Kilpkonnaga jalutamine

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 06. aprill 2004, 08:28

optimist nagu ma olen - juba mõlgub suvi meeles ja ei jõua ära oodata, millal saaks konnad õue ringi tatsama viia!
avastasin hiljuti vahva soomekeelse kilpkonnade kodulehe (nii maismaa kui vee omadele) http://www.konnamaa.com/ ja seal oli üks väga vahva pilt:
http://gamma.nic.fi/~jmietti/konna/maraton.jpg, mis näitab, kui kaugele jõuab kilpkonn 9 minutiga! ka mu oma kogemus on näidanud, et just nii kiiresti see käibki! :lol:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Ettel » 06. aprill 2004, 09:55

Kas ta pani omale rulluisud alla või :lol: Kas kilpkonn tõesti liigub nii kiiresti :roll:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 06. aprill 2004, 10:08

usu mind, see on TÄIESTI tavaline jalutuskäik!
ei ole need kilpkonnad nii aeglased ühti, kui päikese käes üles soojenevad, siis on viuh ja läinud!
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Andreas » 06. aprill 2004, 10:17

Jah kilpkonnad on tõepoolest palju kiiremad elukad kui tavaliselt arvatakse. Vahet pole kas maa- või veekilpkonn, vabas looduses panevad mõlemad liduma ja kui korraks silmast lased võid elukast väga lihtsalt ilma jääda. Minu kilplasele meeldib igasuguste prahihunnikute ja põõsaste alla peitu pugeda, raskemaks teeb asja veel see, et ta on enamvähem sama värvi kui muru :)
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 06. aprill 2004, 15:23

Seda tean ma ise ka. Olen vaadanud küll jah. Tuttavatel on kilbad. Endal on veekas, see vudis nii mis hirmus.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas surjukas » 15. aprill 2004, 20:28

Nad on väga kavalad. Kui nad märkavad, et sa neil silma peal ei hoia, siis panevad kohe putku. Minu kilpkonn vahel jookseb lausa ning seda on nii naljakas vaadata. :D Aga kui maha istun, siis on tema ka kohe platsis, et siis minu peal ronida ja oma poolehoidu näidata. :D
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 30. juuli 2004, 12:57

Ta jõuab vabalt nii kaugele, arvamus, et kilpkonnad on aeglased, on vale, sest tegelikult liigub see loomake kiiremini, kui arvata võib. Endalgi oli üks selline juhus.
Päevitasime õega õues ja võtsime kilpkonna kah kaasa..ema toimetas veidi eemal ja koer oli sauna juures ketis..Äkki läks koer väga ärevaks ja hakkas sikutama. Ema sööstis kohe sinna ja tõmbas koera eemale. Koera ärevuse põhjus oli kilpkonn, kes jalutas otse tema nina all(5-10 cm eemal) ringi...=)
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 16. august 2004, 14:55

vedas et konn siis kaugemale ei jõudnud :P
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas awely » 28. august 2004, 22:51

OT: kuid täna "jalutas" üks neiuke Järve Keskuses veekilpkonnaga. Neiul oli käsi õieli, millel oli siis päris suur kilpkonn pea ja jalad õieli....Igastahes oli mul sellest konnast kahju :(
awely
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Kart » 28. august 2004, 23:11

Mitte ainult, et nad kiired on, vaid, et nad kah kiired ronijad ja kiired kaevajad on :o . Ma ükskord pidin juba kilpat sabapidi maaseest välja tirima :eek: . Hoiatus- ärge jätke oma kilpkonna valveta ka 1 sekundiks!!!
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2004, 16:48

kilpkonnasid ei tohi jh silmist lasta, sest mul oli vahepeal leitud kilpkonn, kes tuli mu õe aeda, ta tuli ikka väga kaugelt, läbi mitme teise aia ja üle mitme autotee.
ta elas mu juures päris mitu kuud ja pärast oli teda nii kahju ära anda tagasi... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 30. august 2004, 12:18

siis sellel konnal küll vedas et ta ellu jäi ja teie juurde sattus!
aga ära ole kurb,mõtle kui rõõmus võis olla konnaomanik kes oma lemmiku elusalt ja tervelt tagasi sai :D
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 02. oktoober 2004, 09:18

ongi nii. mul ka kilpkonn ja kui me ta saime siis arvasime ka et ta on aeglane loom. aga siis saime aru et tegelikult ajavad paljud inimesed kilpkonna segi teoga sest mõlemal on ju maja seljas. nad on väga väga kiired loomad. mul ühtedel tuttavatel oli ka nii et mitu korda pani kilbu plehku ja kui nad ta jälle pärast mitut nädalat üles leidsid sidusid nad talle punase lipu külge et ta ära ei kaoks. minu meelest küll looma piinamine aga noh..
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas -miku- » 10. jaanuar 2005, 21:33

tihti arvatakse jah ,et kilpkonnad on aeglased.meil oli selline lugu 4 aastat tagasi,et unustasin óma Kilbu õue ja kaduma ta läks .otsisime igaltpoolt.panin raadiosse kuulutuse ja isegi kohalikus lehes oli juttu,kuid keegi ei leidnud teda.nädal hiljem leidis isa konnakese vaarikate vahelt.olid jahedad ööd ja hästi vihmane. kui soojaks läks tuli välja.nüüd valvavad isa-ema teda hoolikalt ,kuid tal on õnnestunud aeg-ajalt jälle mine ma lipsata.
-miku-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas konnaonu » 01. veebruar 2005, 12:03

Minu kilpkonn on muideks metsast leitud.:) Meil on ta ka ikka päris mitmeid kordi ära põgenenud. Läbi mitme tänava.
Arvad küll, et jälgid teda hoolega, siis vaatad korraks kõrvale ning tagasi ja ta on sul läinud.
konnaonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas konnaonu » 11. mai 2005, 14:52

Minu konn, kes oli kunagi minu sõbra konn pani mu sõbra juurest aiast basseinist jooksu, ja leiti mõnd päevad hiljem ühe kaubanduskeskuse juurest koeral hammaste vahelt,...siis elas leidja juures vannis aasta aega ennem, kui lõpuks koju tagasi jõudis.
konnaonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas mix » 11. mai 2005, 19:13

Ka minu sõbranna sai endale kilbiku ja jutt et need loomad aeglased on ei kehtinud selle puhul üldse,korra vaatas sõber eemale ja kilp oli telekalaua alla pugenud mis temale just paras oli.Aga olen kuulnud et õue minnes võib konnale patsikummiga õhupalli ümber jala panna aga oli juttu et nad nii kavalad on ja selle jala ümbert ära hõõruvad.
mix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. mai 2005, 11:58

Minu Kipsi on 3 või 4 korda ära jooksnud. Viimane kord oli 2 tundi kadunud :( Ta oli jõudnud naabritele külla :D
Viimati muutis Endised kasutajad 17. mai 2005, 22:09, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. mai 2005, 12:02

Kilpsudele oleks vist hea enne jalutama laskmist panna kleeps seljale, et leidja helistagu sel ja sel numbril. :lol:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Aave » 16. mai 2005, 23:10

Nad - veekonnad - jalutavad jube hea meelega. Kui tuppa laiali lased, siis kaob nagu viuhti-jalutas ringi nagu peremees :wink: . Uudishimulik on ka. Läksime suvilasse. Pidi olema natuke aega mingis plastmassvannis - siuke suur ikka-edaspidi saab ta ka sinna oma suurepärased akvaariumid ja muud vahendid loomulikult. Heee ei meeeldinud-väike ja välja ei näinud mis ümberringi toimub. Hakkas sahmima. Oli tunda, et koju tahab.Ja kodus oli konn vagur nagu talleke ja armas :D :lol: No jah mis teha konn peab olema kodus:):). Tema armastab oma kodu ja pesa:) :D :P õhhh, see kõige parem :D :P
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Andreas » 17. mai 2005, 08:24

Hakkas sahmima. Oli tunda, et koju tahab
Pigem tahtis ümbritsevat maailma uurida :wink:
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Aave » 17. mai 2005, 20:29

Andreas kirjutas:
Hakkas sahmima. Oli tunda, et koju tahab
Pigem tahtis ümbritsevat maailma uurida :wink:

Oh eks kindlasti tahtis ta ka maailma uurida ja seda ta ka sai mööda maja jalutades, aga ju ta ikka närvis ka oli võõrast kohast. :) :roll: aga no küll harjub ja saab sooja ilmaga ka veidi õue seal 8)
Üldiselt on ta meil päris tubli ja vaffa-ei stressa eriti.
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Urrloom » 18. mai 2005, 17:21

Helen kirjutas:avastasin hiljuti vahva soomekeelse kilpkonnade kodulehe (nii maismaa kui vee omadele) http://www.konnamaa.com/ ja seal oli üks väga vahva pilt:
http://gamma.nic.fi/~jmietti/konna/maraton.jpg, mis näitab, kui kaugele jõuab kilpkonn 9 minutiga! ka mu oma kogemus on näidanud, et just nii kiiresti see käibki! :lol:

Hee, sealt on pärit üks mu lemmiktsitaatidest:
VARO ETTEI KONNA KARKAA!
Käspriga sai eelmisel suvel ikka käidud, kõigepealt kössitas ta tükk aega kilbi sees, aga kui ükskord otsustas paigalt võtta, siis kukkus mul küll suu lahti, et KUI kiiresti ikka konn joosta võib. Ja raamatut pole küll mõtet kaasa võtta, kui konna jalutama minnakse :)
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. mai 2005, 18:11

Jah, kilpkonnad võivad ikka päris kiiresti kõndida, kui neil selleks tuju on. Kui endal kilpkonna ei ole, siis võibolla tõest arvatakse, et kilpkonnad on aeglased. Vahel, kui ma kuskile rahulikult jalutan teevad mu sõbrannad ka nalja, et kilpkonn pole mulle just hästi mõjunud - kõnnin varsti sama AEGLASELT, kui tema. Nii ma siis aegajalt püüan neile seletada, et tegelikult pole kilpkonn üldse aeglane...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas exxeee » 22. juuni 2005, 18:53

Sain sellest aru et kilpkonn kiire on siis kui ta esimest korda jooksu pani siis jälgides selgus et vend on ikka päris kiire!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Merka123 » 27. jaanuar 2009, 21:02

Ma pakun et neil on kilbi peal peidus päikese paneelid :lol: Minu oma ka:Toas nii aeglane aga vot kui suvel õue saab siis aja kasvõi taga sest ta liigub küll väga kiiresti :lol:
Tupsukene
Elu ilma loomadeta.Hmm...IGAV!!!
Merka123
Smailimaniakk
 
Postitused: 50
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Jõhvi, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Mercar » 27. jaanuar 2009, 21:23

Kui ta on toas aeglane siis ilmselt ei ole tal sobivaid soendus ja UV lampe. Muide UV lampe tuleb kord aastas vahetada- aastaga eritatava UV hulk väheneb. Kuigi lamp nii kiirelt läbi ei põle.
Ilma nendeta kilpkonna pidamine on loomapiinamine. Loe siit lampide kohta (on mitu teemat) ja kohe lampe ostma.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas LonniJaNörr » 26. märts 2009, 18:17

Kas punakõrvadega peaks ka jalutamas käima ja kui tihti seda teha?
LonniJaNörr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonnaga jalutamine

PostitusPostitas Loomahull » 26. märts 2009, 20:10

Kindlasti mitte. Punakõrva koht on siiski vees. Minu konn käis ka aeg-ajalt titest peast laua peal, aga mingit rõõmu ta sellest ei tundnud, nii et jätsin asja katki.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist