Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 14:25

üks valest toitmisest eriliselt koledasti moondunud loomake:
pöörake tähelepanu "nokale", rasvunud jalgadele ja veidrale kilbikujule!
Pilt
http://www.pogospals.com/pogospals/Valentine.html
Viimati muutis Endised kasutajad 01. detsember 2004, 00:21, kokku muudetud 4 korda.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonnade toitmisest - edasijõudnutele

PostitusPostitas SigneL » 25. veebruar 2004, 14:38

Oh õudust kui kohutav pilt!!! :cry:
Millega toda vaest kilpsut küll toidetud on? Näeb välja nagu väärarenguga papagoi... :cry:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonnade toitmisest - edasijõudnutele

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 14:44

teda oli peetud klaasakvaariumis ning toidetud ainult puuviljade ning salatiga. ta suri 18. juulil 2002.
Valentine'i lugu saab lugeda siit: http://www.pogospals.com/pogospals/Valentine.html
Viimati muutis Endised kasutajad 25. veebruar 2004, 17:35, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonnade toitmisest - edasijõudnutele

PostitusPostitas SigneL » 25. veebruar 2004, 14:48

Kohutav... ma ei suuda neid piltegi vaadata...
Kui vana too kilpsu oli, tead sa?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonnade toitmisest - edasijõudnutele

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 14:56

ma ei tea rohkem kui seal lehel kirjas on.
nii deformeerunud kilbi järgi on ka võimatu midagi öelda.
Valentine'i pilte on hirmutamiseks üleval nii TortoiseTrustis kui Russiantortoise Netis. ta on oma välimusega väga kuulsaks saanud.
Viimati muutis Endised kasutajad 25. veebruar 2004, 17:36, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

PostitusPostitas Urrloom » 25. veebruar 2004, 15:20

jälle kadus (mul endal, mitte mu kilbikul) igasugune söögiisu... samas TortoiseTrusti artiklis, kus ka Valentine'i pilt on, on üks veel jubedam pilt koeratoiduga söödetud karpkilpkonnast, kes näeb välja, nagu oleks Arne Otter Arnold Oksmaa trussikud endale jalga ajanud... no on alles koletised (inimesed, mitte kilpkonnad).
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. veebruar 2004, 17:14

Kuidas see asi üldse nii kaugela sai minna. Ega niimoodi ei moondu ju üleöö, seega peaks juba eos ju näha olema, kui midagi hakkab viltu minema. Ja siis peaks saama ju kuidagi asja pidurdada...ma saan aru, et mis käes see käes ja seda enam parandada ei saa aga protsessi peatada peaks ju saama...või ei saa?
Helen kirjutas:teda oli peetud klaasakvaariumis

Mis sel klaasakvaariumil iseenesest viga on, noh kui see ei ole liiga väike ja kui seal ei ole umbne...jne...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 17:52

Urrloom kirjutas:koeratoiduga söödetud karpkilpkonnast

sa mõtlesid ilmselt seda:
Pilt
see on tõeliselt kohutav pilt, nii et mõelge kõik enne kui lasete kilpkonnal koera/kass nõust süüa!
Kate kirjutas:Mis sel klaasakvaariumil iseenesest viga on, noh kui see ei ole liiga väike ja kui seal ei ole umbne...jne...

ma ei tea miks, aga seda klaasakvaariumi asja rõhutatakse igal pool, kus Valentine'i pildid üleval on.
akvaariumitest oli juttu teemas http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=282 ja ingliskeelses artiklis http://www.tortoisetrust.org/articles/horsfield_habitat.html
Kate kirjutas:Kuidas see asi üldse nii kaugela sai minna.

ilmselt oli siingi tegu lihtsalt puhta lollusega. arvakse, et palju head magusat toitu, on parim. ja ei vaevutagi uurima, mis tegelikult on sobiv või milline peaks terve loom välja nägema.
ühes aediku talveune teemas on juttu kuidas siinsamas Eestis üks kilpkonnapidaja lasi looma lihtsalt aeda talvituma... nii et selliseid inimesi ei ole vähe.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

PostitusPostitas surjukas » 07. märts 2004, 03:49

Ei oskagi midagi öelda. Kahju on lihtsalt, et igasugustele antakse võimalus loomi kasvatada. :evil:
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 07. märts 2004, 10:22

kunagi räägiti sellest probleemist (ma ei viitsinud siis kuulata) aga meelde jäi see, et liiga kitsad pidamistingimused+ vale lamp(neil mingi spets.soojenduslambike)+vale söök koos tingivad sellise mutatsiooni...kilp deformeerub...kilbi normaalseks arenguks vajab kilpkonn...siis neid eelnevaid tingimusi.
ups, ma heietasin siin veekilkonnast:( aga ega see vist väga ei erine, kuna kilbiarenguks vajavad nad ikka võrdselt Ca.
igatahes on see väga hirmus vaatepilt....kahju kilbudest:(((((
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 06. aprill 2004, 08:49

vaatasin soome kilpkonnade pilte: http://gamma.nic.fi/~jmietti/konna/kuvasivu.html ja avastasin, et nii mõnigi neist ei olegi päris nii kena, nagu võiks oodata. :?
näiteks siin http://gamma.nic.fi/~jmietti/konna/viltsunew.html on stepikilpkonna kilp üsna "tipuline". sealsamas on näha ka selle põhjus - hunnik salatit ja kurki.
ka siin http://gamma.nic.fi/~jmietti/konna/evepipana.html on suurem kilpkonn tugevalt moondunud kilbiga.
või vaadake selle konna pesa: http://gamma.nic.fi/~jmietti/konna/upper.gif - nii igav ja kole!
praegu sain ainult halbu näiteid toodud, sest teema on selline, aga seal on ka palju kenasid pilte, vaadake ise! :wink:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 27. aprill 2004, 20:18

"stepikilpkonna kilp üsna "tipuline". sealsamas on näha ka selle põhjus - hunnik salatit ja kurki."
oi oi...ka minu konna kilp pole päris ühtlaselt sile :? ...juba ostes ei olnud...talvel ta tõesti sööb salatit,kurki,kapsast ja muud sellist.suvel eelistab aiast näksida.
kas enam ei saa midagi kilbi ühtlustamiseks teha?ja kuidas seda tulevikus ära hoida :?:
tänan
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 28. aprill 2004, 05:17

seda kilbiosa, mis on juba valmis kasvanud tagantjärgi muuta ei saa. ainus võimalus on tulevikus looma õigemini toita ja sellega hoida asju hullemaks minemast.
tegelikult pole ju väga natuke tipulisest kilbis (nagu seal soome pildil näiteks) veel midagi katastroofilist. see häirib kõige rohkem omaniku silma, ma arvan et loom ennast selle pärast veel halvasti ei tunne. tegelikult pole ka looduses kõikide konnade kilbid veatud.
ja muuseas väga noorte konnade kilbid ongi ebaühtlasemad ja kasvurandid suuremad. ;)
seda, et talvel salatit jms. andma peab, vältida ei saa. peamine on anda võimalikult vaheldusrikast toitu ja mitte liiga suurtes kogustes. see viimane on vist üks suurimaid kurja juuri, sest paljud kipuvad oma lemmikukest liialt hellitama. :)
ja muidugi kaltsium ja uv-lamp on ka olulised.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hirmutuseks - vale toitumise tulemus

PostitusPostitas Kart » 21. august 2004, 22:21

Kui neid pilte vaadata, siis võib nutma hakata. Kilpkonna süü ju pole. Ta peab ju sööma, mis ette antkse, sest muidu jääks ju päris nälga. Häbi sellistele omanikelle, kes ei tea kuidas enda lemmiku eest hoolitseda :x
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist