Pepsi

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 11. juuni 2009, 15:01

Sain oma pisikest umbes poolteist kuud tagasi. ta on 3 kuune.Panin nimeks Pepsi sest ta v2rvus on nagu pepsil. ei hammusta, emane aga on kurt(see meid uldse ei h2iri ja teda vast kah), tegime talle euro passi juba ja k6ik vaktsiinid ,v2ga nunnu, m6tleme perega teda kokku viia teise tuhkruga ,et veel paar endale j2tta :lol: . elab mul vabalt , ainult ooseks paneme puuri v6i kui 2ra l2heme. m2ngib kassi ja koeraga.

Pilt
bitehold!!!!!!
see on kui ma 6petasin teda mitte hammustada, 3 p2evaga 6pis 2ra xD
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Kati » 11. juuni 2009, 15:06

Sellise mustriga pidi olema suur tõenäosus, et tuhkur kurt. Kus kandis te asute üldse? Mis soost Pepsi on? Kustkohast ta pärit on? (uudishimu:D).
Õnne uue pereliikme puhul ka.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Babu » 11. juuni 2009, 15:28

Väga armas.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 11. juuni 2009, 15:33

mulle kingiti teda : > n6bu ostis mulle kooli l6petamise puhul, nii et kes ta vanemad on ei tea ja mis t6ugu ehk mix? passi ja vaktsiini tegin ise, elan peaegu lasnam2e kandis. sain kohe teada et kurt on,vaeseke ei kuule aga see teda ega mind ei h2iri, suhtleme viipe keeles xD

emane on ehk tydruk aga ei kuule xD
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas thea » 11. juuni 2009, 17:43

Väga armas loomake, palju õnne :-)
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Heleri » 11. juuni 2009, 18:47

Esimesest postitusest san aru, et tahate teda paaritada. Kurti tuhkrut ei tohi paaritada, sest suure tõenäosusega tulevad osad kutsikad ka kurdid. Tahtlikult sellise puude pärandamine on väga ebaeetiline.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Kati » 11. juuni 2009, 20:05

:ups: jäi kahe silma vahele, esimeses postituses see info soo kohta.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas maris2 » 11. juuni 2009, 20:19

Ilus loomake.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 11. juuni 2009, 22:01

Heleri kirjutas:Esimesest postitusest san aru, et tahate teda paaritada. Kurti tuhkrut ei tohi paaritada, sest suure tõenäosusega tulevad osad kutsikad ka kurdid. Tahtlikult sellise puude pärandamine on väga ebaeetiline.



no seda kull, ise oleme sellest m6elnud, samas, tean inimesi kellel kurdid tuhkrud on ja pole h2da midagi, suhtlevad viipe keeles, niguinii j2tame ju paar endale, ma uut osta ei taha, tahan just tema suguseid ja et tema k2itumisega oleksid :biglove:
ega see ei tee neile haiget ju see on nagu kurdid inimesed, see neid ka ei h2iri.
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Sandra » 11. juuni 2009, 22:05

Äärmiselt enesekeskne suhtumine Sul, aga mis siis kui tuleb 12 kutsikat?
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Marilin » 11. juuni 2009, 22:26

Sünnib rohkem kui paar kutsikat, paar tükki jätate endale, mis ülejäänutega teete? Mida teete siis, kui ei leia nendele kodusid? Nad on tundmatu sugupuuga ning ka kurdid. Kirjutasid veel, et uut osta ei taha, tahad just temasuguseid ning tema käitumisega? Kuidas sa saad kindel olla, et samasuguse käitumisega nad tulevad? Mida teed siis, kui kõik kutsikad tulevad näiteks isased, paar tükki jätad endale.. on sul raha sellejaoks, et nad ära kastreerida või oled sa tõesti valmis jooksuajase isasega elama? Samamoodi ka emastega, oled sa võimeline nad ära steriliseerima?

Ja sa tõid mu jaoks väga absurdse näite inimeste kohta, et nagu kurdid inimesed, see neid ka ei häiri. Kas sa tõesti arvad, et kurdid inimesed ei tahaks kuulda, kui neil selleks võimalus oleks?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 12. juuni 2009, 07:16

m6tlesime sellest ka. : ) meil on palju s6pru kes endale juba ka v2ga sooviks nii et sellega ka erilist probleemi ei teki.
tean kurte, ja on isegi kurtide jaoks seadus olemas, kui kurtidel sunnib laps on neil 6igus (kui laps on veel k6hus) j2ta last ilma kuulmiseta : > nii et ma arvan et see neid ei h2iri uldse.
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas helen125 » 12. juuni 2009, 07:30

Ja siis sõbrad paaritavad ka ja siis edasi ja edasi ja veel edasi. Ning tulevased omanikud ei pruugi olla üldsegi nii hoolitsevad kui sina. Kurdil loomal on raske hakkama saada, ta ei kuule kui nt koer tuleb haukudes ja tahab hammustada, või rästik susiseb hoiatuseks. Ei kuule omaniku hoiatusi ja õpetusi kui on ohu olukord tekkimas, nt tahab kusagile vahele ronida vms. Loomal endal on ka ikka raske olla selline, ning just halvad ja hoolimatud inimesed kes võtavad looma sellepärast, et nunnu on, just nemad on tulevikus probleemiks.

Parem ole õnnelik praegu oma looma üle, ära mõtle kohe, et hakkaks paljundama, see kõik kurnab looma.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas maris2 » 12. juuni 2009, 07:42

Kui tõesti soovid looma paljundada, siis muretse omale lihtsalt uus ja terve loomake. Ja Pepsist saab kindlasti väga armas lemmik. Sest olen täitsa Heleniga nõus, sina oled hooliv ja armastav omanik, aga seda ei pruugi olla kutsikate omanikud. Tuhkrud lähevad järjest populaarsemaks ja kui otsida siis saad ka sootsa hinnaga uue looma, sest loomapoodide hinnad ei ole kindlasti need ,millega saab osta kasvatajalt ja siis on ka kindel et pisike on terve ja hea sugupuuga ja tema järglased samuti.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Heleri » 12. juuni 2009, 08:46

Inimesi ja loomi ei saa omavahel võrrelda. Inimesed vastutavad ise oma tegude eest. Loomade eest vastutame meie. Kui tuhkur on juba sellise puudega nagu kurtus, mis on sellise markeeringu puhul pärilik, kindlasti kohe, siis kes teab mis hädasid tal veel võib olla oma vanematelt saadud? See et ta pealtvaadates terve on, ei ole mingi argument. On väga vastutustundetu ja isegi lapsik öelda et see puue tuhkrut ei sega. Segab kindlasti. Erinevate iseloomudega tuhkrud võivad kurtuse puhul väga erinevalt käituda. Mõned on agressiivsed, sest nad ei mõista maailma, ei oska inimesega suhelda ja nt ei pane tähele kui inimene teda sülle tahab võtta, iga kord ehmatab ja hammustab. On loll arvata, et absoluutselt kõik nö tuhkruomanikud oskavad oma kurdi sõbraga käituda ja õigesti temaga suhelda ja kasvatada. Lisaks, vabandan väljendust jälle, on äärmiselt loll teha pesakond selleks, et sõbrad tahavad ka tuhkruid. Siis kui need kutsikad on piisavalt suured uuteks kodudeks, pole Sul neid sõpru enam kuskil ja keegi ei taha neid.

Lisaks küsin, et mismoodi Sa arvad et kurt tuhkur oma kutsikate eest hoolitseda suudab? Ta ei kuule ju laste hädakisa, seda et kutsikad on näljased, ta ei kuule, samuti ta ei kuule kui keegi on pesast välja kukkunud ja võib niimoodi alajahtumise tõttu lihtsalt ära surra. Või kui keegi jääb kuskile kinni või ema talle peale lamab? Kõike seda väljendavad kutsikad oma kisaga. Kurt tuhkur seda ei kuule. Samuti kutsikate kisa tekitab emases emainstinkti ja soovi kutsikate eest hoolitseda. Kui ta kisa ei kuule, ei pruugi ta oma lastega üldse tegeledagi ja kõi surevad paari päeva jooksul.

See, et Sinu tuhkur on kurt ja te saate hakkama, on väga tubli teist, aga ei ole väga tark arvata et seda kõik suudavad. Kurdi tuhkru puhul on palju asju mida silmas pidada ja tahtlikult kurtust levitada on minu arust kuritegu. Kurdid koerad pannakse tihti magama kuna nad ei tule ühiskonnas toime ja muutuvad seetõttu agressiivseteks ja inimühiskonda sobimatuteks. Kas Sa tahad oma tuhkrubeebidele sama saatust?

Kurdid tuhkrud ja üleüldse kõik kurdid loomad, tuleks kastreerida. See on ainuõige tegu et kindlustada nii omanikule kui loomakesele täisväärtuslik elu ja niigi oma puude tõttu poolest maailmast ilma jääv loomake ei peaks vastutama veel oma poegade eest, kelle eest hoolitsemine valmistab talle mitte kuuldes kindlasti palju probleeme ja raskusi.

Sinu tuhkrust on Sulle palju rõõmu ja ta on kindlasti hea lemmik, kuid kõike tuhkruid ei pea paljundama, eriti neid, kellel tõsine järglaste saamist välistav viga küljes, kurtus on kohe kindlasti üks neist vigadest.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas helen125 » 12. juuni 2009, 11:32

Soomes on kurte tuhkruid päris palju ja ei suhtle keegi viipekeeles, sest esiteks tuhkur ei näe üldsegi hästi, ja isegi kuulev tuhkur ei saa aru asjadest, mis öelda või näidata, siis kuidas kurtki saab.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Misty1 » 12. juuni 2009, 12:37

Jaah, siin on tõesti nii palju õpetlikku juttu olnud, et tore kui kuulda võtaksid. Usu, kui võtad lihtsalt juurde kuulja tuhkru, kui sa tõesti neid veel soetada soovid, ei pea sa pettuma ka tema iseloomu omadustes. Nad on kõik hämmastavalt toredad. Ja ka kurt võib siis tänu temale rohkem elust osa saada, kui teise sabas käib. Meil näiteks võib ta nii raskes unes olla, aga kui rõdu uks käib,on kohe kohal, ise veel unesegaselt värisemas. Ja paljud muud helid. Saapaluku peale tuleb välisukse juurde ootama. Lasen tal siis trepikoja ka alati üle nuusutada-ükskõik kui kiire pole :-D
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas helen125 » 12. juuni 2009, 13:08

Lisaks sellele loevad ka teise looma geenid iseloomu kujunemisel. Ning kuna ükski korralik aretaja ei Eestis ega välismaal ei tegele kurtide loomade paljundamisega, siis arvatvasti kui segada kokku kurtus ja mingid kahtlased ja kehvad geenid siis sellest midagi head ei sünni.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 12. juuni 2009, 20:05

Hmmm... tegelt Heleriga ma n6ustun t2iesti, sul on 100 % 6igus, ei arvestanud seda . No pole hullu siis, ostame lihtsalt paar tuhkurt juurde ja stiriliseerime neid : ) . Kindlasti tahan paar juurde.

peaks enda oma nuud stereliseerima.
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Marilin » 12. juuni 2009, 20:13

Väga heameel, et meid kuulda võtad.
Kui tahad aretuseks tuhkrut, siis võta ühendust mõne kasvatajaga näiteks, saaksid endale korraliku sugupuuga ning terve looma.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas maris2 » 12. juuni 2009, 20:42

Kuid kirjuta oma Pepsist meile veel, millised on tema harjumused, on ta väga pätt, kuidas näeb välja teie omavaheline suhtlus jne? Kõikidel siinsetel tutavatel ju loomad kes kuulevad, oleks lihtsalt hea teada ja sinu kogemusest siis meil ka midagi õppida.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 13. juuni 2009, 09:03

Pepsi on mul v2ga, v2ga aktiivne. Kuigi ta ei kuule, reageerib ta trampimisele(vibratsioonile). Suhtlen temaga viipe keeles, nagu ''m2ngi minuga'' ''tule siia'' ''tee tuhkru tantsu minuga'' ''tee kukerpalli'' ''keera umber'' ''v6id mulle ulesse ronida'' ta on nagu tavaline tuhkur, m6nikord meil ongi mugavam kui ta ei kuule, mu koer haugub v2ga palju ja koguaeg kodus on mingi l2rm, ja see ju segaks Pepsit kui ta magab. Samas kurdi tuhkruga peab tegelema palju rohkem kui kuulva tuhkruga ja see teeb meid l2hedasteks. Mu tuhkur alati peab kontrollima kus ma olen, jookseb mul j2rgi. M2ngib mu koera ja kassiga : ).
xD talle meeldib k6ik asjad voodi alla peita ,nagu arvuti hiir, rahakott, sussid, v6tmed, jne k6ik mida ta saab tassida.
Ei ta kas keegi teie tuhkrutest armastab kuuslaukku?Minu oma teeb igast asju sellega, kraabib ja n2rib seda , aga ei soo o_o
Viimati muutis PEPSI 13. juuni 2009, 10:45, kokku muudetud 1 kord.
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas helen125 » 13. juuni 2009, 09:14

Küüslauku on väga hea kraapida sellepärast armastab, proovi pooliku toore kartuliga ka vaata mis saab.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Misty1 » 13. juuni 2009, 11:48

Pepsi-väga hea,et ei söö küüslauku.Meie oma käib laualt peedi küüslaugu salatit vargsi mekkimas. Siis-1) haiseb nagu vana mees :-D :-D 2)arst ütles , et küüslauk pole nende südametegevusele kasulik.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas PEPSI (Teema autor) » 16. juuni 2009, 14:00

OH EI PEPSI AVASTAS PRUGIKASTI!!!!!!!!!!!! xD teda on v6imatu sealt 2ra saada! , mingi veel tuleb kallale kui tahan talt teepakki 2ra v6ta!!! ja nuud on meil teepakikesed mooda korterit laiali
PEPSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas väike kuradike » 16. juuni 2009, 14:02

No sa täna õnne, et mitte tampoonid. Meil siin foorumis üks tuhkur armastab kotist tampoone pätsata ja siis nendega mööda korterit joosta :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas kertu0208 » 16. juuni 2009, 14:04

Sa võiksid midagi prügikastile peale panna. Minu Jänksile ka meeldis prügikastis sobrada, aga Tema jättis plaksutamise peale järele.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Kati » 16. juuni 2009, 14:53

Tampoonivaras on minu Bob. :D Ei tea mis eriline tõmme tal nende vastu küll on. Neegu armastab stringe, mis radika peal kuivavad maha tirida.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas Kissu » 18. juuni 2009, 01:24

Kahtlased huvid su tuhkrukestel. :wink:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pepsi

PostitusPostitas väike kuradike » 18. juuni 2009, 12:39

Ah, ei ole need midagi nii kahtlased, kõigil vast oma kiiks küljes. Minu omad armastavad ennast minu vastpestud rinnahoidjates sügada, ja siis tugitraati närida :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline