Kilpsile maitsevad vähesed asjad.

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Kilpsile maitsevad vähesed asjad.

PostitusPostitas juuli-ann (Teema autor) » 13. märts 2005, 20:15

Nii, minu arust on meil probleem. Nimelt ei tunne meie stepikas huvi muude toitude, kui salat, võilill ja tomat, vastu üldse huvi. Samuti ei söö ta loomapoodides müüdavaid graanuleid. Kõiki asju ei ole muidugi jõudnud veel proovida ka, aga need toidud, mida eelmine kilpa sõi (koer sai tema kätte :cry: ), on ära põlatud. Tahtsingi teada, et kas on mingi nipp, kuidas teda uusi asju proovima ahvatleda? Mure on ka see, et tal hakkab vaikselt nokk tulema, aga seda ära hoidvaid asju ta lihtsalt ei taha.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpsile maitsevad vähesed asjad.

PostitusPostitas Helen » 14. märts 2005, 18:35

eks iga loom ole isikupärane ja igaühel on omad maitseelistused. :) üldiselt on kilpkonnad küll sellised sindrinahad, kes väga kergesti ühe toiduga harjuvad ja siis muud ei tahagi enam.
looma maitse võib ise ajapikku muutuda, ainus mis sina teha saad, on pakkuda talle võimalikult suurt valikut erinevaid asju. suvel ürita talle anda ristiku nutte, võilille õisi, kassitapu õisi, teelehte ja kukeharja - need võiksid küll sellised pool-maiustused olema, et võiksid meeldima hakata. anna talle näiteks ainult peotäis lilli ette ja ära muud mida ta tavaliselt on harjunud sööma üldse anna.
kuna ta sul võilille sööb, siis minu meelest asi kõige hullem pole ja väga muretsema ei pea. kui ta näiteks ainult salatit tööks, siis peaks küll aktiivselt ta ümberkasvatamisega tegelema hakkama.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -miku- » 24. märts 2005, 12:59

Minu kilpkonn pole kunagi neid nn graanuleid söönud. Aga muidu ta eriti valiv ei ole, sööb muna ja kodujuustu, salatit, kapsast, võililli(lehti/õisi) ka nurmenukke ja muid rohelisi asju :)
Randades liiva sees kasvavad sellised rohelised väiksed taimekesed (Juulile võin ma suvel näidata), neid ta sööb ka, kui me temaga rannas käime.
-miku-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann (Teema autor) » 09. aprill 2005, 17:13

Meil on kodus mitu akvaariumit, kahes nendest kasvavad veepealsed taimed nimega pistia stratiotes, või vähemalt selle taime sugulased. Kuna nad väga hoogsasti paljunevad ja veepind on peaaegu koguaeg neid täis, mõtlesin, et võiks neid kilpale pakkuda. Äkki tahab? Ära vista on nagu kahju. Et kas need taimed võivad mürgised olla?
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpsile maitsevad vähesed asjad.

PostitusPostitas merczy » 10. juuni 2005, 09:31

Minu Kipsi ka neid poegraanuleid ei söö... Lihtsalt ei võta suu sisse ja kogu lugu :P
Aga igast köögivilja anna ainult ette :)
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 28. juuni 2005, 21:54

Minu sindrimanahast konn sööb enamasti suvel võilille lehti ja teelehti, talvel salatilehti, kurki, kapsast ja tomatit. Loodan, et see on mitmekesine toit, aga kahjuks ei söö ta ristiku õisi, huvitav miks?
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 11. juuli 2005, 16:39

merczy - siis on su konn ise väga tark toituja
exxeee - aga võibolla järgmine suvi talle see juba maitseb ;) mu omad on küll oma maitseelistusi niiviisi muutnud
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpsile maitsevad vähesed asjad.

PostitusPostitas merczy » 12. juuli 2005, 13:46

Ei tea nüüd, kas Kips eriti tark toituja on :P Ma arvan, et kui ma toitu ei valiks, oleks tema menüü küll palju vähem tervislikum tundes te,ma maitse-eelistusi :wink:
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpsile maitsevad vähesed asjad.

PostitusPostitas Pokipa » 09. juuli 2009, 00:57

Mina panin oma ainult hiina kapsast ja suvikõrvitsat sööva kilpkonna teelehti sööma. Niimodi, et määrisin suvikõrvitsat teelehele. Selle sõi hea meelega ära :-)
Pärast hakkas juba niisama teelehti sööma
I won't bite.....MUCH!
Kasutaja avatar
Pokipa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron