga tegeleda siis on parim talle ikkagi kaaslane võtta.

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 16. detsember 2008, 16:40
Postitas SaluKat
Olgu. Aitäh nõuande eest :). Mul on talle juba sõber broneeritud. Aga to veel liiga noor, et ära osta.

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 26. detsember 2008, 19:21
Postitas kadre
Kuidas läheb? Kas oled talle juba uue kaaslase ära ostnud? Kui tal igav on siis sa lihtsalt pead temaga tegelema ja temaga suhtlema. :wink:

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 05. märts 2009, 19:51
Postitas SaluKat
Oeh, täna on, millest kirjutada. See pole küll midagi erilist, kuid siiski. Täna lasin kraanikaussi sooja vee. Mitte palju, aga nii, et papagoile kõhuni oli. Panin oma viiru sinna ja kui ta märg juba üleni oli, siis ta üritas puuri juurde lennata, aga kukkus ahju juurde, puude peale. Aitasin ta üles ja puhastasin ära. Mõtlesin, et kuivataks seekord teda fööniga. Olin kindel, et ta kardab seda, kuid kohe, kui käima panin, oli Tibu rahulik ning talle vist isegi meeldis see. See oli lahe ka.

Ei ole kaaslast ära ostnud. Mai kuu lõpus alles ostan :).

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 19. märts 2009, 09:19
Postitas kapsel
Ma mõtlesingi ükspäev, et kui teda pesta, tähendab lasta tal end pesta ja siis pärast kuidas ta üldse ära kuivab, ilma ei külmetuks? Ja kui ta kuskile vastu läheb jääb kõik külge talleju .

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 19. märts 2009, 10:05
Postitas belli9
Mina panen neile vanni ainult siis kui tuba soe. Kuivatades nad algul raputavad ja siis lasevad suled noka vahelt läbi. Kui ta ära kuivab kukub ka sodi maha, kuid enamasti nad lähevad kohe peale vanni õrrele ega saagi mustaks.:)

Re: Kadri viirpapagoid

PostitusPostitatud: 08. märts 2013, 13:43
Postitas SaluKat
Vaatasin, et see teema on siin nii unarusse jäänud ja kuna täna on, millest kirjutada, siis otsustasin kirjutada. :)
Nimelt, eile tõin oma vanale emasele viirpapagoile sõbra. (Mul on nüüd viimased päris mitu aastat olnud ainult üks emane viirukas, kes on nüüdseks 8-10 aastane. )Ööseks panin nad siiski eraldi puuridesse, sest Tibu oli üsna kuri ja agressiivne nooruki vastu. Hommikul julgesin nad ühte puuri kokku tagasi lasta ja kuigi emane oli algul ikka kuri ja kiusas uut lindu, siis umbes tunnikese pärast said nad juba ilusti läbi. Puhastasid teineteist ja siutsusid koos. Lasin nad isegi puurist välja. Uus linnuke küll kardab natuke, aga tuleb sõrme peale ega lenda minema, kui puurist väljas olles käe peale võtta.

Eile õhtul:
Pilt

Täna:
Pilt