Miks kilpkonna ringi rahmeldab?

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Re: miks

PostitusPostitas pisike_arbuus (Teema autor) » 25. juuni 2005, 10:54

SIR RENE kirjutas:miks minu kuningas luis (kilpkonn) käib mööda akvaariumit edasi tagasi vahest 1h, vahest 30 minutit, vahest on nurgas . Ta tahaks nagu välja ja kui ta mul nii moodi päevast päeva teeb siis jääb tunne et ma nagu piinaks teda ja tal on paha olla. Milles probleem võib olla


Minu kilpu käib ka vahest nii..... minu arust on kaks põhjust. Üks- ta tahab välja saada. Kaks- tal on palav.
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: miks

PostitusPostitas Andreas » 28. juuni 2005, 08:49

Tegelikult on asi selles, et kilpkonn ei tea mis asi on klaas. Konn ei näe enda ees mingit takistust ja üritab klaasseinast läbi ujuda. Olenevalt loomast võib harjumine vähem või rohkem aega võtta.
Selge on see, et kilpkonna akvaariumis pidamine on vangistamine, aga kui sa kord juba konna võtnud oled, tuleb talle võimalikult head tingimused luua. Akvaarium peab esiteks võimalikult suur olema, liiga suur ei saa see kilpkonna jaoks kunagi olla, sest iga akvaarium on palju kordi väiksem nende tegelikust elualast. Aga suurest akvaariumist üksi ei piisa, sest lihtsalt vett täis klaaskastis hakkab loomal igav. Kõiksugused kännud ja väiksed koopad, taimed jms asjad teevad kilpkonna olemise huvitavamaks.
Üks võimalus on veel see, et sinu akvaariumi tingimused ei ole kilpkonnale sobivad. Vaata, et su akvaariumi veetemperatuur jääks kindlasti soovitud piiridesse (kuskil 23-27 kraadi). Kas sul on akvaariumis mingi saareke või känd kuhu kilpkonn soojenema saab ronida?
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: miks

PostitusPostitas pisike_arbuus (Teema autor) » 28. juuni 2005, 09:16

minu kilpsu on oma kasti täiesti uduseks kraapinud juba, aga kraabib veel edasi kaa..... :?:
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 11. juuli 2005, 16:48

Pesas ringi rahmeldav ja rahutu kilpkonn on omanikule tüütu ja ka ta ise ei ole õnnelik.
Eelkõige peaks ta pesa üle vaatama. On see tema jaoks piisavalt huvitav? Võibolla on tal seal igav. Kui tal on seal puujuurikaid, heina vms, mille peal turnida või all kaevata, ei jää tal kasti kraapimiseks aega. Samuti peab tal olema võimalus peitu pugeda ja omaette olla. Vahest võib ta aga pesast välja jalutama lasta, et tal vaheldust oleks. :)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline