Nuff'i riisikad ja sebrad

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 05. aprill 2010, 21:05

Tere suleliste rahvas! :wink:

Eile saabusid meie koju kaks riisilindu. Nad on kaheksa kuused ja pärit on nad Viljandimaalt, linnukasvataja Gustavi lindlast. Parempoolne on isane, kes laulab väga kaunilt ja vasakul siis emane, kes "luksub" vahetpidamata. :-D Eile õhtul arvati end juba nii peremehed olevat, et mindi puuri vaheseina külge väiksemaid kimbutama. Nokad on pildil ülevalgustatud, tegelikult on tumedamad.
Pilt

Naabriteks on neil pensionäridest sebraamadiinid. Emalind on elanud minu juures al 2006 a kevadest. Isalind on olnud mu juures kaks aastat (müüja sõnul oli ta poes u aastane). Täpselt ma nende vanust ei tea, sest nad pärinevad loomapoest (erinevast) ja müüjad täpset vanust ei teadnud.
Pilt

Puuriks on neil teisaldatava vaheseinaga IMAC Tasha (jalgadel ja ratastel).

Edit: kohendasin pilte, need olid siin vahepeal ära kadunud.
Viimati muutis nuff 30. aprill 2010, 14:57, kokku muudetud 5 korda.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 05. aprill 2010, 21:15

Iludused!
Viimati muutis vurtsuviirukas 23. veebruar 2011, 14:11, kokku muudetud 1 kord.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas GunnyBunny » 05. aprill 2010, 21:20

Oooh, väga ilusad linnud! Riisikad on ilusate nägudega. :D
Palju õnne pere suurenemise puhul.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 05. aprill 2010, 21:27

Aitäh!
Ma otsisin riisilinde päris kaua. :-) Tegelikult soovisin riisikaid juba siis, kui sebraamadiinid koju tõin. Riisilinde ei olnud sel kevadel poodides müügil (ei leidnud neid ka järgmistel) ja laulu poolest meeldisid mulle sebrad müügilolevatest lindudest kõige rohkem. Kääksusid nagu kummipallid. :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas samton » 05. aprill 2010, 21:47

Väga kaunid linnud!
Sul on nüüd kodus huvitav helide kooslus: üks laulab kaunilt, üks luksub ja kaks kääksuvad. Ansambel missugune! :-)
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 05. aprill 2010, 21:56

Nii see on :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas GunnyBunny » 05. aprill 2010, 22:01

Ja vahepeal krudistavad oravad sekka? :D
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 05. aprill 2010, 22:05

Vahel ragistatakse pähkleid. Aga Nax urineerib lindude suunas. Vaja ennast kehtestada või siis territooriumi piirid kätte näidata :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas taanka » 05. aprill 2010, 23:24

Pigistan silmad kinni,siia foorumisse ei tohiks enam ilusaid linde lisada, muidu ma ei suuda ennast vaos hoida :wacko: ja jooksen ka otsima :-D
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas sindrinahk » 06. aprill 2010, 14:26

Pealkirja järgi võiks arvata, et Nuff on metsas seenel käinud ja mõned riisikad koju toonud. Metsas jäänud silma ka sebrad ning neilegi enda juures kodu pakkunud :rofl: . Igatahes väga väga tore, et sa endale lõpuks ka kauaigatsetud riisikad said :happy: . Linnukesed on väga vahvad!
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 06. aprill 2010, 15:58

Täna hommikul avastasin puuri eest maast mõned suled. Isa-amadiin on emase kaela nokkinud. Kaks aastat elasid rahus ja nüüd kisutakse sulgi seljast. Jälgisin neid. Isa-amadiin on rahutu, ajab end puhevile ja hüpleb kääksudes aina oksalt oksale. Mulle tundub, et ta üritab ema-riisikale hoopis muljet avaldada ja enda vanadaam enam ei sobi. Ta kihutab oma rowat taga ja vahepeal kaklevad - toksivad nokki kokku. Eile oli toidunõus üks muna, võtsin ära. Võibolla pesitsusaeg ajab nad tülli. Emalind ei tundu pesitsemisest huvitatud olevat (põgeneb isase paarituskatsete eest), vahel teeb isalinnu suunas turritavaid hüppeid. Ta ju vana ka.

Ühel tuttaval olid ühes puuris ohakalinnu paar ja üksik varblane (ma ei mäleta, mis varblane täpselt). Ema-ohakalind läks selle varblase kõrvale kudistama ja nad jäidki paariks. Varblane oli ohakalinnust poole väiksem. Isa-ohakalind kurvastas, lõpetas laulmise ja kössutas omaette. Siis saadeti ohkalinnupoiss teise peresse ja ta laulab seal jälle. See jutt meenus mulle, et ehk mu sebraamadiin loodab ka riisikatüdruku näol omale parema partii saada. :-D Hetkel on mu linnud neljakesi ühes suures puuris, mis on vaheseinaga kaheks jagatud. Võibolla pean amadiinid eraldi puuri panema ja teise ruumi viima. Riisikad on küll rahulikud ja kudrutavad omakeskis nagu turteltuvid.

Mul tekkis veel küsimus: Kas keegi on erinevaid amadiine (riisilinde ja sebraamadiine, või siis riisilinde mõne teise väiksema amadiiniga) ühes puuris pidanud? Kuidas nad käitusid? Netist lugesin, et üksikut väiksemat lindu ei tasu kahe suuremaga kokku panna, suuremad võivad hakata teda kiusama. Aga kaks erinevat paari saavad omavahel hakkama küll.

Lugesin netist riisilindude kohta ja sattusin jutu peale, mida ma enne ei teadnud - riisikatel tuleb küüsi lõigata ja isegi sebraamadiinidel tuleb küüsi lõigata. Minu sebradel on nii väikesed (nudid) küüned. Riisikatel on küll vägevad küünised. Pean nad siis kinni püüdma ja maniküüri ära tegema. Seda, kui kaugelt lõigata, ma juba tean - peab jälgima roosat verevarustusega osa, et verejooksu ei tekkiks. Samamoodi on koera küüntega, lõikan neid tihti.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 06. aprill 2010, 17:22

Teen uue postituse, eelmisele postitusele lisa pannes läheb see liiga pikaks.

Leidsin netist teema (vastuse oma küsimusele - riisilinnud ühes puuris koos väiksemate amadiinidega), kus üks kasvataja kirjutab:
http://www.zebrafinch.com/JavaRice/Care_of_Javas.html

Tsiteerin: In my opinion, Javas have been falsely portrayed as aggressive birds. There is no doubt that the size of the bird and its large beak command respect from other birds. However, unlike many truly aggressive finches, the Java is not a bully, and does not seek to do harm to any aviary occupant. They can be quite docile towards even the smallest of finches. I believe their reputed aggressive nature originated from observations on their behavior that have been wrongfully interpreted. I certainly have kept them with a variety of exotic finches over the years and cannot say that they ever caused me to be concerned for the safety of the other finches. I always tell my customers that single pairs of Java are well suited to a mixed collection, but that too many Javas in an aviary are likely to dominate the other birds. This would be true for any finch. A single pair or small group of Java Sparrows, provided they have enough space, housed in an aviary containing a mixed collection of finches should not cause problems.

Kokkuvõtvalt: riisilindude kohta räägitav agressiivsus on üle paisutatud, nad ei kiusa ega tee viga väiksematele amadiinidele (kui riisikaid arvu poolest puuris just ei domineeri). Konkreetne kasvataja on pidanud riisilinde koos väiksemate amadiinidega ühes puuris ja probleeme ei ole tekkinud.

Eks lindude iseloomud on muidugi erinevad ja hea oleks lugeda ka teiste linnuomanike sellekohaseid kogemusi :-)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas margitikas » 06. aprill 2010, 19:41

Mul oli ka neid 3 paari, kuid mingi hetk olid amadiinide peale väga agressiivsed- japs rippus jalgupidi noka vahel. See polnud isegi pesitsusega seotud. Nad nagu kogusid julgust, harjusid. Ka kanaare kimbutasid, kui lendasid. Jah, minu meelest on nad ka agressiivsed veidi ja enam sellepärast ka neid ei pea, sest tahan linde ikka lennutada. Ühes puuris ma nii kui nii ei peaks.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 06. aprill 2010, 20:43

Täna õhtul võtsin testi mõttes paariks tunniks vaheseina ära. Riisilinnud "krääksusid" sebrade peale nokad laiali. Täitsa varese häält tegid - ajasid eemale. Sebrad olid nii otud, läksid kohe julgelt riisikate seltsi: sõid nende nõudest, jõid, nokkisid rohelist ja siis aeti minema... Panin vaheaeina tagasi. Võibolla nad on tõesti väiksemate lindude peale kurjad. Mulle meeldivad nad ikka. :-) Tuleb siis väiksematest eraldi hoida, et liiga ei teeks. Või kui kokku lasta, siis peale passida, et nad ässaks ära ei läheks.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 31. mai 2010, 16:04

Minu riisilinnud on veidi üle 9 kuu vanused ja ilmselt on neil sulgimise aeg, sest kõigepealt lasti sabasuled maha ja siis läks suuremaks udusulgede (võibolla on need nn titesuled) langetamiseks. Puuri põhi on pidevalt udusulgi täis. Sabad on juba saanud uued suled. Selle koguse järgi, mis ma puurist ja puuri ümbrusest ära olen korjanud, peaks nad juba kiilakad olema. Kui nad enne nägid välja nagu portselanist, siis nüüd on nad nagu rääbised. Paljaid pindu kehal ei ole, kuid sulestik näeb üsna räsitud välja. Tumedal pealael on heledad suletorud püsti nagu punkarite harjad.

Kas te oskate palun öelda:
Kaua sulgimine kestab?
Millist sulgimisvitamiini saan oma riisilindudele anda?


Ostsin viirukatele mõeldud kräkkeri (sinise sulega). Ülemiste keskuse Bosse poe müüja ütles, et muud polegi pakkuda. Linnud ei hooli sellest sinisule kräkkerist eriti (väikelindude kräkkereid nokivad küll isuga). Kuna riisilindudele ei ole spets toitu müüa, siis segan neile kokku troopikalindude (Exotic või Tropical birds) ja viirukatele mõeldud toitu. Värsket salatit ja noori võilillelehti nokivad teratoidule lisaks.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas kertu0208 » 31. mai 2010, 16:28

Küsi vastavates teemades oma küsimused, kui vastuseid ei leia.

sulgimine
Sulgimine ja sulgimisperiood
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 31. mai 2010, 18:04

Aitäh, kertu0208, nendes teemades otseseid vastuseid ei ole. Teemad on vanad ka, keegi ei ole viis aastat midagi lisanud :-)

Üks kasulik soovitus on kiwi postituses:
"Samuti anna linnule värskeid taimi - võilill, rohi, salatileht
puuviljadest - õuna, viinamarju, pirne jne. Samuti pähkleid(purusta need ennem ära), see on ainult abiks sulgede tagasikasvamisel
."

Jutt on peamiselt papagoidest, seega ma ei tea, kas riisilinnule (kes on amadiiniline) on soovitused samad. Salatilehti ja võilillelehti nad nokivad, kuid ma ei ole kindel, kas mu linnud tooreid puuvilju söövad. Näiteks keedetud peenestatud kanamuna nad kardavad ja mineraalkivi ei noki, kuna see on liiga kõva. Lisaks huvitab mind kas poodides müüakse mingeid sulgimisvitamiine (peale viirukatele mõeldud kräkkeri).

Esitasin oma üldised küsimused ühes kertu0208 viidatud teemas.
Oma lindudest (nendega seonduvast) räägiksid meelsamini siinses teemas.
Viimati muutis nuff 31. mai 2010, 18:15, kokku muudetud 1 kord.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas Annie » 31. mai 2010, 18:15

Mis sest, et vanad teemad, ongi aeg nüüd neid uuendada :-)
Liitsin need kaks sulgimise teemat üheks siia:
viewtopic.php?f=42&t=262&start=25
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 31. mai 2010, 18:17

Aitäh, teemade liitmine on hea, info kergemini leitav.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 08. juuni 2010, 07:54

Minu sebraamadiinidaam läks eile vikerkaare taha - tema aeg sai täis. RIP :lein:
Minu juures elas ta üle 4 aastat. Ma ei tea, kui vana ta poest ostes oli (müüja ei teadnud).

Ärge palun kaastunnet avaldage, muidu muutub see teema siin väga kurvaks - siin on veel kolm elusat lindu.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 27. juuni 2010, 16:56

Riisilindude sulgimisperiood on vist lõpule jõudnud - näevad juba päris ilusad välja. :-)
Otsin oma isasele sebraamadiinile kaaslast. Algul arvasin, et jätan ta üksi, aga ta ta on väga rahutu.
Kord on õnnetult kössis, kord kääksub edasi-tagasi lennates: näää-näää-näää. Laulu eriti ei tulegi.


Uus lind kodus!

Vasakul on uus amadiinitüdruk, kes pärineb foorumlase margitkas linnuperest
Pilt

Noored mesijuttu puhumas
Pilt

Isalind laulis ja tantsis amadiinitüdruku ümber oma "mesilase tantsu" :-D
Linnutüdruk on väga rahulik ja võttis poisi omaks. Poiss on veidi pealetükkiv, aga hetkel tundub, et lepivad omavahel.
PS. Puur on neil ikka suur. Pildil tundub väike, kuna nad istuvad puuri lae all.
Viimati muutis nuff 28. juuni 2010, 20:37, kokku muudetud 1 kord.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas margitikas » 28. juuni 2010, 20:37

Tore! Vastastikune huvi on näha. Siis ei jää poiss üksi nukrutsema. Eks preili oligi teiste emastega pikalt koos olnud ja nüüd selline uhke poiss. Rääkisid, et eelmine kord ,,kääksuti`` uue linnu korral, nüüd siis läks paremini. Kahekesi on ikka parem.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas samton » 28. juuni 2010, 20:41

Palju õnne uue kodakondse puhul!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 28. juuni 2010, 20:44

Tänud, Samton!
Tänud ka Margitile linnu eest!
Isalind oli just kümblemas, kui linnudaam majja (puuri) ilmus. Ta esines kohe vägeva etenduse maha, kui emalindu nägi :-D
Algul see ei olnud väga muljetavaldav, sest suled olid veidi märjad, aga emalind näis rahul olevat, et tema ümber tantsu vihuti.

Eelmisel korral oli emalind kääksuja, kes poisi pikalt ära põlgas. Seekord on tegemist väga sõbraliku linnutüdrukuga.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 30. juuni 2010, 19:47

Linnukesed magasid täna öösel kahekesi koos ühes pesas :hug:
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas pepe7 » 30. juuni 2010, 20:18

Puht uudishimust küsin, miks sul pesa neil on? Minu teada nad ei vaja magamiseks pesa.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 30. juuni 2010, 22:29

Kuna amadiinipoiss sai omale seltsiks uue tüdruku, siis panin ennetuslikult heinapallist pesa, et oleks kuhu varjuda, kui lahkarvamusteks läheb. Õnneks ei läinud.

Miks see pesa neil olla ei võiks? Paremini teineteisega harjuvad, kui saavad ühes pesas kõrvuti kössutada. Ma tean sebraamadiinide munemishullusest. Kui munemiseks läheb, siis munevad sööginõudesse ja igale poole, kuhu saab. Olenemata sellest, kas pesa on või mitte. Praegu veel mingit paaritusrituaali tähele pannud ei ole. Kudrutavad vaikselt kõrvuti. Kui eelmine emalind munes, siis ma korjasin munad ära. Kevadeti käis suurem munemine, muul ajal oli rahulik.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas TuhkurSulli » 14. september 2010, 21:16

Minu Jaapanlaste armee tervitab !
Armastan loomi!♥
Kasutaja avatar
TuhkurSulli
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 69
Teemad: 3
Pildid: 8
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nuff'i riisikad ja sebrad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 08. oktoober 2010, 18:21

Täname! Tervitused vastu võetud ja teile vastu saadetud :hug:
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist