Probleem vitamiinidega

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Vitamiin

PostitusPostitas Lucy » 06. november 2010, 19:33

Avastasin, et olegi seda vitamiinivärki nii palju uurinud, kui vaja. Sain teada, et toidule on vaja lisada kindlasti D-vitamiini ja kaltsiumi ( pluss veel A- ja B-vitamiin, ning jood (?)). Milline vitamiinipulber/toidulisand oleks parim?. Kas "SERA raffy Vital" (mul on see....), "Nekton" (lugesin sellest siit kuskilt), SA-37 - sellest ei tea ma midagi... Igatahes, kirjutage, mis on teie arvates parim....palun
Lucy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 60
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Lääne-Virumaa, Rakvere lähedal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vitamiin

PostitusPostitas Sirtsu56 » 06. november 2010, 21:33

Minu jaoks on parim vitamiin Nekton ja oma arvamust ma ei muuda ;)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vitamiin

PostitusPostitas Lucy » 07. november 2010, 17:03

http://www.semule.ee/reptiilid/toidud-j ... e-40g.html Kas sa mõtled seda Nektonit? Kuna rohkem soovitusi ei ole laekunud (ja mul on üsna kiire- kardan, et ta pole kilbi jaoks piisavalt kaltsiumi saanud), siis ma tellin selle sealt ära. Keegi teab- on see usaldusväärne internetipood? Või saab Nektonit kuskilt odavamalt...
Lucy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 60
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Lääne-Virumaa, Rakvere lähedal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vitamiin

PostitusPostitas Mercar » 07. november 2010, 18:15

Kui küsimus kaltsiumis siis parim lahendus on osta loomapoest seepialuu (müüakse lindudele üldiselt) ja seda siis kodus ise riivida või noaga kraapida. Ja see puru siis toidu peale kaputada. Odav, kvaliteetne ja looduslik lahendus.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vitamiin

PostitusPostitas Sirtsu56 » 07. november 2010, 21:25

Miks sa arvad ,et ta pole piisavalt kaltsiumi sul saanud ? jah,muidugi seepialuu puhas kaltsium sobiks ideaalselt :) Nektonit saab Laagri maksimarketis asuvast loomapoest, vähemalt see on minu teada ainuke pood mis seda vitamiini sisse toob. See interneti lehekülg samuti selle poe oma, sa enne küsi kas neil on seda hetkel, kuna vahete vahel see neil otsas. Aga siis Küsi v osta Nekton Rep ,mitte see iguana oma eksju :) ;) ..Ning loe internetis üldse selle Nektoni kohta ,siis näed et see on väga hea vitamiin, ma kasutan seda nii oma sisaliku puhul kui kilpkonna, sest mõlemale peab lisama toidule seda (muidugi mitte igapäev) .
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vitamiin

PostitusPostitas Marika » 08. november 2010, 15:35

Kirjutasid, et sul on seda kiiresti vaja. Kui oled olukorra pärast väga mures ja kilbil on sinu arust juba miskit viltu, siis soovitan pöörduda ka loomakliinikusse. Juba enese rahustamiseks. Kui kilp koorib, deformeerub või on muul moel korrast ära, siis annab loomatohter ravi. Ka kaltsiumipuudulikkuse kuur on olemas. Ning enne talve on üldse hea ära näidata oma loomake.
Kasutaja avatar
Marika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Probleem vitamiinidega

PostitusPostitas Lucy » 10. november 2010, 18:10

Nektonit ei ole ma veel saanud, aga tegelen asjaga :D. Seepialuu sain. Tegelikult ei ole tema kilbiga midagi viga (ei koori ega midagi) , aga kilp kasvab ebaühtlaselt. Mitte iga "plaadi" vahelt. Seepärast ma natukene närvi läksingi. Ma panen mõned pildid oma fotoalbumisse ja siis saadan lingi siia, järsku teie oskate öelda, kas võib niimoodi ebaühtlaselt kasvada....

Tõstsin kilbiprobleemi siia teemasse.
Lucy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 60
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Lääne-Virumaa, Rakvere lähedal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Probleem vitamiinidega

PostitusPostitas Leonarda » 24. mai 2011, 17:14

Mina annan oma kilpkonnale sellist vitamiini nagu BioWeyxin Multi-C-Mulgat. Sain selle eelmise omaniku käest, kes just hiljuti ka konnaga arstil käis ja kiideti, et eluterve ja tubli konn. :turtle:
Leonarda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Mere ääres
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Probleem vitamiinidega

PostitusPostitas Sirtsu56 » 24. mai 2011, 21:24

Isiklikult ei ole kasutanud sellist vitamiini ,kuid seal karbil küüliku pilt ka mis ilmselgelt mind nagu mõttesse viib :ups: :O ..reptiilide vallas on väga tunnustatud Nekton vitamiinid (pulber).
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Probleem vitamiinidega

PostitusPostitas Lucy » 26. mai 2011, 15:44

Mul oli vahepeal sama vitamiin (loomaarst soovitas). Eelmis lehekülge lugedes näed minu kommentaarist, mida kõike BioWeyxin Multi-C-Mulgat sisaldab. Mina isiklikult ei julgenud anda ja kasutan nüüd ise Nekton Repi
Lucy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 60
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Lääne-Virumaa, Rakvere lähedal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist