viiruga kolimine

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

viiruga kolimine

PostitusPostitas netuke98 (Teema autor) » 25. mai 2012, 18:41

tekkis siis küsimus , et kas viiru võib sattuda suurde stressi ja surra kui oleks vaja natuke autoga sõita ja kolida ?? ise peame kolima ja nüüd tekkis viirukese pärast mure . Palun aidake !!
netuke98
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viiruga kolimine

PostitusPostitas Ööloom » 25. mai 2012, 20:18

Ma olen enda linnud enamuses autoga teisest Eesti otsast toonud, ja pole kellegi midagi viga olnud ei sõidu ajal ega hiljem. :-) Kõige pikem sõit koos linnuga on olnud üle 130 kilomeetri.

Kui on selline pikem vahemaa sõita vaja, siis mina paneks linnu transpordipuuri (selline, kus üleval ja külgedel on väikesed avad ja ees võreuks.) ja igaks juhuks paneks talle joogitopsi sinna uksevõre külgi- kui ikka on palav, siis tuleb linnul ju samamoodi joogijanu. Vähemalt minu omad on vett tahtnud, kui sellise palava ilmaga sõita on vaja olnud. Noh...eks panevad inimesed neid ju sõidu ajaks pappkarpi ka, millel õhuaugud sees on, aga ma kujutan ette, et seal sees võib linnul väga jube ja umbne olla.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: viiruga kolimine

PostitusPostitas nuki8 » 26. mai 2012, 04:51

Pappkarp on minu lemmik, kui transpordiks läheb.
*Esiteks on seal pime nagu öö, seega on lind palju rahulikum.
*Karpi ei pea riidega katma, nagu puuri (just selle pimendamiseks, et lind ümbritsevast paanikasse ei läheks).
*Riie tekitab umbsuse, karp mitte. Lihtsalt palju auke sisse.
* Pimedas karbis on vigastuse oht peaaegu null, sest pole võresi kuhu tiib kinni võib jääda ja murduda.

Vett pole vaja panna, sest see loksub ja linnul oleks seda paha juua. Küll aga meeldib mõnele kui karbipõhjas on terake nokkimiseks.Karbis võiks olla mingi materjal all, et linnu jalad ei libiseks (villast ja muud sarnast riiet ei soovita, sest linnu küünised jäävad kinni. Tolmavat materjali ka mitte).
Head on ka transportkastid mis on mõeldud närilistele (ilma võredeta ja pimedad). Pea meeles, et mida vähem lind inimesi enda lähedal näeb, seda vähem tal stressi tekib. Teravad helid, kasti rappumine on samuti halb.
Muidugi on lindude iseloom erinev ja sina kui linnu omanik pead ise kõige parema lahenduse leidma, et kas karp, puur vms.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viiruga kolimine

PostitusPostitas Ööloom » 26. mai 2012, 11:49

Just! :-) Seda kõike tuleb vaadata linnu enda järgi! :wink:
Ma ise ei julge seda pappkarpi sellepärast kasutada, sest mul läks nümf seal sees hulluks- ma mõtlesin, et ta saab seal karbis rabanduse. Kuidagi saime temaga siiski koju, sest polnud pikk maa sõita, aga peale seda mina neid pappkarpe kardan. Mul on endal mingi seline pisike plastikust transpordipuur, nagu tehakse väikestele koertele ja kassidele, aga poole väiksem. Et siis selle sees on päris hämar, ja edaspidised linnud on seal väga rahulikud olnud. Mina tegin aeg-ajalt vahepeatuseid, et piiluda, kas kõik ikka hästi on, ja siis kui auto seisis, tabasin linnu ka vett joomas. Aga terade asemel võib siis linnule sõidu ajaks ju ka hirsioksa sinna karpi panna- arvan, et talle see meeldiks isegi rohkem kui seemned, mis laiali veerevad. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: viiruga kolimine

PostitusPostitas kertu0208 » 28. mai 2012, 12:18

Mina olen vee asemel viilu kurki lindudele pannud. See koosneb enamusest veest ja kustutab ka janu.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viiruga kolimine

PostitusPostitas Liisiva » 28. oktoober 2012, 17:48

Aga kas, need trantspordui puurid ei ole üldse head ja kust siis neid näriliste trantspordi puure saab ja millised need on?
Olen siin ja praegu.
Kasutaja avatar
Liisiva
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline