Krompsi linnud.

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 19. august 2007, 19:02

Viimati kui ma lontusse postitasin oli mul kolm lindu - mustpea aratinga nimega Ronda, paar viirukaid nimedega Chadwick ja Cora. Täna lisandus neljas tegelane - Albert, kes on samuti mustpea aratinga. Alberti saime Margiti kaudu ühelt Lõuna-Eestis elavalt perelt. Alberti paigutasime Ronda puuri kõrvale ja ütleme nii, et huvi puudus küll probleem ei ole, toas on hetkel täiesti väljakannatamatu kisa.

Ma kirjutan kõigist lindudest eraldi, siis kui ma oma mõtteid lõpuks kuulen.. :wacko: :-D
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas remykristi » 19. august 2007, 19:04

Õnnitlused uue linnu puhul. Kui sul võimalik, siis lisa pilte ka :-) .
Kasutaja avatar
remykristi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 6
Pildid: 10
Asukoht: Kadriorg
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 22. august 2007, 20:48

Ma tahtsin järgmise postituse teha, siis kui mul juba pildid on, kuid kahjuks sellega läheb veel aega. Mu enda kõvaketas hävines täielikult paar nädalat tagasi ja ma kasutan tuttava oma, operatsioonisüsteemiks on Ubuntu ja selles olev fotode üleslaadimis programm ei tunnista minu kaamerat ja minu kaameraga kaasas olev programm ei tunnista linuxit. Windowsi installimine on ka võimatu, sest mu CDROM otsustas lõpetada töötamise, siis kui ka kogu muu kupatus. ..Terve maailm on mu vastu, hehe. :bang:

Alberti lasimine juba esimesel päeval(mingi 10min pärast seda kui ma postituse tegin) Rondaga kokku, sest kisa oli talumatu.. kisa valjenes veelgi kui nad avastasid, et nad ühes puuris on. Sellele järgnes üksteise tegevuse matkimine ja siis juba teineteise sulgede puhastamine. Seda viimast on nad juba mitu päeva väga hoolikalt teinud. Ronda suled on kohe pehmemad kui neid katsuda, ju siis oli professionaalne hooldus vajalik. :P Ronda on tunduvalt metsikum nüüd, hammustas mind mitu korda kui mu õla peal oli ja käe lähenedes susiseb nagu kass, niiet nüüd tuleb teda pingsalt jälgida enne kui silitad, muidu on näpud tema noka vahel. Koos on nad tohutult armsad ja neid võiks terve päeva jälgida. Muidu nad saavad hästi läbi, aga söögikausi jagamisega on väiksed tülid, ning magamiskoht jääb kahele linnule veidi kitsaks ja selle pärast nad siis aeg-ajalt jagelevad.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas sydney83 » 24. august 2007, 18:04

6nne uue lemmiku puhul! Tore, et nad ruttu s6brunesid. Et kui v6imalus avaneb, siis lisa ikka pilte ka, eks. :-)
Kõik loomad on armsad aga loomalapsed on üliarmsad!
Kasutaja avatar
sydney83
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 74
Teemad: 1
Asukoht: hovik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas kerluusha » 24. august 2007, 22:35

Vahva linnupande pesitseb Sul seal! Loodame siis, et varsti saab neid ka piltidelt imetleda! :-)
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 13. september 2007, 17:57

Alberti taltsutamises teeme me edusamme. Nüüd istub ta rahulikult, ära lendamata õlal ja on nõus sellega, et teda tõstetakse ühelt käelt teisele jne. Täna olid nad eriliselt sõbralikud minuga, sest ma pakkusin neile mahlast viinamarja ja Albert õpetas Rondat õla peal sööma(ta ei võtnud enne mitte midagi peale sihvka käest vastu, olgugi, et ta armastab peaaegu igat värsket asja.) Albert õpib tunduvalt kiiremini kui Ronda, olgugi, et ta on lennuvõimeline. Asi võib ka selles olla, et meil on juba ühe linnuga see asi läbi tehtud ja oleme kogenumad(endale küll nii ei tundu :P) või on ta lihtsalt julgem kuna ta on isane.


Ma muide tegin palju, palju pilte.. kuid keegi vist TÕESTI ei taha, et ma neid siia postitaks, pikemalt ei hakka selgitama, kuid sel nädalavahetusel teen kindlasti pilte ja postitan siia ka.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas sindrinahk » 13. september 2007, 19:23

Pilte on alati vahva vaadata :ups: . Tore on kuulda, et inimene leiab oma lemmikuga klapi.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Annie » 13. september 2007, 20:54

Ma ei ole uue linnu puhul isegi õnnitleda jõudnud - seega palju õnne! Väga tore, et teil hea klapp on ja linnud nii sõbralikud. See tiivustab mindki oma Papukesele seltsilist otsima.
Ootan huviga pilte.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas johannap » 17. märts 2008, 17:49

Ttahaks ka pilte näha :razz:
Lessi, Mops, Lotte, Riki, Kiki, Musirull ja tema õde. :)
R.I.P - Snuff, Nännu, Krässu, Kilbu, Minnie, Rommi, Rolf, Tsipu. :'(
Miss ya lot guys.
johannap
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 103
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Kuusalu vald , Kiiu .
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 02. aprill 2008, 17:50

Pole ammu-ammu siia midagi kirjutanud. Enamus teist on Lontus ka ja teavad, et Ronda suri kahjuks ära. :/ Kuna Albert jäi üksikuks, siis otsustasime võtta talle kellegi seltsiks, otsus langes munkpapagoi kasuks, sest mustpea aratingad ja munkpapagoid elavad looduses teineteise kõrval. Sõpru neist ei saanud, kuid see eest ei ole neil ka igav. Munkpapagoi nimi on Tweedy ja ta on noor lind, kes on väga lühikese aja jooksul paljudes peredes olnud. Tweedyle ta enam eriti ei reageeri, kuna meie hakkasime teda nalja pärast Mungoks hüüdma ja nüüd on see talle külge jäänud. Taltsas ta ei ole kuid iga päev võetakse teda kätte - ta ei rabele ega hammusta, on rahulik ja näkitseb vaikselt sõrmi või mängib varrukaga, kuid kui sa käed täiesti pealt ära võtad, siis ta lendab minema. ..Ainuke vähegi asjalik asi mida meil on õnnestunud neile õpetada on "koju minek", st. meie ütleme, et on aeg koju minna ja linnud lähevad puuri, nad on targad ja ei taha, et neid püütaks ja sellepärast annavadki ilma suurema sõjata alla. :) ..Ja pärast ootavad neid maapähklid või kõrvitaseemned maiustuseks ka.. Paar päeva tagasi saime teada, et Tweedy on isane (tegime DNA testi, sertifikaati pole veel saanud, kuid see peaks varsti Soomest jõudma.) Mõlemale on plaan kaaslased leida. Viirpapagoidele panime pesakasti, kuid huvi (kuigi vähest) on vaid Cora näidanud. Nad on noored ka veel, Cora peaks *vist* aprilli keskel saama aastaseks.


Lisasin pilte Tweedy'st ja viirpapagoidest - http://www.krompskont.multiply.com. Albert ei taha phelegi pildile korralikult peale jääda :-D. Ma millalgi üritan selle asja tõsisemalt käsile võtta ja temast palju pilte teha.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas kapa1995 » 02. aprill 2008, 19:57

Palju õnne uue linnu poolt tagant järgi.Hea on lugeda su jutte.
Kasutaja avatar
kapa1995
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Asukoht: Kilingi-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 05. aprill 2008, 21:11

http://www.krompskont.multiply.com

Lisasin Albertist paar pilti. Ta harjus kaameraga isegi liigagi hästi - ta hakkas selle eest kekutama, sellepärast mul ei olegi ühtegi täiesti selget pilti temast, kuna ta liigutas oma pead üles-alla ja vasakult-paremale, need on teatud liigutused mida ta teeb kui ta tahab, et talle tähelepanu pöörataks. :P
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 14. aprill 2008, 16:25

Täna olin ma Alberti vastu (tema enda arvates) põhjendamatult kuri. Albertil on viimasel ajal kombeks inimestele õla peale lennata, eriti siis kui on puuri mineku aeg ning ta üritab sellise toreda, armsa perelinnu mängimise eest lisaaega osta (kaval lind, kas pole?) Kui ta õla peal on, siis ta teeb väga püüdlike katseid inimesi vähegi kasida, on nad ju nii mustad.. :D Ma sõin parasjagu Mentose komme ning Albertile vist meeldis selle lõhn ja ta haaras mul väga kõvasti põsest kinni, ning pärast seda kohe ka huulest. Mitte nii valusalt, et veri hakkaks jooksma aga hell see just ka polnud. Ma ajasin Alberti ära ja riidlesin temaga ka veidi ja nüüd ta väldib mind. Ei saagi aru kas ta on minu peale pahane või ärkas tal linnu südametunnistus.

Tweedy (nüüdsest siis Mungo..) on lind kellel on alati halb tuju. Mitte, et ta õnnetu või sorgus oleks, ta on elav, kuid ta on pidevalt pahur ja pole millegagi rahul. Nii huvitav kuidas lindudel on nii erinevad iseloomud. Kui ta puurist väljas on, siis ta käib pidevalt Alberti puuri katusel ringi ja turtsub. Kui ta puuris on, siis me peame alatasa võitlust selle üle kuhu ma tohin tema toidunõu panna ja kuhu mitte (võitlus käib siis nii, et ta seisab selle konkreetse koha ees kuhu mina tahan nõu kinnitada ja ta lihtsalt ei liigu eest ära, lükka või õrre pealt maha. Kui ma nõu kinnitatud saan ja eemale lähen, siis viskab ta selle maha. Seda teeb ta mitu korda kuni ma selle tema jaoks aktsepteeritavamasse kohta kinnitan.) Mungo ei vasta minu arust eriti tüüpilise munkpapagoi kirjeldusele, kuid üks asi on nii talle ning ka paljudele teistele munkpapagoidele omane - ta ei ei karda uusi asju. On see siis uus toit või uus mänguasi kuid ta peab selle kohe järgi proovima. Äärmiselt hea omadus, sest ta sööb või vähemalt proovib kõike mis talle antakse.

..Suurtest sai kirjutatud niiet nüüd ka viirukatest.. Cora plaanib tõsiselt pesitsema hakata, ta istub suhteliselt kaua pesakastis ja korrastab seda hoolikalt. Vahanahk on tal kuskil nädala ajaga pruuniks läinud. Chadwicku plaanidest mina täpselt aru ei saa, olen teda küll selle pilguga jälginud, et kas ta kavatseb ka Cora plaanidega kaasa minna.. (nojah, teatavasti on tibude saamiseks ka teist osapoolt tarvis..)
Viimati muutis Krompskont 15. aprill 2008, 19:18, kokku muudetud 1 kord.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Annie » 14. aprill 2008, 19:39

Sul on väga toredad linnud ja hästi vahva on see, kuidas Sa nende iseloomu jägid ja üldse neid kirjeldad. Sinu papagoid on küll väga heades kätes.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 04. mai 2008, 18:29

Mungo saab üsna varsti endale sinise pruudi. :P Mustamäe RIMI loomapood(ei tea nime.. ) oli nõus tooma meile DNA testitud sinise emase munkpapagoi, järgi minnakse talle Lätti, 12ndal. Ma pole kindel millal me ta koju saame tuua (st. et kas pood paneb ta karantiini või mitte.) Ma soovitan, siis huvilistel paari nädala pärast vaatama minna, ma olen kindel, et sisse tuuakse üsna erinevat värvi munkpapagoisid, sest kui müüja meile pakkumise tegi, siis mainis, et on võimalik saada kõiki olemasolevaid värve.. ja ühe linnu pärast nad kohe kindlasti Lätti ei lähe. :)
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Siki » 05. mai 2008, 11:18

Seda küll tore kuulda! Huvitav, kas neist ka saab paar, sest ma olen lugenud, et munkpapagoidele on üsna raske õiget paarilist leida.
Kasutaja avatar
Siki
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 145
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Kuusalu vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 27. mai 2008, 18:20

Munkpapagoi neiut meil endiselt veel ei ole, sellega oli väike segadus, aga loodame ta üsna peagi ta saada. Munkpapagoid on võimalik saada vaid tellimuse teel (nad otsustasid väiksemaid linde vaid sisse tuua.)

Chadwickil ja Coral on esimene tibu koorunud, eile oleks pidanud teine kooruma, aga seni pole veel midagi.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Kissu » 28. mai 2008, 06:32

Sattusin ka seda teemat lugema ning leidsin eest võrratult armsad kirjeldused lindudest. Ma pole kunagi tõsine linnufanaatik olnud aga seda teemat jälgin lausa huviga. Vahepeal oli tunne nagu sa kirjeldaks rotte näiteks, kes on sellised hästi tugevalt eristavate iseloomudega, mul polnud aimugi, et lindudel ka nii hästi eristatavad iseloomud on.

Väga-väga-väga ammu pidasin ka kunagi viirpapagoisid, kuid kahjuks ei suutnud nendega kunagi niisugust kontakti luua nagu sina siin kirjeldasid. Tõenäoliselt sai neid igati valesti kasvatatud ja hooldatud, kuid tol ajal ei olnud ka erilists võimalust leida infot nende kohta ning kahjuks mu vanemad ei olnud ka eriti uurimise aldis. Õnneks tänapäeval on nende loomade võtmise harjumused natukene muutunud ja nüüd uuritakse ennem põhjalikult looma kohta, kui kedagi võtma asutakse. See küll osalt tänu minule. :happy:

Palju õnne värskele emmele ja issile! :biglove:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Kuldhai » 28. mai 2008, 08:06

Palju õnne ka minu poolt! Loen alati linnujutte huviga, ise pidasin aastaid tagasi samuti viirpapagoisid ja peaks neid praegugi, kui võimalus oleks.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 12. juuni 2008, 12:05

Aitäh toredate sõnade eest. :)

Viirukatel on kaks tibu, neli muna oli. See mis ühe munaga juhtus on täielik mõistatus, sest ma olin täiesti kindel, et ma nägin kolmandat poega, aga ei muna ega tibu pole. Üks muna on alles. Vanem tibu on 20 päevane, noorem on 15 päevane. Vanem tibu tuleb tavaline roheline. Alguses kui ma teda pesakastis nägin ma arvasin, et tuleb tavaline hall, kollase peaga aga ei. Noorem poeg ma arvan, et tuleb halli-valge kirju, vähemalt tema nahka vaadates, mis on halli-roosa kirju, aga ma võin ka mööda panna, sest ta on vaid udusulgedega kaetud. Vanem poeg on nii uudishimulik ja ta eile tahtis juba pesakastist välja tulla (pärast puuri koristust ja fotosessiooni, kui ma ta tagasi puuri panin. Ta avastas, et ka väljas on maailm. :D) Selleks on aga natuke vara veel.


Aeg on ka pilte lisada, kuna ma pole seda ammu teinud.. Päris pildid tulevad paari päeva pärast, aga seniks on siin üks pilt Albertist mille kallal ma päris kaua vaeva nägin. Lisan selle lingina, sest see on DeviantARTis..

http://zackharian.deviantart.com/art/Albert-88260288

EDIT: Mul oli siiski esimene kord õigus, vanem tibu on tavaline hall kollase peaga. Tal on vist ka pruuni värvi tiivad (pildi pealt tundub nii, ma reaalselt ei ole sellele tähelepanu pööranud.)

Pildid:

Pilt

Pilt

Väikesest pilte hetkel ei ole, sest ta on liiga liikuv ja kõik pildid tulid udused, kuid ta tuleb arvatavasti sama värvi, kaasaarvatud ka kollane pea. :)
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 24. juuni 2008, 17:21

Vanem tibu sai endale hüüdnimeks Supertibu, sest ta sai mu venna käest lahti ja otsustas lennata. Ta sai just kuu ajaseks, ning esimest korda lendama peaks ta kuskil nädala aja pärast. Lend oleks peaaegu õnnetult lõpenud, sest ta sai esikus lahti ja ta lendas ühe kapi peale ja üritas kapi ja seina vahele pugeda, mul ei jäänud muud üle kui ta sabapidi välja tõmmata. Ta polnud selle üle just väga õnnelik. Noorem tibu tuligi samasugune nagu vanem - hall kollase peaga. Mõlemad tibud on üsna suured. :)
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 16. september 2008, 15:02

Meie peresse on vahepeal lisandunud veel kaks lindu - Marvin ja Clara. Nad on Mustpea Aratingade paar, kes oma omaniku surma tõttu pärandati tüdrukule kes ise linnuinimene ei olnud ja kes neile ruttu hakkas uut kodu otsima.

Linnud on ~4 a ja kindlalt paar, sest neil olid eelmine aasta tibud. Nimed panime me ise, sest nad ei teadnud nende nimesid ja arvatavasti pole neil nimesid olnudki. Üks neist, arvatavasti Clara on ennast kõhu ja õlgade pealt sulgedest paljaks kitkunud. Loodetavasti jätab ta selle harjumuse maha nüüd kui ta jälle suures puuris saab olla ja palju lennata. Toidu suhtes on nad väga valivad, puuvilju/köögivilju nad üldse ei söö (loodetavasti õpivad nad seda Alberti ja Mungo järgi siiski tegema.)

Albertiga kokku pannes mingit agressivsust ei olnud, samas ei olnud Albert ka sama elevil kui siis kui ta Rondat esimest korda nägi. Täna on ta hakanud nendega rohkem suhtlema, sest me jätsime nad päevaks ühte puuri ja tundub, et asi laabus ilma vahejuhtumiteta. Ta saab aru, et nad on paar ja ei ole üritanud ennast vahele segada.

Albert ja Mungo saavad nad aina paremini läbi--nad küll kiusavad üksteist, kuid mitte kunagi ei tee nad teineteisele haiget.. nagu vennad. Chadwickul ja Coral on uus pesakond, hetke seisuga on koorunud kaks tibu ja kolm muna on veel pesas. Eelmised kaks tibu müüsime me Ülemiste loomapoodi (enne oli Bramham.. nüüd on mingi Bosse või midagi taolist..) Vanem tibu peaks veel alles olema kuid noorem osteti kohe ära.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Liisu- » 16. september 2008, 19:59

Kena linnuke sul :biglove:
:ot: Mu vanaema linnul on ka nii, et puu- éga juurvilju ei söö, võiks isegi öelda, et ta kardab neid... :mellow:
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 30. september 2008, 13:09

Albert, Clara ja Marvin saavad suhteliselt rahulikult puuri jagatud, toidu pärast kaklevad Clara ja Marvin omavahel isegi rohkem. Marvin ja Clara on Albertist tunduvalt kõhnemad.. me ei olegi kindlad, kas nad on alakaalulised või Albert on ülekaaluline. Kuna Marvin ja Clara ei ole veel eriti julged, siis nad eelistavad kõrgetel õrtel olla ja all söömas käivad harva.. mistõttu Albert jõuab kõigist kolmest kausist paremad palad nahka pista.

Mungo ja Albert saavad endiselt hästi läbi, viimasel ajal küll üritab Mungo natuke rohkem selle nimel vaeva näha.. Mungo on tunduvalt enesekindlam ja julgem kuna uute lindude lisandumisega on tema hierarhias tõusnud.. ta käib nüüd pidevalt Alberti puuri katusel Marvinit ja Clarat õrritamas(nad ei tule välja kuigi uks on lahti.. ega keegi ei sunni ka, kui julgemaks muutuvad, siis ehk hakkavad lendamas käima) aga need ei tee temast välja. Ma kahtlen kas nad teda üldse linnukski peavad.

Chadwicku ja Cora vanema poja värvi olen ma tuvastanud, noorema kohta ei tea veel kindlalt öelda, sest ma pole teda lähemalt saanud vaadata. Vanem poeg on tüüp 2 kollase peaga, kaneelivärvi tiibadega sinine (eesti keeles on tõlge imelik.)


Õhtul saan loodetavasti ka paar pilti tehtud. :)
Viimati muutis Krompskont 14. veebruar 2009, 19:59, kokku muudetud 1 kord.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Siki » 30. september 2008, 19:20

Krompskont, kas sa oma emast munka ei ole veel kätte saanud?
Kasutaja avatar
Siki
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 145
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Kuusalu vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 01. oktoober 2008, 13:54

Ei, emast munka algsest kohast ei tule, kuna sinine lind ei osutunud emaseks ja roheline emane oli juba müüdud. Me loodame Margiti kaudu Tšehhist saada nii Munkpapagoi kui ka Aratinga. ..Loodetavasti läheb ka õnneks.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas amadiin » 01. oktoober 2008, 22:22

Kui kellegil abi vaja, siis saan anda ka kontakti, kes käib eestisse eksootilisi linde toomas.
Amadiinid on ehe loodus.
Kasutaja avatar
amadiin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 52
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 02. oktoober 2008, 08:31

Pildid siis. Seekord ainult tibud.

Uhke isa:
Pilt

Tibud:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pole just kõige paremad pildid tibudest. Vanem tibu on ilmselt selline nagu eelnevalt mainisin, noorem tundub olevat (väga) tume sinine tavaline.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Malle210 » 03. oktoober 2008, 06:46

kenakesed teised ja hästi saadud ka pildile!
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Krompsi linnud.

PostitusPostitas Krompskont (Teema autor) » 10. oktoober 2008, 14:55

Noorema tibu suhtes eksisin--helesinine on hoopis, vanem on aga täpselt selline nagu alguses arvasin.

Vanem:
Pilt

Pilt

Noorem:
Pilt

Pilt

Noorem on ülienergiline ja jube lahe tegelane, vanem on selline rahulik. Kohe kui välja võtad, siis jääb su käe peale magama ja ümbritsev teda eriti ei huvita.
Krompskont
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist