Bassein, ujumine, pesemine....

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Bassein, ujumine, pesemine....

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 28. mai 2004, 13:48

Kas teie viirukad ujumas ja pesemas käivad. Ma olen enda omadele pool aastat vahetevahel basseini küll puuri ja puuri peale pannud, aga nad pole tahtnud. Täna läks emane esimest korda ujuma. Nii armas oli vaadata.
Räägitakse, et nad pidi ka kraani all käima end pesemas.
Kellel on kogemusi jagada?
Viimati muutis Annie 13. veebruar 2005, 09:27, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuni 2004, 17:02

Mul käivad basseinis ja tundub, et see meeldib neile väga. Eelmised papagoid (nad olid palju julgemad) käisid kraani all ka ja kui puurist väljas olid, siis panin neile madalasse kaussi vett ja nad ujusid ka seal...
Vees meeldib neile küll supelda, mul käivad nad tavaliselt mitu korda järjest :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide bassein?

PostitusPostitas kiwi » 19. juuni 2004, 09:32

see bassein meeldib kindlasti igale linnule, eriti siis kui päike paistab ja nad saavad päikese käes pärast peežitada. Samuti kui basseini pole on võimalus ka puhta pritsipudeliga (kust saab sellist uduvett pritsida)vahetevahel linnule mõõdukal vett peale pritsida, see on näiteks väga hea variant siis kui on palavad suvepäevad ja linnud tahavad jahutust. (tuleks aga kindlasti silmaspidada, et pritsipudel on täiesti puhas ja et seal ei ole mingit kemikaali sees olnud !)
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. juuli 2004, 22:15

Kust seda basseini saab osta?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 27. juuli 2004, 08:39

Ma küll loomapoodides pole midagi sellist näinud. :roll:
Aga seda saab ju ise lihtsalt teha. Paned tavalisse kaussi vett ja siis paned selle puuri. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide bassein?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 27. juuli 2004, 09:19

Lemmikloomapoodides on müügil spetsiaalsed basseinid, mida saab puuri külge kinnitada. Neil on läbipaistev kuppel ka peal, et vett väga palju ei pritsiks. Kuid oma kogemustest võin öelda, et iga puuriga nad ei sobi ja minul on kahel basseinil juba kinnituskohad katki läinud. Ma olen pannud vahel lihtsalt selle aluse puuri peale ja kui tahavad, siis käivad seal. Andral on õigus, selleks sobib ka iga muu madalamat sorti anum. :)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide bassein?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. september 2004, 15:15

Hei.
Mul ka kaks viirukat.Elavad ilusti koos ja isane on emase järgi hull nii mis kole. Panin neile kord basseini. Linnubasseini.
Ei tahtnud-ainult vaatasid.Järgmine kord võtsin pihusti.
Turts!Turts!Kääks!
Ei meeldinud.Ehkki pritsisin õigesti, nagu linnuraamat õpetas.Ülevalt alla.
Ja nüüd ma siiski pritsin neid korra-paar kuus, et neid veidi jahutada. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. september 2004, 20:03

minu viirukatele meeldib väga pritsimine, eriti suvel!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide bassein?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. november 2004, 20:07

Asetan viirukatele veemõnusid tavaliselt hommikuti enne uue laadungi terakeste panemist. Olen püüdnud ka kogu aeg basseini puuriküljes hoida, kuid siis on oht, et neile pandud söök võib minna seal asetseva niiskuse näol kergesti niiskeks ja terade seisundist lähtuvalt pole seda enam teinud. Tuleb tunnistada, et on pesakondi, kes on ühtviisi aktiivsed veemõnude nautijad, kuid tuleb ette ka üksikuid "paadunuid" isaslinde, kes emaslinnule karastavat eeskuju annavad. Selline on elu! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide bassein?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 19:54

Minul ei ole siiani ükski lind basseini sallinud,aga pritsimist armastavad väga :lol: nühivad end pärast vastu puuriseinu nagu nurru löövad kassid :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. november 2004, 20:25

minu linnud käivad väga harva basseinis(u.1kord nädalas)
agakui nad käivad siis nad on u. pool tundi basseinis ja sulistavad nii kõvasti et kui kaant peal ei oleks, oleks terve puuri ümbrus vet täis... :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide bassein?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 23. november 2004, 20:30

Minu omad ka tihti ei käi. Isane ei lähe üldse. Emane läheb, kui tunneb, et on vaja. Mõnikord kui panen basseini, siis emane kohe tormab sisse. Teinekord võib bassein seista mitu päeva ja ei tehta üldse välja.
Panen basseini tavaliselt aknalauale, kui linnud puurist väljas on. Sealt on kergem laialipritsitud vett kuivatada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

kuidas viirut basseini meelitada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. november 2004, 17:31

olen kuulnud ja lugenud et viirukad tahav ennast pesta, mu puuriga oligi kaasas üks pesemiskoht aga nad ei taha seal kuidagi käija. kuidas neid meelitada sinna?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pesemine

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 29. november 2004, 18:15

Sa mõtled kindlasti basseini, mis puuriga kaasas oli? Ega neid sinna meelitada ei saagi. Ükskord lihtsalt lähevad ja kõik. Minu emane läks sinna umbes aasta möödudes meile tulekust ja isane pole aasta jooksul veel kordagi käinud. Istub basseini äärel ja vaatab küll, aga sisse ei lähe :P .
Sa ei pea seda koguaeg puuri küljes hoidma, sest siis tuleb sul ka kogu aeg vett vahetada. Kui nad sul sageli väljas käivad, pane see nõu neile kusagile välja ja siis juba ilma kuplita. Ma panin tähele, et see meelitab nagu rohkem. Siis ei pea ka kogu aeg hoidma, aga vahetevahel (nii paar korda nädalas) ikka pane. Võid midagi maitsvat sinna äärele panna, et see neid ligi uudistama meelitaks :) .
Aga kui nad sinna ka ei lähe, siis pritsi neid vahel pihustist veega. Ainult osta spetsiaalselt nendele mõeldud pihusti, nii et seal enne midagi muud ainet ei oleks hoitud.Loe ka seda basseini teemat:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=1923
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas viirut basseini meelitada

PostitusPostitas kerluusha » 01. detsember 2004, 15:31

Minu nümf ka oma heast tahtest basseini ei lähe :wink:
Kui pesta vaja pritsin pihustist veega.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

käitumine peale vanniskäiku

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2004, 09:07

siin kyll enamustel pisemad papagoid, kuid siiski tekkis huvi, kuidas teie papagaoid käituvad peale dushi all või vannis käiku. Minu jako väga väga ei armasta dushi, aga vahest laseb end pritsida veega. Kuid peale seda kui protseduur on lõppenud, läheb ta suisa hulluks. Hakkab mööda tuba lendama ja peamiselt üritab lennata lillede peale. Muidu ei tee lilledest väljagi. Ei olegi aru saanud, kas see on meeldimise märk või just on vihane, et on märg. Aga milles need lilled süüdi on? :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: käitumine peale vanniskäiku

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 03. detsember 2004, 10:00

Väga tore on ka suuremast papast lugeda.
Minu viirud jah eriti vannis käia ei armasta. Emane käib vahel basseinis - läheb sisse, sopsutab end seal ja tuleb välja. Siis puhastab end ja läheb uuesti. Ja nii mitu korda järjest. Aga isane on ainult basseini äärel ja vaatab.
Aga ca 10 aastat tagasi oli mul Rosella, kes armastas väga vannis käia. Ta sopsutas end kohe nii, et oli üleni märg ja tilkus. Pärast seda oli ta ise hästi uhke. Teglikult nägi ta peale vanni võrdlemisi kole välja :P - värvidest polnud jälgegi ja oli selline hale uppunud kuju , kuid ise ta ilmselt sellest aru ei saanud, sest istus küll hästi tähtsa näoga, nagu tahaks öelda, et vaadake kõik kui ilus ma olen :D .
Ma arvan, et neile ikka see vann meeldib ja mingit viha nad pärast seda küll ei tunne.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 04. detsember 2004, 19:49

Minu viirpapagoi lendab väljas vabalt ringi ja vahel toon ma talle kausi vett täis ja siis ta läheb sinna pladistama ja pärast lendab ta niimoodi väga äkiliselt ma arvan et see on sellest et ta tahab ennast naq tuulutada...:P
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas hunddu » 25. detsember 2004, 10:38

aga, mul tekkis küsimus selle pritsimise kohta, et kas on siis olemas lindudele spetsiaalsed pritsid? või ma võin ikka selle poest osta.?
hunddu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas viirut basseini meelitada

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 25. detsember 2004, 11:32

Seda peab loomapoest küsima, väga võimalik, et on olemas spetsiaalsed pritsid. Aga neid võib vabalt ka tavalisest pihustipudelist pritsida. Siis tasub osta pudel ikka spetsiaalselt linudele (nt silt peale panna), et ei tekiks ohtu, et keegi teine seda vahepeal mingite kemikaalide jaoks kasutab.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 31. detsember 2004, 09:21

minu viirukad ei taha basseini minna... Neid isegi ei huvitanud see baseein. Nagu ma enda lõbuks panin selle neile?! aga proovisin pritsida, siis olid enam-vähem rahulikud... Kui tihti panna neile bassein või pritsida? Iga päev? kord nädalas?
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas viirut basseini meelitada

PostitusPostitas koko » 31. detsember 2004, 09:41

http://peninsulaclarion.com/stories/040 ... 0007.shtml See on üks inglise keelne link, kus on lühike ja asjatundlik artikkel papagoide vannitamise kohta. Ka raamatus "101 nõuannet kui kodus on lemmiklind" on pihustamisest juttu (üldse üks kasulik raamat).
Lühidalt kokku võttes: viirudele üldiselt meeldib supelda, kuigi esimene kord vanni minek võib nõuda veidi aega ja julguse kogumist. Kui nad vanniskäimisega harjuvad, peaks neile vanni valmis panema 2-3 korda nädalas. Vanni sisse leige vesi ja vann võtta ära kuskil tunni aja pärast, enne kui vesi liiga külmaks ja mustaks läheb.
Kui linnud vanni ei lähe, siis pritsida neid regulaarselt, vähemalt kord nädalas või ka paari päeva tagant. Ja pritsida korralikult, kuni nad parasjagu märjaks saavad. Pihusti tasuks suunata nii, et tilgad vihmana linnu peale langevad. Lilledele mõeldud pihusti sobib hästi.
Üldiselt soovitatakse vannitada ja pritsida sagedamini sooja ilma korral ning olla ettevaatlik, kui toas on külm. Külmetamine on suplemise suurim oht.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 31. detsember 2004, 12:44

Ma ei teagi, kas mu viirpapagoid käivad üldse vannis, või mitte:S, minu nähes ei ole nad seda teinud. Pritsimine neile ka ei meeldi. Amadiinidele lausa meeldib vanne võtta ja pritsimisest nad ka ära ei ütle aga viirukad lendavad kohe ära ahju otsa ja kui ma sinna nied pritsima lähen, lendavad nad jälle eest ära... Kui ma esimest korda neid pritsida üritasin, hakkasid nad seina lakkuma(sinna olid ka veepiisad langenud), ilmselt oli siis väga palav, sest eest ära nad ka eriti ei lennanud.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. detsember 2004, 15:51

Ma mõtlen, et ehk ei ole toas piisavalt soe, kui viirud vanni minna ei taha? Ise ka 15-kraadise ilmaga ujuma ei kipu, aga 25 juures juba läheks. Neil on ilmselt soojema kliima eelistus kui meil. Kui soe teil toas on?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas viirut basseini meelitada

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 31. detsember 2004, 16:04

Eks see loogiline on, et nad lähevad ujuma rohkem siis, kui palav on. Aga ma ei usu, et see reegel on. Mõned viirud lihtsalt eelistavad rohkem suplust kui teised.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 01. jaanuar 2005, 19:09

Ülepäeviti köetakse mu ahju,ja siis ei kannata küll eriti toas olla, päris palav on.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 04. jaanuar 2005, 10:17

nu meil on koguaeg soe. ma ise ka soojalembene ;) aga ikkagi pole tahtnud minna basseini. Pritsin nüüd umbes üle paari päeva
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas viirut basseini meelitada

PostitusPostitas morfiid » 14. jaanuar 2005, 08:50

Minu viirukas küll sinna basseini pole kordagi läinud. Talle meeldib ennast jooksva vee all pesta: lähen koos temaga vannituppa, panen kraani õrnalt jooksma ning käe kraani alla. Linnuke kõnnib mu õla pealt rahulikult mööda käevart vee juurde, kui küllalt saab, ronib õla peale tagasi. :D :)
Sealt pihustist pritsimine talle ka ei meeldi, ta lausa kardab seda. Alguses ta kartis kraani all pesemist ka. Siis ma lissalt võtsin käe peale veidike vett ja tilgutasin seda tenma peale. Pärast hakkas juba ise käima. :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Bassein

PostitusPostitas Viirukaonu » 26. jaanuar 2005, 12:53

Bassein neile eriti ei meeldi kuigit vahel harva näen ma neid seal käimas :P panen basseini tavaliselt öösel sest siis ma ei saa neid jälgida jne..saavad ise minna ennast jahutama kui vaja :D
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 26. jaanuar 2005, 16:53

Öösel nad küll basseini ei lähe. Minul lõpetavad viirukid isegi oma lemmiku-hirsi, söömise, kui ma katte peale panen. Bassein tuleb panna ikka päevavalguses.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron