Koospeetavate loomade käitumine ja talvine toitmine

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Koospeetavate loomade käitumine ja talvine toitmine

PostitusPostitas Kilbily (Teema autor) » 04. jaanuar 2013, 20:42

Mul on kaks kilpkonna . Üks on selline hästi erk , koguaeg vudib ringi ja jube kiirelt , teine aga on siuke vaikne ja omaette . Annan neile korra päevas süüa . Mõnikord idegi kaks korda oleneb kas nad tahavad või ei . Üks kilpkonn sööb tavaliselt see aeglasem ja rahulikum aga teine koguaeg kugistab ja sööb hästi palju . Ma toidan käepealt neid . Annan neile väikse taldriku täie porgandit , õuna , kapsast mõnikord ka banaani . Kui nad selle kahe peale ära on söönud siis panen veidi ka terrariumi süüa . Teine ei tee sellest väljagi aga üks kugistab ise ära selle tervelt . Tahangi teada , et kas kui väike 4 aastane kilpkonn nii palju sööb kas see ta tervist ei kahjusta ? Ja viimasel ajal on kilpsud hakkanud ka süües pissima ! :mellow: Ja veel üks küsimus . Kas kilpkonnal võib olla selline asi nagu armukadedus ? Üks kilpkonnadest pidevalt tuleb teist näksama ja ära ajama kui ma teisega tegelen . Nt söödan neid annan ühele jupi kätte ja hakkan teisele ka andma siis see esimene viskab toidu jupi suust välja ja tormab minu juurde !! Kas tal võib olla selline asi nagu tähele panu vajadus ? :O
Viimati muutis Mercar 06. jaanuar 2013, 14:05, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: muutsin teema nime informatiivsemaks
Kilbily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kilpkonn

PostitusPostitas Mercar » 05. jaanuar 2013, 15:16

Loe kilpkonnaaediku teemasid, ületoitmine on jah ohtlik. Samuti on loomale väga ohtlik vale toitmine, mis sinu teksti järgi teil kahjuks toimub. Stepikilpkonna (nagu aru saan, siis sellega tegu) põhitoit peaks koosnema tumerohelistest taimelehtedest, mitte aga puu ja juurviljadest. Vale toit kurnab organismi, lühendab looma eluiga ja põhjustab muuhulgas kilbi väärarenguid. Vaata kilpkonnaaedikusse, seal soovitavatest ja mittesoovitavatest taimedest põhjalikult juttu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonn

PostitusPostitas Kilbily (Teema autor) » 06. jaanuar 2013, 13:08

Lugesin Heleni kilpkonnade kohta . Ning seal soovitatigi talvel anda porgandit ja õuna (kodu ajast saadud). Ja hetkel pole ka neid rohelisi lehti ka kuskilt saada .
Kilbily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kilpkonn

PostitusPostitas Mercar » 06. jaanuar 2013, 14:00

Annab suvel koguda ja külmutada, võimalik ka loomad kenasti ette valmistada ja talveunne lasta. Mõlemad vähendavad muret, et mida neile talvel anda.

Aga, eks kilpkonnad on erineva iseloomuga, on aplaid, on kurjemaid ja on ahneid. Ma tean ühte, kes ei salli mehi näiteks. Igal loomal oma iseloom.

Samas see, et üks süües kohe väljaheiteid teeb, kõlab siiski veidralt ja paneb tema tervise pärast muretsema, sellest ka minu palve toidumenüü üle vaadata. Talvel saab poest nt rukkolat, väga hea asi. Samuti osad valmishakitud salatisegud sobivad (head selle poolest, et seal mitmeid taimi läbisegi).
Kui annad talvel vaid juur ja puuvilju (marju), siis tuleks võrreldes suvega tunduvalt vähendada toidukoguseid, et need süsivesikurikkad toidud loomale liiga ei teeks.

Panen selle paljude eri küsimustega teema lukku. Palun küsi edasised küsimused konkreetses teemas (käitumise kohta käitumise juures, toitumise kohta vastavates teemades).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron