Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

Palju pisikesi käppasid, ninasid ja sabasid.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 01. september 2010, 16:05

Niisiis 5 augustil sündunud metsikud titad, Pildil siis 20 päevased.PiltPiltPilt
Mis paneb imestama, on see, et nad on ikka kõvasti erinevad eelmisest -nn. "kodusest" pesakonnast. Hammustus on neil juba nii kõva, et võtab vere välja ja emme tissist ei ole juttugi, ainult saaks liha kallale.
Aga imelik on ka see, et ema iseloom on muutunud palju verejanulisemaks kui varem- eelmise pesakonnaga ta teisi koduloomi suurt ei puutunud, aga nüüd üritab kassi maha murda, kanadest rääkimata.
Enam ei julge ema üksinda kolama lasta, vähemalt mitte ennem steriliseerimist, sest kolmandat pesakonda enam ei oleks vaja :ups:
Pilt
Pojakesed muidu suured ja tugevad, 5 isast ja 1 emane. 1 läks teadmata kaduma mõni päev pärast sündi, arvan, et ema harvendas ära, kuna tisse ainult 6 ja muud võimalust kadumiseks ei olud... :sad:
Pilt
Aga eks elame-näeme, mis nendest pisikestest välja areneb, praegu veel vara järeldusi teha, mis iseloom vms. neil välja areneb ja kes neid metsakutsusid endale tahab...PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Pinto » 05. oktoober 2010, 21:56

Kuidas need kutsid ka kasvanud on? Kas on väga erineva iseloomuga võrreldes tavaliste kutsikatega?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 12:15

Kutsikad on väga kiiresti arenenud, võrreldes eelmise-koduse pesakonnaga! Jõudu on neil juba rohkem kui täiskasvanutel ja murdja instinkt on juba sees. Mis paneb mind muretsema on see, et nad on söömise ajal natuke liiga kiskjalikult agressiivsed ja kaklevad kõvasti toidu pärast, kuigi süüa on piisavalt.
Aga kui kõht on täis, siis on nad nagu kutsikad ikka, rõõmsad, mänguhimulised ja iga kell valmis pättusi tegema:)
Pilt Pilt Pilt
Siin Piltidel on nad siis kuu vanused. Hetkel juba 2 kuud aj 1 päev vanad :happy: praegusel hetkel on neid võimatu nii pildistada, kuna kõik lähevad kohe kuhu heaks arvavad...
Pilt Pilt
sõrme all siis meie ainuke emane pesamuna...
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas väike kuradike » 06. oktoober 2010, 13:02

Hästi armsad tegelased on... Kuigi mina oma võhiku silmaga ütleks ka, et midagi on tavalise kodutuhkruga võrreldes teisiti. Kõrvade kuju on minuarust ka teistsugune.

Kuidas sa neile liha jm toorest annad? Ühel pildil näen, et neil on üks suur tükk ees, mida kõik oma nurgast söövad. See võib ka tekitada agressiivsust kausi ääres. Tuhkrutele meeldib üldjuhul oma "saaki" ikka teistest eemal süüa. Sellepärast ongi esimene instinkt kohe oma tükk hambusse võtta ja plagama pista kuskile pimedama nurga poole.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Marilin » 06. oktoober 2010, 13:22

Delisa kutsikad sõid ka ühest taldrikust minu mäletamist mööda ja samuti tekkis seda kisklemist. Sest alati ju arvatakse, et see on viimane söömaaeg ja et ÄKKI rohkem ei anta, siis peab võitlema selle eest, isegi kui toitu on piisavalt.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 06. oktoober 2010, 14:16

Minu karumõmmide pesakond, kes on kõik super hea iseloomuga, ka söögi ajal läksid niimoodi kisklema et ühel poisil on nüüd selle tõttu lühem saba....... Söök ja kutsikad, needpõhjustavad igasuguseid asju. Vanemaks saades lähevad rahulikumaks ja kui teisi tuhkrudi kõrval pole, siis kaob see söögi kaitsmine ka ära.

Kui ma enda omadele liha andsin, siis need tüübid, kes lõhna tundsid, aga tükini polnud veel jõudnud (ma annan alati iga ühe jaoks tüki), krabasid esimesest ettejuhtuvast asjast, vahet polnud, kas see oli kellegi saba, käpp või pea. Pidin neid lahutama pidevalt, sest kisa oli kohutav ja nad hüppasid ikka kõvasti haiget tehes kallale. Kuna neid oli palju, siis tekib ikkagi teatav konkurents, olenemata sellest et toitu jätkub alati kõigile.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas väike kuradike » 06. oktoober 2010, 15:30

Kui ma enda omadele liha andsin, siis need tüübid, kes lõhna tundsid, aga tükini polnud veel jõudnud (ma annan alati iga ühe jaoks tüki), krabasid esimesest ettejuhtuvast asjast, vahet polnud, kas see oli kellegi saba, käpp või pea.

:lol: :lol: :lol: Ei tohiks küll teiste õnnetuse üle naerda, aga seda ette kujutada on natuke naljakas küll :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 16:51

See, mis nad pildil söövad on hakkliha, sellega neil probleemi ei tekkinud, aga nüüd, kus nad juba suured, annan neile suuremaid tükke,mis tekitavadki probleeme...
Aga eelmise pesakonnaga ma ei näinud mitte mingisugust agressiivsust, vahest küll tekkis üks kõige näljasem, kes liha peale ennast katteks sobitas, aga kaklemist kui sellist ei olnud.... :roll:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas cougar » 06. oktoober 2010, 17:13

No niiiiiiiiiiiiiiiiii arrrrrrrmsad on et ma kohe eivõiii!!!! :D :D :D
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Pinto » 01. november 2010, 22:44

Kuidas kutsikatele kodude leidmisega läheb?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 02. november 2010, 15:02

Minu andmetel 1 kutsikas oli uues kodus, aga suurte raskustega..... Kutsikas oli ikka päris metsik. Teadmata põhjustel suri kutsikas uues kodus mõni nädal hiljem.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Kellykaazz » 02. november 2010, 16:02

Ega vaevalt neist lemmiklooma saabki :nono:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Kassu- » 02. november 2010, 18:40

Hind oli ka päris krõbe metsakutsude kohta.
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas garfield » 02. november 2010, 19:47

Ja ka kuulutuses polnud kirjas, et oleks segaverelised.
Tuhkrukasvatus Quicksilver
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas väike kuradike » 02. november 2010, 20:19

Tegelikult peaks omanikke ikkagi sellest informeerima. Siis nad oskavad ehk oma käitumist vastavalt olukorrale modifitseerida. Kui sellest pesakonnast lihtsalt kutsikas kuskile perre anda, siis vaadatakse et tuhkrud on hirmsad ja tigedad ja haisutavad jne ja räägitakse teistele ka edasi. Ja siis tulevadki sellised harimatud nopped kuskilt et aga nad on ju tigedad...
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 03. november 2010, 11:23

Vähemalt see konkreetne omanik, kellega mina olen suhelnud, ei teadnud metsiku tuhkru eripärast midagi. Talle olevat lihtsalt mainitud, et isa oli metsast, aga mismoodi teda kasvatada ja millele tähelepanu pöörata ja mis on sellise tuhkru nä ohud kodukeskkonnas, seda polevat öeldud, lisaks olid ka toitumisnõuanded väga imelikud... Nii et too konkreetne inimene ei saanud mingit abi. Samuti ei reageerinud kasvataja ka kutsika surmateatele kuidagi.

Mitmeid aastaid tagasi sai ju kuskilt Delfi foorumist lugeda, kuidas inimesed jagasid oma kogemusi ja arvamusi tuhkrutest. Kes rääkis et närivad sõrme kuni luuni välja ja kes rääkis kui mitu korda oli vaja traumapunktis käia jne. Need jutud tulenevadki sellest, kui kutsikad lähevad liiga algajatele.
See pesakond ei ole kindlasti õige esimese tuhkruvõtjatele ja loomulikult mitte lastega peredele.

Kasvataja poolt ootaks suuremat vastutust. Lisaks, kui helistab mures kutsikaomanik, siis tuleks teda aidata ja proovida abi otsida, mitte ignoreerida ja loota et kõik laabub iseenesest. Samuti ei lohuta kutsikaomanikku see, kui kasvataja ütleb et kutsikad hammustavad jah praegu veel väga palju, sest ma ei ole neid veel kasvatama hakanud....Minul on väga raske anda nõu kutsikate kohta keda ma pole ise näinud ja ma ei tea mismoodi nad käituvad või millele kuidas reageerivad. Paraku aga satuvad inimesed pigem minu käest nõu küsima, mitte aga konkreetse kutsika päris kasvatajalt. Isegi kui kutsika päris kasvataja ei oska aidata, saab kuskilt koos abi otsida. Mul tekib teise kasvatajaga suheldes kutsikast palju parem pilt ja ehk siis on abi ka väärtuslikum ja kasulikum.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 14:04

??? Millest jutt?
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 14:29

Hmm... No minu kutsikatest nüüd 3 on uues kodus ja ainult ühe inimesega oli probleem, kellel olid lapsed. Ta helistas mulle ja palus et ma tuleks ja võtaks selle kutsika tagasi, aga siis helistasid uuesti, et mõtlesid ümber... Olen helistanud kõigile ikka hiljem ja küsinud kuidas asjad edenevad...
JA ma olen kõiki informeerinud sellest, et nad on alguses agressiivsed ja kuidas nendega peab käituma ja kuidas ei tohi käituda!
Kodus on mul veel alles 2 kutsikat.( Ühe olin sunnitud magama panema, kuna hirmkallis arst pani hirmkalli valediagnoosi ja ma ravisin looma valesti...)
Kodus on mul ainuke murelaps, Need, kelle ma olen loovutanud, olid kõige leebema iseloomuga ja rahulikud, keda võis kiskuda ja kakkuda igast otsast, ilma et nad hammustaks...
PiltPiltPiltPiltPilt
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 14:33

Ja miks ma peaksingi kuulutusse midagi nende kohta kirjutama!? Kui inimene tunneb huvi, siis ta helistab ja küsib, ja iga loll saab aru, et need on metsikud, 1 kellele ma loovutasin, oli sellest just vaimustuses, et ta metsik on, kuna metsikud on tervemad ja puhtama verega ja teine kes helistas, küsis kohe, et kas on puhtad metsalised või on pool metsikud.

Muideks, pole neist ükski suur pureja olnud, peale pesamuna (ainuke emane) Teda ma hoian endale kuni ta on piisavalt vana, et puremine lõpetada... Tal on "mängust" natuke valearusaam ja emased on oluliselt temperamentsemad kui isased.
Mäletan kui ma enda Tupsu võtsin, siis esimesed kuu aega olid mu käed ikka puhtalt sõelapõhjad, aga peale seda esimest kuud ei ole ma tema hambaid enam tundnud, kui "kirbuotsingud" välja arvata. Ja see pesamuna meenutab täpselt teda väiksena...

Aga on veel üks kutsikas, kõikidest kõige suurem, kellega on mul mure... Sellest- et ta mulle jääb,sain ma aru juba siis kui titakarv pealt ära läks..
Viimati muutis LoQue 15. november 2010, 14:57, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Marilin » 15. november 2010, 14:52

Mis mõttes iga loll saab aru, et nad metsikud on?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 15:08

No kui inimesed kohe alustasidki juttu, et nad metsikud? Ja kui ma ütlesin, et poolmetsikud, siis vastati, et ega nad tavalise tuhkru näoga ei ole küll jah..

Ja ma ütleks ka, et ega nad tavalised just ei ole näo poolest. Lõuad ja kiffad on võimsamad... Ja ka värvuse vahe ütleb seda...
Praegusel ajal sa ei näegi kuskil seda päris õige värvusega tuhkrut ju... Või mis?
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 15:52

Pilt Pilt Pilt
Niisiis-Murelaps... Ma ei teagi kuidas teda kasvatada, või kuidas käituda, ta küll ei hammusta (mind vähemalt) aga ega ta mulle ennast kätte ka ei anna, peab kõvasti kannatust varuma enne kui teda kuskile välja lasen... Järsku ma teda võtta ei tohi, ma isegi ei julge. Ta nagu tahaks mu juurde tulla; tuleb lähedale-jookseb minema ja nii võib ta terve päev uudistada, niisiis väga umbusklik...
Kõik on juba öelnud, et laseks metsa.. . Aga ma ei anna alla, kuna ta mu lemmik sellest pesakonnast..
Ühegi teise kutsikaga mul sellist probleemi ei tekkinud, teised olid nagu rohkem emasse, et kuidas ema-nii ka nemad...
Aga kui talle läheneda üritan, siis hakkab sabaga vehkima ja annab nagu mõista, et talle see ei meeldi, ja nii me siis oleme, üks ühel pool-teine teisel pool tuba... :mellow:

Kas keegi äkki oskab nõu anda? :ups:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 15. november 2010, 17:11

Ju see on siis rohkem isasse.
Ma arvan et inimesega suhtlemist ei tohiks talle peale sundida.
Tema käitumine ei pruugi ajaga paraneda. Osad metsikud ei kodune kunagi, kuigi nad elavad terve elu inimeste juures.

Ma laseks tal lihtsalt olla, ei sunniks teda suhtlema, oleks väga kannatlik. Kasvõi istuks terve igaviku ühe koha peal ja lihtsalt ootaks. Küll ta tuleb vaatama. Kui tuleb lähedale, siis lihtsalt oleks. Las uudistab, las tal tekib tunne et Sa ei püüa teda iga kord kinni võtta ja Sind võib usaldada. Niimoodi tasapisi see suhtleus alguse saabki. kindlasti ei tohiks teda karistada, siis kaotab ta sellegi uudishimu mis tal on.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 17:36

Selle karistamise suhtes jah, ükskord kui proovisin, suhtus ta kohe väga halvasti sellesse...
Aga pesamuna see-eest saab kohe tubliks kui teda natuke sakutad :happy:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Kassu- » 15. november 2010, 18:42

Sellekoha pealt, et inimesed vaimustes, kas metsikud või pool metsikud. Arvatavasti ei tea kellega tegu, ja ise tuhkruga kõndides, küsitakse ju ikka, et kas metsast püüdsite. Enamus inimesed arvavadki, et neid püütaksegi metsast. :)
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 15. november 2010, 23:54

See, kellele ma viimase poja loovutasin oli endale kunagi metsast tuhkru lapsendanud ja rääkis, et oli kaua aega otsinud sarnast tuhkrut nagu oli too metsik... :happy:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Kellykaazz » 16. november 2010, 07:32

Minu jaoks tundub see võhiku suurustamine... et inimene läks ja püüdis metsast tuhkru, sest too metsik tegelane lihtsalt jooksis mööda ja lihtsalt andis ennast kätte ja pärast siis sai teda kodustatud ja treenitud. Ei klapi see jutt. Ammugi see,et püüdis metsast tuhkru??!! Ja kuidas ta siis teadis,et see ei ole mink või naarits??
Ja kuidagi palju metsikute fänne on äkki välja ilmunud....Kahtlane.
Ei näe ma neist ühtki siin kasutajana oma kogemusi jagamas?
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 16. november 2010, 10:46

Mind huvitab, et mis sellel õnnetul kutsikal viga oli, kes magama pandi, st et mis arst tal diagnoosis ja ms tal tegelikult viga oli? Huvitab seetõttu, et lisaks tollele suri veel 1 kutsikas pesakonnas, et kas saab neid asju omavahel võrredla ja milles viga võiks seisneda.

See jutt et metsikud tuhkrud on alati tervemad, on rohkem selline müüt. St et metsikut verd segatakse kodutuhkru aretusse, et mingi liini verd värskendada, aga otseselt seda ei saa väita et metsiku tuhkru veri on tervem või puhtam. Konkreetsele kodutuhkru liinile on see jah uus ja värske veri, aga metsas võivad samamoodi ühe piirkonna tuhkrud korduvalt suguluspaaritusi teha. Lihtsalt tugevamad jäävad ellu, nõrgimad pesakonnast hukkuvad jne. Ei tasu seda looduse asja kõike nii suureks puhuda. Tuhkrud ise ju ei tea kes on kelle vend või õde, paarituvad nii nagu juhtub ja milline isane õigeks ajaks kohale jõuab. Geneetilisi vigu võib olla väga palju hoolimata sellest et tegemist metsaelukatega. Looduses lihtsat neid nõrku ja väärakaid keegi ei putita ja need praagitakse välja ja hukkuvad. Ühe pesa võsukestel aga on see geneetiline baas suht sarnane, lihtsalt mõnel endal need halvad geenid ei avaldu, küll aga võib isegi too terve olla geenikandja ja tema kutsikatel võivad need samad vead avalduda jne jne.

OK süvenesin jälle liiga teemasse, aga see pisikese kutsika haigus mind siiski huvitab.

Lõppude lõpuks pole sellest metsikust verest erilist tolku küll, kui oma lemmikut kätte võtta ei saa ja peab teda mööda tuba taga ajama ja kikivarvastel käima, nii et pole mõtet võrrelda et on ilusama värvusega jne. Sellist värvust saab ka kodusemas variandis. Tuleb osata otsida.

Aga see poiss on väga ilus :wink:
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 18. november 2010, 00:14

Mul ei ole ühtegi tuhkrut pesakonnast surnud!!!! Kust te seda võtate
????
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 18. november 2010, 00:35

Aga see kutsikas, kelle ma magama panin, põdes rahhiiti... Ma ei taibanud ise ka alguses ära milles asi, aga siis kui aru sain, oli juba hilja...

alguses kui ta esimeste käpakeste peale ei tõusnud enam, viisin ta arsti juurde, tartu väikeloomade kliinikusse, seal katsuti teda ja tehti röntgen ja öeldi, tal on roided vms. kokku kasvanud ja et ma tuleks mingil päeval ortopeedi juurde, kes siis ütleb, kas ta paraneb või mitte...
Igatahes, sinna ei olnud mul aega ja võimalust minna ja siis venis see asi.. kutsikas oli muidu väga elujõuline ja lõbus, aga ma ei saanud vaadata ka kuidas ta piinleb, kuna ei saa joosta nii nagu teised..
igatahes jah... need kutsikad tulid ka nii ebasoodsal ajal, kuna ei olnud enam päikest ega ilusaid ilmasid, nii et väljas peesitamine jäi neil ära ja tänu sellele siis juhtuski selline asi...
Enda allesjäänutele on mul vitamiini kuurid peale pandud eesotsas just D-vitamiin- parem karta kui kahetseda...
Aga jah, loll olin et varem ei taibanud...
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Pesakonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist