Zanz'i linnuke

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 18. detsember 2010, 20:39

Mina sain enda esimese linnu alles see kolmapäev (15.12.10) kasutajalt Angoora. Kuna lind on valge (mõne nurga alt ka väike sinine helk), siis panin talle nimeks Lumehelbeke ehk siis lühidalt kutsudes Hellu. Hellu tundub olevat juba kohanenud, sööb ja joob ilusasti, vahepeal ka siristab natuke. Käe peale siiski veel ei tule, kui käsi puuri pista on näha, et ta veel pelgab, hakkab kohe ringi lendama, aga eks ma üritan teda endaga ka harjutada ja loodan, et ta varsti ikka lepib minuga. Puuri meisterdasin talle ise, see on nö sisseehitatud, aga mitte väga suur, sest loodan, et ta saab tulevikus enamus ajast ikka lahtiselt lennata. Üritan lähipäevil ka pilte oma nunnukesest lisada :)
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas taanka » 19. detsember 2010, 22:38

Tere tulemast :hi: ja palju õnne :flo: ootame pilte ka !
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas pepe7 » 20. detsember 2010, 00:54

Tere tulemast ka meie suleliste parve poolt :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas Angoora » 20. detsember 2010, 10:48

Tere tulemast .Loodan et ta harjub ruttu meil oli ta tubli linnuke.
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas Angoora » 30. detsember 2010, 16:17

Kuidas teil nüüd läheb kas juba sõbrad?
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas stintsukas » 30. detsember 2010, 16:54

tuleb tõesti tõdeda, et angoora tibukesed harjuvad kiiresti ära :D mis on ainult hea loomulikult :D
Kasutaja avatar
stintsukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 02. jaanuar 2011, 16:18

Niikaua, kui ma stintsuka pepest lugenud ei olnud, tundus, et meil läheb päris hästi.:-D Hellu minuga veel nii harjunud vist veel ei ole, või noh, harjunud vist on, kohe lendama ei hakka, kui midagi teen, kõhu alt paitada on ka paar korda õnnestunud, aga sõrme peale ei tule. Tegelikult paar nädalat tagasi ta paanikahoos kogemata lendas mu käele :-D, oli päris kaua ja rahulikult, siis mõtlesin, et võtan käe puurist välja, aga väljas olles natukese aja pärast lendas kapi peale ja siis ta ilmsalt saigi ehmatuse ka natuke, kuna ise ta ilmselgelt puuri üles enam ei leidnud, kui ta hommikust päris õhtuni väljas oli olnud pidime teda püüdma hakkama, et ta päris nälga ei jääks. :sad: Hetkel tundub kõik hea jälle. Ostsin talle täna JYSK'st uue lindude komplektikese ka, milles oli ilus punane vannike, redel kellukesega ja automaatne jooginõu, kõik kokku maksis ainult 9.90 krooni. :rofl: Selle üle olen päris uhke isegi, kahju ainult, et Hellu neid veel märganud pole. :-D Pilte olen ka päris ohtralt teinud, aga kahjuks pole viitsinud neid arvutisse laadida. :ups: Hakkangi präägu vist uusi pilte tegema, ehk jõuavad õhtul siia ka isegi. :-D
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas Angoora » 02. jaanuar 2011, 23:01

Tore kuulda et teil paremini läheb. Jään pilte ootama :happy: .
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas Angoora » 05. jaanuar 2011, 19:59

Millal siis pildid tulevad :ups: ?
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 09. jaanuar 2011, 19:34

Õhtu venis nädalaks :-D, aga vähemalt jõudsid pildid siia.
Tahtsin küsida, et palju teil linnud ringi lendavad? Hellu ei viitsiks nagu üldse lennata, väga palju ruumi pole ka, aga väikse ringi saaks ikka teha, aga kui kuskile liikuda tahab, siis ikka ronib ja turnib mööda asju ja ääri. Lendab ainult hirmust vist, kui käsi puuris mõne järsu liigutuse vms teeb.
Tahaks siis teada, et kas sellest on midagi halba, peab midagi ümber tõstma ja uurima veel, või on see normaalne?
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 09. jaanuar 2011, 21:34

Hellu on muideks väga armas emane linnuke :biglove: ja mis puutub lendamisse siis on see tema tahtmise moodi, et kas tahab või ei taha lennata :wink: , täiesti normaalne käitumine ja ümber ei pea midagi tõstma( juhul kui pole toas sellist asja, millega võib lind endale viga teha näiteks: kaktus vms). Mul ka istuvad linnud kaardinapuu ja puuri otsas rohkesti, kui aga kuhugi tahavad uudistama minna või kui keegi hakkab oma võimu näitama, vat siis lendavad. :-)
Edu teile! :happy:
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas taanka » 09. jaanuar 2011, 22:35

Vanasti minu linnud ka istusid alati puuri peal,teises toas olles istusid laual - kohe üldse ei lendanud,olid sellised passiivsed,mille üle ma koguaeg imestasin.Mingi hetk tuli idee teha seinale okstest mänguplats ja kui see lõpuks valmis sai algas lendamine - nüüd terve parv lendab puuri ja platsi vahet :wink:
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 09. jaanuar 2011, 23:16

Tänan, nüüd ma siis tean, et ei pea muretsema sellepärast. :-D :roll:
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 16. jaanuar 2011, 00:06

[img]Eile õhtul tuli Hellukesele paariks päevaks sõber külla :razz:. Kokku neid veel ei lasknud, aga puurid lükkasin võimalikult lähestikku. Täna hommikul lasin küllatulnud, veidi rohkem minuga harjunud linnu lendama, kuna teadsin, et ta oskab enda puuri ka tagasi minna. Mõlemad suhtlesid nüüd siis rõõmsalt läbi ühe puuri. Hiljem tegin ka Hellu puuri ukse lahti kuid ta ei tulnud välja. Pärastlõunal pidin õde külastama minema, selleks ajaks panin Linnu puuri ja Hellul jätsin ukse lahti. Õhtul koju tulles leidsin Hellu Linnu puuri pealt istumas, mille üle oli mul väga hea meel :roll:. Tegin ka Linnu puuri ukse lahti ja jäin vaatama, kuidas nad käituvad. Koos lennati, mängiti ning aeti üksteist taga. Hiljem panin Linnu jälle puuri ja Hellu jäi üksi välja. Siis oli vist ka esimene kord, kui Hellu vabatahtlikult uudishimust mind ise puudutas, peale nokaga katsumist taganes muidugi kohe, sest sai aru vist, et mu sõrm polegi hirsioks :-D -ja nii mitu korda. Lisaks sellele saavutusele läks ta ka esimest korda ise puuri tagasi! Selle üle on mul eriti hea meel, hakkasin juba mõtlema, et pean teda jälle hirmutama.
Igatahes on väga hea meel, et ta harjuma hakkab. Lugesin just paar päeva tagasi, et kõik albiinod pidid väga agressiivsed olema, aga Hellu tundub just väga arg. Isegi küllatulnud Linnut pelgas vahepeal- sellepärast imestasin veidi ka, kui nägin angoora teemas pilti, kus Lumehelbeke ta sõrme peal istus. Ei tea küll, miks ta nüüd kardab kõike, äkki see pikk autosõit hirmutas teda :sad:.
Igatahes, hetkel olen tema üle väga uhke, lisan paar pilti nendest ka kohe :-).
esimesed uudistamised
Pilt
Linnu puuri peal tatsamas
Pilt
Hirssi jagamas
Pilt
Hirssi üksi söömas
Pilt
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas Angoora » 16. jaanuar 2011, 00:16

Tore et Hellu edusamme teeb (Meil oli ta küül juleg aga eks see kolimine tegi teda arglikumaks)
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 11. mai 2011, 12:47

Nii, pole jälle ammu kirjutanud. Meil läheb väga hästi, Hellul on puuriuks kogu aeg lahti ja välja tuleb siis, kui tahab :D. Sõbralikumaks on ka muutunud, tuleb isegi ise sõrme peale. Selle juures on ainult imelik see, et isegi kui ta ise rõõmsalt sõrmepeale tuleb, siis kui üritada kusagilt tiiva juurest nt pai teha, siis lendab enamasti kohe ära. Ja puuris olles ei ole isegi mõtet üritada läheneda, kui käe söögivaheteamiseks sisse pista, siis tuleb seda võimalikult vaikselt teha, muidu poeb kohe taha nurka peitu või kui üritada talle käega läheneda, siis hakkab ikka paaniliselt ringi lendama.
Aga kuna ma seda kõike juba tean ja teda sellega ei kiusa, siis väljaspool puuri saame me väga hästi läbi :)
Lugesin just stintsuka postitust ka ja sain kohe aru, et Helluga sama pesakonna linnukesed. Märkasin ka Hellul veidi aega tagasi seda sulgede lendamist ja pisikesi torukesi pea peal. :D
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 11. mai 2011, 13:08

See on küll väga hea, et hästi läheb. Mul läks arvestus juba sassi, et kui vana siis Hellu juba on? :ups:
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas zanzz (Teema autor) » 11. mai 2011, 21:25

Hellu on alles natuke üle seitsme kuu vana, sündis 29.09.10 ja minu juures on olnud alates 15.12.10 :-)
zanzz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zanz'i linnuke

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 11. mai 2011, 21:29

Siis ju päris suur tüdruk juba. Kas sa talle kaaslase ka kavatsed muretseda? Sellise kes jääb tema kõrvale kogu tema neiupõlveks? :biglove:
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist