Mis liiki kilpkonna soovitate?

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Mis liiki kilpkonna soovitate?

PostitusPostitas Inxu (Teema autor) » 28. mai 2008, 22:16

Mul on lootus saada suve lõpus / sügise algul kilpkonn, aga nagu ma tahaks teada asjatundjatelt millist liiki soovitate ja mida nad vajavad jne. Ma lugesin ühest raamatust, et mõni liik on lihatoiduline, aga sellist ma ei taha ja vee oma ka eriti ei tahaks. Ja kuidas nagu kilpkonnad suhtuvad väikestesse lastesse? Mul oli kunagi kilpkonn ja ema rääkis ikka, et ma olin teda väiksena seljapeale keeranud ja mida kõike veel. Et siis nagu, milliseid liike te soovitate, kuidas nende eest hoolitseda, mida nad söövad ja sellised asju.
Ette tänades! :-)
Viimati muutis Kissu 28. mai 2008, 22:19, kokku muudetud 1 kord.
Inxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis liiki kilpkonna soovitate?

PostitusPostitas monica94 » 21. juuli 2008, 14:07

Soovitan stepi kilpkonni. Nad on puhtalt taimetoidulised ning minu konnadele maitsevad eelkõige arbuus ja värske kurk. Loomapoes on toidu valik minu arust väike. Graanoleid müüakse enamasti veekilpkonnadele. Olemas on ka spetsiaalsed vitamiinid steppidele(ei tule kahjuks nimed meelde :dry: ). Kindlasti pead vaatama, kuidas nende kilp kasvab ning milline on ta nokk(ei tohi pikaks minna). Kilpkonnade suhtumine lastesse on minu arust hea, vähemalt minu omadel. Hammustanud pole kunagi.
♥Ruudi ja Albert♥
Kasutaja avatar
monica94
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: talllinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis liiki kilpkonna soovitate?

PostitusPostitas Mercar » 29. oktoober 2009, 13:44

Lehtsalatit ei tohiks kilpkonnadele anda. Kui siis harva muu toidu kõrvalt.
Vett ei tohiksiga päev vahetada, nii ei saagi vees normaalne miklofloora tekkida. Normaalne oleks et akvaariumil on korralik välisfilter (soovitavalt nii võimas, et oleks tegelikult mõeldud 2 korda suuremale akvaariumile), sest kilpkonnad teevad palju mustust. Sööta oleks ka seetõttu mõttekam väljaspool akvaariumi.
Akvaarium peaks olema vähemalt 200 liitrine. Seega on veekilpkonna pidamine kallis lõbu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline