Veekilpkonna pidamisest

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Veekilpkonna pidamisest

PostitusPostitas Mutsu (Teema autor) » 06. juuni 2008, 08:02

Mul on võimalus saada punakõrv. Kas teda tohib õues hoida? Majas pole eriti ruumi. Ma ei tea kui suur ta on. Meil on 120 l või 200 l akvaarium. Ma pole päris kindel. Kui ma kilpkonna õues hoian kas ta kardab öökülma ka ja kas tal peab olema kõik nõutud asjad akvaariumil? Kas teda võib talvel ka õues hoida kui on suhteliselt soe talv? Kas tal õues ka UV-lampi läheb vaja? :ups:
Kasutaja avatar
Mutsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pole kindel kas võtta kilpkonna.

PostitusPostitas triini22 » 06. juuni 2008, 08:31

Minu teada on kilpkonnad soojamaa loomad. Õues ei tohi neid kindlasti pidada. Kui ei suuda talle vajalikke elutingimusi pakkuda, siis ära võta kilpkonna.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pole kindel kas võtta kilpkonna.

PostitusPostitas Kissu » 06. juuni 2008, 08:41

Kilpkonnadel on ju lausa soojenduslambid, et neil isegi toatemperatuuril külm ei hakkaks, seega eestis kindlasti õues kilpkonna hoida ei tohiks! Lisaks on õues nii kõikuv temperatuur, et see ei mõju samuti kilpkonnale hästi.

Helen kirjutas:oluline on et:
  1. et konn saaks võimalikult palju uv valgust (st et kogu ta pesa või vähemalt olulisemad kohad kus ta päeval enamuse ajast viibib oleksid sellega kaetud)
  2. et tal oleks mingi soe laiguke kus peesitada, sest kõigusoojasel loomal on vaja oma kehatemperatuuri väliskeskkonna abil reguleerida.
  3. et kogu pesa ei oleks ühtlaselt soe, see tähendab vajadusel leiab ta ka varjulisi kohti.


Helen kirjutas:kilpkonn on kõrbeloom, talle on vaja luua keskkond, mis sarnaneks ereda päikesevalgusega kuumale kõrbele. sarnaselt kõrbekliimale oleks ideaalne, kui öine temperatuur langeks 2-5 kraadi ja päevad oleksid pikad 12-14 h.

Tahaks näha, kus eestis sellist kõrbekliimat näha oleks?

Alles hiljuti oli ajakirjanduses väga aktiivseks teemaks, kuidas üks põgenenud kilpkonn lausa elas talve üle õues, kuna ta kusagile suurde komposthunnikusse oli roninud. See oli nii eriline sündmus, et vajas lausa kõva meedia tähelepanu, mis näitab, et üks tavaline kilpkonn ei elaks mingil juhul talve väljas üle. Kusjuures olgu öeldud, et too kilpkonn oli omajagu suur ka juba, mis võis aidata tal seda talve seal veeta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kilpkonna võiks õues pidada?

PostitusPostitas Mutsu (Teema autor) » 06. juuni 2008, 11:41

Ma olen kilpkonnade asjus suhteliselt algaja ja uurin igalt poolt seda asja. Ma kuskilt lugesin, et punakõrva võib õues pidada. :umm: Veel üks küsimus: Mitu korda päevas ta süüa tahab? :huh:
Kasutaja avatar
Mutsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kilpkonna võiks õues pidada?

PostitusPostitas Kissu » 06. juuni 2008, 12:08

Kahjuks see "kuskilt loetud" info ei pruugi alati tõene olla. Nii internetis kui ka näiteks raamatutes on siiani veel lemmikloomade (eriti väiksemate näriliste ja eksootilisemate loomade) konta palju valeinfot. Samas võin ausalt öelda, et ma ise ei ole kilpkonnadega tegelenud ja tean ainult seda, mida mõned teised asjalikud kilpkonna omanikud on siin foorumis ja teistes asjalikumates foorumites rääkinud.

Usun, et suhteliselt usaldusväärset infot võib lugeda näiteks sellelt lehelt (Helen oma kodulehel soovitab igatahes): http://www.hot.ee/tintz18/punakorv.html

Akvaariumi vesi peab olema puhas ja soe. Vesi võib olla toasoe, kuid mitte alla +21...24°C. Liiga kuumas vees (üle +30°C) Te aga "küpsetate" oma kilpkonna ära.


Kahtlen kas nii puhast vett ja tasakaalukat temperatuuri on võimalik saavutada õues?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kilpkonna võiks õues pidada?

PostitusPostitas Loomahull » 06. juuni 2008, 13:58

Väiksem kilpkonn sööb iga päev, suurem üle paari-kolme päeva, kuid samas ka suuremates kogustes. Võin omast kogemusest öelda, et võrreldes tema pea- ja kehasuuruusega võivad need kogused olla üllatavalt suured. Kilpkonnade õue pidamine on tihtipeale vaidluse all olev teema. Isegi Pärnu Minizoo omanik Peeter Põldsam, kes on roomajate alal väga kogenud mees, ütles et kilpkonna võib suvel aiatiigis hoida, kuid mina igaks juhuks teda küll sinna panna ei tahkas. Veel ütles ta (ja seda olen ma enne ka kuulnud), et suvel võib kilbikule anda tigusid ja vihmausse, kuid mina sellega küll riskima ei hakka, sest kilpkonnad on kophutavalt jäärapäised tegelased, kui nemad ühte asja ei söö, siis ei pane Sa ka eda mingi imenipiga seda sööma. Vähemalt minu pole see küll õnnestunud. Minu Kilpsi sööb taimsest toidust vaid kapsast ja sedagi siis, kui ta näljane on. Nii et ma ei hakka igaksjuhuks talle liha andma. Lihast saab Sera Raffi Royali kuivatatud kalu ja grammauseid, need talle hullult maitsevad. Pean veel ära mainima, et kilponnale on 120l akvaarium surmkindlalt väike, ta vajab vähemal 250-300 l akvaariumit. Nii et kulutused oin kaugelt suuremad kui roti või küüliku osas. Ja ka veevahetus on mitmetunnine raske töö. Ja ka elektriarved tõusevad märgatavalt, sest lambid, filter ja veesoojendi peavad hommikust õhtuni sees olema. Ma ei taha Sind küll sundida loomast loobuma, kuid mõtle ennem kümm korda järgi, kas sa oled selleks kõigeks valmis. Sest kilpkonnapidamine on paras ports tööd ja veel suurem ports lisakulutusi.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kilpkonna võiks õues pidada?

PostitusPostitas Mutsu (Teema autor) » 06. juuni 2008, 17:37

Kissu kirjutas:Usun, et suhteliselt usaldusväärset infot võib lugeda näiteks sellelt lehelt (Helen oma kodulehel soovitab igatahes): http://www.hot.ee/tintz18/punakorv.html


Põhiline informatsioon ongi sealt saadud mul.

Ma tahaks väga seda kilpkonna ja kui kulutused tõesti suured on ei usu, et isa seda lubab. Meil on niigi viis koera ja kass kellel on kaks kassipoega. Tigusid ja vihmausse ma niikuinii ei hakka andma. Ma pean veel tõsiselt järgi mõtlema ja emaga rääkima (ta on hetkel Soomes).
Kasutaja avatar
Mutsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kilpkonna võiks õues pidada?

PostitusPostitas Mutsu (Teema autor) » 07. juuni 2008, 09:15

Ma lõpuks mõtlesin tõsiselt järele, et ma ei võtagi endale kilpkonna. Parem võtan endale mõne muu looma.
Kasutaja avatar
Mutsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamistingimused

PostitusPostitas LonniJaNörr » 26. märts 2009, 22:10

Võib-olla mul jäi midagi jutust kahe silma vahele ag akas keegi oskaks öelda et kas ma peaksin ka oma vesikilpkonna vannitama? Kui jah siis mitu korda nädalas ma seda tegema peaksin.
Siiani olen kuulnud juttu ainult stepikatest, keda pesema peab, aga punakõrvadest pole nagu mingit vannitamise juttu näinud ega kuulnud.
LonniJaNörr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamistingimused

PostitusPostitas samton » 26. märts 2009, 22:27

Rohkem infot saad näiteks siit ja siit. (Kasuta seal otsingut.)
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamistingimused

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2009, 16:17

Veekilpkonn elab vees! Akvaarium vett täis + UV + soojendus lambi all saareke kus ta saab end kuivatamas käia. Kui kilps vajab "vannitamist" siis ta liigub ise vette.

Ta ei ole mänguasi et võtaks akvaariumist ja tõstaks muudkui eri anumate vahet- et teda "vannitada"!
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamisest

PostitusPostitas JänkukexD » 24. veebruar 2010, 00:19

ma tahaks teada kas kilpkonnad sobivad gupide mõõgude plati ja ldse kaladega kokku 43liitrisesse akvase hetkel mingi 10 kala.ja ma tahaks endale kilpkonna saada :A:
JänkukexD
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: mustamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kilpkonna võiks õues pidada?

PostitusPostitas samton » 24. veebruar 2010, 00:21

Loomahull kirjutas: kilponnale on 120l akvaarium surmkindlalt väike, ta vajab vähemal 250-300 l akvaariumit.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamisest

PostitusPostitas Sirtsu56 » 24. veebruar 2010, 08:06

ei nuh, muidugi võib kilpkonn elada kaladega koos, asi selles ,et kilpkonn pistab sul nad kõik nahka :)
43 liitrine akvaarium ,hmm, kas seda saab üldse akvaariumiks nimetada? see on ju eluilma väike ning sellisele loomale kelle enda kasv ületab 30 cm siis on see puht loomapiinamine ,kui sa ta sinna elama paneksid :)
Aga nuh kui ostu soov on nii suur, siis eelkõige tee väike uurismistöö enne kilpkonna võtmist ,mida ta vajab jne :)Päikest
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamisest

PostitusPostitas Loomahull » 24. veebruar 2010, 11:44

Minu konn elas ka kaks esimest kuud pisikeses akvaariumis, 50l oli, aga see on loomapiinamine ja ta kasvab sealt väga kähku üle. Laguses mahub jah peopessa ära, aga pärast supitaldrikusse. Muretse parem kohe suur akvaarium. Ja nagu eelnev vastaja ütles, siis veekilpkonn on osaliselt lihatoiduline ja ta sööb Su kalad ära.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamisest

PostitusPostitas JänkukexD » 24. veebruar 2010, 22:22

Kas isegi mini kilpkonnad ei :nono: ?
JänkukexD
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: mustamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna pidamisest

PostitusPostitas Mercar » 25. veebruar 2010, 08:40

Mini kilpkonni ei ole olemas. Need tikutopsi suurused kasvavad supitaldriku suuruseks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline