Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

Palju pisikesi käppasid, ninasid ja sabasid.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas triinabelle » 18. november 2010, 07:47

Kui luustik just nii muutunud pole, et elulisi funktsioone, näiteks hingamist takistaks, pole rahhiit küll näidustus eutanaasiaks. Mul endal on kodus nelja-aastane rahhiitik. Loom ei haletse ennast, kodustes tingimustes ei pea ta ka enda toitmiseks saaki püüdma - kuigi ta on meie poistest kõige verejanulisem ja ainus, kes konni ja putukaid jahib ning sööb :razz: Ja ta on sõber kõigiga - ka mängud on tal aktiivsed ning endast kolm korda suuremat Karlat suudab isegi mööda põrandat lohistada kui korraliku haarde saab. Liikumisviis on tal tesitmoodi, jah, kuna kõik jäsemeluud on peaaegu poolkaares ning tema jooks näeb välja nagu õmblusmasina töö. Enesekesksena võin öelda, et selline loom ei roni kuskile ja on selle tõttu hoopis mugavam pidada. Samas, tahtmise korral saab ta liivakati servast ikka üle mindud.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 18. november 2010, 12:40

Hingamist see tal küll ei takistanud, aga haiget looma ei ole ka mõtet pidada.. Tahtmise korral ta sai jah liivakasti mindud aga enamus ajast ta ei viitsinud ennast pingutada, ja lasi sinna kuhu heaks arvas..
Muidugi oli temagi kõige verejanulisem ja temalt juba keegi sööki ei tulnud käest võtma, aga samas teised trampisid tal seljas, ja kui ma nendega väljas jalutamas käisin, siis ju ema juhatas seda karja ja ta ei jõudnud neile mitte järele isegi oma "õmblusmasina tööga" ja siis ta nuttis ja minul oli ka väga kurb ja nii ma ei suutnud vaadata, kuidas ta piinleb... :sad:
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 18. november 2010, 14:33

Enamasti rahiidi puhul küll eutanaasiat ei tehta. Loom õpib elama igat moodi.
Kurb on kui inimesed panevad loomi magama enda pärast. Koeri elab ka kahe jalaga, nad on rõõmsad ja tegusad, silm särab, neil ei valuta ega miskit.
Kui kutsikas nutab, siis see pole mingi piinlemine, nad ju kisavad siis ka kui ema liiga kiiresti eest ära jookseb jne. Aga see ei tähenda et neil oleks valus või et neil oleks halb elu. Sellised kutsikad vajavad lihtsalt personaalsemat lähenemist.

Aga see kutsikate suremise jutt, see kutsikas pesakonnast, kellega hakkama ei saadud ja kes läks lastega perre, tema suri. Tema surmast ma rääkisin varem.

Ortopeed oleks kohe aru saanud et see on rahhiit.

Kindlasti ei teki tuhkrutel rahiit sellest et kutsikad sündisid ebasobival ajal, samuti pole sellel ka mingit erilist seost päikesega ja sügisega. Rahhiit tekib enamasti kehvast söögist või siis ka mingisugustel muudel soodsatel põhjustel. Selle pesa puhul võis selel põhjuseks olla ka 2 väga lähestikku pesakonda ühel tuhkrul, no ta organism oli juba nõrk ja võimalik et kõik kutsikad ei saanud arenemiseks piisavalt toitaineid ja vitamiine jne.
Rahhiiti aitab kõige paremini ära hoida luude/kontidega liha söömine, osad ka lisavad toidule ohtralt kanarasva. Vahest on tervel pesakonnal see häda, siis tehakse kõigile sellist rammusat toitmist.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 18. november 2010, 16:07

minuteada rahhiit tekib just eesotsas D-vitamiini puudumisest, mida saab päikesest...(võin ka eksida)
Ja mul said nad ikka rammusat toitu, kasvamise perioodil nad peamiselt "soojast" verest -ja lihast toitusidki, vahest hiirekesi ja linnukesigi said järatud...

Aga surnud kutsikast ei ole mulle küll keegi midagi teatanud!!!

Aga mõelge nüüd enda kohapealt, kui te oleksite rahiidik (ratastoolis) vms. kusete alla, ise mitte millegagi peale söömise hakkama ei saa, mis elu see oleks!?
See on muidu isiklikult minu arvamus, et oli parem ta magama panna...
Aga eks kõigil on õigus omale arvamusele
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas Heleri » 18. november 2010, 16:46

Tuhkrutel tuleb rahhiit enamasti kaltsiumi puudumisest. Nt on olemas juhtumeid kus tuhkrut söödetakse ainult kanafileega ja tuhkur saab samamoodi rahhiidi, sest toit on väga ühekülgne ja ei sisalda piisavalt kaltsiumi. Liha ja veri ei anna piisavalt kaltsiumi, kui sinna juurde ei saa konte. Toortoiduga söötmisel ongi ülioluline osa kontidel, mitte ainult lihal.
Sügisel on varemgi tuhkruid sündinud ja ma ei tea küll ühtegi juhust, kus neil oleks rahhiit vähese päikse tõttu.
Aga nagu ma juba varem ütlesin, siis võib olla rahhiidi põhjuseks ka mõni muu asi, nt mingi luumurd või vigastus kutsikal, mis rikub ainevahetust ja ta ei suuda luu arenguks vajalikke aineid piisavalt omastada.

Kui vanalt see rahhiit tal avaldus? umbes 5-6 nädalaselt või varem?
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas LoQue (Teema autor) » 18. november 2010, 21:20

Pilt
No ma ei tea, minumeelest oli mul toidus piisavalt kaltsiumit, kuna ma jahvatan kuivatatud munakoored nende toidule sekka... Ja teised kutsikad olid nii tugevad, just skeleti ehituse poolest... Ma ei osanud millestki muust seda järeldada kui D-vitamiini puudusest..
Luumurdu kui sellist tal küll ei olnud, vähemalt minu teada, aga kui ma seda tähele panin, et ta käpakesi alla ei võta, siis ma küll alguses mõtlesin, et keegi on ta ära sõkkunud, kuna ta oli teistest isastest väiksem...
Aga rahhiit iseensest avaldus kuskil kuu vanuselt, mitte hiljem..
Kasutaja avatar
LoQue
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Valgamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsu ja tema metsikud kutsikad.

PostitusPostitas triinabelle » 21. november 2010, 00:57

Jah, igaühel avaldub haigus erineva raskusega. Meie pereliikme puhul oli tegemist pesakonna kõige suurema isasega. Toit oli väga korralik ning ülejäänud kuuel (oli vist seitse neid kokku) midagi sellist ei avaldunud. Küll oli selle liini tuhkrutel muid tervisehäireid ning nüüdseks on see liin ammu suletud. Vaidleksin ikkagi vastu, et päris inimesega võrreldav see asi pole - isegi kui tegemist oleks "alla kusemisega", poleks see looma vaid pigem omaniku jaoks probleem. Loom ise ei tea, et peaks kuidagi teistmoodi olema ja ei häbene ega haletse ennast. Kui ta oma eluga hakkama saab ja elab heas ja arvestavas kodus, pole probleemi.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Pesakonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron