Viirpapagoide näitus ja kokkutulekud Eestis

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

Re: Viirpapagoide näitus ja kokkutulekud Eestis

PostitusPostitas aialill (Teema autor) » 16. oktoober 2004, 13:44

Urramat kirjutas:Tere! Kas Eestis korraldatakse viirpapagoide näitusi ja kokkutulekuid?Tean seda, et endises NLiidus olid taolised üritused vägagi populaarsed. Kui ei siis teeksin ettepaneku korraldada taoline üritus tuleval aastal kusagil Eestis ja soovitavalt suvekuul. Miks peaksime meie viirpapgoide pidajad olema viletsamas seisus kui koera ja kassiomanikud, kelle kokkusaamisi ajakirjanduses sageli kohtab?


Ettepanek on ahhvatlev.Olen nõus osalema.Kuid sageli jääb asi selle taha et kes korraldab? :?
aialill
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide näitus ja kokkutulekud Eestis

PostitusPostitas Annie » 16. oktoober 2004, 15:50

Minu suhtumine on väga kõhklev. Koertenäitustest ma saan aru. Kuigi koerad on näitustel sageli närvis, meeldib neile oma peremehega kaasas käia. Näriliste näitustest ka, sest neid on lihtsam transportida ja kusagil varjus hoida, kui nad kardavad. Kuid viirpapagoidega on see keerulisem. Ma ei kujuta ette, et enda omadega kuhugi kodust välja lähen neid eksponeerima. Tean küll, et mujal maailmas seda tehakse ja võib-olla see polegi halb mõte ning paljud arvavad teisiti, kuid minu linnud ei ole näitueselinnud ja arvan, et ei saa ka selleks. Mulle meeldib neid ise kodus vaadata ja tuttavatele, kes külla tulevad, näidata.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 16. oktoober 2004, 18:49

See on hea mõte, tuleks isegi vaatama, aga oma linde ei tooks. See ajab nad stressi, kui nad kuulevad niipaljude teiste hüüdeid. Välismaal on teist sorti viirpapagoid, olid vist Inglise viirpapagoid, need palju rahulikumad ja tukuvad selle aja kui nad näituse puuris on.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. oktoober 2004, 19:09

Kevadisel lontu-näitusel olid ühed viirud, sügisesel ei olnud üldse linde. Kui huvi osa võtta on, võib ka lontu pisilemmikute näitusel lindude nurga teha. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide näitus ja kokkutulekud Eestis

PostitusPostitas Annie » 16. oktoober 2004, 19:23

Mõte on iseenesest muidugi hea, aga meil kasvatatavd linnud vist ei ole näituselinnud. Selleks on eraldi aretatud viirpapagoid (inglise), kes on tõesti vist natuke rahulikumad. Piltide pealt paistavad ka sellised majesteetlikud ja rahulikud - mis sellistega viga näitustel käia, samas kui need, keda meie teame on igavesed rüblikud :P .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide näitus ja kokkutulekud Eestis

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. oktoober 2004, 12:27

Annie! Ma saan sinust täiesti aru, et meil on kodudes üldjoontes niiöelda tavakodaniku viirpapgoid, mis rahvusvahelise näituse ilu ega reegleid välja ei vea, kuid kõige tähtsam on siinkohal inimese algatusvõime ja soov taoline üritus teoks teha. Meil kõigil oleks ju tore silmast-silma üksteisega kohtuda, arutada, diskuteerida ja teha vastavaid ettekandeid- märkmeid, et viirud meil kodudes tunneksid veel paremini ja areneksid koos meiega.
Lugupidamisega:
Raul Tammaru
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide näitus ja kokkutulekud Eestis

PostitusPostitas Annie » 17. oktoober 2004, 12:53

Selle vastu pole mul muidugi midagi, et papagoiomanikud kokku saaaksid ja omavahel kogemusi vahetaksid. Siin tehakse pidavalt lontulaste kokkusaamisi (eriti just Tartus), kuid papagoipidajaid vist eriti nendel ei käi (neid nagu vähem ka). Suvel Tallinnas Liliahi juures olin näiteks mina ainuke linnupidaja. Aga tore kohtuda oli see-eest ikkagi :)
Ja kui loomi saab kergelt igale poole kaasa võtta, siis lindudega on see asi keerulisem. Aga jah, nagu ütlesin, kokkusaamiste vastu pole mul midagi.
Aktiivsemad kasutajad papagoimajas oleksid siis veel: Aialill, Kalakene, Juuli-ann, Viirukahull, Sunny, Katjonka, Jutuhiir, Urammat (vabandan, kui kellegi aktiivsematest välja jätsin) Kristin ja Hedii on kahjuks viimasel ajal eemale jäänud, samuti Nõid.
Noh, nimekiri sai ju tegelikult päris pikk. Miks mitte kunagi kokku saada ja tore oleks kui näriliste ja kilpside pidajadki ühineksid. Arvan siiski, et see peaks jääma suve poole, nii et aega mõelda veel on. :)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 17. oktoober 2004, 15:35

Urammat, võid algust teha sellega, et kutsud lontukad endale külla linde imetlema. :) Muidu ongi nii, et kokku tullakse rotipidaja pool ning räägitakse peamisest rottidest, kuna need käe all ringi sibavad.
Võiks veel pakkuda, et pead kokkutulnuile väikse loengu viirukate peamistest vajadustest ja pidamistingimustest - ega teise looma pidajad naljalt niisama lindude kohta ei uuri.
Viirukad lemmikutena võivad vabalt ikka näituse ka teha, sest ega meil rottidegi osas kuigi palju selliseid pole, kes mõnele standardile vastaks ja päris näitusel läbi lööks. Peamine on kõigepealt huvi ja teadlikkust suurendada. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 17. oktoober 2004, 18:29

Noh, kui toimuks mingi kokkutulek, siis sinna tahaks küll tulla, oleneb ainult asukohast, sest kahjuks olen ma ainult laps ja autoga just kohale sõita ei saa. Näitusele kahjuks mina küll linde tuua ei saaks, sest minu linnud on nö. vabapidamisel, nende puuril polegi ühte seina ja nad lendavad kogu aeg toas ringi. Kui ma nad nüüd puuri topiks oleks see ikka tohutu stress. Ja pealegi meil siin Hiiumaal on üks viirukate pidaja, kellel oli hästi palju linde (nüüd juba vähem) ja tema rääkis, et saarelt ei saa täiskasvanud linde välja transportida, sest nad ei ela praamisõitu üle (vähemalt tema lindudel läks nii):(. Aga kokkutulek oleks siiski lahe, sest mulle küll meeldib siin Lontus teiste kogemusi lugeda jne.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. detsember 2004, 19:46

Mina küll ei läheks oma viirukaga sinna...sellest tuleb talle ainult stress ei midagi muud niigi kardab ta kõiki inimest peale minu mind musitab jne.....aga vaatama ma vb isegi läheks aga ei tea midagi:P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 30. jaanuar 2005, 13:17

no..mina tuleks küll vaatama ja kuulama teiste linde ja nende tegevusi..aga oma lindudega ma sinna ei tuleks...samal põhjusel nagu ka juuli-ann..olen laps ja elan hiiumaal..minu linnud on küll tegelikult väga noored ja võivad sellele reisi üle elada, samas vanematele lindudele on see ohtlik..:(
kui ka kohale ilmuks siis ainult ilma oma linduteta..
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2005, 21:44

Oleks tore näha teiste linde... Tooksin oma linnud ka, aga ei tea kas tohiksin ja kas julgeksin... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2005, 00:36

ma küll juba vastan suve lõpus, aga ma ei saa võtta papagoisid kaasa, sest mul on hiigelsuur puur ja ma ei saa ühte papaogid sealt kätte sest ta kardab nii väga ! Teised kolm poleks probleem ( mul on väiksemaid puure ka ) aga ma ei tea mis tal on, ta pole tegelt väikesest saati minu juures olnud ja võibolla sellepärast ... .:(:(:(:( Ja oleneb ausõna kuhu ka tuua neid vaja :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist