Kriitikat mu stepi elule?

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Kriitikat mu stepi elule?

PostitusPostitas pokurdis (Teema autor) » 28. märts 2016, 16:03

Tere!
olen ka varem postitanud siia foorumisse küsimusi, seekord natuke küsin enda julgustuseks ja ehk saan midagi uut teada :)
Mul on stepikilpkonn Vegas. Ma pole päris kindel kui vana ta on, aga arvan kusagil ühe-kahe aasta vanune. Ta on üsna väike veel ja kasvab veel küll ja küll.
Enne suve plaanin talle ehitada nn kilpkonna laua. Seal oleks tal rohkem ruumi ja võimalusi. Võib olla tulevikus saan talle ka sõbra juurde, aga need on hetkel plaanid. Kas on heamõte ka vanemale kilpkonnale osta kaaslane, või peaksin talle leidma kellegi, kui ta veel noor on. Kas kaaslane peaks olema noorem v vanem? emane v pigem isane? Mul hetkel pole aimugi, mis teha kui kusagilt mingid munad tuleks. Ei ole neid kuhugi panna ja ei usu, et saaksin väikeste kilbudega hakkama. Muidugi ma tean, et see nii kergelt ka ei käi. Nad ikka valivad kohta kuhu muneda ja, et just ''kogematta'' mune küll ei saa.

Igaks juhuks küsin üle ka toitumise. Loodan et kõik on okei ;)
Hetkel, kuna ta veel kasvab olen talle andnud igapäev toitu.
Olen andnud leht kapsast, peterselli, selleri varte otsast noppinud lehekesi, väheselmääral lehtsalatit, tumedam salat, mille nime enam ei mäletagi (paki peal on kirjas- salat frillice). Hetkel olen ostnus poest, kuna sel aastal meil talveund ei olnud.
Sain ta endale sügise algul. Suvel hakkan kõike valima aiast ja säilitama ka talveks, kui mingil põhjusel ei peaks jääma magama.
Vahel lisan ka talle toidu juurde tomatit, melonit ja püüdnud ka muid maiuseid, kuid need talle väga ei maitse.
Alati olen lisanud vitamiini. Pulbrina. D3
Tahaksin teada, kui palju te kilpkonnale toitu annate. Siiani olen väikesele ''taldrikule'' pannud ikkagi isema peotäie. ta seda kõike ära.
Siis olen veel kuulnud, et söömise ajal pissimine on halb. Mis sellega on? Mul ta ikka vahetevahel pissib. Just täna Ronis oma tõidule otsa ja ss lasi sinna korraliku loigu. Pidin tal siis toidu ära vahetama.

Tänan vastuste eest! Mulle võib kindlasti anda tugevat kriitikat, aga paluks mitte nii, et ehmatate mu ära :D ;)
Alati ootan uusi soovitusi.
Aitäh!
pokurdis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kriitikat mu stepi elule?

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2016, 19:41

Mul kilpkonna ei ole aga olen roomajate kohta aastaid uurinud :) ning kodus on hetkel geko.

Üldiselt enamus roomajaid ei vaja kaaslast ning kui loomad saavad suguküpseks võib kaklemine ja üksteise kimbutamine stepikatel käest minna. Seega ei soovitaks kaaslast valida, või vähemalt tuleks arvestada olukorraga, et pead neid eraldi pidama. Ja täiskasvanud stepikas vajab juba suuremat terrat kui pisike (ja võimalik et siis on kahte vaja).

Kaks asja jäi sinu jutust mulle selgusetuks. Kas Ca ei pakugi lisaks D vitamiinile ja kas UV lamp tal ka ikka on?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kriitikat mu stepi elule?

PostitusPostitas pokurdis (Teema autor) » 28. märts 2016, 21:27

Aaaitäh vastamast!
Ehitangi talle nüüd kevadel suure 1m pikkuseda uue terra ;)
Ca? (ei ole just vitamiini nimede ekspert, aga see on mingi vitamiin?)
Olemas on tal täiesti UV lamp ja ka soojus lamp. Suuremasse terrasse ostan pinnapärast juurde veel ühe UV lambi.
Olen abi ja vastuse eest väga-väga tänulik :D
pokurdis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kriitikat mu stepi elule?

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2016, 21:58

Kaltsium, luude kasvatamiseks vajalik. Päevase aktiivsusega roomajad vajavad pea kõik luude normaalseks arenguks UV lampi (vahetada iga 6 -9 kuu tagant!) D vitamiini ja kaltsiumi. Kõike muidugi sobivas koguses. Tumerohelised lehed on ka kaltsiumi allikaks aga üldiselt tasub seda ka lisaks anda. Nagu ilmselt lugenud oled siis kilbudele väga oluline saada piisavalt kaltsiumi ja pigem vähe fosforit. Seetõttu tuleb ka eelistada nn tumerohelisi köögivilju.
Sobib ka nt lindudele mõeldud seepialuu.

Niipalju kui mina maismaakilbudest tean siis: vähe valku (üldse mitte loomset anda), vähe fosforit (ehk valida madala fosforisisaldusega asju) ja vaadata et üle ei sööda. Samas see viimane vist tittedega eriti sageli ei juhtu.

Eesti keelsest infost julgeks soovitada meie endise adminni kodulehte: http://www.hot.ee/kilpkonnaleht/ Veidi ehk vananenud aga eesti autori kokku pandud arvestades ka sellega, mida Eesti poest saada on. Internet on hea aga nt ameerika saitidel sageli soovitatakse vilju mida Eestis raske leida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kriitikat mu stepi elule?

PostitusPostitas pokurdis (Teema autor) » 28. märts 2016, 23:10

Aitäh!
Seda lehte olen täitsa lugenud ja õppisin ka sealt ammu enne kui Vegas perre tuli.
Pirni täiesti vahetan ja suured (hiiglaskilud) tänud toidu info eest! Täna käisin justpoes uusi toite uurimas ja Valin vägagi sellejärgi kus on tumedat tooni ja kus vähe fosforit!
Parimad tänud, et pöörate mulle tähelepanu. Ja Vegas tervitab! ;) :D
pokurdis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron