Minu linnukesed.

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 09. juuni 2012, 11:26

Temal läheb hästi! :-) Sulestik on enam-vähem ilus juba, ja mingit sulgede kitkumise kommet tal ei ole- vähemalt siin meie juures elades mitte. :-) Paras pätt on ta küll- ta suutis minule märkamatult endale puurist tee vabadusse närida! Nimelt siis on ta meil puuris ikka, kui kedagi kodus ei ole, ja siis otsustas ta oma söögikausi serva niimoodi ära närida, et see nagu uks lahti käima hakkaks. Alguses ma ei saanudki aru, et see topsik katki on, sest iga kord hammustas ta sealt küljest natuke, ja ajapikku muukis selle siis lahti. (Kui ta selle ühe päeva jooksul ära oleks lammutanud, siis ma oleks kohe aru saanud.) Igatahes toitu ja vett vahetades ei saanud topsi liigutades aru, et sellele midagi viga on, sest see osa, kuhu toit käib, liikus ilusti sisse ja välja. (Mingi hetk võin pildi ka visata tema muukimise tulemusest.)
Õhtul saan ma ta ainult siis puuri, kui juba hämar on. Ta võib vahepeal tunde puuris istuda, aga puur peab ülevalt avatud olema, ja kohe, kui puuri ligi minna, hüppad ta kiiresti puuri katuseservale, et luuki kinni panna ei saaks. (Eest ära ta ei lenda, ja lubab ennast isegi silitada, aga vot puuri peab vaba käik olema pidevalt.) Noh, ja siis ma lihtsalt hiilin mööda seinaäärt, kui vaja lind puuri panna, aga enamasti ta ikka märkab, et mina mööda põrandat ligi rooman, ja väljas ta jälle ongi! :rofl: Ma nüüd kõva häälega ei taha rääkida väga, aga arukuselt teeb tema minu kõigile teistele lindudele silmad ette. Oi, ja kui te veel näeksite, kui hale ta oskab olla! :lol: Nimelt, kui ta aru saab, et teda on puuri pandud hoolitata sellest, et tema mind pidevalt üle kavaldab, siis teeb ta ennast eriti õnnetuks- nimelt litsub ta ennast vastu puurivõret, laseb kõhu vastu õrt, väristab tiibu ja teeb eriti õnnetut häält ja vaatab samal ajal mulle otsa. Kui liigun teisele poole puuri, siis tuleb ta vastavalt sellele õrrele, mis mulle lähim on, ja jätkab! :rofl: Selline asi toimub igal õhtul peale seda, kui ma ta peale vähemalt 6 tunnist vabalt lendamist puuri saan.Hommikul peale katte eemaldamist on sama asi. Ma tean ka, miks ta nii teeb- asi on selles, et ma olen mõnel korral talle järele andnud,ja nüüd ta arvabki, et nurumise peale saab välja. :-) Rosella ametlik nimi on nüüd Roosi, sest selgus, et tegu on neiuga! :-) Otsime talle kaaslast ka, kuid siiani pole kedagi sobivat leidnud. :-)


Pilt
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 09. juuni 2012, 15:22

:biglove: väga kaunis !
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 09. juuni 2012, 15:52

Ma arvan, et ta ei püüa sinuga manipuleerida vaid kardab puuris olemist. See tekitab talle suurt stressi. Mul oli selline lind. Seda hirmu on võimalik ära harjutada. Lõpuks võid saada ta puuri millal iganes ja ta on seal rahulik. Näiteks minu rosellad lähevad puuri plaksutamise peale, isegi kui nad on väljas olnud 5 minutit. Kui ütlen kindla häälega "ei" või "koht" siis nad puurist tavaliselt välja ei lenda, kui vett vahetan või toitu panen. Seda kõike saab õpetada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 09. juuni 2012, 16:05

Kui mõtlema hakata, siis võib see täitsa nii olla- ikkagi päris kaua on ta pidanud eelmises kohas ainult puuris elama. Kusjuures ta läheb sinna ise, aga puurikatus peab pealt lahti olema, siis on kõik korras. Ma ei kujuta ainult ette, mida ma tegema peaks, et ta ei kardaks. :dunno: Ma saan ju linnust ka aru- ta ilmselt kardabki seda, et kui kord see puur sealt ülevalt kinni on, siis ilmselt arvab tema, et nüüd see nii jääbki. (Praegu tunneb ta ennast ilmselt hästi- istub kapi otsas ja loobib spinatilehti laiali.)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 09. juuni 2012, 22:04

Nümfidest siis ka natuke, kui mul see jutt juba jooksma hakkas! :-) Igatahes nemad on teineteise näol oma elu mõtte leidnud! Täiseti lahutamatud on. Kui üks lendab teise toa otsa, siis teine läheb sinna kohe järele. Enam ei keeldu Maimu ka Jürit sügamast, nagu tal varem kombeks oli. :biglove: Öösel magavad kõrvuti õrrel tihedalt teineteise vastas.

Ja näete, Jüri on meil nüüd taltsas ka:

Pilt
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 04. juuli 2012, 12:21

Juba mitu päeva on meie Roosil päris oma liigist sõber:-D Vähemalt mulle tundub küll, et nad meeldivad teineteisele! :wink:
Tänu poisi tulekule on meie preili palju jutukamaks läinud, ja suure hoolega remonttöid alustanud. (Raamaturiiulis on mitu raamatut ära hakitud.) Kõik lollused on samuti uuele elanikule enam-vähem selgeks õpetatud, ning täna hommikul puuril katet ära võttes avastasin linnukesed kõrvuti õrrel tukkumas. :-)

Esimesel päeval oli ainult vähekene nääklemist, sest poiss läks liiga tormakalt tüdrukut üle vaatama, ja siis sai natukene sabasulgedest sakutada.

Mõni pilt ka:
Pilt

Pilt

Pilt
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 09. juuli 2012, 16:32

Kaks linnulast on tänase seisuga juba uutes kodudes. (Eile viidi üks minema, ja täna siis teine.) Loodan, et neid ootab ees pikk ja ilus elu! :-)
Pepe tahab kindlasti teada, kuidas Cuuki elab, seega ma kirjutan natukene temast ka:
Roosiga on nad saavutanud selle lühikese ajaga imehea klapi, ja on näha, et lind on õnnelik. :-) Söövad nad meil niimoodi, et istuvad kõrvuti õrrel, ja siis vaheldumisi nopivad toidukausist teri. Olen proovinud sellest pilti ka saada, aga tundub, et kaamera ees seda trikki veel näidata ei taheta- eks siis kunagi hiljem. :happy:
Nümfidega saab Cuuki samuti kenasti läbi, ja isegi pirtsakas Maimu ei ole tahtnud talle kohta kätte näidata. Eks kunagi saab pilte ka. (Need kusjuures on mul olemas, aga ma vana tainapea unustasin fotoka juhtme autosse, ja nii see koos mu mehega Soome sõitiski.)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas pepe7 » 10. juuli 2012, 00:20

Mul on ainult rõõm Cuuki üle, et ta nii õnnelik on :-D Meil oli ta üksikuks jäädes ikka suht õnnetu ja seda oli näha ka.
Jälgin huviga tema edaspidist elukäiku ehk millalgi ka tibusid oodata :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas 3rika » 10. juuli 2012, 08:18

Väga kaunid lemmikud! Mis liiki Rosella on?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 10. juuli 2012, 15:22

3rika, mõlemad on eastern-rosellad. :-)
Kuigi hetkel tundub, et tegu on hoopis seinauuristaja-roselladega, sest nad nihverdavad ennast kapi otsa, ja siis üritavad salaja mulle seina sisse lisaakent teha! :rofl: Ja kui siis juurde minna, siis teevad näod, et nemad ei tea midagi, ja tulid ka ise vaatama ja imestama, miks tapeet seinast kaob! :rofl:

Tibude tuleku kohta ei tea, aga loota ju võib! :-) Hetkel on neil selline kurameerimisperiood, kus üritatakse teineteist isegi sööta, aga nagu ei julgeta ka, ja siis pudistatakse noka vahelt seemneid hoopis teisele jalge ette, või neelatakse uuesti alla tagasi. :-D Korra ma eile isegi nägin, et Cuuki isegi söötis Roosit, aga niimoodi, et ta ise oli puuri katusel, ja Roosi siis istus puuris- kui nokatäis antud, lendast Cuuki kohe ruttu ahju otsa, ajas kaela õieli ja jalad sirgu alla, tegi ennast hästi suureks ja hakkas kõva häälega laulma. :biglove: (Tegelikult ma peaks neid lausa filmima!)
Hommikul panin ma neile suplusvanni ka, ja peale veemõnusid istusid nad mul tugitoolis nagu kaks väljaväänamata põrandapesumoppi, raputasid kordamööda vett mööda seinu ja arutasid vaikselt omavahel midagi. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas 3rika » 11. juuli 2012, 11:14

Looma-linnu armastust on alati ilus jälgida :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 11. juuli 2012, 23:55

Lindude armastusest ja selle viljadest rääkides....Maimu otsustas mulle täna õhtul puuri põhja muna muneda! Ma veel ükspäev mõtlesin, et kevadel panen nümfidele pesakasti, et siis on nad mul parajas vanuses. Igatahes praegu on neil kahel vara veel tibude peale mõelda, ja selle esimese munakese ma korjasin ära- Maimu on alles aastane, ja Jüri mõned kuud temast vanem.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 21. juuli 2012, 22:16

Nii, linnuudiseid ka siis! :-)
Meie tubli tibumamma Ruby on hakanud isase nümfi viisijuppi veeretama! Ma alguses mõtlesin, et Jüri kekutab Maimu ees, aga siis jäin kuulama, ja ei olnud ikka päris see- hääl oli õrnem ja paar nooti läks aia taha ka! :-) Ja siis vaatan- Ruby istub tähtsa näoga kardinapuu otsas ja lällab ennastunustavalt! Eks mul oli uhke tunne ka, et minu hoolealune niivõrd andekas on! Räägitakse küll, et emased viirud ei õpi hääli järgi tegema, aga selle jutuga võivad nad metsa minna! :rofl:
Kodus on mul veel kolm tibu, kes uut kodu otsivad, ja nemad oskavad ikka päris korralikku segadust tekitada! Lapsed, noh! :-D Kui nad lahti on, siis on vaja neil kõik nurgatagused läbi uurida ja kõike nokaga katsuda- isegi minu ripsmekarvu ajaviiteks välja tirida, kui ma nad hommikul vara lahti lasen, ja mõtlen, et ise võiks veel natukene magada.(Varsti on mu ripsmed, nagu kümme aastat pidevas kasutuses olnud maisiluuad! :rofl: )
Cuuki otsustas ka siin minuga peitust mängida, ja elutoas spa avada! Igatahes ma tõin eile hommikul aiast mõned vihma käes kannatada saanud lilleõit tuppa, naksasin neil varred tagant, ja panin need õied laia, madalasse klaasvaagnasse ujuma, et ikka ilus vaadata oleks. Läksin ise siis kööki toimetama, ja lasin rosellad lendama. Kuna kassid olid õues, siis oli neil vaba voli terves majas ringi tiirutada. Ma viilutasin lindudele parasjagu kurki, kui kuulsin ühte eriti rõõmast röögatust, natukese aja pärast tuli röögataja nokast ainult rahulolevat kudrutamist, ja siis hakkas hirmus sabin! Läksin siis vaatama, ja mis ma näen! :-D Cuuki oli jaluli keset mu hoole ja armastusega tehtud lilleseadet ja pildus vett laiali! :rofl: Ujus täpselt nagu vannis! Ega siis midagi- ma korjasin oma õiekesed sealt kokku, ja viisin kööki et uus anum leida. Cuuki istus nii kaua diivani seljatoe peal, ja tilkus, kuni ma need sealt minema viin, ja sukeldus sinna vette uuesti.
Täna natuke aega tagasi otsustasid mõlemad rosellad minuga peitust mängida. Lasin nad lahti, ja hakkasin ise raamatut lugema. Mingi aja pärast jäin kuulama, et jube vaikne on, ja hakkasin vaatama, kas nad söövad jälle seina. Ei söönud. Tegelikult ei olnud neid üldse näha. Hakkasin siis juba kapitaguseid ja lauaaluseid läbi vaatama, aga no ei ole kumbagit lindu! Ja siis pisteti pooleldi lahtimuugitud riidekapi ukse vahelt välja kellegi punane pea...ja siis kellegi saba ka! :rofl: (Ma ei teagi, kumb selle ukse lahti tiris, aga see uks ongi vildakas ja tuleb ka tuulega lahti, kui seda peaks toas leiduma.) Kamandasin paarikese kapist välja, ja viisin pesuvirna kõige peal oleva voodilina pessu...ja siis veel ühe rätiku ka. :-)
Pilte tuleb ka, aga homme, sest siis ma saan oma digika juhtme tagasi. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 22. juuli 2012, 15:27

Mõned pildid ka:
Pilt
Pilt

Nümfidest ja viirudest tuleb ka kunagi pilte! :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 22. juuli 2012, 20:13

Väga ilusad tegelased, mina läksin ka kindla eesmärgiga üht samasugust ostma,aga minu kurvastuseks teda enam seal polnud,selleks et koju mitte naaseda tühjade kätega ostsin sinist :D Rosellad on ammu mind võlunud , aga nende mitte nö taltsus pani kauaks mõtlema.Kas Teie linnud ka võtavad maiust käest? Samas te ei ole vist veel kaua koos elanud.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 22. juuli 2012, 21:29

Roosi isegi mõnikord võtab, kui tal vastav tuju on, aga siis ta enne ikka mõtleb tükk aega, et kas tasub! :wink: Naljakas on just see, et puuris olles ta kunagi ei võta, aga ta teeb seda siis, kui on väljas, ja siis pean ma ka ühes kindlas tugitoolis istuma, mille seljatoe peal tema saab kükitada, ja siis niimoodi maiustust võtta, et mina olen tema poole seljaga. :-) Aga see peab siis olema tõesti selline asi, mis talle väga maitseb. (Näiteks koorega maapähkel, mida on hea lammutada või siis tükike lehtsalatit.) Cuuki tuleb mulle üsna lähedale uudistama küll, aga tema veel natukene pelgab, ja maiust ei võta käest.
(Küll oskab ta meisterlikult pakendeid avada, ja nende sisu revideerida! :-) )
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 16. august 2012, 22:18

Meil on jälle tibud! Hetkel on neid 3, ning tegu on Pelle ja Malle järelkasvuga. (Nende esimene pesakond läks kevadel aia taha, ja tibusid ei koorunud, kuid nüüd munes Malle mõni aeg tagasi ilma pesakastita, ja ma otsustasin neile peale seda pesa panna, sest linnud ise olid\on igati terved, rõõmsad ja tublid.) Ja nüüd ongi ka neil päris omad lapsed! :-) Ma alguses kartsin, et sellest ei tule ehk midagi, sest eelmine kord ju ei tulnud, aga praegu tundub, et paremaid linnuvanemaid annab otsida! :-) Tibudel on kõigil kõhud täis, ja nii emme kui issi magavad öösel ilusti nende juures pesas. Kaks munakest on peale kolme tibu veel pesas, niiet ehk tuleb ka sealt keegi välja. :-)

Pilti ma nii väikestest tibudest seekord enam tegema ei hakka, sest tegelikult pole ju veel midagi huvitavat- kui suled selga tulevad, ja värvi juba näeb, siis on teine asi! :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 06. september 2012, 13:50

Natuke vilets pilt tibudest! :-) (Nad sebivad nii kiiresti ringi, et kõiki korraga ilusti pildile saada on võimatu! :-) )

Pilt
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 12. september 2012, 13:20

Natuke juttu ka! :-)
Eelmine nädal viidi Leevi ja Ruby viimane tibu uude koju. Ta oli uutel omanikel tegelikult juba ammu ära broneeritud, ja nad olid teda varem ka vaatamas käinud. :-) Igatahes ma loodan, et neil on temast palju rõõmu! Pisike poiss, kelle jaoks lind võeti, oli üliõnnelik, ja rääkis mulle, et linnu nimi on Robert ja perenimi Roberto! Igati uhke ju! :-) Poisi ema hakkas rääkima, et kodus nad peavad ka vaatama mingisuguse katte ööseks puuri peale, ja poiss hüüdis: "Aga emme, me võime ju võtta minu teki! Siis on tal soe! Mul ei hakka külm! Ausõna!" :biglove:

Mis siis veel...ahjaa...Pelle ja Malle lapsukesed teevad juba lennuharjutusi, ja pildistada pole neid eriti võimalik, ja ma siis filmisin neid kõik ükshaaval! :-)

Esimene tibu.
http://www.youtube.com/watch?v=nk6POhkc4Fw
Teine tibu.
http://www.youtube.com/watch?v=yikljlk5ODc
Kolmas tibu.
http://www.youtube.com/watch?v=PKolkrvWMJo
Neljas tibu.
http://www.youtube.com/watch?v=D_OQkBnk7j8
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 11. veebruar 2013, 23:00

Aeg on kuidagi nii käest ära kadunud, niiet ma pole siia sada aastat sattunud! Oeh...ei oskagi enam kuskilt otsast alustada! :razz: Kõik meie kodus elavad linnud tunnevad ennast hästi, müttavad vabal ajal pahandust teha ja piiluvad läbi akna õues toidumajakese kallal askeldavaid tihaseid ja leevikesi. (Naabrimees meeldib neile ka, aga hanged on praegu nii kõrged, et too ei paista sealt tagant eriti välja- ta on üsna lühike mees. :-D ) Rosellad on otsustanud, et riidekapp näeb igav välja, ja tuunivad vahelduva eduga ühe ukse ülemist serva sakiliseks. Kui te veel näeks, millise rõõmu ja pühendumusega nad seda teevad! (Auk seinas neid enam niiväga ei huvita, selle töö võtsid nümfid üle.) Jah...jube raske on uuesti järje peale saada. Mõistus sai nüüd ikka korralikult otsa. Ma ei hakka midagi lubama, aga ma väga loodan, et ma suudan homme mõne asisema pildi ka üles panna. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 12. veebruar 2013, 11:14

Kuidas roselladel läheb?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 12. veebruar 2013, 12:43

Väga hästi läheb! :-) Praegu ka lendavad mööda elamist! Nad viimasel ajal tahavadki terve päev lahti olla. Varem oli ikka nii, et hommikul tulid nad puurist välja, olid paar tundi vabaduses ja läksid siis puuri tagasi ning püsisid seal hea mitu tundi ning alles õhtul tulid uuesti mõneks tunniks välja.(Ma puuriust kinni ei pane, kui ise kodus olen.) Aga nüüd tulevad nad hommikul peale söömist välja ja ongi õhtuni väljas- ainult söömas ja joomas käivad vahepeal. Ju hakkab vaikselt kevad tulema, ja lindudel hakkab see talverammestus üle minema. :-) Omavahel saavad nad ka hästi läbi. Aga noh...ütleme nii, et selles peres on püksid naise jalas! :-) Vahepeal oli Cuukil väike nohu, aga see läks ka ruttu üle ja praeguseks on tal see väheke tatine nina ammu unustatud. (Kibuvits aitas.)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 12. märts 2013, 12:57

Oh, teate, nende piltidega on üks igavene jama... :sad: Lubasin suure suuga, et tulevad pildid, aga tundub, et ma elan mingisuguses augus, kus internetilevi praktiliselt puudub, ja neid ei ole võimalik mitte kuhugile üles laadida. :sad: Täna hommikul tegin ka pilte muidu, et EHK ma mingi hetk saan nad üles. No eks vaatab, võib-olla juhtub mingi ime, ja pildid ikkagi tulevad. Lootus sureb viimasena, nagu te teate! :wink:
Kõik linnud elavad muidu hästi, ja noh...Rubyl ja Leevil on tibu ka. :biglove: Esialgu veel ainult üks, aga ehk koorub sealt veel lisagi. :happy: Lindudest veel niipalju, et hiljemalt järgmise kuu alguses tuleb meile veel üks suleline, aga kes, las see jääda esialgu veel saladuseks. Hoiame ikka põnevust ka, eks! :-D
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 14. märts 2013, 20:25

Põnevus juba suur ja tahaks teada kohe :D :worsh: KES?
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 21. märts 2013, 00:30

Noh...ma võin öelda, et kurgede, varblaste või rähnidega tegu ei ole! :-D Kannatust, ma palun, muidu ei ole üldse nii põnev, kui enne uue elaniku sissekolimist juba teada on, mis masti mehega (jaa, poiss on, seda võib öelda.) tegu on! :happy:
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 21. märts 2013, 13:31

Mõned pildid ka. Väga palju hetkel ei saanud, sest internet muutus taas üliaeglaseks, ja praegu rohkem lihtsalt ei õnnestu rohkem.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 25. märts 2013, 20:46

Nägin täna esimest korda elus nümfitibu! :-) Õigemini- ühte siputavat jalga ja karvast kollast tagumikku, mis linnuissi tiiva alt välja paistis. :biglove: Ei tahtnud väga piiluda, sest linnuvanemad ei taha, et neid eriti segatakse. Päevas korra tahan loomulikult pilgu peale visata, et kas tibuga on kõik korras ja et kas kedagi on juurde koorunud. Hetkel istuvad mõlemad nümfid oma ilmaime juures pesakastis ja kuulda on, et teda söödetakse. :happy: ( Linnupidajad teavad küll, mis häält tibu teeb, kui vanemad süüa annavad.)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 26. märts 2013, 09:57

siuts-siuts-siuts-siuts!
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 26. märts 2013, 13:10

Ja see hääl aina kõvemakas muutub :)
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 28. märts 2013, 16:13

Hääl on linnubeebil kõvemaks muutunud küll, ja seda päris korralikult! :wink:


Aga...eile saabus meile hallpapagoi Petja! :biglove: Arvasin, et eks ta esilagu mossitama hakkab ja mu korralikult läbi tuuseldab, kui ma oma näpud talle liiga lähedale topin. Aga ei, poiss harjus meiega juba appri tunniga ära ja ma võtsin selle riski, et julgesin teda kaela pealt sügada. Noh...ja siis sügasingi pool tundi jutti, sest kohe, kuiära lõpetasin, aeti kael jälle kõveraks ja ühe korra veel käratati ka, et "Mis sa passid!" :-D Linnuke võtab ilusti näpu vahelt maiust ka vastu, ja siiani pole ma veel tema käest peksa saanud. (Küll jõuab. :-D )
Üks pilt ka meie uuest linnukesest :


Pilt
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist