nümfi sugu ?

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

nümfi sugu ?

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 10. mai 2010, 20:10

niisiis, ostsin endale loomapoest kaks nümfkakaduud.soovisin isaseid, ja küsisin veel müüjalt üle, kas on ikka kindel et poisid ? tema ütles et nende lindude puhul on ta selles täiesti kindel. jäin vastusega rahule. nüüd on nad minu juures olnud u kuu, ja üks neist (juko) ronib teisele pidevalt selga.. olin varem kusagilt lugenud et kaks kaua koos elanud isast lindu võivadki sedasi käituma hakata. mõni päev tagasi hakkas juko leole laulma, kas see ei viita millelegi ? leo on palju arem ka, juko on jällegi päris julge ja veidi isegi paharett :D täna käis ema loomapoes nümfidele toitu ostmas ja jäi müüjaga veidi lobisema, müüja siis küsis et millised need linnud meil on jne. leo on siis hele ja tähniline, juko aga halli ja valgega. selle peale ütles müüja, et ohhoo, kindel ikka et see helekollane linnuke isane on ? :huh: nii, ma nüüd siin siis hakkasin kahtlema.. mida ma mõtlema/tegema peaksin ? ei oska ise lindude sulestikku vaadata ja midagi arvata, olen lindudega alles kuu aega koos olnud. kui keegi oskab aidata, siis suur aitäh muidu :-) ( poest öeldi et linnud on u aasta vanad )
leost ja jukost siin siis pilte ka : http://www.rate.ee/albums/meeelia/a660773
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas Villakhiir » 10. mai 2010, 22:42

Minu arust saab selle järgi ka vahet teha, et isased pidavat laulma hästi palju aga emased nii palju ei laula ! Ei tea kas õige jutt aga olen ka siin foorumis seda lugenud. Kes siin nendest nüfidest rohkem jagavad on nuki8 ja vist oli teisi ka, aga ei mäleta :D
Kasutaja avatar
Villakhiir
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 281
Teemad: 15
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas pepe7 » 10. mai 2010, 23:13

Nii vaatasin neid pilte ja teades nende vanust( sinu jutu põhjal) julgen pakkuda, et kirju ehk helmeline on emane hoopis ja hall isane :-D Nii jäi mulle silma :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas nuki8 » 11. mai 2010, 10:49

Hall on isane. Hallide isaste sabaalune on tume. Iseasi, kas su lind on ikka hall :-) Vbl. on helmed kaotanud marmor. Siiski, isane igal juhul.

Helmelise koha pealt jään vastuse võlgu. Tavaliselt jooksevad helmelise emase saba all vöödid ja muster kaob sellise vanuse peale..muidugi mitte kõigil ei kao tähnid. Mõnel isasel jääb helmeline sulestik aastateks. Oled ikka vanuses kindel?
Isane võib vabalt isasele selga ronida, olen seda ise näinud. Ja see isane kes seda lubab, võib käituda nagu emane.

Mina sain siis aru, et lind kelle soos kahtlesin on ikkagi isane, kui ma nad eraldasin nädalaks. Isasnümf hakkab laulma, vähemalt minu Luuna hakkas.

Teine variant: kui emasena käituv lind munele ei hakka on tegemist isasega.

NB: Uuri välja, mille järgi müüa järeldas, et tegu kindlalt kahe isasega.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas taanka » 11. mai 2010, 13:29

Kui lind lubab võid vaadata tiiva alla, kas tiivaalune on selline :

Pilt
isastel ei pidavat olema kollaseid laike tiiva all.

Sabaalune näeb selline välja :

Pilt

Pildil minu helmeline emane.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 11. mai 2010, 21:01

kaua läheb kakaduudel peale "seda" aega munemiseks? :-D kuulsin kuskilt, et ilma pesamaterjalita nad ei hakkagi munema. kas see on tõesti nii?
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas samton » 11. mai 2010, 21:08

Pesitsemise teemalised küsimused palun pesitsemise teemasse.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas margitikas » 12. mai 2010, 11:24

Marmormustriga isasel kaob u 6 kuuselt peale esimest sulgede vahetust marmormärgistus ära, seega aastastel isastel lindudel seda olla ei saa. Kaneelmarmor on seega emane.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 16. mai 2010, 19:51

üks mure on siiski veel. loomapoes olid nad ühes puuris ja öeldi et linnud peaks olema sama vanad. kui aga üks peaks mul nüüd emane olema, ja nad paarituvad, pean ju olema kindel et nad pole õde ja vend. sellepärast tahangi üle küsida, et kui nad on nii erineva sulestikuga, saavad nad ikkagi sugulased olla ?
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas kertu0208 » 16. mai 2010, 21:59

Ikka saavad. Mul on küll viirud, kuid pojad on tulnud nii kollased, rohelised kui sini-must-valged.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

vajaksin nõu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 26. august 2010, 22:42

nii. mul on kaks nümfkakaduud. vahepeal ma kahtlesin, kas mul ikka on kaks isaslindu, või tehti poes viga ja anti mulle hoopis emane ja isane lind. see lind, kelle soos ma kahtlesin, on hakanud küll vahepeal veidi häälitsema, kuid laulma küll mitte. olen kuulnud, et see on üks neist asjadest mille järgi saab linnu sugu määrata. sulestik tunduvat tal ka nagu emaslinnu oma. ja see kindel isaslind ronib talle ka pidevalt selga.. seda ma ei lase, kuid ma ei saa ju alati puuri kõrval olla ja neid keelata. linnud on ka väga noored, alles hiljuti kasvasid neile ilusad kaarjad suled pähe. olin selle teema juba peaaegu et unustanud, kuid siis lugesin teemat : viirpapagoi halva tervise tunnused. (kui viirul on muna sees kinni) jah, mul küll pole viirpapagoid, kuid mõtlesin, et ehk on neil samu haigustunnuseid siiski. nt : Viiruk on vaikne ja näib olevat stressis. (kuigi vaikne ja tagasihoidlik on ta alati olnud),võimalikul juhul sööb paberit või muud taolist (nad mõlemad söövad, kui olen jätnud pappkarbi laokile), Viiruk nö. liputab saba.kuid see, et muna on sees kinni saab olla ju ainult emasel linnul.. aga ma ju polegi kindel, kumb ta nüüd siis on.. kas ma peaksin muretsema ? ja kas see on ebatavaline, kui lind justkui haigutab mitu korda järjest ? see tundub isegi kuidagi valulik.. nad mõlemad teevad seda aeg-ajalt mitu korda järjest.vahetevahel nad ka tõstavad ühe oma jala üles, kui tukuvad vms. kuskilt lugesin, et see võib olla märk põletikust jalas vms..
kord ma ehmusin päris ära. nimelt nägin ma puuri ümbruses vere pritsmeid. alguses ma ikka uurisin ja vaatasin, mis see veel peale vere saaks olla.. aga ma polnud neile mingeid puuvilju vms andnud. seda verd oli ikka päris palju.. seina peal, veidi õrre peal, puuri seintel. isegi maas veidi. kust kohast see võis tulla ?! linnud ise verised polnud. nad ei kakle ka, no veidi vahest ikka kraaklevad, kuid nokkapidi lähevad väga harva kokku ja seda ka vaid hetkeks. miks see siis nii võis olla ?!
oeh. mul oli nüüd nii palju küsimusi ja segast juttu. kuid, kui keegi oskab mingigi koha pealt aidata, siis palun tehke seda. olen lindudega koos olnud vaid vaevu 4 kuud. vajan nõu, et nende eest võimalikult hästi hoolitseda.
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas pepe7 » 28. august 2010, 12:50

Sa tahtsid siis kahte isaslindu nagu aru saan? Kui vanad linnud on ? Emased nümfkakaduud küll häälitsevad kuid ei laula. Nagu aru saan tahavad nad paarituda, seda muidugi ei saa neil keelata. Kuid kas oled puuripõhjast leidnud suuremaid kaka kuhilaid, vot see on märk et üks lindudest hakkab munema ning kui ta sul juba muneb on ta kindel emane. Pane pilte kuhugi, et saaksime siis sugu ka määrata.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas taanka » 28. august 2010, 14:47

Kõik emaslinnud ei hakka alati munele, kui linnud omavahel paarituvad.Küll aga on sellised üksikud emased ,kellel suur paljunemis instinkt ja linnud lõputult munevad(mille tagajärg on traagiline).Kaks isast ühes puuris elades võivad käituda nagu paar,just kui oleks üks emane ja teine isane ja ka paarituvad.Enne kui keegi pole munenud(puuri põhja) pole põhjust muretseda.Kui nad paarituvad pole vaja neid takistada,sest nagu ennegi mainisin ka ükskik emane võib muneda.
Minu nümfid ka haigutavad ja krigistavad nokaga,samuti magavad ka ühel jalal.Muidugi kui lind on koguaeg passiivne,kohevil ja on näha ,et miskit on viltu,siis on vaja arstile pöörduda.Kui veri on nümfidelt ,võid ju vaadata linnud ise üle,kas on kuskil mõni arm,ehk võis üks nendest millestki paanikasse sattuda ja rahmeldades edale viga teha ,näiteks oksa vastu.
Põhiline ära mõtle oma linnud haigeks! :-)
Pildid võiks jah meile näidata,ehk oskame sugu määrata,aga ega see pildi järgi väga lihtne pole ,kui just tegu pole loodusliku värviga. :-)
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 28. august 2010, 16:18

http://www.rate.ee/albums/meeelia/a660773

seal siis on lindudest pildid. see linnuke, kelle soos ma kahtlen on nö kollane. 7.pilt on tehtud siis, kui linnud alles endale sain, ehk u 4 kuud tagasi. poest öeldi, et linnud on umbes pool aastat vanad. olen ka varem teistele pilte näidnud. on arvatud on lind on emane, või pole osatud midagi öelda.

aga aitäh, et olete minu teistele küsimustele juba vastanud :)
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas pepe7 » 28. august 2010, 20:31

Minu arvamus: sul on looduslik hall isane ja helmeline-kaneel tundub küll nüüd emane mis emane. Vaatame, mis teised arvavad :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas taanka » 29. august 2010, 13:52

Kui oled juba kuskil näitanud oma linnukesi ja on ka vastuseid tulnud,siis kindlasti keegi mainis,et emasel linnul helmed ei kao ,aga isasel kaovad.Kui nelja kuu jooksul pole vähenemist märgata olnud ja ka edaspidi ,siis võid 100% kindel olla,et ongi emane.Sama asi ka laulmisega,emased tõesti teevad teatuid häälitsusi ,mida lauluks nimetada ei saa,kuid on ka kavalaid emaseid :-D nagu minul üks,kes minu arvates oli kindel isane,aga mida pole seda pole :wacko: pettis mind ja kui ma poleks uurinud veel foorumeid ,oleks ma siiani kindel ,et ta isane.Olen näinud ka loodusliku halli emast ( värvuse järgi diagnoos :-) )kuid ta laulis nagu ehtne isaslind !
Hetkel pildi järgi vaadates nõustun pepe7-ga,et see linnuke on emane.
Tekkis küsimus,kas hallil nümfil ostes oli rohkem helmeid peal?Nendel piltidel on näha ,et veel mingd helmed on olemas?
Muidu ilusad nümfid :hi:
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 29. august 2010, 21:39

mul endal on ka mulje, et tegu on siiski emase linnuga. kuigi ma poes olles küsisin veel müüjalt üle, kas tegu on ikka kindlalt kahe isasega. tema oli selles kohe väga kindel.

aga vaatasin vanemaid pilte, ja sellel hallil nümfil on minu juures elades ikka umbes sama palju helmeid koguaeg olnud. mina vähemalt erilist vahet ei tee :)
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vajaksin nõu

PostitusPostitas pepe7 » 29. august 2010, 21:49

Hmm... ja mina ei märganudki helmeid teisel linnul, nii et kokkuvõttes siis kaks helmelist :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nümfi sugu ?

PostitusPostitas Annie » 30. august 2010, 21:09

Kuna teema kaldus ikkagi nümfi soo kindlakstegemisele, siis liitsin selle sama kasutaja varasema teemaga :-)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron