Margitikase linnupere

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Malle210 » 05. veebruar 2008, 07:51

Muidugi hammustama ja lõhkuma on lembelinnud meistrid - selles sul täitsa õigus :-D Mul ju pandud suur oks toa seinale ja seal tapeet läinud ning ka kalendri ülemine äär kaunistatud nende poolt sämbuliseks - üksi ei tohi neid jah lendama lasta kui ka teised linnukesed lennus -siis peab ikka ise ka juures istuma. Olen oma lindude lendamise igatahes jaganud - täna üks sort - homme teine sort st siis lembekad ja nümfid lendavad mul üle päeva ja siis puur lahti ka terve päev.

Igatahes ei kujuta ette kui su viirukate parv ja teised linnukesed lahti lendamas :-D ja kuidas sa siis ise toimetada nende juures veel saad.
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 05. veebruar 2008, 12:48

Mul on ju nende jaoks spetsiaalselt ehitatud tuba. Seinad on kaetud plaadiga, mis närimist ei võimalda jne. Linnud on minuga harjunud, pähe pole keegi lennanud, aga olen ka sellega harjunud, et jala ette tuleb kogu aeg vaadata, sest kanaarilinnud ja teemanttuvid on põhiliselt just põrandal, nagu ka bourkiid ja teised väikelinnud. Sõõtes pudeneb ikka ka maha seemneid ja need on ilmselt palju paremad, kui välja pandud söögikaussides. Nii nad mul jalge ümber sebivad. nümfidega on nii, et aegajalt teen puuriuksed lahti ja nad ise otsustavad, kas lennata, või puuris olla. kui nad peale nädalast lennuaega, mõnele piisab ka paarist tunnist, jälle oma puuri lähevad, sulen ukse. Siit tulebki välja see, mida ma uurida tahan- eri liikide lennuvajadus. Ja olen jõudnud selgusele, et reeglit ei ole , iga lind käitub personaalselt ja tal on erinevad käitumismallid. Mõni nümfipaar ei tule üldse lendama, mõni lausa nõuab välja, mõni teeb paar tiiru ja ruttu puuri tagasi. See ongi vahva ja saan nii palju teada. Sama on viirude puhul. Emaste munemise lõpetamiseks ja puhkama panemiseks tuleb neil palju
lennata lasta. See on aga ka tihti keeruline ja linnud käituvad erinevalt. Mõni rahuneb, mõni üritab iga hinna eest edasi pesitseda ja teiste pesakastidesse saada. Nii saangi ma vastuseid otsides- mis teha kui ....
Ja muidugi ei saa ka kõike minu liike koos lendu lasta- paradiisilinnud on oma liigikaaslaste vastu agressiivsed, rosellad ei kannata bourkiisid- võtavad vist kui ilusaid konkurente. Ja ainus põhjus, miks ma olen nõus linnu ära andma ongi siis, kui lind käitub teistega agressiivselt- kas liigikaaslase või poegade suhtes. Sellisel juhul olen nad andnud peresse, kus järglaste saamisega ei tegelda ja seda mulle lubatud. Teavitan muidugi, miks,
See eest räägivad uued tibuomanikud nagu ühest suust, et tibud kohanevad hästi, ei karda teisi linde, on julged ja lendavad hästi. Võtan tibusid igas vanuses kätte ja tegelen rohkem nendega, kes käes kardavad. Nii peaks saama julged, inimsõbralikud tibud, kellest rõõmu on. Värviaretus ka ja erinevad vered vanematel- kõik see peaks tagama korralikud tibulinnud.
Mis aga erinevatesse ilusatesse lindudesse puutub- on mitmeid ilusaid linde, kes mulle meeldivad, kuid ma enadale ie võta- näiteks kuldamadiinid. Need on üliilusad , ilusa lauluga tegelased. Eestis on juba olemas kasvatajaid, kellel on palju paare ja saavad kenasti ilusaid järglasi. Linnud on väga heades tingimustes ja infot ja kogemusi peaks nendeltki juba jaguma. Suuri kakaduusi ja aarat kohe kindlasti ei saa endale lubada, aga väga meeldivad. Peab tundma oma piire ja nendesse jääma, arvan, et mul on linde niigi ülivägapalju. Pean nende eest hästi hoolitsema ja praegu juba enam ammu pole viirukaidki juurde muretsenud. Pea 30 paari on enam, kui piisav. Miks neid nii palju? See on seotud värviaretusega- mis värvi vanemad, mis värvi tibusid annavad. Kuna see värv läheb läbi sugupõlvede, siis nii ongi neid suht palju, et oleks, kellega võrrelda.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 13. veebruar 2008, 20:13

Nii, mõningased uued fotod , kui Äripäev meil käis on aadressil
margitikas.multiply.com uued pildid all. Seal siis meie tsintsud ka .
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas sindrinahk » 13. veebruar 2008, 22:49

Kas siis on Äripäevas teist mingit lugu oodata?
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 14. veebruar 2008, 12:04

sindrinahk kirjutas:Kas siis on Äripäevas teist mingit lugu oodata?

Üleeile oli jah, väike jutt tagakaanel, ei midagi erilist.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas godsent » 14. veebruar 2008, 21:09

margitikas kirjutas:
sindrinahk kirjutas:Kas siis on Äripäevas teist mingit lugu oodata?

Üleeile oli jah, väike jutt tagakaanel, ei midagi erilist.



seee repoter oli küll juhm :lol: kirjutas et aafrika hallpapagoi kuid tegelt tavaline nümf :-D
godsent
Õigekiri longab
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 14. veebruar 2008, 22:25

:lol: kirjutas et aafrika hallpapagoi kuid tegelt tavaline nümf :-D[/quote]
.....ja viimane lause on ... viiekordses puuris elavad 3 tsintsillat, 3 rotti ja 3 deegut. Ja kassidel on üks kõik.
Dsiizes. Kui mul kõik nad 5-e kordses puuris koos nagu Mustamäel elaksid.......Võib olla kassidel oleks jah üks kõik, kuid mul on Cindyl ja Printsil paaripeale see puur, teistel on omad suured puurid. Ja et nümf Kya hinnaliseks hallpapagoiks hinnati- ta on minu jaoks tõesti hinnaline , kuid jakoks teda pidada ei saa. See on nagu 5-s artikkel ja sain seda redigeeridagi, kuid jah.....midagi nii umbkaudset ja pinnapealset pole veel olnud ja ega mu parandusi kõiki ei arvestatudki.
Kui seda ajakirjanikku huvitas info, et mul on 17st liigist 130 lindu ja 2 kassi, 3 cinchillat ja 3 rotti ja deegut, siis nii oleks võinud kirjutadagi, milleks mingi asjatundmatu mull veeru täiteks. Aga noh ma sain siis ka nüüd tunda, mida võib ajakirjanduses sinust kirjutada. Näiteks Põhjarannikus ilmunud artikkel oli sisukas ja loogiline. Pildid head ja kogu kooslus palju proffim. Tänud Samton.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas godsent » 15. veebruar 2008, 09:53

margit kui viitsid siis pane selle kaneelivärvi pärlmutri pilt ülesse.?
godsent
Õigekiri longab
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 27. veebruar 2008, 22:41

Piltide tegemine on hetkel võimatu.
Minu tegemistest nii palju, et leidsin lindudele uue toitude sarja Best Frend. Seda on müügil Sõpruse pst-l Semu poes. Eriti heaks pidasin ja kõrge maitsvusega tundus olevat amadiinisegu ja nümfide toit. Amadiinilised pole ühtegi toitu nii pistnud, kui seda. Nümfid olid ka põnevil ja isukalt toidu kallal. Viirukatoidul oli ka palju erinevaid hirsisorte sees, viirud on alati hästi söönud kõike ja see vahe polnud nii märgatav. Olen üritanud leida neile hea kvaliteediga toitu ja proovinud erinevaid segusid. Pea alati lisan ikka toidule midagi juurde. Sellele nümfi toidule ei ole küll midagi vaja, palju on erinevaid seemneid ja toit on hästi apetiitse välimusega.
Semu pood on saanud uue näo ja seal on müügil ka palju tõesti kenasid linde. Kuulsin omanikelt, et nad said ka kontrollidelt kiita- palju ruumi on suurtes puurides nüüd lindudel ja müügil on nii viirukaid, inglise viirukaid, nümfe, rosellasid ja paradiisilinde jpm.
palju on ka erinevaid vitamiine ja puguliiva. Pean hakkama seal sagedamini käima ja soovitan teilgi läbi astuda. Hetkel on poodides suht linnutühi- seal on mida vaadata.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Siki » 28. veebruar 2008, 07:23

Kus se pood seal Sõpruse puiesteel täpsemalt asub? Veel on üks küsimus, et kui sa välismaal poest linde käid ostmas, kas siis sealt antakse ka mingid paberid kaasa, mis kinnitavad, et lindu tohib üle piiri viia?
Kasutaja avatar
Siki
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 145
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Kuusalu vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 28. veebruar 2008, 19:25

See Semu pood asub Sõpruse ja Linnu tee ristil, Rimi ruumides. Sõpruse 174/176. Seda toitu on aga osades poodides juba ka müügile võetud.
Kuna käisin linde toomas inimesega, kel oli selleks luba, siis polnud probleemi.
ühes poes anti ostutsekk ja kinnitati linnuostu, kuid kasvatajatel neid pole. Seega on see keeruline ja riskantne. Üldiselt peaks kõik sissetoodud linnud olema rõngastatud ja osadele on vaja dokumente, et nad on pärit kasvandusest,mitte loodusest.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 02. märts 2008, 10:35

:sad: :sad: Ma ei julge enam mitte kedagi- midagi kiita. Eile leidsin oma emase tulisaba pesamaterjalisse takerdununa.......
Aga kuna loodus tühja kohta ei salli, siis on nüüd meil uus Soomest pärit emane kaneelnümf, uus liik eestis vist- emane värbpapagoi. Kuna ma lembekaid võtta ei saa, siis on meil nüüd poes tumeoliiv paar ja üks ilusamaid emaseid lembekaid, keda näinud olen. Muneb praegu ja ei saa teda nii müüa, näis mis saab.
Ja kõigele lisaks sain vutid. Pisikese plika ja poisi ka teise piiri tagant. Olin kunagi rääkinud, et tore, kui munad oleks omast käest võtta- neid läheb tibudele pidevalt päris palju ja hind.... aina kerkib. Nii võetigi sõnast ja helistati- oleme teel. See linnukasvataja rahvas on ikka hoopis hoolivam ja arvestavam ning heatahtlikum , kui inimene, kellel pole vastutust nö. paljude elude heaolu eest pidevalt. Enamus- mõned erandid- on toredad ja huvitavad inimesed .
palju see vutike neid mune minule anda jõuaks, pealegi olen lugenud, et ühele isasele oleks 6 kana paras- ühele liiga palju........prrrr ma ei tea, mis saab.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas moti » 02. märts 2008, 14:47

oi sul on niii palju lahedaid linnukesi :biglove: :biglove: :biglove:
Kasutaja avatar
moti
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 02. märts 2008, 21:43

.....et siis praegu on 19 erinevat liiki linde.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas sindrinahk » 02. märts 2008, 23:19

Kui sul kuidagi võimalik siis ehk saad need vutid ja värbpapagoi ka pildile. Hea meelega vaataks neid.

Egas midagi kui isasele on 6 eite vaja siis tuleb vutifarm rajada :-D .
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas moti » 02. märts 2008, 23:45

hihihi, me vaatasime kogu perega sinu linnukeste pilte ja minu pisikene poiss veetis kogu õhtu linnukesi vaadates ja muudkui seletas, et Vaata vaata vaata kui palju linnukesi tädil on :-D
Ja 19 erinevat liiki on ikka palju küll :roll:
Kasutaja avatar
moti
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Lind1100 » 22. märts 2008, 22:49

Meil oli ka mingi aeg mõte vutid võtta, kuid näe, tuli kana. :-D

Jako tegemistest pole aga tükk aega kippu ega kõppu olnud, kuidas tal rääkimine ja muu edeneb?

Ja värbpapagoid tahaks isegi näha.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 24. märts 2008, 20:27

Jako on meil tõeline andekas jutulind. Pea ülepäeva tuleb mõni uus sõna või vilistamine. Tõeliselt keerukaid vilesid osakab ta teha ning viled ja jutt on enamasti lahus- kas jutustab, või vilistab. Hommikuti ärkan - Margit tule siia- peale. Siis ütleb ilmselt süüa mitu korda järjest- kordan seda süüa andes. ja uuematest sõnadest on Pipi lemmik, -vot niii- samuti, vahel Bläcky- teine kass ja Kurry, tere Zakunja, Zakoo. Zakuun,no nii, halloo ja tule siia, vot nii- 4 sõna järjest. huraaa on paar korda õnnestunud, Merka, värbpapagoi Marilari vile ja urrrr kuri, kuri ja ei tule kõike meelde. Vilesid teeb ka kenasti järele. Supleb oma jooginõus meeleldi ja vahetab sulgi, arvan, et temal on kõik ok.
Viimati muutis margitikas 25. märts 2008, 08:39, kokku muudetud 1 kord.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas lola0404 » 24. märts 2008, 20:51

Väga lahe, eriti meeldib mulle, et ta rääkida oskab. Kunagi tahaksin endale ka lindu kes rääkima õpib :D see oleks nagu väga lahe kui lind hommikul sind hõikab.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 30. märts 2008, 18:34

Kaks päeva käis meil päris palju linnuinimesi. Täna oli siis päris ,,padjaklubi,, , kus käivad koos mu püsivamatest tuttavatest linnukasvatajad. Olid ka üllatuskülalised Remy ja Kristi, siin Pisiski liikmed. Rääkisime lindudest ja mis kellelgi uudist. Minul oli ette näidata kolmas vutiplika- kuldne hiina vutt. Munes munagi eile, kui ta sain, kuid enne, kui märkasin, oli see katki läinud. Veel olen saanud mõned sebraamadiinid ja viirukad on pesades, ehk tuleb nüüd ka pisiperet. Said piisavalt mitmeid kuid puhata ja sulgida. Uude koju - Jaaniraotu linnutallu läksid emane kakariki ja paar paradiisilinde. Lindude kõrvale on tekkinud teinegi hobi- chinchillad , rotid ja deegud. Kõik imestavad mu musta ja rex rotipoissi- keegi pole nii suuri rotte varem näinud. Isegi üks poepidaja oli hämmingus, neil on ju ometi ka poodi suuri loomi toodud, aga meie poisid tekitavad hämmingut.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Lind1100 » 30. märts 2008, 19:11

Minul on sinu lindude peale kogu arvestus ammu kadunud, :-D kui viitsid selle suure töö ette võtta võiksid kõik liigid kirja panna ja juurde märkida mitu keda on.

Lindude loenduses on andmed juba ilmselt ammu vananenud, oli see vist pool aastat tagasi millal sa sinna kirjutasid.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 15. aprill 2008, 21:50

Üle pika aja jälle aega arvutis olla. Uudiseid on nii palju, et nüüd on vist viirudel pesitsusaeg algamas. Kirju sebraamadiini all oli liikumist näha- esimesed amadiinitibd. Tulisabadel oli ka 5 muna, kuid täna lendasid need pesast välja. Koos pahlsabadega tassivad nad uut pesamaterjali- ehk saab ka neid haruldasi tibusid kunagi. Kokku on nüüd sebraamadiine 7 paari. On valgeid, ja valgeid, looduslikke ja beeze mustapõselisi, kirjusid, pingviine sebrasid. Jaapani amadiine on sokolaadi, pähkli, punast ja koorekohvi värvi. Neist 2 viimast ka tutiga varianti.
Käisin Eesti Linnuhuviliste ühingu koosolekul ja mind valiti selle juhatusse. Tegu on valdavalt venekeelse ühinguga, kel oma netileht ja side Läti, Leedu samalaadsete seltsidega. Tahaks hakata parandama linnupidamist ja vajalikku info jagamist, koos Bramhami ketiga tahaks teha voldikud tulevasele linnuomanikule, korraldada linnunäitus aasta lõpus jne. Eks siis näe. Vene keelega pole mul muret ja nii saan sedakeelset linnurahvast integreerida ,Ka omavad nad piiritaguseid tutvusi ja siis saab sealsetelt kasvatajatelt midagi põnevat sisse tuua. Sellised plaanid.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Annie » 16. aprill 2008, 20:23

margitikas kirjutas:Tahaks hakata parandama linnupidamist ja vajalikku info jagamist, koos Bramhami ketiga tahaks teha voldikud tulevasele linnuomanikule

:ot1: natuke küll, aga - Eesti Loomakaitse Selts tegi mõni aeg tagasi pisi.ee-ga koostöös voldikud pisiloomadest (st eraldi lindudest, loomadest, putukatest, kaladest jne) põhimõttel "Enne kui võtad... (linnu, kalad jne)". Kindlasti on neid ka Bramhami poodidesse toodud ja kindlasti on ka teie seltsi idee väga hea ja ehk täiuslikumgi, aga lihtsalt igaks juhuks mainin, et siis tead, millele rohkem, millele vähem rõhku panna.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 17. aprill 2008, 21:54

Jah, neid voldikuid on toodud meie uude Bosse keti poodidesse ka, kuid pole konkreetselt linnuliikidele vastavat infot. Mõte on selles, et asi oleks täpsem ja põhjalikum. Ma ei saa viimasel ajal enam sellest foorumirahvast aru. Kui pole põhjalikku infot jagav müüja- oled paha- samas põhjalikke infolehti teha ei ole vaja - mingid üldised ju on.
Ma ei taha midagi muud, kui põhjalikku infot jagada, üldist juttu on kõikjal piisavalt. Ma ei saa aru, mis JÄLLE valesti on.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Annie » 18. aprill 2008, 07:42

margitikas, kas minu jutust jäi nüüd mulje, et midagi on valesti? Seda ma küll ei tahntud öelda. On igati kiiduväärt, kui midagi loomade heaks teha soovitakse. Lihtsalt mõtlesin, et juhin tähelepanu. Päris kindlasti ei ole midagi valesti.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 19. aprill 2008, 14:23

Ilmselt oleks mulle endale parem, kui ma ei võtaks seda linnu- loomapidamist nii südamesse. Näen tööalaselt iga päev sellist hoolimatust oma loomade suhtes, et ei saa aru, miks siis üldse loom on võetud. Ja neid paariaastaseid hirmunud ja alatoitunud loomi väikestes puurides meile ka ära pakutakse. Kahjuks ei saa ka meie vastu võtta karvutuid ja ilmse suguluspaarituse tulemusena väärarengus , ilma jäsemeteta jne loomi. See on kohutav!!!!!! millistes tingimustes osa loomi elab. Ja kui ma siin foorumis selgitasin, et meie pood müüks vaid suuri puuri loomadele- tuli vastus, et liiga suurest puurist ei leia loom süüa- juua ju üle,neid ei tohiks müüa. See tegi mind nii hellaks- kõige totram reageering - kas siis looduses loom on 40-50 cm alal ja kui seal juua süüa ei ole- sureb nälga? Siis selleks ei tohi müüa ka liiga suuri puure?
Iga idee on kogunud nii palju negatiivset vastukaja- nagu ma teeks seda mingi odava populaarsuse pärast- et ma ei saa enam midagi aru. Kõige vähem tahan ma kellelegi halba, tahan teha paremini. Ma ju näen ostjate reageeringut nendele olemasolevatele voldikutele- alles siis küsimused algavad- kõrvade puhkamise ja muu kohta. See pole minu isiklik arvamus- näen, et sellest infost ei piisa.
Annie- vabandust- ei midagi isiklikku kellegi vastu. Näen lihtsalt seda probleemi ka teiselt poolt letti.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Eva4 » 19. aprill 2008, 15:19

Mis ajast pisi foorum promob pisikesi puure? Enamus inimesi räägivad siin, et puur peab olema võimalikult suur ja kui keegi paneb pildi oma "hamstripuurist" siis soovitatakse tal kohe uus puur hankida. Kes see inimene oli kes ütes, et loomi peab pisikestes puurides pidama ja suured puurid on pahad?
Muideks Bosse poodides on väga palju müügil ka neid "hamstripuure", mis ei sobi hamstritele isegi.
See, kui inimene uurib kas linnud tõesti teevad nii palju lärmi, on ainult positiivne. Kas sa väidad, et linnud ei tee häält üldse? Kas sa arvad, et on õige siis kirjutada, et linnud on nii toredad ja nunnud ja on vaiksed? Kas ei ole parem inimesi hoiatada?
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Mercar » 19. aprill 2008, 16:16

Loodan et ei peeta silmas minu postitust kus jutt spetsiifiliselt reptiilide pidamisest. Kui käib tolle postituse kohta, siis tuleb selgelt välja et antud müüja ei tea nende vajadustest midagi... Reptiili terras õigete tingimuste loomine on väga spetsiifiline vastavale liigile ja sageli keeruline ettevõtmine, mis vale kuju või ka suurusega terras võib olla konkreetselt võimatu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 19. aprill 2008, 18:24

Nii, et nüüd siis pandi postitus voldikutest lukku, sest loomade heaolule ja pidamistingimuste parandamiseks väljamõeldud voldikuid peeti reklaamiks. Kuidas saab pidada loomale heade pidamistingimuste luua tahtmist reklaamiks. Kui midagi ja kedagi taga ei räägi ja halvusta- midagi kiidad ja üritad parandada- lukku. Mulle selline asi ei sobi, ma ei soovi halba ei loomadele , ei inimestele ja ma ei soovi sellises foorumis rohkem osaleda. Palun ka minu isiklikud teemad lukku panna. Mina ei soovi kedagi halvustada ja maha teha.Rohkem ma siia lehele tulla ei soovi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase linnupere

PostitusPostitas Mercar » 19. aprill 2008, 19:07

Vaid ühe firma / poe / edasimüüja asjade kiitmine on reklaam. Kui on soov ametlikult reklaamida siin oma tooteid tasuks Kissuga ühendust võtta. Aga tasahilju oma kaupluse reklaamimine ja soov meie abiga vaid ühe poe jaoks voldikuid teha (mille puhul tuli alles poolepealt välja et need reklaami täis), pole aus käitumine.

Pisi pooldab ausat konkurentsi loomatoodete turul, sest vaid see tagab laia kaubavaliku ja seega loomadele hea olukorra.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist