Lehekülg 1/1

Loid enne munemist?

PostitusPostitatud: 13. august 2014, 11:14
Postitas KilpkonnK
Kas on normalne, et kilpknn on enne munemist loid? (jutt kaib veekilpkonnast) Tana avastasin kilpkonna loidilt ja liikumatult :o . Votsin ta valja. Panin voodi peale ja ratiku alla. Ja korraga lihtsalt pani pea maha a ei liigutanud. U 10 sek parast liigutas ja markasin muna. Kas enne munemist one see normaalne?

Re: Loid enne munemist?

PostitusPostitatud: 16. august 2014, 10:18
Postitas Mercar
Munemine on suurt pingutust nõudev töö ja see on loomulik et loom on sellest kurnatud. Munade tootmine ja kasvatamine enda sees võtab ju palju energiat juba enne esimese munemist.
Milline on akvaarium. Kuidas on ehitatud saareke ja kas seal on munemiseks sobivat kohta? Kui ei siis on võimalik et loom juba mõnda aega rahutult munemise kohta otsinud ja ka see väsitab.

Re: Loid enne munemist?

PostitusPostitatud: 16. august 2014, 20:42
Postitas Mercar
Aga jah mis ma unustasin öelda, munemine on üsna kurnav tegevus loomale. Kindlasti peaks nüüd eriti rõhku panema mitmekülgsele toidule. Täiskasvanud punakõrva toidust on >50% taimne ja selle mitmekülgsusele (muidugi sobivate taimede ja viljade osas) peaks nüüd rõhuma.
Juhul kui pead teada koos isasega siis võid googeldada ka munade inkubeerimist. Tavaliselt munevad nad vette (kui ei ole kena niisket sooja samblaga munemiskarpi) ja siis ei saa munadest asja. Ise ma ei tea kedagi kellel punakõrva munadest oleks küll asja saanud.

Re: Loid enne munemist?

PostitusPostitatud: 26. august 2014, 14:24
Postitas KilpkonnK
Akvaarium on meil 350l, ja on vaike saareke kuhu ta saab ronida. Kui anda talle taimset toitu siis ta keeldub. Enne munemist on taiesti poorane(ronib saarekesele ja huppap alla ja kordab hommikul kella 5 kuni 9)!!! Eile just munes uuesti 9 muna. Muneb alati vette. Hetkel jalutab toas ringi ja koik tundub korras olevat.

Re: Loid enne munemist?

PostitusPostitatud: 26. august 2014, 14:26
Postitas KilpkonnK
Ahjaa, isast pole