Lehekülg 1/1

Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 18. aprill 2011, 02:26
Postitas ILoveFerrets
Umbes kuni kolm nädalat tagasi liitus minu ja hiirekestega viirpapagoi Robi :happy:
Tuli minu juurde päris ootamatult. Alguses oli ta mu sõbranna oma, aga neil on metslasest kass, kes ei salli linnukesi. Kass ajas neil 3 korda puuri kapi otsast alla. Sõbranna arvas, et paar korda veel juhtub ja siis enam Robit ei oleks. Nii otsustasingi ta endajuurde võtta. Robi on siis natukene üle aasta vana. Värvuseks on tal roheline. See peaks vist looduslik olema, aga ega ma neid asju veel ei jaga :D Robi on mul sülelind ja memmekas. Kui lahti on, siis minust kaugemale ta ei lähe. :roll:
Aga Jah mis ma tast ikka latran pildid siis :
Väike aeroobika :
Pilt
Iluspoiss :
Pilt

Küsimusi esitage julgelt :happy:

Re: Papagoipoiss Robi ;*

PostitusPostitatud: 18. aprill 2011, 13:58
Postitas taanka
Tere tulemast ! Väga ilus on ,mulle meeldivad ka väga käelinnud ! Ootame väga teie seiklustest lugusid :wink:

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 28. juuni 2011, 02:28
Postitas ILoveFerrets
Pole enam kaua kirjutanud :) Robil läheb hästi. Robile lisandus ka jaapani amadiin. Temaga saavad nad hästi läbi. Plaanin ka Robile preili juurde muretseda, aga kusagilt pole võtta. Tahaks poole aastast lindu, aga et ta oleks harjunud käega. Nimi on ka juba välja mõeldud. Nimeks tuleks Rosanna :) Palun kirjutage kui midagi pakkuda on. Kuna Robi ei taha ka eriti üksi olla. Praegu keegi temaga eriliselt ei tegele, kuna tulin ju suveks ema juurde. Ja kodus keegi ei julge teda välja võtta. Ja ma avastasin ühe asja veel, minu robi ei oska lennata. Ta lihtsalt ei lenda. Eelmine omanik kärpis tal pisikesena tiibu, et ta minema ei lendaks, kui Robi pisike oli, ja lennata veel ei osanud. Kas asi võib selles olla ?? :O Mõnes mõttes on hea, et ta lennata ei oska, kuna siis ta on koguaeg minu lähedal. Aga selline elu ka ju ikkagi linnule ei sobi. :( Loodan , et saate mind aidata :)

Päikest !

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 28. juuni 2011, 19:49
Postitas Annie
Kas eelmises kohas olid tiivad kärbitud ainult pisikesena või ka hiljem (kui hiljem mitte, siis kas ta seal lendas)? Põhjus võib olla küll selles.
Kui linnuga eriti ei tegeleta, siis oleks otstarbekas tõesti talle kaaslane võtta, kuid nagu ma aru saan, ei lasta neid sinu kodust ära olles ka puurist välja. Seda juba kaaslane ei asenda. Käelinnu osas niipalju, et kui nende jaoks piisavalt aega ei ole, siis hakkab ka käelind kiiresti inimesi võõrastama, eriti kui linde on rohkem kui üks.

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 28. juuni 2011, 22:04
Postitas ILoveFerrets
Ei ta ei lennenud ka sel :(
Eks ma püüan igapäev ise teda vaatamas käia, ja süles hoida.

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 29. juuni 2011, 07:16
Postitas nuki8
Anna talle hästi palju vabadust. See teeb linnu tiivalihased uuesti tugevaks ja ta õpib jälle lendama, kui muus viga ei ole. Kui lind ei saa oma tiibu kasutada, siis jäävad lihased nõrgaks ja tiivad ei kanna enam.
Ära muretse, et ta sind unustab. Linnud on sellised, et mida rohkem sa tema soove täidad, seda suurem sõber ta on.
Lase aga linnul iga päev mitu tundi väljas tegeleda ja ta toob sulle sussid ka voodidisse, kui jõuaks.
Mida suurem vabadus, seda rohkem linnu aju areneb.

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 29. juuni 2011, 07:18
Postitas ILoveFerrets
Jah, eks ma püüan talle nii palju vabadust anda, kui suudan :)

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 29. juuni 2011, 07:23
Postitas nuki8
Tahtsin oma postitust täiendada lootuses, et keegi vahepeal ei vasta. Nüüd aga on seal kirjas muudatus. Ära seda siis lugemata jäta. :)

Tean ühte rosellat, kes pikast loomapoes olekust unustas ära lennuoskuse. Uus omanik annab talle palju-palju vabadust. Linnuke alustas kohe tiivalihaste harjutustega ja teeb edusamme.
Üldiselt on rosellad ilulinnud, sest nad hoiavad inimestest eemale. See tegelane aga ratsutab inimestel õlal. Tuba on ju nii huvitav ja kahejalgsed on nagu kontrolörideta bussid.

Ole sinagi lahke oma lennuoskamatu sulelise vastu. Küll ta tasub sulle sinu hoole usaldusega :)

NB: Soovitan tiibu mitte kärpida viirpapagoil. See tekitab talle sulgimise ajal ebamugavust ja tarbetut valu. Kärbitud sulg on teistest sulgedest kergem ja ei taha sulgimisel eemalduda. Sulgimisaeg pikeneb ja tekib nö. verisulgimine. Täpsem info selle kohta on siin http://papagoimaja.forum.co.ee/t301-karpimine

Re: Papagoipoiss Robi

PostitusPostitatud: 05. juuli 2011, 21:02
Postitas ILoveFerrets
Tsaukiii :) Tanan sind nuki8 info eest. :)

Uurisin välja, ja minu amadiin on emane, laulab väga vähe. Pakkuge talle nimekesi ka, kuna endal pea tühi. Robikene tahab pidevalt amadiiniga kudrutada, aga see ei võta vedu.