Maismaakilpkonnade jootmisest

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 12. jaanuar 2004, 08:26

Riin kirjutas: Olen kuulnud kunagi ammu, et kilpsidele ei anta vett juua(muidugi võib see vale olla)

no vat see jootmine on tegelikult sama palju vaieldav küsimus nagu söötminegi. looduses saavad kilpkonnad tõesti enamuse veest toidust ja joovad vaid harva suurte vihmasadude ajal.
erinevad kilpkonnapidamise-asjatundjad on ka selles küsimuses eri meelt. teoreetiliselt on täiesti võimalik, et kui toit on hoolega valitud ja sisaldab piisavalt vedelikku, siis piisab ka ainult sellest, aga praktikas on tunduvalt kindlam korra nädalas kilpsi vannitada, siis saab ta ise otsustada, kas tahab parajasti juua või mitte.
sellest kui kilpkonnal on vedelikupuudus saab aru uurides ta pissi - kui selle valge osa muutud tahkeks (teraliseks, niiske liiva sarnaseks) tuleb teda niikaua iga päev vannitada, kuni see jälle normaalseks tagasi läheb.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 28. jaanuar 2004, 13:18

...kuid kui toidad oma kilpkonna peamiselt kuivtoiduga, mis ei sisalda vedelikku (ka selliseid on müügil), siis peab tal igaks juhuks joogivesi ees olema. Nii mõnedki terviseprobleemid kilpsul on põhjustatud organismi vedelikupuudusest.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 09. mai 2004, 11:16

mina pakun küll aega-ajalt oma kilbikule vett.üritan seda pakkuda kas pooliku teokarbi seest või mingist väiksest anumast.ja kui tal janu on,siis joob ta ikka küll! on näha kuidas kaelas toimuvad neelamisliigutused :D
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 09. mai 2004, 11:28

kusjuures minul ei ole neid neelamisliigutusi näha õnnestunud! olen küll oma konni hoolega jälginud. väga hea ettekujutuse korral nagu tõesti midagi toimuks, aga mitte nüüd nii märgatavalt nagu näiteks süües. :?
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas airiin » 04. juuni 2004, 13:00

kui soe peaks olema see vesi, milles kilpkonna vannitada nädalas korra? ja kas maismaakilpkonnale üldse meeldib vees sulistada?
airiin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 04. juuni 2004, 14:13

soe, umbes selline, milles su enda käel hea on. terviseprobleemide puhul soojem.
ja vannitamine neile enamasti ei meeldi.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 20. august 2004, 13:17

aga sel suvel (aeglase taipamisega nagu ma olen) tuli mul geniaalne idee teha rõdule kilpkonnadele pisike bassein. selleks võtsin ühe plastmassist aluse, mille sisse poes oli liha pakitud. sellel oli hea krobleine põhi, nii et loomad ei libastu (sest seda nad kardavad). veenõu äärte ümbr ehitasin kividest ringi, et nõud sisse ronides ümber ei aetaks.
minu suureks üllatuseks osutus bassein kilpkonnade seal äärmiselt populaarseks! päeva jooksul tatsati sealt kümneid kordi läbi! kusjuures Poisile meeldib vesi väga, ka rannas armastab ta vees sulistada, aga Preili kardab vett ja hoiab sellest eemale. tema käis basseinis peamiselt joomise pärast.
Pilt
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas helQr » 01. oktoober 2004, 13:44

minu kilpkonn joob näiteks ainult piima. aga kuna seda ei saa talle ete jätta peab teda jootma ja see on üsna tüütu kuna ta joob nii aeglaselt. aga mul on ka küll näha neelamisliigutusi!:)
helQr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart » 02. oktoober 2004, 17:08

helQr kirjutas:minu kilpkonn joob näiteks ainult piima. aga kuna seda ei saa talle ete jätta peab teda jootma ja see on üsna tüütu kuna ta joob nii aeglaselt. aga mul on ka küll näha neelamisliigutusi!:)

Ohhoo, ma ei teadnudki, et kilpkonna piima joovad. Kas piimavusntid kah alles jäävad ;) ? Mina olen kuulnud, et kõige mõistlikum on vesi/jook alati ette jätta, sest siis saad ta vajaduselt alati juua.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas Marika » 04. juuni 2010, 12:18

Minu kilpkonnal on ka hästi näha, kui ta joob, kael kord paisub ja siis jälle kahaneb.
Kasutaja avatar
Marika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas kellu270 » 12. juuni 2010, 09:48

minu kilbule ka vann ei meeldi, joob ja teeb oma hädad ära ning üritab servast ülesronida
kellu270
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 128
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Läänemaa, Virtsu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas Liismari » 13. juuni 2010, 11:37

Eks ikka kõik kilpsid käituvad nii. Meil istus varem kilps vannis 10-15 minutit ja siis panime teki sisse.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maismaakilpkonnade jootmisest

PostitusPostitas Marika » 01. juuli 2010, 14:55

Nüüd kui ilmad on kuumad, siis ma hoian tema vanni veega päikese käes ja panen ta nii umbes 5x päeva jooksul sinna sisse ja iga kord ta joob paar lonksu, siis võtan ta jälle välja ja kallan vett talle peale ja ta tatsab edasi. Talle ei meeldi vannis olla aga juua ta armastab. Muidu, muul aasta-ajal, kui ta terraariumis on, siis joodan teda niiviisi umbes 3x nädalas, sest terra lambid teevad ikka oma töö.
Kasutaja avatar
Marika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist